Internet Explorer 9

poruka: 79
|
čitano: 14.173
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Internet Explorer 9".
15 godina
offline
Internet Explorer 9

Ne vjerujem da će išta dobro iz ovoga izać (iako se nadam)

Jesam moćan PUNIM
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Internet Explorer 9

baš me zanima

Neznam di se ide za to .
 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
RE: Internet Explorer 9

Ljudi još na 7-ici, a oni svako malo pa novu verziju...

14 godina
offline
Internet Explorer 9

Prebrzo ove verzije izlaze. Ima još ljudi na šestici.

 
2 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Internet Explorer 9

Treba naglasiti da ova verzija Internet Explorera ne radi sa operativnim sustavima prije Viste SP2. znači XP = no party

Ubijaju taj XP gdje god stignu sad. Vidio sam i popis igara za 2010-2011 - sve DX10.

 

RIP XP, stari lafe Cool

Ultimate Intelligence Project
Moj PC  
2 0 hvala 0
15 godina
offline
RE: Internet Explorer 9
captain_soap_McTawish kaže...

Prebrzo ove verzije izlaze. Ima još ljudi na šestici.

 

Baš bi zbog toga rekao da nedovoljno brzo izlaze :P

16 godina
offline
Internet Explorer 9

Acid test dovoljno govori o kvaliteti Mogu oni reklamirat CSS3 do mile volje kad još uvijek forsaju svoju politiku. FF lagano gubi bitku, presporo se podiže, addoni su jedina stvar koja me drži na FF. Iron (Portable Chrome bez Google-a) rastura brzinom, ali se zna i pošteno skršit.

Moj PC  
1 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
RE: Internet Explorer 9
captain_soap_McTawish kaže...

Prebrzo ove verzije izlaze. Ima još ljudi na šestici.

 

Odlican argument.

 

Osim sto je nikakav. Nije uopce izasla nova verzija IE-a. S wikipedije:

 

The final build of Internet Explorer 9 is expected to be released in 2011.

 

Svake dvije godine nova verzija. Kome je to prebrzo u 21. stoljecu? 

Rjesava jednostavne probleme u podforumu Programiranje od 2008. xD http://irale.deviantart.com
14 godina
neaktivan
offline
Internet Explorer 9

uf... konačno CSS3... kako će mi olakšati posao i život... :)

 

Mozila mi je najdraži preglednik, no opet s puno previše bugova .... FF 3.6 ima toliko sitnih problema da treba pisati poseban kod kao za IE6....

 

iskreno se nadam da će IE6 ubiti... nije lako raditi stranice za platformu iz 2001 godine.... :(

Poruka je uređivana zadnji put sri 17.3.2010 16:02 (ArenaTx).
 
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
RE: Internet Explorer 9
Ajde, barem ide na bolje... Al svejedno se po brzini jos uvijek ne moze natjecati s ostalim preglednicima...
www.val.hr
14 godina
neaktivan
offline
Internet Explorer 9

Izgleda da su ovo poslednji pokušaji Microsofta da učini nešto sa Internet Explorerom koji polako pada.

A ovaj Developer Preview je živa dosada.

Znači barem su mogli ubaciti address bar.Neodlučan

 

Ipak IE 9 nije dovoljan za povratak.

 

A to da Firefox gubi, je nonsense.

Firefox team vredno radi na poboljšanju browsera.

Samo se treba malo strpiti.

 

Inače, sviđa mi se rat browsera.

Podstiče ostale da se unapređuju :)

A mi uživamo. :P

There's no sense crying over every mistake. You just keep on trying till you run out of cake.
 
1 0 hvala 0
14 godina
offline
RE: Internet Explorer 9

ja trenutno koristim safari,a taj ie će sigurno biti krcat propusta kao i svi prethodni,daj bože da se varam,ali sumljam

isti dan otkaz i žuti
16 godina
moderator
offline
Internet Explorer 9

Stanje kod posjetitelja www.bug.hr je ovakvo:

FF 53%

IE 20,5%

Chrome 12,18%

Opera 6,13%

Safari 2,66%

 

a od ovih 20,5% posjetitelja koji imaju IE  njih 60% koristi IE 8.0, 23% koristi IE 7.0 a 16% 6.0 a ima već i pristupa sa IE 9.0.

 

 

Poruka je uređivana zadnji put sri 17.3.2010 16:18 (Aron).
 
0 0 hvala 9
15 godina
offline
RE: Internet Explorer 9
ArenaTx kaže...

uf... konačno CSS3... kako će mi olakšati posao i život... :)

 

Mozila mi je najdraži preglednik, no opet s puno previše bugova .... FF 3.6 ima toliko sitnih problema da treba pisati poseban kod kao za IE6....

 

iskreno se nadam da će IE6 ubiti... nije lako raditi stranice za platformu iz 2001 godine.... :(

Znaci zanemarit ces starije browsere...

 

IE je u banani ali je i dalje najpopularniji browser...

I'm going woo woo
14 godina
offline
RE: Internet Explorer 9

safari tako malo,a bolji je od ff i od ie x-puta,vjerovatno neki ne vole apple,nije mi jasna popularnost ff po meni je jako loš browser,dok su opera i chrome sasvim solidni

isti dan otkaz i žuti
15 godina
neaktivan
offline
Internet Explorer 9

Meni je idiotski slijedeće. Navodno podržavaju sve standarde i prolaze sve testove a drugi browseri ne, a ACID im se bricka na 55/100. Mislim ACID se uzima kao test standarda i onda mi nije jasno kako netko može tvrditi da imaju podršku za nešto, ako to nešto ne prođe test :D

ne prestajemo se igrati zato što ostarimo, starimo zato što se prestajemo igrati - Flegma
Moj PC  
3 0 hvala 0
15 godina
offline
RE: Internet Explorer 9
tnakir kaže...
ArenaTx kaže...

uf... konačno CSS3... kako će mi olakšati posao i život... :)

 

Mozila mi je najdraži preglednik, no opet s puno previše bugova .... FF 3.6 ima toliko sitnih problema da treba pisati poseban kod kao za IE6....

 

iskreno se nadam da će IE6 ubiti... nije lako raditi stranice za platformu iz 2001 godine.... :(

Znaci zanemarit ces starije browsere...

 

IE je u banani ali je i dalje najpopularniji browser...

 

Barem da se IE6 ubije, puno je napravljeno.

14 godina
odjavljen
offline
Internet Explorer 9

Napokon i MS ponovno odgovara FF i ostalima, mada sumnjam da cu koristit IE duže od 1 dana... Jednostavo ima (puno) boljih preglednika.

Ja nemam potpis!?
Moj PC  
1 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
RE: Internet Explorer 9
maniak kaže...

Ne vjerujem da će išta dobro iz ovoga izać (iako se nadam)

Ja mislim da hoće, ako pogledamo što je Microsoft dobroga izbacio u zadnje vrijeme i što će još izbaciti - imam velika očekivanja.

Windows 7 je uspjeh, Windows Phone 7 po meni također pun pogodak, stiže nam Visual Studio 2010, .NET 4, novi WPF, novi Office 2010, nekako predosjećam da će sve ovo biti relativno uspješne stvari, pa tako mislim i za IE9.

zbuzanic kaže...

Acid test dovoljno govori o kvaliteti Mogu oni reklamirat CSS3 do mile volje kad još uvijek forsaju svoju politiku. FF lagano gubi bitku, presporo se podiže, addoni su jedina stvar koja me drži na FF. Iron (Portable Chrome bez Google-a) rastura brzinom, ali se zna i pošteno skršit.

Nemoj da te add-oni drže na FF-u, prijeđi na Chrome, ima i za Chrome već dosta add-ona. Pogledaj za add-one koje koristiš na FF postoji li slična alternativa za Chrome i prijeđi, ja sam prešao - i super je Chrome - lagan, jednostavan, brz...

Potpis ;)
16 godina
neaktivan
offline
RE: Internet Explorer 9
nCh! kaže...

Meni je idiotski slijedeće. Navodno podržavaju sve standarde i prolaze sve testove a drugi browseri ne, a ACID im se bricka na 55/100. Mislim ACID se uzima kao test standarda i onda mi nije jasno kako netko može tvrditi da imaju podršku za nešto, ako to nešto ne prođe test :D

IE9 izlazi tek sljedeće godine, imaju oni još puno vremena da dođu do 100/100 :)

Potpis ;)
14 godina
neaktivan
offline
Internet Explorer 9

U odnosu na IE8 ubrzanje je ogromno - http://ie.microsoft.com/testdrive/benchmarks/SunSpider/Default.html, neka samo tako nastave  Osmijeh

 
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
RE: Internet Explorer 9
Danijel kaže...
nCh! kaže...

Meni je idiotski slijedeće. Navodno podržavaju sve standarde i prolaze sve testove a drugi browseri ne, a ACID im se bricka na 55/100. Mislim ACID se uzima kao test standarda i onda mi nije jasno kako netko može tvrditi da imaju podršku za nešto, ako to nešto ne prođe test :D

IE9 izlazi tek sljedeće godine, imaju oni još puno vremena da dođu do 100/100 :)

Do sljedeće godine će oni izgubiti veliki dio tržišta. 

Bilo bi im bolje da se požure.

 

U svakom slučaju nadam se da će ie od sada barem pratiti standarde.

16 godina
neaktivan
offline
RE: Internet Explorer 9
Xanzzu kaže...
Danijel kaže...
nCh! kaže...

Meni je idiotski slijedeće. Navodno podržavaju sve standarde i prolaze sve testove a drugi browseri ne, a ACID im se bricka na 55/100. Mislim ACID se uzima kao test standarda i onda mi nije jasno kako netko može tvrditi da imaju podršku za nešto, ako to nešto ne prođe test :D

IE9 izlazi tek sljedeće godine, imaju oni još puno vremena da dođu do 100/100 :)

Do sljedeće godine će oni izgubiti veliki dio tržišta. 

Bilo bi im bolje da se požure.

 

U svakom slučaju nadam se da će ie od sada barem pratiti standarde.

pa možda je čak i bolje da izgube još dio tržišta... tako će se morati više truditi i profitirat će korisnici (i developeri) zato jer će dobiti kvalitetniji browser.

 

Lako će oni to vratiti ako bude kvalitetan browser, ako sada požure pa izbace smeće, sljedeći (IE10) će moći izbaciti tek 2012/13 a do tada će izgubiti još veći dio tržišta.

 

Nadam da će situacija do 2012. godine izgledati nekako ovako:

IE ~ 31% (od toga 0,0001% IE6 :)

FF ~ 21%

Chrome ~ 20%

Safari ~ 7%

Opera ~ 2%

Mobiteli ~ 19% (mobilni safari najviše)

 

naravno, ako ostanu isti igrači do 2012.

uglavnom, mislim da će FF ostati slično sadašnjoj situaciji, dok će neki korisnici IE-a većinom prelaziti na Chrome, postotak svih desktop browsera sveukupno će se malo smanjiti jer će biti veći udio mobilnih browsera... nažalost, Operu ne vidim kao browser koji bi mogao opstati, barem na desktop tržištu...

Potpis ;)
16 godina
neaktivan
offline
Internet Explorer 9

steta sto opera stagnira, moj osobni favorit i najmocniji out of the box browser...

Tvoj win ovo nemoze http://www.youtube.com/watch?v=3V6365NQrV0 // Win 7 na osx-u http://www.youtube.com/watch?v=Co5BnTQDh2A
Moj PC  
1 1 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
RE: Internet Explorer 9
Danijel kaže...

pa možda je čak i bolje da izgube još dio tržišta... tako će se morati više truditi i profitirat će korisnici (i developeri) zato jer će dobiti kvalitetniji browser.

 

Lako će oni to vratiti ako bude kvalitetan browser, ako sada požure pa izbace smeće, sljedeći (IE10) će moći izbaciti tek 2012/13 a do tada će izgubiti još veći dio tržišta.

 

Nadam da će situacija do 2012. godine izgledati nekako ovako:

IE ~ 31% (od toga 0,0001% IE6 :)

FF ~ 21%

Chrome ~ 20%

Safari ~ 7%

Opera ~ 2%

Mobiteli ~ 19% (mobilni safari najviše)

 

naravno, ako ostanu isti igrači do 2012.

uglavnom, mislim da će FF ostati slično sadašnjoj situaciji, dok će neki korisnici IE-a većinom prelaziti na Chrome, postotak svih desktop browsera sveukupno će se malo smanjiti jer će biti veći udio mobilnih browsera... nažalost, Operu ne vidim kao browser koji bi mogao opstati, barem na desktop tržištu...

Firefox će ostati na preko 20%, definitivno.

Jer Firefox ne odustaje sa poboljšavanjem svog browsera.

I naravno da shvata konkurenciju.

Pored toga ima odličan community koji je sve veći i veći.

 

Chrome će se progurati na reklamama i Chrome OS-u.

IE će kako tako još držati korisnike jer dolazi sa Windowsom.

A i ima onih korisnika koji ne mare koji je browser.

Tipa ona fora "koristim ono plavo e" Smijeh

Safari neće se dizati nešto preterano.

Ne verujem preko 15%.  Ma ni toliko.

I njega guraju kroz Mac OS.

Samo što njih niko ne dira kao što su Microsoft...

Opera - dobar browser ali jednostavno glup marketing. Zato su i na 2%.

I neće se puno progurati.

 

A kod mobilnih browsera Opera je jaka, dok će se tome pridružiti i Fennec (Firefox).

Naravno tu je i Safari.

 

 

There's no sense crying over every mistake. You just keep on trying till you run out of cake.
14 godina
neaktivan
offline
Internet Explorer 9

što to još postoji?! ;)

šala mala...

Moj PC  
1 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Internet Explorer 9

Ovi na IE6 su ionako nebitni - treba ih ignorirati i većina ih i ignorira. Što se tiče same nadogradnje pretraživača, mislim da je malo smiješno nazivati to problemom, s obzirom da se i poluretardirani losos zna orijetirati i snaći po tom pitanju.

 

Ono što mene zanima je, kako si Arone uspio naći pristu bug.hr sa IE9 kada IE9 još nije dostupan niti upotrebljiv kao browser? (nemoguće je otvoriti link).

Sve što sam napisao nije mišljenje BUG d.o.o., nego je isključivo moje mišljenje na koje imam pravo po članku 38. Ustava Republike Hrvatske koji jamči slobodu mišljenja i izražavanja misli.
Moj PC  
1 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
RE: Internet Explorer 9
naxeem kaže...

Ovi na IE6 su ionako nebitni - treba ih ignorirati i većina ih i ignorira. Što se tiče same nadogradnje pretraživača, mislim da je malo smiješno nazivati to problemom, s obzirom da se i poluretardirani losos zna orijetirati i snaći po tom pitanju.

 

Ono što mene zanima je, kako si Arone uspio naći pristu bug.hr sa IE9 kada IE9 još nije dostupan niti upotrebljiv kao browser? (nemoguće je otvoriti link).

pa ideš na izbornik Page i odabereš Open...i utipkaš web stranicu

Ultima Cumaei venit iam carminis aetas; Magnus ab integro saeclorum nascitur ordo; Iam redit et Virgo, redeunt Saturnia regna, iam nova progenies caelo demittitur alto
16 godina
neaktivan
offline
RE: Internet Explorer 9
icecold kaže...

Ipak IE 9 nije dovoljan za povratak.

 

A to da Firefox gubi, je nonsense.

Firefox team vredno radi na poboljšanju browsera.

Samo se treba malo strpiti.

 

 

Pa radi i IE ekipa na poboljsanju browsera. Kao i Safari ekipa, Chrome ekipa, firefox ekipa, opera ekipa.

 

Izjaviti da neka ekipa radi na svom browseru i ne govori previse.  Jer po toj logici treba imati strpljenja za sve. Pa tako i za IE9 koji je godinu dana razvoja daleko od konacnog proizvoda. :)

Rjesava jednostavne probleme u podforumu Programiranje od 2008. xD http://irale.deviantart.com
16 godina
offline
RE: Internet Explorer 9

Koristim Firefox i ništa me ne može privući na IE tako da mi je svejedno ali mislim da je to dobra stvar za sve kojima je IE defaultni browser.

Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice