iPhone - samo do 35 stupnjeva

poruka: 89
|
čitano: 18.640
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "iPhone - samo do 35 stupnjeva".
16 godina
offline
iPhone - samo do 35 stupnjeva

Stvarno kvalitetan HW, nema šta.

 
6 0 hvala 0
16 godina
offline
iPhone - samo do 35 stupnjeva

ne smes ispod odece il uz telo znaci na trcanje nista. ..ne smes na plazu...ne smes ovde onde....pa dobro sta smes?

das 200-300e za uredjaj koji smes samo u sobi da koristi...glupost...

K'eni pa te vat' ;)
 
12 0 hvala 0
16 godina
offline
iPhone - samo do 35 stupnjeva

ovo je već ozbiljan nedostatak/greška

DirectX is dead! OpenGL+OpenCL forever!
 
5 0 hvala 0
15 godina
offline
iPhone - samo do 35 stupnjeva

Lol. Treba paziti da ne bi dobio iGripu jer ode.

Sometime the best defense is to attack!
 
9 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
iPhone - samo do 35 stupnjeva

I inace nije preporucljivo consumer elektroniku koristiti na tako visokim temperaturama, samo sto je Apple to objavio ovako, a ostali napisu sitnim slovima u safety uputama koje dodu uz mobitel, a nitko ih naravno ne cita.

http://irale.deviantart.com
 
10 7 hvala 0
16 godina
offline
iPhone - samo do 35 stupnjeva

pa dobro - ne volim ja ni svoj jeftilen ostavljat na plaži, ipak su kontakti unutra.

al ostavim ga u autu koji je na suncu, i u kabini je 60 stupnjeva, i kad predveče pogledam mob, ima 3 poruke i 15 neodgovorenih poziva - a vruć je ko krompir. zovem nazad ljude i sve štima.

tako da ne znam u čemu je problem. kako elektronika u autima štima na 70 stupnjeva, kako CPU radi na 80, jedino apple zajebava na 35. dakle ne valja

Moj PC  
9 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
RE: iPhone - samo do 35 stupnjeva

Da ta granica za potrošačku elektroniku i nije tako niska kao ova za iPhone. Gornja granica bi im morala biti barem 50° za pošten uređaj. Za ovo ispod nule im se može oprostiti jer tu dolazi do problema zbog LCD-a prvenstveno. LCD se na tako maloj temperaturi počne ponašati dosta čudno boje se prelijevaju i trom je dosta kod osvježavanja. Ova gornja granica je dosta sramotna za takav uređaj. Čak i u Hrvatskoj temperature se znaju dići dosta često preko 30° još kad je u džepu zna se popeti i do 40°, a da ne kažem da ga nedaj bože ostaviš u autu.

Poruka je uređivana zadnji put sub 4.7.2009 22:15 (Bugovac).
15 godina
protjeran
offline
iPhone - samo do 35 stupnjeva

Hahahahahaha !

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
iPhone - samo do 35 stupnjeva

Ovo su upute za idealno korištenje uređaja!

 

Some conditions and activities that may activate the Temperature warning message:

  • Leaving the device in a car on a hot day.
  • Leaving it in direct sunlight for extended amounts of time.
  • Using certain applications in hot conditions or direct sunlight for long periods of time, such as GPS tracking in a car on a sunny day or listening to music while in direct sunlight.

 

U čemu je tu problem?

 

 

Poruka je uređivana zadnji put sub 4.7.2009 22:25 (vjeko).
 
2 0 hvala 0
15 godina
offline
iPhone - samo do 35 stupnjeva

Zar nije neki dan bila vijest da bijeli iPhone pocrni na Suncu? Trebate ga mazat kremom za sunce faktor 35.Smijeh

 

Koji to šrot, košta 7000kn(kod nas) ,a smeta mu 35C hahaha

MSN i e-mail - drazen016@net.hr
Moj PC  
6 1 hvala 0
14 godina
offline
iPhone - samo do 35 stupnjeva

moj bivsi k510i od 400 kn je mogao i na 50c iako ne znam tocno na kojoj bi mogao ovaj iphone je shit

Moj PC  
2 0 hvala 0
15 godina
offline
RE: iPhone - samo do 35 stupnjeva

EPIC FAIL

 

Najbolje da ga ostavim u sobi (na hladnome i tamnome mjestu!), a kad idem u grad da uzmem neki primjerak od kartona koji ću smjeti staviti u džep... -.-"

Can't find a better Jam!
Poruka je uređivana zadnji put sub 4.7.2009 22:45 (Gunner_V).
16 godina
neaktivan
offline
RE: iPhone - samo do 35 stupnjeva

ja ga imam, i najbolji gadget koji sam do sada imao ne smeta mu niti 60° ne znam zakaj sere apple

92% tinejđera sluša turbo folk. Ako si ti među onih 8% koji još uvijek slušaju pravu glazbu kopiraj si ovo u potpis.
14 godina
offline
RE: iPhone - samo do 35 stupnjeva
timmy7 kaže...

ja ga imam, i najbolji gadget koji sam do sada imao ne smeta mu niti 60° ne znam zakaj sere apple

da,da,da tjesi se

16 godina
offline
iPhone - samo do 35 stupnjeva

Hahahahaha, ovo me je dobro nasmijalo- slika i rečenica na njoj

“iPhone needs to cool down before you can use it”.

Smijeh

iskoristi današnji dan, što manje se uzdaj u sutražnji
 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
RE: iPhone - samo do 35 stupnjeva
timmy7 kaže...

ja ga imam, i najbolji gadget koji sam do sada imao ne smeta mu niti 60° ne znam zakaj sere apple

nesmeta mu za sad, al kad se pregrije.... xD

Kažu da škola nije zatvor, a mi ni krivi ni dužni dobili 12 godina. Einstein je umro, Newton je umro, Tesla je umro, a ni ja se ne osjećam baš najbolje! Bolje ispasti budala nego iz aviona...
15 godina
offline
iPhone - samo do 35 stupnjeva

Za tu lovu za koju se prodaje veoma "razmazen" komad tehnike...

There are three sides of an arguement -- your side, my side and the right side...
Poruka je uređivana zadnji put sub 4.7.2009 23:10 (boxer).
Moj PC  
2 0 hvala 0
15 godina
offline
iPhone - samo do 35 stupnjeva

Moj je stari siemens bio i na -15 stupnjeva uvaljen u snijeg valjda nekih pol sata možda i malo više sve što mu je bilo je bio mrvicu usporen jedno tjedan dana(dobio šok mali heheBelji se)al nakon toga nastavio ko da mu niš bilo.A trenutni SE w810 mi je dosta puta ostao u auti di se temperatura popela do valjda 60 ak ne i više(jednom sam imao termometar u atu i poakzao je 80Iznenađen)i niš mu nije bilo....Apple fails sa ovim.Mislim da bi sad trebali počet razmiljšat o boljem hlađenju iphone-a možda neki arctic cooling ili noctua hladnjakSmijeh

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
iPhone - samo do 35 stupnjeva

Pa evo, onima koji se nasladaju i koji mi klikaju na thumb down za JEDNU jedinu recenicu u kojoj je sve cinjenicno, prilazem link za user guide Nokije N95:

 

User guide

 

I prilazem citat:

 

Izlaganje baterije visokim ili niskim temperaturama, kao

¹to je to sluèaj u automobilu u ljetnim odnosno zimskim

mjesecima, prouzroèit æe smanjenje njezina kapaciteta i

vijek trajanja. Uvijek nastojte da baterija bude na temperaturi

od 15 °C do 25 °C (od 59 °F do 77 °F). Ureðaj s toplom ili

hladnom baterijom mo¾e privremeno otkazati, iako mu je

baterija puna. Na temperaturama ispod ni¹tice rad baterije

znatno æe se pogor¹ati.

 

 

OK, radi se o bateriji, ali svejedno - mene bi najvise brinulo da mi u dzepu zbog visoke temperature ne eksplodira baterija. I mislim da je to najgore sto se moze dogoditi zbog visoke temperature uredaja. A to sto mozda necu imat signala tih 5 minuta manji je problem.

Pa ne mogu ni s Nokiom bas na plazu na direkt sunce onda!

http://irale.deviantart.com
Poruka je uređivana zadnji put sub 4.7.2009 23:37 (RaLe).
 
3 0 hvala 0
15 godina
offline
iPhone - samo do 35 stupnjeva

To je točno za baterije-moj sonyev digitralac sa 3,5'' zalsonom na dodir na nekih -10 stupnjeva je radio al mu se baterija brzo praznila.Al čim ga ugriješ baterija se čudesno puni heheSmijehAl uređaj je i dalje sve radio bez problema-slikao,snimao i nije mi izbacio ekran "digitalac je hladan ugrijte ga prije ponove uporabe"Šutim

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
RE: iPhone - samo do 35 stupnjeva

Nikad nisam dobio tu poruku, ali mi jedna stvar nije jasna.

Ljudi kazu da kad se mob pregrije, da dodje do prestanka punjenja. Ja svog prvo stavim punit (hladnog), pa se on za vrijeme punjenja samo tako ugrije, i onda dodje do određenog postotka i neće dalje. Dakle, začarani krug.

16 godina
neaktivan
offline
iPhone - samo do 35 stupnjeva

...ajd oni koji imaju iphone neka kazu dal im se to dogada....bas htio kupit novi al sad se premisljam... XD

 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
iPhone - samo do 35 stupnjeva

rale, ne kužiš kaj hoćemo reći... :)

 

Logično je da će se rad uređaja pogoršati ukoliko je u vrućim odnosno hladnim vremenskim uvjetima, ne treba ići u ekstreme...

Teško je živjeti u takvim "tehnički" pogodnim uvjetima, ali bi se očekivalo da je tako napredan(kao što svi govore) mobitel otporan i da se može nositi sa svakim malim promijenama koje nisu baš pogodne za uređaje.

 

I proizvođač ti predlaže da ne nosiš mobitel u džepu(ne zbog zračenja, nego pregrijavanja!)-moraš priznati da je to jedan veliki fail i rofl istovremeno :D

 

35C je jedan prosječni ljetni sunčani dan u nas

oko zime, kad je 0C ljudi slave jer je "samo" toliko... a tebi takav mobitel crkava...

Can't find a better Jam!
 
13 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
RE: iPhone - samo do 35 stupnjeva
Gunner_V kaže...

rale, ne kužiš kaj hoćemo reći... :)

 

Logično je da će se rad uređaja pogoršati ukoliko je u vrućim odnosno hladnim vremenskim uvjetima, ne treba ići u ekstreme...

Teško je živjeti u takvim "tehnički" pogodnim uvjetima, ali bi se očekivalo da je tako napredan(kao što svi govore) mobitel otporan i da se može nositi sa svakim malim promijenama koje nisu baš pogodne za uređaje.

 

I proizvođač ti predlaže da ne nosiš mobitel u džepu(ne zbog zračenja, nego pregrijavanja!)-moraš priznati da je to jedan veliki fail i rofl istovremeno :D

 

35C je jedan prosječni ljetni sunčani dan u nas

oko zime, kad je 0C ljudi slave jer je "samo" toliko... a tebi takav mobitel crkava...

Thumbs up za kvalitetan i racionalan odgovor.

 

Osobno nemam vlastitog iskustva kakvi su to problemi sa zagrijavanjem. No, imam osjecaj da se razvija mrznja prema iPhoneu od strane onih koji ga nemaju ili ga cak nikad nisu ni koristili u zivotu, tako da je svaka tema o nekom potencijalnom nedostatku kao hrana za takve. Zato sam odgovorio s Nokijom - kao super modelom N95, za koji se isto naravno ne preporuca ostavljanje u autu na suncu, a samim time ni izlaganje suncu na 35 vrlo vjerojatno. Pa ako meni baterija iznad 25 stupnjeva vec smije pravit probleme u jednoj super-najboljoj na svijetu-Nokiji, ne razumijem zasto se mrzi iPhone?

 

Medutim, ja tu sada pisem kao da je to moja "bitka". lol

Svoju elektroniku, bila ona iPhone, Nokia, Sony walkman ili Canon, Nikon ili Olympus fotoaparat ionako necu ostavljat u autu (i jos na suncu), niti cu ga koristiti u podne na plazi izravno na suncu, tako da... Smijeh

http://irale.deviantart.com
16 godina
neaktivan
offline
iPhone - samo do 35 stupnjeva

Treba ovo malo reklamirati od strane neke firme pa ponuditi kao iphone cooling cases i to onda prodati a kada dođe zima onda iphone heating cases :D

 
1 0 hvala 0
15 godina
offline
iPhone - samo do 35 stupnjeva

Dobro, tu imaš pravo kaj se tiče našeg naslađivanja protiv ajfona Smijeh

Jedva čekamo nekakvu takvu vijest da se smijemo onima koji su dali toliko novaca za takvu šminkicu hehe

 

Nije samo stvar u Iphoneu...

To je ta današnja moderna tehnologija, koja je ako ćemo uspoređivati s starijim modelima, tehnički napredovala(brzina, obrada, emorija, izgled itd...), ali kaj se tiče kvalitete, tj. robusnosti, izdržljivosti stagnirala ili se u nekim slučajevima, još gore, počela smanjivati.

 

Npr. usporedi nekadašnju Nokiju 3310,cigla, liku u Japanu u pljački banke metak zaustavila, spasila mu život-s njom smo nogomet igrali po razredu (ozbiljno) i nije još bilo ništa, radila ko nova.

I siguran sam da bi dobro (sigurno bolje od ajfona) podnosila vrućine i ostale promijene temperature.

Can't find a better Jam!
 
4 0 hvala 0
16 godina
offline
iPhone - samo do 35 stupnjeva

Kak ne kužite, sve su to samo reklamni trikovi!!

Pa ne prođe niti jedan dan bez ajfona, svaki dan (i po 3put dnevno) ajfon ovo, ajfon ono.

Već mi ga je pun...

 
1 0 hvala 0
15 godina
offline
RE: iPhone - samo do 35 stupnjeva
Gunner_V kaže...

Dobro, tu imaš pravo kaj se tiče našeg naslađivanja protiv ajfona Smijeh

Jedva čekamo nekakvu takvu vijest da se smijemo onima koji su dali toliko novaca za takvu šminkicu hehe

 

Nije samo stvar u Iphoneu...

To je ta današnja moderna tehnologija, koja je ako ćemo uspoređivati s starijim modelima, tehnički napredovala(brzina, obrada, emorija, izgled itd...), ali kaj se tiče kvalitete, tj. robusnosti, izdržljivosti stagnirala ili se u nekim slučajevima, još gore, počela smanjivati.

 

Npr. usporedi nekadašnju Nokiju 3310,cigla, liku u Japanu u pljački banke metak zaustavila, spasila mu život-s njom smo nogomet igrali po razredu (ozbiljno) i nije još bilo ništa, radila ko nova.

I siguran sam da bi dobro (sigurno bolje od ajfona) podnosila vrućine i ostale promijene temperature.

Heh, taj mobitel je ko terminator, nema sta mu nisam uradio i eno ga stoji na ormaru i funkcionalan je jos.

Prezivio je 100-njak padova, vodu, sokove, vrucinu i -25 temperaturu i radi ok, samo sto je kroz njega proslo jedno 5-6 baterija.

There are three sides of an arguement -- your side, my side and the right side...
16 godina
neaktivan
offline
iPhone - samo do 35 stupnjeva

Cijela ova stvar napuhana je van svih proporcija, što ne čudi jer je Apple u pitanju. Činjenica je da 90% normalnih korisnika ovo nikada nebi ni primjetilo jer se takvim temperaturama svi izlažemo u vrlo rijetkim situacijama. A i kad se nađemo u takvoj situaciji mobitel može, ALI NE MORA, lošije funkcionirati. Nekako sumnjam da nas ima puno koji bi tipkali prstima po ekranu više od 2-3 minute kad je temperatura ispod nule (a još ako mobitel držite u džepu on je onda na ugodnih 10ak do 20 stupnjeva), ili koji bi npr. tipkali poruke ili igrali igre pola sata kada su vani visoke temperature i to još na direktnoj sunčevoj svjetlosti. Naravno, ova dva scenarija ne vrijede za teške mazohisteSmijeh

 

Previše buke oko sitnice.

When power leads men towards arrogance, poetry reminds him of his limitations...
Moj PC  
2 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
iPhone - samo do 35 stupnjeva

Ovo nisam ocekiva...ali sema je da dobijete poruku da je pokvaren...to je stvarno napredno......ja recimo neznam uvijek sa sigurnošuću reć kad se poslije treninga pregrijem...

od 0-35 C....čak i kompjuteri rade uredno na većim ekstremima....

Cini se da je Apple štedio na materijalu...

 
0 0 hvala 0
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice