Internet of Things na hrvatski način

poruka: 14
|
čitano: 1.984
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Internet of Things na hrvatski način".
15 godina
neaktivan
offline
Internet of Things na hrvatski način
Nimalo mi se ne sviđa ideja umrežavanja svega i svačega. Čini nas pasivnim, glupim a istovremeno i ranjivim jer će se naći uvijek netko tko će sve to hakirati, opljačkati nas ili kontrolirati.
Ne slažem se sa tvojim mišljenjem, ali ću do kraja života braniti tvoje pravo da ga kažeš. - V. (Iz Hrvatske, s ljubavlju)
Moj PC  
12 2 hvala 0
12 godina
offline
Re: Internet of Things na hrvatski način
Danyel kaže...
Nimalo mi se ne sviđa ideja umrežavanja svega i svačega. Čini nas pasivnim, glupim a istovremeno i ranjivim jer će se naći uvijek netko tko će sve to hakirati, opljačkati nas ili kontrolirati.

Ni meni se ne sviđa što veliku većinu imovine čuvamo u kući ili stanu, od ključeva od auta pa sve do novca, obiteljskih slika i nakita.

Uvijek će se naći netko tko će provaliti tu bijednu bravu na vratima, opljačkati nas ili kontrolirati kad izlazimo iz kuće, di se krećemo i slično.

youtube.com/mislavbusic
Poruka je uređivana zadnji put pet 26.2.2016 14:45 (EchoOne).
16 godina
offline
Re: Internet of Things na hrvatski način
Danyel kaže...
Nimalo mi se ne sviđa ideja umrežavanja svega i svačega. Čini nas pasivnim, glupim a istovremeno i ranjivim jer će se naći uvijek netko tko će sve to hakirati, opljačkati nas ili kontrolirati.

Od kad smo stupili na Internet to je to, nema više nazad. Treba se samo znati prilagoditi.

15 godina
neaktivan
offline
Re: Internet of Things na hrvatski način
makopos kaže...
Danyel kaže...
Nimalo mi se ne sviđa ideja umrežavanja svega i svačega. Čini nas pasivnim, glupim a istovremeno i ranjivim jer će se naći uvijek netko tko će sve to hakirati, opljačkati nas ili kontrolirati.

Od kad smo stupili na Internet to je to, nema više nazad. Treba se samo znati prilagoditi.

 A ne, ovakve stvari ("pametna kuća") moju kuću vidjeti neće. 

Ne slažem se sa tvojim mišljenjem, ali ću do kraja života braniti tvoje pravo da ga kažeš. - V. (Iz Hrvatske, s ljubavlju)
11 godina
offline
Re: Internet of Things na hrvatski način
Danyel kaže...

 A ne, ovakve stvari ("pametna kuća") moju kuću vidjeti neće. 

 

O, hoće, hoće, htio ti to ili ne.

 

Pošto su donekle "opametili" zabavnu elektroniku, sada je vrijeme za ostale kućanske uređaje "na struju".

Tako ćeš s vremenom, htio ti to ili ne, imati kod sebe sve više tih napravica koje navodno olakšavaju život, ali bit tog "pametnog" dijela je praćenje tvojih navika da bi ti proizvođači mogli kasnije lakše uvaljivati ostale naprave, ili nadogradnje za ove koje imaš.

Najprije se to uvede ovima koji kupuju/instaliraju bez kriterija ("early adopters"), a nakon što se odradi to beta testiranje, ostalima se kasnije napravi ponuda koju ne mogu odbiti i na koju ćeš se s vremenom naviknuti...npr...uređaj će raditi s manjim setom mogućnosti, ili će te suptilno gnjaviti upozorenjima ako nije skopčan na mrežu barem neko vrijeme.

15 godina
neaktivan
offline
Re: Internet of Things na hrvatski način
Djuro von Prekoplotovich kaže...

 

O, hoće, hoće, htio ti to ili ne.

 

 Haha, pa suptilno ću ja njega i ignorirati, a kako nisam elektronički, ni računalno nepismen, sve će se to dati srediti. U moju hižicu to nebu. 

 

Ko voli, nek izvoli. 

 

A nakon mene, moja djeca ako žele, neka im. Ali ću se prije toga potruditi da im objasnim zašto to nije dobro. 

Ne slažem se sa tvojim mišljenjem, ali ću do kraja života braniti tvoje pravo da ga kažeš. - V. (Iz Hrvatske, s ljubavlju)
Poruka je uređivana zadnji put pet 26.2.2016 20:59 (Danyel).
9 godina
neaktivan
offline
Re: Internet of Things na hrvatski način
Djuro von Prekoplotovich kaže...

 

O, hoće, hoće, htio ti to ili ne.

 

Pošto su donekle "opametili" zabavnu elektroniku, sada je vrijeme za ostale kućanske uređaje "na struju".

Tako ćeš s vremenom, htio ti to ili ne, imati kod sebe sve više tih napravica koje navodno olakšavaju život, ali bit tog "pametnog" dijela je praćenje tvojih navika da bi ti proizvođači mogli kasnije lakše uvaljivati ostale naprave, ili nadogradnje za ove koje imaš.

Najprije se to uvede ovima koji kupuju/instaliraju bez kriterija ("early adopters"), a nakon što se odradi to beta testiranje, ostalima se kasnije napravi ponuda koju ne mogu odbiti i na koju ćeš se s vremenom naviknuti...npr...uređaj će raditi s manjim setom mogućnosti, ili će te suptilno gnjaviti upozorenjima ako nije skopčan na mrežu barem neko vrijeme.

 Mogu oni staviti što žele u uređaj, ali ako nedaš ili nemaš pristup internetu, mogu se slikati.

11 godina
neaktivan
offline
Internet of Things na hrvatski način

Za početak će biti nešto poput: "garancija vrijedi samo ako je uređaj na internetu"

 
2 0 hvala 0
9 godina
neaktivan
offline
Re: Internet of Things na hrvatski način
bubimir5 kaže...

Za početak će biti nešto poput: "garancija vrijedi samo ako je uređaj na internetu"

Nije me briga.

16 godina
offline
Re: Internet of Things na hrvatski način
BudalastoStvorenje kaže...

Nije me briga.

Čekaj,a što ti ono radiš ovdje na BUG forumu?? forumu o digitalnoj tehnologiji, Internetu, gadgetima, naprednoj tehnologiji itd.

Mislim da na forum.hr ima rasprave o arheologiji, čini mi se da je to zanimljivije za tvoje svjetonazore i forumski nick. Da ne trolaš nas koji se zanimamo ZA tehnologiju.

15 godina
neaktivan
offline
Re: Internet of Things na hrvatski način
makopos kaže...
BudalastoStvorenje kaže...

Nije me briga.

Čekaj,a što ti ono radiš ovdje na BUG forumu?? forumu o digitalnoj tehnologiji, Internetu, gadgetima, naprednoj tehnologiji itd.

Mislim da na forum.hr ima rasprave o arheologiji, čini mi se da je to zanimljivije za tvoje svjetonazore i forumski nick. Da ne trolaš nas koji se zanimamo ZA tehnologiju.

 Biti za tehnologiju ne znači odreći se prava na privatnost.

9 godina
neaktivan
offline
Re: Internet of Things na hrvatski način
makopos kaže...
BudalastoStvorenje kaže...

Nije me briga.

Čekaj,a što ti ono radiš ovdje na BUG forumu?? forumu o digitalnoj tehnologiji, Internetu, gadgetima, naprednoj tehnologiji itd.

Mislim da na forum.hr ima rasprave o arheologiji, čini mi se da je to zanimljivije za tvoje svjetonazore i forumski nick. Da ne trolaš nas koji se zanimamo ZA tehnologiju.

Vaše Božansko Visočanstvo, hitno osnujte povjerenstvo za izbacivanje s foruma. Temelj za to će biti Vaš dubokoumni zaključak - tko nije s nama, taj je protiv nas!

 

Nadam se da ćeš u svojoj kući umrežiti baš sve, i wc školjku i špajzu i balkon i sifon i sve ostalo.

 

 

 

16 godina
offline
Re: Internet of Things na hrvatski način
Tom69 kaže...

 Biti za tehnologiju ne znači odreći se prava na privatnost.

Jesi ikada vidio naslovnicu kojih novina u kojima piše da su nadzirali tvoj Whatsapp, Viber i Skype... To što ti želiš imati svoju privatnost to ne zanima one koji ti zadiru u nju bez tvojeg odobrenja.

Da li si pročitao Google pravila za gmail ako ga koristiš? da li znaš što sve FB radi (ako ga imaš)?

To što vi sanjate da imate privatnost i da ćete to zadržati, možete sanjati i dalje. No, stvarnost i realnost današnjeg svijeta je sasvim nešto drugačija.

 

Privatno možešmožda imati jedino ako se isključiš sa Interneta.

 

9 godina
neaktivan
offline
Re: Internet of Things na hrvatski način
makopos kaže...

 

Privatno možešmožda imati jedino ako se isključiš sa Interneta.

 

 Popljuješ me, a onda ponoviš ono što sam napisao prije tebe: "Mogu oni staviti što žele u uređaj, ali ako nedaš ili nemaš pristup internetu, mogu se slikati."

1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice