IBM u Hrvatskoj otvara centar za tehničku potporu?

poruka: 25
|
čitano: 4.593
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "IBM u Hrvatskoj otvara centar za tehničku potporu?".
15 godina
odjavljen
offline
IBM u Hrvatskoj otvara centar za tehničku potporu?

Nista ne brinite, sve ce to lokalni serifi s*ebat da bi probali ugurat koji milijuncek u dzep.

http://isvijet.com.hr, Siemens C60, SE K700i, Samsung D600, Sam. Omnia i900, iPhone 3G, iPhone 3GS, iPhone 4, Galaxy SIII, Nexus 5, LG G3
 
3 0 hvala 0
10 godina
offline
IBM u Hrvatskoj otvara centar za tehničku potporu?

Bilo bi fora da ga otvori negdje na moru...

 
1 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: IBM u Hrvatskoj otvara centar za tehničku potp
trolaslavonska kaže...

Bilo bi fora da ga otvori negdje na moru...

 Gdje bi našli onda radnike?

14 godina
offline
Re: IBM u Hrvatskoj otvara centar za tehničku potp
Vijest o pregovorima premijera s IBM-om stara je više od dva mjeseca. Čini se da HINA prije prenosi slovenske vijesti nego iz vlastite zemlje od svojih novinara (http://www.total-croatia-news.com/business/2521-ibm-to-open-a-european-technical-support-centre-in-croatia).

Ovo je sjajna vijest da se zapošljava i samo 50 stručnjaka iz ICT-a, a ne kao što se napominje više od 500. Nadam se da će radni uvjeti i plaće biti dovoljno stimulativne u smanjivanju stope odlazaka mladih vani.
 
4 0 hvala 1
8 godina
odjavljen
offline
IBM u Hrvatskoj otvara centar za tehničku potporu?

brzo ce ga zatvorit kad vide kolika je razina korupcije u hr

Battlelog: Glavas_ZG
 
2 1 hvala 0
14 godina
offline
Re: IBM u Hrvatskoj otvara centar za tehničku potp
SolidSnakeCRO kaže...
trolaslavonska kaže...

Bilo bi fora da ga otvori negdje na moru...

 Gdje bi našli onda radnike?

 :D

Knowing is not enough; we must apply. Willing is not enough; we must do.
15 godina
offline
IBM u Hrvatskoj otvara centar za tehničku potporu?

Čujem da su porezne olakšice u pitanju.

I thought that I heard you laughing I thought that I heard you sing I think I thought I saw you try But that was just a dream That was just a dream
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: IBM u Hrvatskoj otvara centar za tehničku potp
Glavas_ZG kaže...

brzo ce ga zatvorit kad vide kolika je razina korupcije u hr

 Poanta je smanjit cijenu rada, a mi smo vrlo jeftini po njihovim standardima. Stoga već su oni jako dobro kalkulirali kako, zašto i koliko to košta.

 

Ne postaješ div poput IBM-a i ne ostaješ jedan od onih na vrhu planine toliki broj desetljeća, ako nisi ovladao fundamentalnim poslovnim prljavim igrama u koje definitivno pod abecedu spadaju partnerstvo i management sa korumpiranim lokalnim šerifima.

 

Knowing is not enough; we must apply. Willing is not enough; we must do.
14 godina
neaktivan
offline
IBM u Hrvatskoj otvara centar za tehničku potporu?

Đizs... otvara se call centar, a zaposlit će vejrojatno studente. Nevjerojatno koliko se ovakve vijesti napuhuju. IBM-u ne trebaju stručnjaci, već "jeftini englezi", dakle ljudi koji barataju engleskim jezikom, ali uz manje plaće nego u Britaniji ili Irskoj. S obzirom da se još uvijek ne znaju detalji, teško je nagađati, ali sve se svodi na ovo. Manji call centri na engleskom jeziku u Hrvatskoj već postoje, kao i onaj veći na talijanskom u Rijeci (Vodafone). Plaće baš i nisu toliko velike koliko se misli. Ono što je dobro je to da su ipak izabrali nas, a ne Indijce ili Pakistance.

Poruka je uređivana zadnji put ned 8.5.2016 17:12 (Bizarro).
 
6 1 hvala 0
14 godina
offline
Re: IBM u Hrvatskoj otvara centar za tehničku potp
Bizarro kaže...

Đizs... otvara se call centar, a zaposlit će vejrojatno studente. Nevjerojatno koliko se ovakve vijesti napuhuju. IBM-u ne trebaju stručnjaci, već "jeftini englezi", dakle ljudi koji barataju engleskim jezikom, ali uz manje plaće nego u Britaniji ili Irskoj. S obzirom da se još uvijek ne znaju detalji, teško je nagađati, ali sve se svodi na ovo. Manji call centri na engleskom jeziku u Hrvatskoj već postoje, kao i onaj veći na talijanskom u Rijeci (Vodafone). Plaće baš i nisu toliko velike koliko se misli. Ono što je dobro je to da su ipak izabrali nas, a ne Indijce ili Pakistance.

 Yep, tak HP ima u bugarskoj.

14 godina
neaktivan
offline
IBM u Hrvatskoj otvara centar za tehničku potporu?

to je kao i Span.

 

tehničke pozicije supporta, ali sa odnosom prema ljudima na razini ispod Chennai-a. Kao da sam im neki indijski kravar.

 

Kakav odnos čovjeka prema čovjeku sam doživio na razgovoru u Spanu, i kakvi su uvjeti rada i kakve plaće daju...ako će takav biti i IBM...takav IT nam (barem meni definitivno, koji još uvijek imam neke sitne tragove ljudskog dostojanstva) definitivno ne treba...to je sranje...a ne IT.

Poruka je uređivana zadnji put ned 8.5.2016 17:37 (Putin).
 
2 0 hvala 0
8 godina
odjavljen
offline
Re: IBM u Hrvatskoj otvara centar za tehničku potp
Putin kaže...

 

Kakav odnos čovjeka prema čovjeku sam doživio na razgovoru u Spanu, i kakvi su uvjeti rada i kakve plaće daju...ako će takav biti i IBM...takav IT nam (barem meni definitivno, koji još uvijek imam neke sitne tragove ljudskog dostojanstva) definitivno ne treba...to je sranje...a ne IT.

 Tebi nije dovoljno što si šef najveće države na svjetu pa još tražiš sa strane posao

Battlelog: Glavas_ZG
15 godina
offline
IBM u Hrvatskoj otvara centar za tehničku potporu?

možda se misli na reciklažno dvorište specijalizirano za "oporabu" IBM-ovih "tehnoloških rješenja". 

I know that you believe you understand what you think I said, but I am not sure you realize that what you heard is not what I meant.
Moj PC  
1 1 hvala 0
16 godina
offline
IBM u Hrvatskoj otvara centar za tehničku potporu?

Odlicno, konacno smo dostigli Indiju

Moj PC  
1 1 hvala 0
13 godina
offline
Re: IBM u Hrvatskoj otvara centar za tehničku potp
SolidSnakeCRO kaže...
Bizarro kaže...

Đizs... otvara se call centar, a zaposlit će vejrojatno studente. Nevjerojatno koliko se ovakve vijesti napuhuju. IBM-u ne trebaju stručnjaci, već "jeftini englezi", dakle ljudi koji barataju engleskim jezikom, ali uz manje plaće nego u Britaniji ili Irskoj. S obzirom da se još uvijek ne znaju detalji, teško je nagađati, ali sve se svodi na ovo. Manji call centri na engleskom jeziku u Hrvatskoj već postoje, kao i onaj veći na talijanskom u Rijeci (Vodafone). Plaće baš i nisu toliko velike koliko se misli. Ono što je dobro je to da su ipak izabrali nas, a ne Indijce ili Pakistance.

 Yep, tak HP ima u bugarskoj.

 

ne samo HP, već i Oracle.

14 godina
neaktivan
offline
Re: IBM u Hrvatskoj otvara centar za tehničku potp
Glavas_ZG kaže...
Putin kaže...

 

Kakav odnos čovjeka prema čovjeku sam doživio na razgovoru u Spanu, i kakvi su uvjeti rada i kakve plaće daju...ako će takav biti i IBM...takav IT nam (barem meni definitivno, koji još uvijek imam neke sitne tragove ljudskog dostojanstva) definitivno ne treba...to je sranje...a ne IT.

 Tebi nije dovoljno što si šef najveće države na svjetu pa još tražiš sa strane posao

 Jesi ti možda neki nesuđeni kolega iz navedenog Spana sa sasvim očekivano atrofiranim smislom za humor? Tipični predstavnik IT-a..blagi užas

14 godina
offline
Re: IBM u Hrvatskoj otvara centar za tehničku potp
funat kaže...

Odlicno, konacno smo dostigli Indiju

 

 

 

 

Kompa ako budu zapošljavali po kriteriju kao u Indiji, naša domaća ekipa će biti u top 10 bisera u roku od godinu dana na youtubeu, na lošem engleskom sa teškim istočno-europskim naglaskom :D

 

 

Knowing is not enough; we must apply. Willing is not enough; we must do.
14 godina
offline
Re: IBM u Hrvatskoj otvara centar za tehničku potp
Putin kaže...

to je kao i Span.

 

tehničke pozicije supporta, ali sa odnosom prema ljudima na razini ispod Chennai-a. Kao da sam im neki indijski kravar.

 

Kakav odnos čovjeka prema čovjeku sam doživio na razgovoru u Spanu, i kakvi su uvjeti rada i kakve plaće daju...ako će takav biti i IBM...takav IT nam (barem meni definitivno, koji još uvijek imam neke sitne tragove ljudskog dostojanstva) definitivno ne treba...to je sranje...a ne IT.

 Pa baci koju riječ o tom iskustvu, za što si se prijavljivao, kakva je bila priča i procedura, kolika plaća itd.

 

 

Knowing is not enough; we must apply. Willing is not enough; we must do.
14 godina
neaktivan
offline
Re: IBM u Hrvatskoj otvara centar za tehničku potp
Colossus7 kaže...
Putin kaže...

to je kao i Span.

 

tehničke pozicije supporta, ali sa odnosom prema ljudima na razini ispod Chennai-a. Kao da sam im neki indijski kravar.

 

Kakav odnos čovjeka prema čovjeku sam doživio na razgovoru u Spanu, i kakvi su uvjeti rada i kakve plaće daju...ako će takav biti i IBM...takav IT nam (barem meni definitivno, koji još uvijek imam neke sitne tragove ljudskog dostojanstva) definitivno ne treba...to je sranje...a ne IT.

 Pa baci koju riječ o tom iskustvu, za što si se prijavljivao, kakva je bila priča i procedura, kolika plaća itd.

 

 

 nije tema. iskustvo nije samo moje....čuo sam sa više strana i više detalja...od bizarnih plaća/uvjeta/odnosa...komunikacije bigotski agresivne ekipe na razgovoru za posao....itd.....vidiš odmah da firma strukturno i međuljudski nema nikakvog smisla. Indija u centru Zagreba. Divno.

 

 

živio IT kao takav..

Poruka je uređivana zadnji put ned 8.5.2016 22:34 (Putin).
15 godina
neaktivan
offline
Re: IBM u Hrvatskoj otvara centar za tehničku potp
Bizarro kaže...

Đizs... otvara se call centar, a zaposlit će vejrojatno studente. Nevjerojatno koliko se ovakve vijesti napuhuju. IBM-u ne trebaju stručnjaci, već "jeftini englezi", dakle ljudi koji barataju engleskim jezikom, ali uz manje plaće nego u Britaniji ili Irskoj. S obzirom da se još uvijek ne znaju detalji, teško je nagađati, ali sve se svodi na ovo. Manji call centri na engleskom jeziku u Hrvatskoj već postoje, kao i onaj veći na talijanskom u Rijeci (Vodafone). Plaće baš i nisu toliko velike koliko se misli. Ono što je dobro je to da su ipak izabrali nas, a ne Indijce ili Pakistance.

 Transcom u Osijeku na njemačkom..

16 godina
offline
Re: IBM u Hrvatskoj otvara centar za tehničku potp
Colossus7 kaže...
funat kaže...

Odlicno, konacno smo dostigli Indiju

 

 

 

 

Kompa ako budu zapošljavali po kriteriju kao u Indiji, naša domaća ekipa će biti u top 10 bisera u roku od godinu dana na youtubeu, na lošem engleskom sa teškim istočno-europskim naglaskom :D

 

 

Ovo me podsjetilo da bih trebao početi snimati razgovore, pogotovo sa predstavnicima MS-a i inih... Ova država se još uvijek zove Hrvatska, i službeni jezik je hrvatski, a ne da moram naprezati moždane vijuge i detektirati što je htio reći netko tko je očito iz neke vukojebine u okolici Niša i valjda misli da bi svi trebali "pričati da te ceo svet razume".

9 godina
neaktivan
offline
Re: IBM u Hrvatskoj otvara centar za tehničku potp
Ja ne vjerujem sto se ovdje sve moze procitati... nadam se da dolaze kod nas a ne negdje drugdje... odnos prema ljudima ce sigurno biti 100 puta bolji nego sto je to u vecini lokalnih firmi... place ce za radna mjesta koja budu otvorena biti minamalno duplo veca nego sto je prosjek kod nas... a to da smo mi jeftina radna snaga je smjesno.... skupi smo do bola jer su nam porezi toliki da mi se povraca...
 
1 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Re: IBM u Hrvatskoj otvara centar za tehničku potp
Sad jos samo treba u Hrvatskoj naci 500 osoba koje se znaju pristojno odnositi prema klijentu.
Imamo nova kola radi dojma, imamo stav kad nemamo pojma...
 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: IBM u Hrvatskoj otvara centar za tehničku potp
Visak kaže...
Sad jos samo treba u Hrvatskoj naci 500 osoba koje se znaju pristojno odnositi prema klijentu.

 Iako se kuzimo, mislim da će veći problem biti naći osobu koja ima neograničeno strpljenja, tehničkog skilla, tečnih govornih sposobnosti engleskog jezika bez gubljenja usred razgovora, i uz sve to da će biti spreman raditi taj posao za vrlo vjerovatno sitnu lovu, jer oni dolaze ovdje upravo radi tog razloga, da traze jeftinu radnu snagu.

 

 

I onda se javi Indijac sa teškim naglaskom, Hello my name is Steve how mai i elp u tudai?

 

Ako si ti Steve, ja sam Vladimir Putin..

 

Bit ce zanimljivo pratiti daljnji slijed događaja.

 

 

Knowing is not enough; we must apply. Willing is not enough; we must do.
16 godina
neaktivan
offline
IBM u Hrvatskoj otvara centar za tehničku potporu?

Gledao sam prije desetak godina dokumentarac o indijskim 'supporterima'. Imaju naravno američka radna imena i na telefon perfektno govore engleski bez naglaska. Onda se okrene prema kameri i s teškim indijskim naglaskom nastavi pričati za dokumentarac.

 

Kad imaš 300000 nezaposlenih, onda je i slabo plaćen posao (a ne znamo hoće li tako biti) bolji od ničega. Veći broj zaposlenih će više trošiti, pa će se otvarati nova radna mjesta da njih usluže. Smanjenjem nezaposlenosti poslodavci će biti prisiljeni povećati plaće. Tako da je svako otvaranje radnih mjesta (ako nije u državnoj upravi) korak naprijed.

Imamo nova kola radi dojma, imamo stav kad nemamo pojma...
 
1 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice