HTC 11 mogao bi imati i do 8 GB RAM-a

poruka: 27
|
čitano: 2.822
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "HTC 11 mogao bi imati i do 8 GB RAM-a".
12 godina
offline
HTC 11 mogao bi imati i do 8 GB RAM-a

Weibo, ne Weiboo Stjepane 

 

Xiaomi MIX 6/256GB +Xiaomi Redmi 3S + Mi Wifi Router + Mi Band 2 - MIUI Super Moderator
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
HTC 11 mogao bi imati i do 8 GB RAM-a

8GB RAMA - pa čemu. Imam mob od 3GB i sve radi bez problema i još ima slobodnog rama. Jednog dana će definitivno biti aplikacija koje će taj ram koristiti, ali ne vjerujem da će se to skoro desiti. Čisti marketing. Dobro je što će to biti samo jedna verzija od HTC 11, a cijenu ne mogu ni zamisliti od tog modela, doći ćeš ga kupiti zlatnom polugom.

Moj PC  
6 1 hvala 0
13 godina
offline
Re: HTC 11 mogao bi imati i do 8 GB RAM-a
Ako će cijena biti u rangu trenutnih flagshipa, mogu oni stavit i 64gb unutra. 3gb je takav knap već da je to smiješno (barem na mom noteu3) . Hebemu, više rama će bit mainstream na mobu nego na pc-u. Ne znam čemu svaki put priča da nešto ne treba. Ma sve treba, tehnologija ide dalje i ne čeka nikog
Moj PC  
2 0 hvala 0
8 godina
neaktivan
offline
HTC 11 mogao bi imati i do 8 GB RAM-a

Podsjeća me na low-end grafulje di nakrcaju po 4GB RAM-a, a sama grafička jedva ima snage potjerat Tetris na medium.

RAM je postao smijurija. Samo čekam oznake na Samsungovim vešmašinama:''Osjetite zadovoljstvo bijelog rublja na 90 stupnjeva sa 16GB DDR4 memorije!''

Evo vam besplatna ''nadogradnja''

http://www.downloadmoreram.com/

 
12 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: HTC 11 mogao bi imati i do 8 GB RAM-a
Nije ram ono što ti treba na noteu 3 nego bolji software.
HTC Hero-iPhone 3GS-Nexus S-Nexus 7-Htc 8S-iPhone 4-Galaxy S2-HTC Sensation-Lumia 625-N8-Dell Venue 8-Z1C-M2 Note-M8-Z1C-Blackberry 9900-Z1C-Lumia 630-Xperia E-OPO-HOX-Nexus 5
12 godina
neaktivan
offline
HTC 11 mogao bi imati i do 8 GB RAM-a

Ljudi su postali takve ovce.. A dok god ima ovaca prodavat ce se i roba. Flagshiti  kostaju vise nego solidni laptopi sa i5 ,8gb rama i ssd 250gb. Upravo radi ovcica.. 

xfact
Moj PC  
11 1 hvala 0
14 godina
offline
HTC 11 mogao bi imati i do 8 GB RAM-a

Ako mobiteli imaju radne i skladišne memorije kao moje stolno računalo, pitam se zašto mi je kanta tako velika i neugledna na stolu. Hoćemo li skoro imati mobitele tako snažne da ćemo ih koristiti kao stolna računala? Više se ne bih čudio da netko ugura i3 u mobitel i kaže da je to budućnost računalstva.

 
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: HTC 11 mogao bi imati i do 8 GB RAM-a
MasterOfDisaster kaže...

8GB RAMA - pa čemu. Imam mob od 3GB i sve radi bez problema i još ima slobodnog rama. Jednog dana će definitivno biti aplikacija koje će taj ram koristiti, ali ne vjerujem da će se to skoro desiti. Čisti marketing. Dobro je što će to biti samo jedna verzija od HTC 11, a cijenu ne mogu ni zamisliti od tog modela, doći ćeš ga kupiti zlatnom polugom.

S obzirom na to da se nikome više ne da potruditi oko programiranja i optimizacije nego sve aplikacije troše sve više svega, dobro dođe više RAM-a. Neka ga bude i 32 GB pa neće biti potrebe da se ijedna aplikacija ikad zatvori. Šta smeta?

15 godina
odjavljen
offline
Re: HTC 11 mogao bi imati i do 8 GB RAM-a

Ali to se tako ne radi

 

Ja sam dva tjedna hvatao po našem sw-u zašto nakon par sati rada potrošnja skoči za 100tinjak MB bez ikakvog razloga (u softveru se ne promijeni apsolutno ništa po pitanju objekata sa kojima radi nego eto tako, skoči za 80-120MB)...

Ovaj forumaš je netolerantan prema osobama svih nacionalnosti, rasa i spolnog opredjeljenja te smatra da svaka osoba ima pravo biti ugnjetavana zbog svojih glupih mišljenja.
14 godina
offline
Re: HTC 11 mogao bi imati i do 8 GB RAM-a
Mirko935 kaže...
MasterOfDisaster kaže...

8GB RAMA - pa čemu. Imam mob od 3GB i sve radi bez problema i još ima slobodnog rama. Jednog dana će definitivno biti aplikacija koje će taj ram koristiti, ali ne vjerujem da će se to skoro desiti. Čisti marketing. Dobro je što će to biti samo jedna verzija od HTC 11, a cijenu ne mogu ni zamisliti od tog modela, doći ćeš ga kupiti zlatnom polugom.

S obzirom na to da se nikome više ne da potruditi oko programiranja i optimizacije nego sve aplikacije troše sve više svega, dobro dođe više RAM-a. Neka ga bude i 32 GB pa neće biti potrebe da se ijedna aplikacija ikad zatvori. Šta smeta?

Pa upravo to, loša optimizacija, ali to je smiješno i namjerno od proizvođača - da mjenjamo mobitele češće nego gaće. Eto nekome trokira sa 3GB rama, a kod mene nakon 8. mjeseci i hrpetine aplikacija radi kao prvi dan bez ikakvih trzanja i štekanja.

13 godina
offline
Re: HTC 11 mogao bi imati i do 8 GB RAM-a
MasterOfDisaster kaže...

8GB RAMA - pa čemu. Imam mob od 3GB i sve radi bez problema i još ima slobodnog rama. Jednog dana će definitivno biti aplikacija koje će taj ram koristiti, ali ne vjerujem da će se to skoro desiti. Čisti marketing. Dobro je što će to biti samo jedna verzija od HTC 11, a cijenu ne mogu ni zamisliti od tog modela, doći ćeš ga kupiti zlatnom polugom.

 To si ti, ja imam HTC10 sa 4gb rama, i opet mi se reloadaju aplikacije kad multitaskam, 4GB ode samo tako, 1gb OS,  200mb facebook, 100mb facebook messanger, 112mb hangouts, 80mb swiftkey, 100mb whatsapp, 100mb skype, chrome 300mb u pozadini...

 

Itd itd da ne nabrajam sad ima toga više, ode ram pa-pa.

 

Sa više rama ne samo da moze puno brze multitaskati, nego i štedi bateriju jel nije potrebno konstantno reloadanje.

 

 

14 godina
neaktivan
offline
Re: HTC 11 mogao bi imati i do 8 GB RAM-a
Sum_of_all_fears kaže...

Ali to se tako ne radi

 

Ja sam dva tjedna hvatao po našem sw-u zašto nakon par sati rada potrošnja skoči za 100tinjak MB bez ikakvog razloga (u softveru se ne promijeni apsolutno ništa po pitanju objekata sa kojima radi nego eto tako, skoči za 80-120MB)...

Sorry, nisam te skužio... Što se tako ne radi?

 

MasterOfDisaster kaže...

Pa upravo to, loša optimizacija, ali to je smiješno i namjerno od proizvođača - da mjenjamo mobitele češće nego gaće. Eto nekome trokira sa 3GB rama, a kod mene nakon 8. mjeseci i hrpetine aplikacija radi kao prvi dan bez ikakvih trzanja i štekanja.

Ma radi i meni super mobitel s 3 GB RAM-a, ali da bih volio da mi se još rjeđe ponovo pokreću aplikacije kad kliknem na njih, bih, zašto ne? Ionako skoro nitko od proizvođača ne smišlja ništa novo pametno, pa bar neka onda ubacuju RAM-a da budu malo brži telefoni pa da imaš kakav-takav razlog za upgrade svakih 2-3 godine.

12 godina
offline
Re: HTC 11 mogao bi imati i do 8 GB RAM-a
Sum_of_all_fears kaže...

Ali to se tako ne radi

 

Ja sam dva tjedna hvatao po našem sw-u zašto nakon par sati rada potrošnja skoči za 100tinjak MB bez ikakvog razloga (u softveru se ne promijeni apsolutno ništa po pitanju objekata sa kojima radi nego eto tako, skoči za 80-120MB)...

 Misliš "ne bi trebalo raditi"?

 

Nažalost, tako se radi. I dok je tako, a uvijek će biti, od viška RAM-a ne boli glava. Cijena par dodatnih GB RAM-a u proizvodnom procesu je toliko zanemariva da mi se čini kako ovi što komeniraju kako je i njihovih 2-3GB dovoljno, to rade jer bi željeli da njihov mobitel uvijek i po svemu bude u vrhu.

 

Da proizvođači slušaju takve kojima je sve ispod onoga što oni imaju premalo a sve iznad toga previše....

15 godina
odjavljen
offline
Re: HTC 11 mogao bi imati i do 8 GB RAM-a
Mirko935 kaže...

Sorry, nisam te skužio... Što se tako ne radi?

Ne možeš pisati aplikaciju kao da je jedina i da se razbaca po cijelom RAMu.

Ovaj forumaš je netolerantan prema osobama svih nacionalnosti, rasa i spolnog opredjeljenja te smatra da svaka osoba ima pravo biti ugnjetavana zbog svojih glupih mišljenja.
14 godina
neaktivan
offline
Re: HTC 11 mogao bi imati i do 8 GB RAM-a
Sum_of_all_fears kaže...
Mirko935 kaže...

Sorry, nisam te skužio... Što se tako ne radi?

Ne možeš pisati aplikaciju kao da je jedina i da se razbaca po cijelom RAMu.

Hm, da nisi ti mene krivo shvatio...? Ja neću sigurno budući da se osim par sitnica napisanih na faksu nisam nešto bavio app developmentom. 

 

Anyway, nije da ja mislim da to treba tako biti, nego kažem da mi se čini da developeri sve manje pažnje pridaju optimizaciji pa kad je već tako neka barem bude RAM-a koliko može pa da nekako nadoknadi to razbacivanje resursima od strane aplikacija.

9 godina
protjeran
offline
HTC 11 mogao bi imati i do 8 GB RAM-a

Cemu kuknjava, vise rama je uvijek dobro. Kad imam u pozadini 30 aplikacija ode ram jako brzo. 

 
2 0 hvala 0
11 godina
offline
HTC 11 mogao bi imati i do 8 GB RAM-a

Ja sam jedan od onih koji pozdravlja vecu kolicinu radne memorije u svim slucajevima. To jednostavno ne moze biti los potez za korisnike, osim kod Mac Pro korisnika kojima veca kolicina memorije ugrozava trajanje baterije :D :D :D 

 

 

takodjer podrzavam i sve vece kolicine interne memorije za pohranu podataka kao i sve brze i naprednije procesore. nekome to nista ne znaci ali netko tko bi rado vrtio desktop na mobitelu to itekako puno znaci....

Poruka je uređivana zadnji put pon 12.12.2016 14:21 (LudaRajcica).
 
2 0 hvala 0
14 godina
protjeran
offline
Re: HTC 11 mogao bi imati i do 8 GB RAM-a
ivicask kaže...
MasterOfDisaster kaže...

8GB RAMA - pa čemu. Imam mob od 3GB i sve radi bez problema i još ima slobodnog rama. Jednog dana će definitivno biti aplikacija koje će taj ram koristiti, ali ne vjerujem da će se to skoro desiti. Čisti marketing. Dobro je što će to biti samo jedna verzija od HTC 11, a cijenu ne mogu ni zamisliti od tog modela, doći ćeš ga kupiti zlatnom polugom.

 To si ti, ja imam HTC10 sa 4gb rama, i opet mi se reloadaju aplikacije kad multitaskam, 4GB ode samo tako, 1gb OS,  200mb facebook, 100mb facebook messanger, 112mb hangouts, 80mb swiftkey, 100mb whatsapp, 100mb skype, chrome 300mb u pozadini...

 

Itd itd da ne nabrajam sad ima toga više, ode ram pa-pa.

 

Sa više rama ne samo da moze puno brze multitaskati, nego i štedi bateriju jel nije potrebno konstantno reloadanje.

 

 

Slazem se, isto je i kod mene, 4GB mi je skoro dovoljno, 6+ bi bilo optimalno.

Android je gori od desktop windowsa 10, tuzno ali istinito...

16 godina
offline
Re: HTC 11 mogao bi imati i do 8 GB RAM-a
=xfact= kaže...

Ljudi su postali takve ovce.. A dok god ima ovaca prodavat ce se i roba. Flagshiti  kostaju vise nego solidni laptopi sa i5 ,8gb rama i ssd 250gb. Upravo radi ovcica.. 

 Ajmo ovak, da nema "ovaca", nema ni napretka...

Svi smo mi konzumenti, iliti ovce..

14 godina
protjeran
offline
Re: HTC 11 mogao bi imati i do 8 GB RAM-a
=xfact= kaže...

Ljudi su postali takve ovce.. A dok god ima ovaca prodavat ce se i roba. Flagshiti  kostaju vise nego solidni laptopi sa i5 ,8gb rama i ssd 250gb. Upravo radi ovcica.. 

Lol, koje razmisljanje  Pa nisi to kumpiri pa da se placa po kilu...

Poruka je uređivana zadnji put pon 12.12.2016 15:25 (ansha).
12 godina
neaktivan
offline
HTC 11 mogao bi imati i do 8 GB RAM-a

neznam ja nemam taj mentalni sklop ocito. za isprdak velicine 5" dati vise nego za posteni laptop ili 50" tv

xfact
Moj PC  
3 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: HTC 11 mogao bi imati i do 8 GB RAM-a
=xfact= kaže...

neznam ja nemam taj mentalni sklop ocito. za isprdak velicine 5" dati vise nego za posteni laptop ili 50" tv

A ipak taj isprdak od 5" imaš 0-24 uz sebe i stalno neki k* po njemu radiš, bilo za posao, bilo za zajebanciju, tako da ima nekog smisla.  Možda. Kako kome, valjda.

14 godina
offline
Re: HTC 11 mogao bi imati i do 8 GB RAM-a
=xfact= kaže...

neznam ja nemam taj mentalni sklop ocito. za isprdak velicine 5" dati vise nego za posteni laptop ili 50" tv

 

Jer eto, ti na ništa u životu ne trošiš ko "ovca" koju ovdje prozivaš? :) Ne moraš kupit ni auto od 15.000 EUR, možeš i od 5. 

ptspclan.com | visit us ^^
13 godina
offline
HTC 11 mogao bi imati i do 8 GB RAM-a

Ima jedan vic otprilike pomalo povezan u kontekstu naslova teme, a ide ovako; 

"Sastali se student, radnik, umirovljenik i filozof na malo razgovora uz kavu. I u jednom trenutku, dođe na red kao tema, razgovor o sex-u! 

U početku se student gorko požali, pa kaže; imam s čim, imam vremena,  ali nemam gdje! 

Uzvrati mu radnik; neš ti problema, a vidi kod mene; imam s čim, imam gdje, ali nemam vremena! 

Umirovljenik se tužno njima nasmije pa nastavi komentare; ja imam gdje, imam kada, ali nemam s čime! 

Na to će filozof, dečki u čemu je problem; ja imam kada, imam gdje, imam s čime, ALI, ČEMU SVE TO?!?!" 

 

Moja poanta je, od viška glava ne boli, istina, ali od nečega što je pomalo i mainstream, je stvarno Nebuloza samo takva! 

Od same polazne činjenice, da mobilnim gadgetom čovjek postaje puno "konkurentniji na tržištu", dostupniji nadasve, ovdje se ide u kojem točno pravcu?! 

Realno, koliko STVARNO pa i power user treba aplikacija na mobitelu, odnosno, koliko su resursi potrebni nekome "tko se ne igra na mobitelu i zajebava svijet oko sebe" nečim nepotrebitim! 

Ovakav mobilni gadget je izgleda "nekakav neprirodan slijed razvoja mobilne telefonije", moje skromno subjektivno razmišljanje, ali ipak pokazatelj kuda streme "pojedinci na vrhovima piramida", samo, koliko će to u ovo vrijeme ljudskih snaga to biti voljno podržati?!?! 

ATJ Lučko
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: HTC 11 mogao bi imati i do 8 GB RAM-a

Žalosno je što će to biti bikad pa ni onda...mobitel u zamjenu ne za stolni PC,već i za peijenosnika

Svaka akcija ima svoju reakciju.
Poruka je uređivana zadnji put uto 13.12.2016 7:17 (Igor150).
14 godina
neaktivan
offline
Re: HTC 11 mogao bi imati i do 8 GB RAM-a
ATJLučko kaže...

Ima jedan vic otprilike pomalo povezan u kontekstu naslova teme, a ide ovako; 

"Sastali se student, radnik, umirovljenik i filozof na malo razgovora uz kavu. I u jednom trenutku, dođe na red kao tema, razgovor o sex-u! 

U početku se student gorko požali, pa kaže; imam s čim, imam vremena,  ali nemam gdje! 

Uzvrati mu radnik; neš ti problema, a vidi kod mene; imam s čim, imam gdje, ali nemam vremena! 

Umirovljenik se tužno njima nasmije pa nastavi komentare; ja imam gdje, imam kada, ali nemam s čime! 

Na to će filozof, dečki u čemu je problem; ja imam kada, imam gdje, imam s čime, ALI, ČEMU SVE TO?!?!" 

 

Moja poanta je, od viška glava ne boli, istina, ali od nečega što je pomalo i mainstream, je stvarno Nebuloza samo takva! 

Od same polazne činjenice, da mobilnim gadgetom čovjek postaje puno "konkurentniji na tržištu", dostupniji nadasve, ovdje se ide u kojem točno pravcu?! 

Realno, koliko STVARNO pa i power user treba aplikacija na mobitelu, odnosno, koliko su resursi potrebni nekome "tko se ne igra na mobitelu i zajebava svijet oko sebe" nečim nepotrebitim! 

Ovakav mobilni gadget je izgleda "nekakav neprirodan slijed razvoja mobilne telefonije", moje skromno subjektivno razmišljanje, ali ipak pokazatelj kuda streme "pojedinci na vrhovima piramida", samo, koliko će to u ovo vrijeme ljudskih snaga to biti voljno podržati?!?! 

Sad pitaš "čemu to" a kad je bila vijest o Antutu bodovima novog iPhonea 7 si pisao postove ponosan k'o da ti je dijete dobilo olimpijsku medalju.

 

Dvostruki standardi i to...

15 godina
offline
Re: HTC 11 mogao bi imati i do 8 GB RAM-a
Ovolika količina RAMa je potrebna. Rast je pozitivan a hardver jeftin. Pa da ima 128 GB necu se zalit ako kosta kao flagship.


Stvar je u tome sto svi zele biti programeri, pa postoje lose skole programera, pa postoje ideje o OSu koji sprema graficke komponente softvera u RAM, pa se tvrdi VRAM je nepotreban itd....
 
0 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice