HTC One Nexus tijekom ljeta

poruka: 30
|
čitano: 5.971
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "HTC One Nexus tijekom ljeta".
15 godina
offline
HTC One Nexus tijekom ljeta

Kupujem!!!

Gods are fragile things; they may be killed by a whiff of science or a dose of common sense. – Chapman Cohen
 
3 1 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
HTC One Nexus tijekom ljeta

E sad na njega ozbiljnije gledam, htc-ov sense i općenito njihov software mi ograniče svaku slobodu i povraća mi se gledajući ih.

Sometimes I feel like a prophet, misunderstood and under gun like a new disease disease disease
Moj PC  
3 23 hvala 0
14 godina
offline
HTC One Nexus tijekom ljeta
ako ovaj prvi ovako glatko radi, kakav ce tek biti nexus(!) -inace, takav izbor volim, dva 100 % funkcionalna aparata pa biraj po ukusu- sa 'sense' ili bez.. mrak:)
Moj PC  
2 0 hvala 0
14 godina
offline
HTC One Nexus tijekom ljeta

Ja sam osobono razočaran ovakvim potezima.

Naravno, ako se uistinu pokažu točnima, jer još nema nikakve službene potrvrde od strane HTC-a.

 

Da sam htio Nexus doživljaj, onda bih pričekao N5, koji bi trebao doć krajem godine.

Imao sam i N4!

Kod S4 i One-a, želim ono što oni imaju za ponudit i točka.

Isto tako, želim da to šljaka kako spada. 

 

Jbg, to je samo moje razmišljanje gleda ovoga.

Dakle, ako se mene pita, ovo je nepotrebno.

Osobno neču uzimat navedeno, niti da ga probam.

Moj PC  
5 21 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Re: HTC One Nexus tijekom ljeta
zabranjeniples kaže...

Ja sam osobono razočaran ovakvim potezima.

Naravno, ako se uistinu pokažu točnima, jer još nema nikakve službene potrvrde od strane HTC-a.

 

Da sam htio Nexus doživljaj, onda bih pričekao N5, koji bi trebao doć krajem godine.

Imao sam i N4!

Kod S4 i One-a, želim ono što oni imaju za ponudit i točka.

Isto tako, želim da to šljaka kako spada. 

 

Jbg, to je samo moje razmišljanje gleda ovoga.

Dakle, ako se mene pita, ovo je nepotrebno.

Osobno neču uzimat navedeno, niti da ga probam.

Razočaran si što je (hipotetski) ponuđen model koji tebi ne odgovara, iako će se i dalje nuditi model koji ti odgovara? Zašto ljude smeta postojanje nečega što njima nije potrebno (ali ih ni na koji način ne ograničava), a druge ljude veseli?

 

 

14 godina
offline
Re: HTC One Nexus tijekom ljeta
Visak kaže...

Razočaran si što je (hipotetski) ponuđen model koji tebi ne odgovara, iako će se i dalje nuditi model koji ti odgovara? Zašto ljude smeta postojanje nečega što njima nije potrebno (ali ih ni na koji način ne ograničava), a druge ljude veseli?

Apsolutno me ne smeta navedeno.

Dapače, volio bi da ima što više konkurenata.

Ali zašto izdavat nešto što ne karakterizira nevedenog proizvođača?

Nexus je nexus, a ovima bi bolje bilo da probaju umanjit propuste koji ih prate tokom izdavanja svojih uređaja.

Više bi mi pasalo da se napakon izda uređaj s kojim ću bit full zadsovoljan, nego da se ide izdavat 5 uređaja različitih karakteristika.

Hoće li taj ''Nexus doživljaj'' nudit neke softwareske kerefeke koje nude sense i tw?

15 godina
neaktivan
offline
HTC One Nexus tijekom ljeta

Pa neće nuditi, ali u tome i je stvar. Meni je stock android experience svjetlosnim godinam aispred sense experiencea. Na stranu to što Sense donosi možda neke dodatne điđe koje neću koristiti, ali će mi ubiti performanse uređaja, ili ga učiniti nestabilnim i podložnim kojekakvih rušenjima aplikacija i os-a kako je to recimo slučaj kod Galaxy S3.

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: HTC One Nexus tijekom ljeta
zabranjeniples kaže...

Ja sam osobono razočaran ovakvim potezima.

Naravno, ako se uistinu pokažu točnima, jer još nema nikakve službene potrvrde od strane HTC-a.

 

Da sam htio Nexus doživljaj, onda bih pričekao N5, koji bi trebao doć krajem godine.

Imao sam i N4!

Kod S4 i One-a, želim ono što oni imaju za ponudit i točka.

Bez brige, lag ces moc dodati na druge nacine.

15 godina
offline
Re: HTC One Nexus tijekom ljeta
Počinje se gubit smisao Nexus proizvoda
R.I.P. EnlightenedPhoenix 24.6.2011. R.I.P. Steve Jobs 6.10.2011. 1955. - 2011.
14 godina
offline
Re: HTC One Nexus tijekom ljeta
Touche kaže...

Bez brige, lag ces moc dodati na druge nacine.

Pa zar nije logičnije, da od te firme očekuješ da se taj lag riješi, te da za novce koje si potrošio dobiješ ono što si očekivao?

Al ne, Samsung je najavio uređaj sa čistim androidom i narod opet pohrlio ko muha na govno.

 

Radije ću pričekat kraj godine, pa nabavit pravi google uređaj i vjerovatno ga platit dosta jeftinije (ako je vjerovat net cijenama (S4 nexus)).

 

 

 

Poruka je uređivana zadnji put ned 26.5.2013 12:13 (zabranjeniples).
14 godina
offline
Re: HTC One Nexus tijekom ljeta
Mitch kaže...
Počinje se gubit smisao Nexus proizvoda

Iskreno, čisto sumnjam da im je google ustupio pravi doživljaj.

Pitanje je kakvo će istinsko stanje bit sa updatenjem navedenog.

Ne vjerujem da će google sam sebe poklopit s ovim, s obzirom da se ne radi o Nexus uređajima, već samo o softwareu.

14 godina
neaktivan
offline
Re: HTC One Nexus tijekom ljeta
zabranjeniples kaže...
Touche kaže...

Bez brige, lag ces moc dodati na druge nacine.

Pa zar nije logičnije, da od te firme očekuješ da se taj lag riješi, te da za novce koje si potrošio dobiješ ono što si očekivao?

Al ne, Samsung je najavio uređaj sa čistim androidom i narod opet pohrlio ko muha na govno.

 

Istina, logicnije, ali, na zalost, dokazano uzaludno. Sto je i vidljivo u potraznji za "pure" varijantama.

10 godina
neaktivan
offline
HTC One Nexus tijekom ljeta

Proizvođači su se zadnjih godinu-dvije dosta udaljili od samoga "Androida". Na predstavljanjima novih mobitela više uopće nije bilo govora o OS-u (konkretno na predstavljanju Galaxya S4, Xperie Z, HTC One-e) i Android je masakriran s raznim skinovima i dodacima praktički do neprepoznatljivosti. Mislim da je stavljanje stock Androida na flagship uređaje odličan potez za sam Android jer se vraćamo njegovim početcima i onome kakav je Android i trebao ostati - bez ikakve fragmentacije i personalizacije od strane proizvođača. Čisto Android iskustvo. Svaka čast HTC-u i Samsungu na ovome

 
1 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: HTC One Nexus tijekom ljeta
Chrisophylax kaže...

Svaka čast HTC-u i Samsungu na ovome

Isto to bih rekao, da se na takav potez odlučilo odmah u startu ili od sljedečeg flagshipa.

A ne da se prvo izbaci uređaj sa pustim propustima i onda se ide na ovakav potez na identičnom uređaju.

Al dobro, toliko od mene o ovome, jer očigledno jedini razmišljam na ovaj način.

 

Al što je sa cijenom?

Google Nexus 4 je bio toliko jeftin, da je samo po tom pitanju poklopio sve ostale.

Zar stvarno mislite da će Samsung i HTC tek tako odustat od svog sučelja i potpuno se okrenit ovome?

To bi značilo da je cijeli dosadašnji preriod za njih bio totalni promašaj.

Isto tako, mislim da Google neče tek tako odustat od Nexusa.

U prijevodu, uvjeren sam da ovo neče ponudit ono pravo Nexus iskustvo.

Al živi bili pa vidjeli. Prvi ću reć da sam pogriješio ako se desi suprotno.

Poruka je uređivana zadnji put ned 26.5.2013 12:33 (zabranjeniples).
10 godina
neaktivan
offline
Re: HTC One Nexus tijekom ljeta
zabranjeniples kaže...
Chrisophylax kaže...

Svaka čast HTC-u i Samsungu na ovome

Isto to bih rekao, da se na takav potez odlučilo odmah u startu ili od sljedečeg flagshipa.

A ne da se prvo izbaci uređaj sa pustim propustima i onda se ide na ovakav potez na identičnom uređaju.

Al dobro, toliko od mene o ovome, jer očigledno jedini razmišljam na ovaj način.

 

Al što je sa cijenom?

Google Nexus 4 je bio toliko jeftin, da je samo po tom pitanju poklopio sve ostale.

Zar stvarno mislite da će Samsung i HTC tek tako odustat od svog sučelja i potpuno se okrenit ovome?

To bi značilo da je cijeli dosadašnji preriod za njih bio totalni promašaj.

Isto tako, mislim da Google neče tek tako odustat od Nexusa.

U prijevodu, uvjeren sam da ovo neče ponudit ono pravo Nexus iskustvo.

Al živi bili pa vidjeli. Prvi ću reć da sam pogriješio ako se desi suprotno.

 

Cijena nije jedini faktor, jer da je onda bi HTC, Samsung i Sony odavno propali, što očito nisu. Nexus 4 je odličan uređaj ali nije baš dostupan, što zbog politike Googlea što zbog manjka proizvedenih uređaja. Ne možeš ga kupit preko carriera niti na ugovor što većinu ljudi odbija, pogotovo one koji nisu "pro-useri" i koji kupuju mobitel jer im treba a ne zato što žele stock Android iskustvo ili da prvi dobiju novi update. Ako ja od T-mobilea dobijem Xperiu Z za 2 soma kuna u tarifi XY (karikiram) misliš da mi se bude natezalo s naručivanjem Nexusa 4 iz SAD-a, plaćanja carine, PDV-a, čekanja da stigne itd? A platio bi ga jednako koliko i tu Xperiu, ili čak i više, makar je tamo dvostruko jeftiniji. 

 

Samsung i HTC ne budu odustali od svog sučelja, zašto bi? Ovaj potez uopće ni nije povučen s tim ciljem. Znaš zašto su to napravili? Sad ću ti otkrit ono što si i sam trebao skužit: zbog novca. Ako Samsung ponudi Galaxy S4 sa svojim standardnim, custom Androidom i ponudi isti takav mobitel sa stock Androidom, automatski su obuhvatili dva tržišta. Vidjeli su da se ljudi pale na stock Android iskustvo i  zato su htjeli i taj komad tržišnog kolača. S obzirom da je Nexus bio jedini takav uređaj na tržištu a uz to je imao i odlične specifikacije, bilo je samo pitanje vremena kad će ostali proizvođači ponuditi svoje verzije stock Androida.

14 godina
offline
Re: HTC One Nexus tijekom ljeta
Chrisophylax kaže...

 

Cijena nije jedini faktor, jer da je onda bi HTC, Samsung i Sony odavno propali, što očito nisu. Nexus 4 je odličan uređaj ali nije baš dostupan, što zbog politike Googlea što zbog manjka proizvedenih uređaja. Ne možeš ga kupit preko carriera niti na ugovor što većinu ljudi odbija, pogotovo one koji nisu "pro-useri" i koji kupuju mobitel jer im treba a ne zato što žele stock Android iskustvo ili da prvi dobiju novi update. Ako ja od T-mobilea dobijem Xperiu Z za 2 soma kuna u tarifi XY (karikiram) misliš da mi se bude natezalo s naručivanjem Nexusa 4 iz SAD-a, plaćanja carine, PDV-a, čekanja da stigne itd? A platio bi ga jednako koliko i tu Xperiu, ili čak i više, makar je tamo dvostruko jeftiniji. 

 

Samsung i HTC ne budu odustali od svog sučelja, zašto bi? Ovaj potez uopće ni nije povučen s tim ciljem. Znaš zašto su to napravili? Sad ću ti otkrit ono što si i sam trebao skužit: zbog novca. Ako Samsung ponudi Galaxy S4 sa svojim standardnim, custom Androidom i ponudi isti takav mobitel sa stock Androidom, automatski su obuhvatili dva tržišta. Vidjeli su da se ljudi pale na stock Android iskustvo i  zato su htjeli i taj komad tržišnog kolača. S obzirom da je Nexus bio jedini takav uređaj na tržištu a uz to je imao i odlične specifikacije, bilo je samo pitanje vremena kad će ostali proizvođači ponuditi svoje verzije stock Androida.

Tko je želio Nexus4, povoljno ga je mogao i kod nas nabavit, samo se trebalo malo potrudit.

Kad kažem povoljno, mislim u odnosu na S3 ili OneX (što je za naše prilike povoljno).

Vezano za ugovornu obvezu, pa u tom i je sva draž ovoga.

Nexus4 se po preporučenoj cijeni prodaje za sitne novce, ali bez ugovorne obveze.

Svakom normalnom korisniku je isplativije uzet tako uređaj, nego za istu ili malo veću cijenu dobit uređaj ali uz 24 mjeseca ugovorne obveze.

 

Podebljano!

Pa sigurno da nisam redikul i da znam oko čega se vrti smisao ovoga.

Ali to je ono što me i najviše nervira.

Ponavljam!

Bolje bi im bilo da se pobrinu za postoječe korisnike i da im poboljšaju uslugu, nego da se bacaju na ovakve stvari.

 

Nisam protivnik ovoga!

Dapače, najzadovoljniji sam dosad bio sa N4.

Čisti android je zaista prekrasno iskustvo.

Ali je žalostan način, na koji se zaobilaze stvarni propusti kod već izdanih uređaja.

 

Toliko od mene u ovoj temi, jer ne odustajem od svog razmišljanja.

LP 

13 godina
offline
HTC One Nexus tijekom ljeta

Ja sam iskreno razočaran onim što Google čini novim "Nexusima"...

Moj PC  
0 1 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: HTC One Nexus tijekom ljeta

Ako ne promjene navigacijske tipke a što sumnjam da hoće nema šanse da ga gledam kao Nexus! :S

12 godina
offline
HTC One Nexus tijekom ljeta

ja ne kontam ovu politiku Googlea nikako

 

 

I told you that Chelsea were the best team in the world, and tonight we are
 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Re: HTC One Nexus tijekom ljeta
zabranjeniples kaže...
Apsolutno me ne smeta navedeno.

Dapače, volio bi da ima što više konkurenata.

Ali zašto izdavat nešto što ne karakterizira nevedenog proizvođača?

Nexus je nexus, a ovima bi bolje bilo da probaju umanjit propuste koji ih prate tokom izdavanja svojih uređaja.

Više bi mi pasalo da se napakon izda uređaj s kojim ću bit full zadsovoljan, nego da se ide izdavat 5 uređaja različitih karakteristika.

Hoće li taj ''Nexus doživljaj'' nudit neke softwareske kerefeke koje nude sense i tw?

Niti jedan proizvod nije savršen, pa se svejedno mnogi izdaju u više varijanti. Smeta li te što su napravili dizel verziju tvog auta, umjesto da isprave greške na benzinskoj (ili obrnuto)? Zamisli, rade i GTI, kabrio i 4x4 verzije umjesto da peglaju do savršenstva jedan model!

 

Ti tražiš da naprave jedan model koji će biti točno onakav kakav ti trebaš prije nego smiju pomisliti na izdavanje drugih verzija. Neka svi čekaju dok ti ne dobiješ svoj savršeni primjerak. No svijet se ne vrti oko tebe...

14 godina
offline
Re: HTC One Nexus tijekom ljeta
Visak kaže...

Niti jedan proizvod nije savršen, pa se svejedno mnogi izdaju u više varijanti. Smeta li te što su napravili dizel verziju tvog auta, umjesto da isprave greške na benzinskoj (ili obrnuto)? Zamisli, rade i GTI, kabrio i 4x4 verzije umjesto da peglaju do savršenstva jedan model!

 

Ti tražiš da naprave jedan model koji će biti točno onakav kakav ti trebaš prije nego smiju pomisliti na izdavanje drugih verzija. Neka svi čekaju dok ti ne dobiješ svoj savršeni primjerak. No svijet se ne vrti oko tebe...

Čovječe Božji, čuješ li ti sebe.

Iskreno, zaboli me neka stvar šta češ ti uzet i hoće li bit savršenog primjerka.

Nigdje nisam rekao da čekam savršeni primjerak.

Ali činjenica je da internet bruji o raznim minusima/propustima, koji najavljenim update-om nisu dobili konkretna poboljšanja.

Svi ste laprdali o tome koliko ima prodanih primjeraka i kojih uređaja konkretno.

Pa zar nije logičnije da se ti korisnici, koji su već uzeli uređaj, te potrošili hrpu novaca, učine zadovoljnijima?

Ali sve se svodi na ono oko čega se najviše i svađate.

Novi model najavljen, zato čim stigne, navali narode po dučanima i tako u krug.

 

Ovo je stvarno zadnje od mene u ovoj temi, jer je očigledno da vas nekolicina uopće ne shvača o čemu ja pričam.

 

10 godina
neaktivan
offline
Re: HTC One Nexus tijekom ljeta
zabranjeniples kaže...
Visak kaže...

Niti jedan proizvod nije savršen, pa se svejedno mnogi izdaju u više varijanti. Smeta li te što su napravili dizel verziju tvog auta, umjesto da isprave greške na benzinskoj (ili obrnuto)? Zamisli, rade i GTI, kabrio i 4x4 verzije umjesto da peglaju do savršenstva jedan model!

 

Ti tražiš da naprave jedan model koji će biti točno onakav kakav ti trebaš prije nego smiju pomisliti na izdavanje drugih verzija. Neka svi čekaju dok ti ne dobiješ svoj savršeni primjerak. No svijet se ne vrti oko tebe...

Čovječe Božji, čuješ li ti sebe.

Iskreno, zaboli me neka stvar šta češ ti uzet i hoće li bit savršenog primjerka.

Nigdje nisam rekao da čekam savršeni primjerak.

Ali činjenica je da internet bruji o raznim minusima/propustima, koji najavljenim update-om nisu dobili konkretna poboljšanja.

Svi ste laprdali o tome koliko ima prodanih primjeraka i kojih uređaja konkretno.

Pa zar nije logičnije da se ti korisnici, koji su već uzeli uređaj, te potrošili hrpu novaca, učine zadovoljnijima?

Ali sve se svodi na ono oko čega se najviše i svađate.

Novi model najavljen, zato čim stigne, navali narode po dučanima i tako u krug.

 

Ovo je stvarno zadnje od mene u ovoj temi, jer je očigledno da vas nekolicina uopće ne shvača o čemu ja pričam.

 

 

Ja mislim da ni ti ne shvaćaš o čemu pričaš :D

15 godina
offline
Re: HTC One Nexus tijekom ljeta
cecenac kaže...

E sad na njega ozbiljnije gledam, htc-ov sense i općenito njihov software mi ograniče svaku slobodu i povraća mi se gledajući ih.

za takve stvari postoje lijekovi. 

freddie kaže...
ako ovaj prvi ovako glatko radi, kakav ce tek biti nexus(!) -inace, takav izbor volim, dva 100 % funkcionalna aparata pa biraj po ukusu- sa 'sense' ili bez.. mrak:)

Bolje bi bilo da su u startu ponudili jedan uređaj s odabirom Sense AOSP. i ti odaberi kaj hoćeš.

nCh! kaže...

Pa neće nuditi, ali u tome i je stvar. Meni je stock android experience svjetlosnim godinam aispred sense experiencea. Na stranu to što Sense donosi možda neke dodatne điđe koje neću koristiti, ali će mi ubiti performanse uređaja, ili ga učiniti nestabilnim i podložnim kojekakvih rušenjima aplikacija i os-a kako je to recimo slučaj kod Galaxy S3.

E pa meni je Sense svjetlosnim godinama ispred AOSP-a. 

 

Svakom nešto odgovara, a ovom kojem se povraća od Sensa nek koristi AOSP. Oni koji radije koriste Sense, nek ga koriste. Zato i volim android jer možeš birat kako ćeš ga koristiti, a ne kod ostalih gdje svi uređaji izgledaju isto.

hobi:moj-android.net
12 godina
neaktivan
offline
Re: HTC One Nexus tijekom ljeta
nsoul kaže...
cecenac kaže...

E sad na njega ozbiljnije gledam, htc-ov sense i općenito njihov software mi ograniče svaku slobodu i povraća mi se gledajući ih.

za takve stvari postoje lijekovi. 

Jako loša šala ili?

Sometimes I feel like a prophet, misunderstood and under gun like a new disease disease disease
12 godina
neaktivan
offline
Re: HTC One Nexus tijekom ljeta
Nije li ovo uvod u ono da kad google izda novu verziju androida moci ces nadogradit odmah, a sucelje i gluposti od proizvodaca naknadno stavit kad to proizvodac tvog uredaja prilagodi.
Živi život kao da ti je svaki dan zadnji dan!
15 godina
offline
Re: HTC One Nexus tijekom ljeta
cecenac kaže...
nsoul kaže...
cecenac kaže...

E sad na njega ozbiljnije gledam, htc-ov sense i općenito njihov software mi ograniče svaku slobodu i povraća mi se gledajući ih.

za takve stvari postoje lijekovi. 

Jako loša šala ili?

Zašto šala? ako ti se povraća, za mučninu postoje lijekovi 

PC - stručnjak kaže...
Nije li ovo uvod u ono da kad google izda novu verziju androida moci ces nadogradit odmah, a sucelje i gluposti od proizvodaca naknadno stavit kad to proizvodac tvog uredaja prilagodi.

Pa da, ali ja ne želim prvo imat sense, pa onda stigne AOSP pa onda neko vrijeme čekam sense... jer meni AOSP ne leži uopće. 

 

hobi:moj-android.net
12 godina
neaktivan
offline
Re: HTC One Nexus tijekom ljeta
Ni meni AOSP ne lezi, ali pricalo se o tome prije. Sad ocito to krece.
Živi život kao da ti je svaki dan zadnji dan!
14 godina
offline
HTC One Nexus tijekom ljeta

Ruku na srce, i sa cistim androidom na ovakvom mocnom smartu, android ce stekati.

To je jednostavno sramota za google sto androida nisu optimizirali kako spada, a ne da se preko fakin virtualne masine vrti.

Informatičarski haiku: Jebo te, Ne radi, Opet
Moj PC  
0 9 hvala 0
12 godina
protjeran
offline
HTC One Nexus tijekom ljeta

Kaj se svađate, imate stock i CM ekipu, pa mozete mjenjati na tjednoj bazi. A da, tu je i MIUI za iPhone-nostalgicare.

daniel
Moj PC  
1 0 hvala 0
11 godina
offline
HTC One Nexus tijekom ljeta

Nije baš svaka modifikacija Androida od strane proizvođača uređaja bloatware, nije baš svaki feature totalno smeće.

 

Pozdravljam vanilla vezije androida od strane Samsunga i HTC-a. Veći izbor za korisnike.

Moj PC  
0 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice