Ice Cream Sandwich krajem godine

poruka: 24
|
čitano: 3.236
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Ice Cream Sandwich krajem godine".
15 godina
neaktivan
offline
Ice Cream Sandwich krajem godine

Dobre vijesti iz googla.

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Ice Cream Sandwich krajem godine

Ice Cream Sandwich, mljac ,mljac {#}

Bilo bi zgodno......, ali nije potrebno !
Moj PC  
2 0 hvala 0
16 godina
offline
Ice Cream Sandwich krajem godine

Uskoro će im ponestati deserata... :)

 

Ova verzija za sad djeluje kao veliki korak naprijed. Bit će zanimljivo pratiti nove detalje.

Ne uči me, ne govori mi, o svemu znam sve - bez pameti!
 
8 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Ice Cream Sandwich krajem godine

kako se rješava fragmentacija na razini OSa? Mislim ako i dalje imaš uređaje sa 10 različitih rezolucija ... što napraviš? 

A.
 
2 0 hvala 0
15 godina
offline
Ice Cream Sandwich krajem godine
And so you touch this limit, something happens and you suddenly can go a little bit further. With your mind power, your determination, your instinct, and the experience as well, you can fly very high.
 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Ice Cream Sandwich krajem godine
artfull kaže...

kako se rješava fragmentacija na razini OSa? Mislim ako i dalje imaš uređaje sa 10 različitih rezolucija ... što napraviš? 

Mislim da se na smanjivanje fragmentacije tu odnosi na verziju OS-a. Tj. piše da bi svi android telefoni trebali dobiti jedinstvenu verziju Android-a (koji bi bio Ice Cream Sandwitch).

'Genius might be the ability to say a profound thing in a simple way' Charles Bukowski
16 godina
neaktivan
offline
Re: Ice Cream Sandwich krajem godine
dado2202 kaže...
artfull kaže...

kako se rješava fragmentacija na razini OSa? Mislim ako i dalje imaš uređaje sa 10 različitih rezolucija ... što napraviš? 

Mislim da se na smanjivanje fragmentacije tu odnosi na verziju OS-a. Tj. piše da bi svi android telefoni trebali dobiti jedinstvenu verziju Android-a (koji bi bio Ice Cream Sandwitch).

da, stiskanje vendora da prate strože apdejte ... 

 

zanima me koliko korisnike androida smetaju ili ne smetaju razni 3rd party layerima preko UI ja i različitost prikaza aplikacija ovisno o rezi ... koliko je to mana pri prelasku sa uređaja na uređaj.

A.
13 godina
offline
Re: Ice Cream Sandwich krajem godine
android team iz google će počet na veliko surađivat sa htc samsung i ostalima u vezi izdavanja updatea. veselim se tome :D
15 godina
offline
Re: Ice Cream Sandwich krajem godine
artfull kaže...

da, stiskanje vendora da prate strože apdejte ... 

 

zanima me koliko korisnike androida smetaju ili ne smetaju razni 3rd party layerima preko UI ja i različitost prikaza aplikacija ovisno o rezi ... koliko je to mana pri prelasku sa uređaja na uređaj.

Mislim da bi bilo najbolje da svaki Android uređaj ima barebone UI sustav (kakav je na nexus telefonima), pa si dograđivanje UI-a radiš po volji, sa raznim aplikacijama, launcherima itd, ako želiš naravno.

 

A rezulucija je definitivni "pain in the ass" i to najviše zamjeram kod android-a.

 

Osobito to muči mene kao developera. Napraviš da sve izgleda super u HDPI spektru rezolucija, u mdpi-u izgleda još ok sa Android "resize-anjem", ali ldpi je katastrofalan. Onda se zabavljaš s time i onda sve rezolucije u ldpi spektru rade dobro osim jedne. I onda sve opet ispočetka itd...

 

Mislim da bi trebalo unificirati sve rezolucije, tj. da baš postoje samo tri (plus 2 recimo pa Pad-ove). S time bi se još moglo raditi nekako, a ne da danas ima preko 20-tak raznih rezolucija.

 

EDIT : Isto tako napraviti nekakav Index mobitela prema "snazi hardware-a". Svaka aplikacija (igra itd.) ima minimalni index unutar kojeg mora normalno raditi, ako mobitel ne zadovoljava index tada se korisniku omogućava instalacija, ali se napominje da igra možda neće raditi "savršeno".

'Genius might be the ability to say a profound thing in a simple way' Charles Bukowski
Poruka je uređivana zadnji put sri 11.5.2011 9:37 (dado2202).
15 godina
neaktivan
offline
Ice Cream Sandwich krajem godine

Sa gore navedenog linka:

 

While this is likely to be a US-only alliance at present, the manufacturers have promised the very latest Android updates for new handsets in the first 18 months after they go on sale.


Dakle, za sada samo u SAD, a telefoni će (obavezno) dobivati nadogradnje na najnoviji Android slijedećih godinu i po dana nakon početka prodaje određenog modela - nakon toga nema obaveze da se isporučuje najnovija verzija. Naravno, sve ovisi o proizvođaču (... manufacturers have promised ...).
The laws of nature are constructed in such a way as to make the universe as interesting as possible. - Freeman Dyson, Imagined Worlds
Poruka je uređivana zadnji put sri 11.5.2011 9:44 (hrx).
 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Ice Cream Sandwich krajem godine
artfull kaže...

kako se rješava fragmentacija na razini OSa? Mislim ako i dalje imaš uređaje sa 10 različitih rezolucija ... što napraviš? 

A kako windowsi za PC nemaju problema s tim? Rade na milijun konfiguracija i rezolucija, tako bi trebao moći i android. Al i te rezolucije treba standardizirati, HVGA, VGA i WVGA su sasvim dovoljne.

16 godina
neaktivan
offline
Re: Ice Cream Sandwich krajem godine

Google je povukao neke stvarno fine poteze, ostaje za vidjeti kakva će biti realizacija.

Sada nam ostaje 24.5 i Microsoftova konferencija da vidimo kako će njihov mobilni OS izgledati u novoj verziji te naravno Apple početkom lipnja sa svojom WWDC i iOS5. Stvarno živimo u zanimljivom vremenu.

15 godina
neaktivan
offline
Ice Cream Sandwich krajem godine

Ne kuzim ovo "izlazi krajem godine".

 

Izlazi za koga?

Recimo NexusS je u 1 mjesecu imao sluzbeni 2.3( od prije mjesec dana i 2.3.4.), a ostali ga tek sad dobijaju.

Hocu rec da u svjetu androida "krajem godine" moze znaciti:

 

1. Izlazi na ljeto, a vecina uredaja ga dobija do kraja godine

2. Izlazi krajem godine, a vecina uredaja ga dobija na ljeto 2012te.

 

 

 

 

 
4 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Re: Ice Cream Sandwich krajem godine
Virtua Fighter kaže...

Stvarno živimo u zanimljivom vremenu.

 

da, ako ti se život svodi na čekanje novih verzija os-a za mobitel.

15 godina
protjeran
offline
Re: Ice Cream Sandwich krajem godine
dejo6 kaže...
artfull kaže...

kako se rješava fragmentacija na razini OSa? Mislim ako i dalje imaš uređaje sa 10 različitih rezolucija ... što napraviš?

A kako windowsi za PC nemaju problema s tim? Rade na milijun konfiguracija i rezolucija, tako bi trebao moći i android. Al i te rezolucije treba standardizirati, HVGA, VGA i WVGA su sasvim dovoljne.

  e al sad tu dolazi do necega sta desktop OS-evi imaju a mobilni ne, a to su prozori, prozori mogu biti svih velicina i oblika, full screen aplikacije ne mogu, sto je recimo na desktop OS-evima bio dosta problem u prijelaznom razdoblju na wide monitore, kad hrpa igri jednostavno nije podrzavala wide rezolucije...

http://www.erepublik.com/en/referrer/GrimyHR
16 godina
neaktivan
offline
Re: Ice Cream Sandwich krajem godine
grimyHR kaže...
dejo6 kaže...
artfull kaže...

kako se rješava fragmentacija na razini OSa? Mislim ako i dalje imaš uređaje sa 10 različitih rezolucija ... što napraviš?

A kako windowsi za PC nemaju problema s tim? Rade na milijun konfiguracija i rezolucija, tako bi trebao moći i android. Al i te rezolucije treba standardizirati, HVGA, VGA i WVGA su sasvim dovoljne.

  e al sad tu dolazi do necega sta desktop OS-evi imaju a mobilni ne, a to su prozori, prozori mogu biti svih velicina i oblika, full screen aplikacije ne mogu, sto je recimo na desktop OS-evima bio dosta problem u prijelaznom razdoblju na wide monitore, kad hrpa igri jednostavno nije podrzavala wide rezolucije...

da, od ikona, detalja etc ... čim promijeniš rezu ( i omjere ) stvar se mijenja, kako je gore kolega i objasnio obzirom je dev ... ili dizajner ... dosad smo radili samo app za iPhone al čim krenemo na android suočiti ćemo se sa tim problemom.

A.
15 godina
protjeran
offline
Re: Ice Cream Sandwich krajem godine
artfull kaže...
grimyHR kaže...
dejo6 kaže...
artfull kaže...

kako se rješava fragmentacija na razini OSa? Mislim ako i dalje imaš uređaje sa 10 različitih rezolucija ... što napraviš?

A kako windowsi za PC nemaju problema s tim? Rade na milijun konfiguracija i rezolucija, tako bi trebao moći i android. Al i te rezolucije treba standardizirati, HVGA, VGA i WVGA su sasvim dovoljne.

  e al sad tu dolazi do necega sta desktop OS-evi imaju a mobilni ne, a to su prozori, prozori mogu biti svih velicina i oblika, full screen aplikacije ne mogu, sto je recimo na desktop OS-evima bio dosta problem u prijelaznom razdoblju na wide monitore, kad hrpa igri jednostavno nije podrzavala wide rezolucije...

da, od ikona, detalja etc ... čim promijeniš rezu ( i omjere ) stvar se mijenja, kako je gore kolega i objasnio obzirom je dev ... ili dizajner ... dosad smo radili samo app za iPhone al čim krenemo na android suočiti ćemo se sa tim problemom.

  ikone sa vise velicina, opengl akcelerirano sucelje pa skaliranje na koju god velicinu oces...

http://www.erepublik.com/en/referrer/GrimyHR
16 godina
neaktivan
offline
Re: Ice Cream Sandwich krajem godine
grimyHR kaže...

  ikone sa vise velicina, opengl akcelerirano sucelje pa skaliranje na koju god velicinu oces...

sve to stoji, al svaki objekt i njegov oblik je ipak definiran brojem i rasporedom pixela, a na tako malim ekranima i minimalnim sučeljima i UI jem to je puno uočljivije i stoga važnije.

A.
15 godina
offline
Re: Ice Cream Sandwich krajem godine
grimyHR kaže...

  ikone sa vise velicina, opengl akcelerirano sucelje pa skaliranje na koju god velicinu oces...

Jedini problem je da im scaling ne radi uvijek "najbolje". Ako ostaviš sve u najvećoj rezulociji (za HDPI) onda radi dobro za HDPI i MDPI je još prihvatljiv (ako ostaviš da Android radi scaling). LDPI izgleda katastrofalno, osobito Fontovi (koji su doslovno nečitljivi). Onda se treba igrati sa fontom koji bude izgledao dobro, podesiti rezoluciju slika (ako ih ima). Nad drawable elementima scaling ide OK za sve rezolucije.

 

Sve ti to dovodi do toga da imaš masu layouta, za sve moguće rezolucije itd. Još ako omogućiš teme, onda se tu vežu dodatni layouti (jer opet theming u Androidu ima svojih problema vezano uz layout itd)... Kad smo to sve gledali na papiru izgledalo je super, ali kad smo počeli raditi, samo smo nailazili neke "nebuloze". Zato sam defitivno "ZA" da se smanji fragmentacija, uvijek se nađe neki "model mobitela" na kojem ne radi dobro.

 

P.S. Ja sam developer, ne bi baš htio biti dizajner.

Rezolucije Rezolucije
'Genius might be the ability to say a profound thing in a simple way' Charles Bukowski
Poruka je uređivana zadnji put sri 11.5.2011 12:53 (dado2202).
14 godina
offline
Ice Cream Sandwich krajem godine

Kak će se zvat' sljedeća verzija?

 

Jaffa keks? {#}

 

Kako sam i predviđao...do kraja godine bit će Android koji će biti na visokom nivou, a očekuje nas i iOS koji će konačno ličiti na nešto (i dalje vjerujem u ovo)


Pa onda zaživljeni novi WebOS, a onda početkom sljedeće godine očekujem od Microsofta da napravi žešći darmar {#}

 
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Re: Ice Cream Sandwich krajem godine

Vjerojatno JellyBean. Predviđalo se da bi mogao izaći u prvom kvartalu 2012., ali budući da ICS izlazi krajem godine, doći će kasnije.

The laws of nature are constructed in such a way as to make the universe as interesting as possible. - Freeman Dyson, Imagined Worlds
Poruka je uređivana zadnji put sri 11.5.2011 15:01 (hrx).
13 godina
neaktivan
offline
Ice Cream Sandwich krajem godine

Ocekujem da ce se Google balon u buducnosti ispuhat, a na to mjesto ce uletit Ms.

I'll see you on the dark side of the moon
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Ice Cream Sandwich krajem godine
eevek kaže...

Kak će se zvat' sljedeća verzija?

 

Jaffa keks? {#}

Baklava

13 godina
offline
Re: Ice Cream Sandwich krajem godine
no tengo dinero kaže...

Ocekujem da ce se Google balon u buducnosti ispuhat, a na to mjesto ce uletit Ms.

očekujem da google dotuče taj tvoj iOS i da pukneš od jada.

a sad prestani trollat.

1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice