IBM - 3 milijarde za grafenske čipove

poruka: 21
|
čitano: 2.624
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "IBM - 3 milijarde za grafenske čipove".
15 godina
offline
IBM - 3 milijarde za grafenske čipove

ako ibm tjera ovo, to znači da bi od ovog možda i moglo šta biti. za kvantne još kako tako, ali grafenski su već tu negdje pri pravoj primjeni. samo da se smisli dobra izrada.

Moj PC  
7 0 hvala 0
16 godina
offline
IBM - 3 milijarde za grafenske čipove

kad IBM razvije grafenski cip i predstavi prvi primjerak, Apple ce predati patent "Upotreba grafenskog cipa u mobilnim uredjajima" ili neku slicnu nebulozu

Moj PC  
18 2 hvala 0
12 godina
protjeran
offline
IBM - 3 milijarde za grafenske čipove

znaci bez novaca nema ni novih znanstvenih otkrica{#}...lol!

Intel Core™ i7 ----- Battlelog: SoldierStippy, Xfire; 2fu2L :)LP
Moj PC  
0 13 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: IBM - 3 milijarde za grafenske čipove
Stjepanj kaže...

znaci bez novaca nema ni novih znanstvenih otkrica{#}...lol!

Pa i nema. Sve da su ti inženjeri i spremni raditi za pisane zahvalnice, opremu, materijale, i što još sve ne, ipak treba platiti.

To understand what recursion is, you must first understand recursion.
13 godina
offline
Re: IBM - 3 milijarde za grafenske čipove
Stjepanj kaže...

znaci bez novaca nema ni novih znanstvenih otkrica{#}...lol!

Naravno, zar je ikad bilo drukcije? Zar je stvarno nezamislivo da je za rad na novim tehnologijama potrebna veca kolicina novca i znanja?

Gamers Don't Die, They Respawn.
16 godina
offline
Re: IBM - 3 milijarde za grafenske čipove
Mooreov zakon bi oko 2020.g. ili kratko nakon toga trebao doci kraju pa zato silikonska dolina mora naci zamjenu za silikonske cipove jer inace dolazi do kolapsa. Kakva bude post silikonska era, koja tehnologija ce se koristit.. ko zna.
out of my mind-back in few minutes!
12 godina
protjeran
offline
Re: IBM - 3 milijarde za grafenske čipove
hherc kaže...
Mooreov zakon bi oko 2020.g. ili kratko nakon toga trebao doci kraju pa zato silikonska dolina mora naci zamjenu za silikonske cipove jer inace dolazi do kolapsa. Kakva bude post silikonska era, koja tehnologija ce se koristit.. ko zna.

dok netkome ne padne jabuka na glavu!{#}

Intel Core™ i7 ----- Battlelog: SoldierStippy, Xfire; 2fu2L :)LP
14 godina
offline
Re: IBM - 3 milijarde za grafenske čipove
hherc kaže...
Mooreov zakon bi oko 2020.g. ili kratko nakon toga trebao doci kraju pa zato silikonska dolina mora naci zamjenu za silikonske cipove jer inace dolazi do kolapsa. Kakva bude post silikonska era, koja tehnologija ce se koristit.. ko zna.

zašto misliš da će doći do kolapasa,danas su procesori već na samom vrhu po perfomansama,evo ja koristim lenovo g 580 laptop sa najobičnijim pentiumom(sandy bridge) pa sam zadovoljan sa perfomansama to jest ne osjetim nikavo kašnjenje u normalnom radu,pa i da razvoj procesora uspori opet ćemo imati dovoljno dobre uređajae za svakodnevni rad,a što se tiče novih tehnologija tko zna što nas čeka,intel vjerovatno radi na tim novim tehnologijama

nije važno sudjelovati važno je pobijediti
Poruka je uređivana zadnji put čet 10.7.2014 22:52 (blackalbum).
15 godina
neaktivan
offline
IBM - 3 milijarde za grafenske čipove

novi bum razvoja ide kad krenu audio vizualne komande uređajima i prvi pravi AIi.

 

onda će ovi procesori bit nule. do 5 godina?

 
0 1 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Re: IBM - 3 milijarde za grafenske čipove
Problem danasnje tehnologije je software. Dovoljno je usporedit mobitel star par godina koji je imao proc na 100MHz, 64M RAMa i vrtio WM sa danasnjim, pogotovo Androidima.
Recimo stari Ericssoni (T28) i Nokie imali su slicne CPUe pa je Ericsson umirao na pisanju SMSa nakon desetog slova. Software.
16 godina
protjeran
offline
Re: IBM - 3 milijarde za grafenske čipove
Drazen kaže...
Problem danasnje tehnologije je software. Dovoljno je usporedit mobitel star par godina koji je imao proc na 100MHz, 64M RAMa i vrtio WM sa danasnjim, pogotovo Androidima.
Recimo stari Ericssoni (T28) i Nokie imali su slicne CPUe pa je Ericsson umirao na pisanju SMSa nakon desetog slova. Software.

Ne, hardver je važniji. Softver je limitiran hardverom. Uvijek je bilo i uvijek će biti. Ne možeš idiota nafilati pametnim knjigama i dobiti Einsteina. Pravi hardver u pravo vrijeme.

 

MPG4 je teorijski, matematički, realiziran prije 50, neki dijelovi i više, godina. Implementiran je tek kada je realiziran hardver koji ga može vrtiti. Kad smo na temi mobitela, enkripcija na kojoj počiva GSM poznata je 80 godina. Opet hardver. U svijetu PC-a već se pet godina nije dogodilo ama baš ništa po pitanju hardvera - današnji procesori dobiju 2% ubrzanja od godine do godine. A za AI, prepoznavanje govora i slika treba puuuno više od bršljenom obraslih mostova. U ovom kontekstu bršljeni su majmuni s bananom u odnosu na Neila Armstronga. Došli smo do limita, postoji puno ideja kojima se svašta može, ali nema strojeva koji to mogu oživiti. NSA, facebook, google, IBM i još neki rade čuda, svaki na svojih stotina i stotina *tisuća* servera. Načekat ćemo se da kućna računala dobiju takve mogućnosti.

 

Poruka je uređivana zadnji put pet 11.7.2014 15:21 (Egregični).
14 godina
neaktivan
offline
Re: IBM - 3 milijarde za grafenske čipove

O čemu ti? Potpuno si fulao poantu na koju je Dražen ciljao. Riječ je bila o neučinkovitom softveru koji se razbacuje hardverskim resursima kao da su neograničeni...

 

Nisi valjda i ti pobornik one "Algorithms are for people who don't know how to buy RAM"?

To understand what recursion is, you must first understand recursion.
16 godina
protjeran
offline
Re: IBM - 3 milijarde za grafenske čipove
rustweaver kaže...

O čemu ti? Potpuno si fulao poantu na koju je Dražen ciljao. Riječ je bila o neučinkovitom softveru koji se razbacuje hardverskim resursima kao da su neograničeni...

 

Baš tako. Ako dovoljno optimiziramo softver, Battlefield4 će se dobro vrtiti i na Spectrumu. Yeah... kiss me...

14 godina
neaktivan
offline
Re: IBM - 3 milijarde za grafenske čipove

To nisam rekao.

To understand what recursion is, you must first understand recursion.
15 godina
offline
Re: IBM - 3 milijarde za grafenske čipove
Egregični kaže...
rustweaver kaže...

O čemu ti? Potpuno si fulao poantu na koju je Dražen ciljao. Riječ je bila o neučinkovitom softveru koji se razbacuje hardverskim resursima kao da su neograničeni...

 

Baš tako. Ako dovoljno optimiziramo softver, Battlefield4 će se dobro vrtiti i na Spectrumu. Yeah... kiss me...

karikirano, da. ali realno ipak frostbite engine zahtijeva malo više obrade podataka u sekundi nego sto to spectrum nudi. ali i dalje stoji da je loš komad softwarea ogroman i gladan resursa, dok dobar software malo troši i malih je veličina upravo zbog smišljenog i kvalitetnog programiranja.

16 godina
protjeran
offline
Re: IBM - 3 milijarde za grafenske čipove
ranko091 kaže...

karikirano, da. ali realno ipak frostbite engine zahtijeva malo više obrade podataka u sekundi nego sto to spectrum nudi. ali i dalje stoji da je loš komad softwarea ogroman i gladan resursa, dok dobar software malo troši i malih je veličina upravo zbog smišljenog i kvalitetnog programiranja.

To ti je kao prijevoz 10 tona tereta kamionom i autom. Ako imaš kamion natovariš sve odjednom u par minuta i tras - to je to. Kad nemaš pravi hardver, onda optimiziraš. Što nisi platio u hardveru, platiti ćeš u radnim satima programera. Do određene granice, naravno. Jer spectrum nikada neće vrtiti BF4 pa tako ni običan pc neku varijantu Watsona...

15 godina
offline
Re: IBM - 3 milijarde za grafenske čipove
Egregični kaže...

To ti je kao prijevoz 10 tona tereta kamionom i autom. Ako imaš kamion natovariš sve odjednom u par minuta i tras - to je to. Kad nemaš pravi hardver, onda optimiziraš. Što nisi platio u hardveru, platiti ćeš u radnim satima programera. Do određene granice, naravno. Jer spectrum nikada neće vrtiti BF4 pa tako ni običan pc neku varijantu Watsona...

sve to stoji, ali loše isprogramirani software je loš. npr. aplikacija koja na mojih 8 jezgri na 4 ghz koristi 10% samo jedne jezgre je lose, i posao razduži na 1 sat umjesto da iskoristi sve raspoloživo i riješi to u minuti.

 

primjera radi neki dan sam tražio neki dobar encoder i dekoder videa... prelomio sam ih jedno 10 komada dok nisam našao na jedan koji može iskoristit potencijal mog procesora do kraja. i zbilja posao odradi jako brzo. dok ovi drugi su gulili i po sat vremena ono što je ovaj zdrobio u 10 min.

 

tako da uvijek ima kvalitetnog, ali i nažalost s druge strane lošeg software-a. a na nama je odlučit što koristit. ja uvijek tražim da uspijem iskoristit potencijal svog HW-a do kraja.

16 godina
protjeran
offline
Re: IBM - 3 milijarde za grafenske čipove
ranko091 kaže...

 

primjera radi neki dan sam tražio neki dobar encoder i dekoder videa... prelomio sam ih jedno 10 komada dok nisam našao na jedan koji može iskoristit potencijal mog procesora do kraja. i zbilja posao odradi jako brzo. dok ovi drugi su gulili i po sat vremena ono što je ovaj zdrobio u 10 min.

 

tako da uvijek ima kvalitetnog, ali i nažalost s druge strane lošeg software-a. a na nama je odlučit što koristit. ja uvijek tražim da uspijem iskoristit potencijal svog HW-a do kraja.

Dobar softver košta. Nekako imam dojam, bez uvrede, da si tražio besplatna rješenja.

 

Bilo koje praktično rješenje nekog problema je kompromis. Mogućnosti, vrijeme razvoja, hardver, milion drugih stvari... sve je to ispreleteno i ovisi od slučaja do slučaja. Manje-više, nikad se ne ide do krajnjih granica jer za vrijeme dok ti izoptimiziraš softver za top generaciju nekog hardvera, dođe nova generacija hardvera koja pojede za doručak i tvoj softver i hardver i napravi te budalom kaj si potrošio tako puno vremena za par postotaka ubrzanja u jednoj ili dvije funkcije od 150 drugih koje trebaš u nekakvom aplikativnom rješenju.

 

Svrha softvera je da obavi posao. Ako softver može danas obaviti posao za tri sata, zašto bi čekao 754 sati da bi onda posao obavio za sat... To je još uvijek 753 sata duže nego sada i odmah. Kaj ti misliš, da se mpeg4 encoder iskodira za par sati, od strane besposlenog tinejdžera? Tu je ugrađeno desetine tisuća radnih sati, ne računajući licence i prethodno iskustvo te sva potrebna predznanja. Budi sretan da možeš tako nešto obaviti besplatno, za tri sata ili tri dana.

Poruka je uređivana zadnji put ned 13.7.2014 16:08 (Egregični).
15 godina
offline
Re: IBM - 3 milijarde za grafenske čipove
Egregični kaže...

...

obožavam freeware SW s donacijama. i više ih podržavam nego glomazne programe di mi ne treba 1% od njihovih funkcija. ali ih svejedno platiš i ostalih 99%...

 

ali ovo ionako nije tema. offtopic je skroz.

16 godina
protjeran
offline
Re: IBM - 3 milijarde za grafenske čipove
ranko091 kaže...

obožavam freeware SW s donacijama. i više ih podržavam nego glomazne programe di mi ne treba 1% od njihovih funkcija. ali ih svejedno platiš i ostalih 99%...

 

ali ovo ionako nije tema. offtopic je skroz.

Ovisi što radiš s njime. Da mi jednom u životu treba napisati dopis, sigurno ne bih kupovao office. Međutim, ako svaki dan štancam 30 dokumenata, nemogućnost freeofficea da snima dokumente sa hrvatskim dijakriticima u nazivu datoteke bi me jaaako žuljala. Navodim primjer jednog prijatelja kojem je to bio razlog da iskešira za 5 licenci MS officea, svojevremeno. Posao ne trpi sra...a, nepostojeću ili zakašnjelu podršku, sitne nekompatibilnosti s klijentima itd.

 

I da, i ja volim jednostavne stvari koje obavljaju točno ono što trebaju. Ako to znači da nešto treba kupiti, onda se to mora i nije vrijedno rasprave.

15 godina
offline
Re: IBM - 3 milijarde za grafenske čipove
Egregični kaže...

I da, i ja volim jednostavne stvari koje obavljaju točno ono što trebaju. Ako to znači da nešto treba kupiti, onda se to mora i nije vrijedno rasprave.

slažem se. za posao. sve licencirano što za posao treba i točka.

 

ali meni je ovo kućni komp, za igre, filmove, muziku... i za to su mi i freeware dobri. jedina 2 programa koja stalno koristim su firefox i teamviewer.

1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice