Huawei MediaPad 7 Lite

poruka: 29
|
čitano: 16.547
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Huawei MediaPad 7 Lite".
14 godina
neaktivan
offline
Huawei MediaPad 7 Lite

Nakon što sam doma detaljno istestirao iPad 3 mogu reći tri stvari, gledano iz moje perspektive afkors:

 

kamera na ovakvom tipu uređaja posve je beskorisna stvar koju nisam nego 2 puta koristio (jedanput radi testa, drugi put da snimim psa). Usto, nevjerojatno je nezgrapna za koristenje a ovakvi uredjaji ne dolaze s fizickom tipkom za okidanje. Dodatno, izgledas kao idiot kad vani fotkas :)

 

7 incha mi djeluje puno premalo. Mislim danas smartphoneovi imaju 5.5 incha, što ti je inch i pol dodatno ? Netko će kazati da je to radi bolje prenosivosti, jer kao možeš ga ugurati u jaknu - ali ako idemo tom logikom, onda je i laptop od 17 incha dobro prenosiv jer ga mozes ugurati u Konzumovu vrecicu. Ipak, nakon dugog koristenja osjeti se problem vecih ekrana a to je da nakon 15ak minuta koristenja moras odmoriti ruku - teski su (a idem u teretanu!) ...

 

Rezolucija ekrana je opet manje bitna stvar, iskreno neces primjetiti razliku izmedju 1024x768 i recimo full HDa - ekran je premalen da se nesto primjeti. A i da se primjeti, ma jao majko mila kao da ti je to od presudne vaznosti ...

 

Realno gledajući, ovakvi uređaji su puno preskupi u odnosu na ono sto nude, ali to je neka sasvim druga tema :)

Z-Admin Small Business CMS for ASP.NET - http://www.z-admin.com
Moj PC  
4 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Huawei MediaPad 7 Lite
Those damn scientist people have been promising global warming for years now. But when I go outside it's still very cold. I want the global warming like they promised NOW! I hate being cold...
14 godina
neaktivan
offline
Huawei MediaPad 7 Lite

Pravo da ti velim, ja uopće ne predlažem kupnju nikakvog tablet uređaja. I dalje je to posve beskorisno  {#} . Za te pare radije uzmeš laptop.

 

A ako netko želi kupiti tablet jer jednostavno više ne može živjeti bez njega (kako sam se ja osjećao prije nabavke), tada je stvar jednostavna - što skuplje to bolje {#}  uzmeš si onog kojeg si možeš priuštiti, ne ?

 

A što se tiče tih kineskih tablet računala, gledao recenzije (najviše na http://www.ashens.com), i iako na prvi pogled djeluju primamljivo imaju nekoliko bolnih mana:

 

1. najčešće se radi o rezistivnom ekranu :) ... ako i nije rezistivni, korisničko sučelje je zbog loših drivera usporeno i trzavo.

2. kamerica je tu tek tako da kažeš da je imaš. U principu se radi o onakvom aparatu kakvog dobiješ na mobitelu kojeg si prije 10 godina kupio za 100kn.

3. možda i najbitniji problem ... BATERIJA! Raditi će ti otprilike 2-3 sata korištenja s WIFIem {#}. Zato uz njih znaš i dobiti rezervnu bateriju {#}

Z-Admin Small Business CMS for ASP.NET - http://www.z-admin.com
Poruka je uređivana zadnji put čet 26.7.2012 9:43 (zoran123456).
Moj PC  
2 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Huawei MediaPad 7 Lite
Pa ovaj uredjaj konkurira nexusu 7... Znaci cjenovni rang cca 200$. Ne mozes ga porediti sa svojim ipadom ;)
14 godina
neaktivan
offline
Re: Huawei MediaPad 7 Lite
Dr_Ipac kaže...
Pa ovaj uredjaj konkurira nexusu 7... Znaci cjenovni rang cca 200$. Ne mozes ga porediti sa svojim ipadom ;)

 

čuj, ako imaš para uzmeš si ga ali ... velim da je većina tih specifikacija koje pročitaš na uređaju posve nebitna za dnevni rad. Na kraju je možda ipak bolje povoditi se po cijeni nego prema tehničkim mogućnostima. Osim ako nemaš para ko blata, tada te baš briga :)

Ako će doći 200 USD onda bi se možda i isplatio uzeti ... ako ništa drugo onda da ti služi kao ram za slike, ogledalo ili podmetač za frižider ...

Z-Admin Small Business CMS for ASP.NET - http://www.z-admin.com
Poruka je uređivana zadnji put čet 26.7.2012 9:50 (zoran123456).
15 godina
neaktivan
offline
Huawei MediaPad 7 Lite

Interesantno je da se u medijima pojavljuje špekulacija da bi ovo trebalo da bude ispod cijene Nexus 7, navodno da se radi o cijeni oko 100 USD. Za konzumente multimedije i one koji vole da čitaju ovakvo što je idealna stvar. Ja posmatram svoje navike od kad imam smartphone i mogu mirne duše reći da mi je telefon postao glavno sredstvo za dohvat informacija jer koristim dva tri agregatora vijesti i tri četri aplikacije za pregled novina iz regiona, tako da u tu svrhu više ne koristim računar. Napominjem radi se o telefonu od 4.3 incha, uređaj od 7" je više nego zaovoljavajući za konzumenta poput mene. Čitanje knjiga na telefonu je malo mazohistički ali na 7" to je više nego komotno. Ja sam naručio Nexus 7 i već je stigao do mog čovjeka u Americi ali ovakav od 100 USD je više nego dobar za moju mamu jer ću u tom slučaju potpuno izbaciti troškove telefonije a još će mati moći unuka gledati a da pri tome ne mora uključivati računar.

 

Kako god sto ljudi isto toliko ćudi, nekomu će se ovo svidjeti nekom ne.

Voda tece a vrijeme prolazi ...
 
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Re: Huawei MediaPad 7 Lite
Hm, otkad imam tablet, laptop skoro da ne koristim osim kad treba napisati dokument duži od jedne stranice. Desktop isto jako rijetko palim. Surfanje na klasičnom računalu? toga se ni ne sjećam
14 godina
neaktivan
offline
Re: Huawei MediaPad 7 Lite
ned kaže...

Interesantno je da se u medijima pojavljuje špekulacija da bi ovo trebalo da bude ispod cijene Nexus 7, navodno da se radi o cijeni oko 100 USD. Za konzumente multimedije i one koji vole da čitaju ovakvo što je idealna stvar. Ja posmatram svoje navike od kad imam smartphone i mogu mirne duše reći da mi je telefon postao glavno sredstvo za dohvat informacija jer koristim dva tri agregatora vijesti i tri četri aplikacije za pregled novina iz regiona, tako da u tu svrhu više ne koristim računar. Napominjem radi se o telefonu od 4.3 incha, uređaj od 7" je više nego zaovoljavajući za konzumenta poput mene. Čitanje knjiga na telefonu je malo mazohistički ali na 7" to je više nego komotno. Ja sam naručio Nexus 7 i već je stigao do mog čovjeka u Americi ali ovakav od 100 USD je više nego dobar za moju mamu jer ću u tom slučaju potpuno izbaciti troškove telefonije a još će mati moći unuka gledati a da pri tome ne mora uključivati računar.

 

Kako god sto ljudi isto toliko ćudi, nekomu će se ovo svidjeti nekom ne.

 

Jedine knjige u kojima možeš uživati jesu one na papiru u tvrdom ili mekom uvezu. Ne mogu za sebe reći da sam obožavatelj knjiga, ali nisam ih pročitao malo - podjednako stručno ali i beletristike. Kad sam probao "čitati knjigu" na kompjuteru s 22 incha, laptopu od 18.4 incha ili tabletu od 10.1 incha rezultat je bio da sam odustao. Nije stvar u tome da li mozes ili ne, već hoćeš li uživati u tom poslu {#}  Evo baš doma čitam "antologija hrvatske poezije" u tvrdom uvezu, tako nešto čitati na računalu je smrtni grijeh.

Z-Admin Small Business CMS for ASP.NET - http://www.z-admin.com
16 godina
offline
Re: Huawei MediaPad 7 Lite

Uz taj svoj komentar si trebao dopisati da kao njegov autor nisi član uprave niti dioničar neke od izdavačkih kuća ;). Naime sve što si napisao je vrlo osoban stav. Ja u knjigama - beletristici, stripovima ali i ostalim zabavnim sadržajima itekako uživam upravo na ekranu mog tableta... Čak moram priznati da knjigu dugo prije nego li sam ih počeo kupovati online za tablet nisam pročitao. Eto...

P.S. nisam ni član uprave niti dioničar bilo kakve online izdavačke kuće ;)

Poruka je uređivana zadnji put čet 26.7.2012 14:01 (Jazzer).
11 godina
neaktivan
offline
Huawei MediaPad 7 Lite

Nemam ovdje što mudro za dodati osim osobnog stava :)

@Nexus 7: Ovaj uređaj bi trebao pokopati Nexusa čak i ako bude mrvu viša cijena. Nedostatak microSD (Nexusu) je bigfail, a nedostatak 3G mu sigurno ne ide u prilog. Opet, ako je Nexus DOISTA optimiziran za A4.1 (Jelly Bean) i doista toliko glatko radi ("Project Butter")... tu su negdje.

 

Ja ću tog Huaweija sigurno uzet ako mi bude dostupan po cijeni <200€.

 

@7" ekran: Postoji više istraživanja (mislim da je i Google to radio) da je to ustvari idealna veličina za prijenosni uređaj. Naprosto, uređaj većeg ekrana postaje zamoan glede mobilnosti, a manji ekran je premali.

Kod 7" je bitna rezolucija, refleksija itd. jer je - malen. S time da mislim da je ekran za vertikalno čitanje ipak mrvu premalen, a za horizontalno je ok samo treba skrolati.

 

Osobno, preferiram knjige u fiz. obliku, ali ono što sam se družio s tabletima moram reći da mi je to super (čitati na tabletu). Pustiš si muziku na sluške i bilo gdje - na pauzi, u tramvaju, na toaletu (naravno)... nastaviš čitati bilo koju od par stotina knjiga/časopisa/stripova...

 

Što se tiče baš čitanja neusporedivo najugodnije mi je bilo sa e-ink ebook readerom... Kindle je ok ali čak je i neki jeftini Prestigio bio ok.

...Cause It's Got Electrolytes.
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Re: Huawei MediaPad 7 Lite
S tobom se mogu složiti samo oko jednog, kamera je najmanje bitna stvar na tabletu. Sve ostalo je stvar osobnih preferenci korisnika kada govorimo o uređajima ovog tipa - veličina ekrana, specifikacije i slično. Osobno sam sveo korištenje desktopa i laptopa na tako mizernu razinu od kada sam nabavio ipad, da je laptop tako završio u vječnim prostranstvima njuškala a desktop samo još spašavaju BF3 i FSX, i tu i tamo potreba za nečim ozbiljnijim (naravno ne živim od rada za računalom). Pri konzumaciji sadržaja upotreba tableta (dobrog naravno, tipa Asus transformer i sl.) jednostavno pobjeđuje pokraj laptopa, tome u prilog ide i tržište. 7 incha nije nikakav sveti gral, to je već probano s Kindleom.
16 godina
neaktivan
offline
Re: Huawei MediaPad 7 Lite
zoran123456 kaže...

Jedine knjige u kojima možeš uživati jesu one na papiru u tvrdom ili mekom uvezu. Ne mogu za sebe reći da sam obožavatelj knjiga, ali nisam ih pročitao malo - podjednako stručno ali i beletristike. Kad sam probao "čitati knjigu" na kompjuteru s 22 incha, laptopu od 18.4 incha ili tabletu od 10.1 incha rezultat je bio da sam odustao. Nije stvar u tome da li mozes ili ne, već hoćeš li uživati u tom poslu {#}  Evo baš doma čitam "antologija hrvatske poezije" u tvrdom uvezu, tako nešto čitati na računalu je smrtni grijeh.

Probaj neki e-ink čitač poput Kindlea. Shvatit ćeš da je to doslovno kao da čitaš knjigu. Tableti su malo nezgodni zbog osvjetljenja ekrana koje zamara oči. E-inkove možeš čitati koliko i papirnatu knjigu jer pozadinskog osvjetljenja - nema.

Čvarci su bomboni od svinje
13 godina
neaktivan
offline
Re: Huawei MediaPad 7 Lite
Za samo čitanje e-ink čitači nemaju premca, kao papir doslovce, ali samo za čitanje
13 godina
neaktivan
offline
Huawei MediaPad 7 Lite

Tata mi je dobio ovaj tablet, ali je potpuno zakljucan aplikacijom App Lock. Znaci ni u kalkulator, postavke, bas u nista se ne moze uc. 
Ne znam dal su to đubrad u T-mobileu napravili ili njegovi s posla. Sad je malo kasno da ih zovem, pa jel zna neko mozda kak se 

moze maknut taj App Lock?  

Moj PC  
0 1 hvala 0
13 godina
offline
Huawei MediaPad 7 Lite
Jeli može netko malo komentirati uređaj i dojmove pri korištenju? Vjerojatno vas ima već dosta koji su uzeli preko T-Coma. I zanima me kakva je podrška na xda? Vidio sam puno romova za Huawei MediaPad, ali ne i za MediaPad 7 lite?
Blaugrana al vent, un crit valent, tenim un nom, el sap tothom, BARCA! BARCA! BARCA!
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
online
Huawei MediaPad 7 Lite

Istina je da se nakon nekog vremena i nakon instaliranja aplikacija na uređaj isti uspori ili laga npr. sada prilikom igranja igrice temple run osjeti se trzanje dok na početku dok je bio nov je išlo sve glatko.

Smeta mi što se stalno nakon ubijanja aplikacija pomoću nekog toola iste ponovno vračaju i opterećuju tablet ( ima li kakvog lijeka za to ).

Nisam neki expert oko androida i nešto malo sam čitao o rootanju ali za ovaj model mislim da nema još uvijek ništa.

Loše je i to što se sve aplikacije mogu instalirati samo na tablet a ne na SD karticu ili sa njega se ne mogu prebaciti na karticu.

No ostale stvari poput gledanja videa su super ( reproducira sve živo ) to vrijedi i za muziku.

Super je i rad preko WI-Fi-ja kao i preko SIM kartice ( surfanje i telefoniranje )

ekran je takodjer OK.

Sve u svemu ipak je dobar poklon i kada bi se ispravilo onih par nedostatak sa vrha bilo bi odlično.

 

 
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Huawei MediaPad 7 Lite

poz

Kod mene se javio problem s ekranom. Kad je tab hladan na 2 mjesta na rubu ekrana se osjeti pucketanje i skripa. samo kad je hladan, kao da nije dobro zaljepljeno.

 
0 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Re: Huawei MediaPad 7 Lite

Znam ti ja to maknuti. Ako hočeš javi mi se mailom. monika.kompasi@tisak.hr

11 godina
neaktivan
offline
Re: Huawei MediaPad 7 Lite
mone0608 kaže...

Znam ti ja to maknuti. Ako hočeš javi mi se mailom. monika.kompasi@tisak.hr

 

Mislila sam na app lock za huawei

 

15 godina
offline
Huawei MediaPad 7 Lite
Je uspio ko pokrenuti kakvu 3d igricu na njemu??? Ja sam probao nfs ali rusi se? Igre tipa angry birds. Amazing alex rade ok 3d igra koju sam pokrenuo je DEATH TRIGER napucavanje zombija radi ok
 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Huawei MediaPad 7 Lite

Dobio sam prije tjedan dana od T-coma Huawei MediaPad 7 Lite..

i nema utora za SIM karticu..

 

Kako je to moguće ?

Poruka je uređivana zadnji put sri 22.5.2013 16:37 (Hrvojeee).
15 godina
neaktivan
offline
Huawei MediaPad 7 Lite

Zato jel dijele wifi verziju. Ima i 3G ali ona ide samo uz produženje ugovora i potpisivanje dodatnog za mobilni internet.

World Championships: 7, GP started: 308, GP wins: 91, Podium finishes: 155, Pole positions: 68, Fastest laps: 77, Points: 1,566
 
0 0 hvala 1
12 godina
neaktivan
offline
Re: Huawei MediaPad 7 Lite
Hrvojeee kaže...

Dobio sam prije tjedan dana od T-coma Huawei MediaPad 7 Lite..

i nema utora za SIM karticu..

 

Kako je to moguće ?

 Jesi siguran 100 % ? Ako nema onda je to tako možda je starija verzija ili novija. Ja sam dobio sa sim utorom koji je odmah kod sd card utora.

Uzeo paket Max3+L na dvije godine.

Poželjno je stisnuti HVALA
Poruka je uređivana zadnji put sri 22.5.2013 16:43 (Fero).
11 godina
neaktivan
offline
Huawei MediaPad 7 Lite

Ne bila je kratko ponuda medipad 7 lite WIFI....i taj je koštao 400 kn umjesto 700 za produljenje ugovora. Treba citat ono što se nudi 

 
0 0 hvala 1
12 godina
offline
Re: Huawei MediaPad 7 Lite
ezacro kaže...

Ne bila je kratko ponuda medipad 7 lite WIFI....i taj je koštao 400 kn umjesto 700 za produljenje ugovora. Treba citat ono što se nudi 

 Znači, po****o sam ?

11 godina
neaktivan
offline
Huawei MediaPad 7 Lite

Jel zna ko kako se Subway Surfers ponasa na ovom tabletu? (Jel steka sta, mislim..) 

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Huawei MediaPad 7 Lite

Ima tko da prodaje dijelove za njega treba mi flat kabel od toucha

Current : desireHD S-OFF - unlocked - JellyTime rom | Old : EVO 3D, Nexus , Iphone 4S ,One X, GTi9300,XPERIA S
 
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Huawei MediaPad 7 Lite

Kupio preko Njuškala jer me oduševio tablet po toj cijeni sa 3G podrškom, i ostao u šoku kad mi je stigao i kad sam vidio da nema utor za SIM karticu, i Googlao i pronašao odgovor u ovoj temi. 
Plače mi se, to mi je baš trebalo, i popu*io sam.  {#}
Nisam imao pojma da postoje dvije verzije.


Možda ima mjesto za SIM na PCB-u.... I možda se može flashat verzija Androida za 3G.
Samo je pod jamstvom pa nebih htio petljat :/ 
Ovo mi djeluje samo kao od t-coma-okljaštena verzija.
Ako se nevaram, cijela straznja strana nije original, već mi djeluje kao kopija.



Vidim da tema nije aktivna, al bi molio bar nekog da mi odgovori na ono boldano iznad.  

Pomogao sam? Zar nije lakše kliknuti gumb Hvala ili Thumb Up, nego pisati nepotrebni(spam) post
Poruka je uređivana zadnji put uto 2.7.2013 12:06 (xZero).
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Huawei MediaPad 7 Lite

Je'l ima ROM (JB 4.2.X) za ovaj device?

Poruka je uređivana zadnji put uto 2.7.2013 22:03 (Diazz72).
Moj PC  
0 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice