Hrvatski model fiskalizacije za zemlje u regiji

poruka: 52
|
čitano: 8.838
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Hrvatski model fiskalizacije za zemlje u regiji".
16 godina
offline
Hrvatski model fiskalizacije za zemlje u regiji

apis, king, msan.. sve vrhunske i postene firme. bastioni hrvatskog it-a

Demokracija je, također, kada dva vuka i jedna ovca glasuju što će biti za večeru.
Poruka je uređivana zadnji put sri 10.12.2014 23:48 (nixass).
Moj PC  
16 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Hrvatski model fiskalizacije za zemlje u regiji

odvratno da APISu dajete prostor...

Fuj.

 

 

 
2 0 hvala 0
13 godina
offline
Hrvatski model fiskalizacije za zemlje u regiji

Ne znam tko se u regiji ili šire prvi ovog sjetio, ali znam da je BiH uvela fiskalizaciju daleko prije HR...

 

 
1 1 hvala 0
16 godina
offline
Re: Hrvatski model fiskalizacije za zemlje u regij
Byron kaže...

Ne znam tko se u regiji ili šire prvi ovog sjetio, ali znam da je BiH uvela fiskalizaciju daleko prije HR...

 

fiskalizacija i model fiskalizacije nije isto.. ocito "hrvatski model" (boze kako ovo odvratno i jadno zvuci) ima vise benefita..

Demokracija je, također, kada dva vuka i jedna ovca glasuju što će biti za večeru.
12 godina
protjeran
offline
Re: Hrvatski model fiskalizacije za zemlje u regij
nixass kaže...
Byron kaže...

Ne znam tko se u regiji ili šire prvi ovog sjetio, ali znam da je BiH uvela fiskalizaciju daleko prije HR...

 

fiskalizacija i model fiskalizacije nije isto.. ocito "hrvatski model" (boze kako ovo odvratno i jadno zvuci) ima vise benefita..

sto prije unistiti ono sto je jos ostalo od malih/srednjih trgovaca, ilica, vlaska, frankopanska sve odreda glavne ulice u centru zg grada prazne da praznije nemogu biti(tj. prostori u njima gdje su do prosle godine u 6mj bilo na stotine trgovina/obrta itd)...{#} "hodam" centrom vec 30+ godina doticni sad izgleda kao poslje apokalipse{#}

Intel Core™ i7 ----- Battlelog: SoldierStippy, Xfire; 2fu2L :)LP
Poruka je uređivana zadnji put čet 11.12.2014 1:23 (Stjepanj).
12 godina
odjavljen
offline
Re: Hrvatski model fiskalizacije za zemlje u regij
Stjepanj kaže...
nixass kaže...
Byron kaže...

Ne znam tko se u regiji ili šire prvi ovog sjetio, ali znam da je BiH uvela fiskalizaciju daleko prije HR...

 

fiskalizacija i model fiskalizacije nije isto.. ocito "hrvatski model" (boze kako ovo odvratno i jadno zvuci) ima vise benefita..

sto prije unistiti ono sto je jos ostalo od malih/srednjih trgovaca, ilica, vlaska, frankopanska sve odreda glavne ulice u centru zg grada prazne da praznije nemogu biti(tj. prostori u njima gdje su do prosle godine u 6mj bilo na stotine trgovina/obrta itd)...{#} "hodam" centrom vec 30+ godina doticni sad izgleda kao poslje apokalipse{#}

Kakve to veze ima sa fiskalizacijom?

 

Fiskalizacija nije uništila ili načinila štetu nikome osim lopovima i prevarantima.

Professional Case and PC modder. Sponsored by: CoolerMaster,Inter-tech,ASBIS, LD Cooling, MG Vrbanus , iShop,Noiseblocker,Shuttle,In Win, Enermax, EKWB, ASUS,Lamptron, Aquatuning
12 godina
protjeran
offline
Hrvatski model fiskalizacije za zemlje u regiji

znaci po tebi su svi lopovi i prevaranti? ma bravo! kako onda 99% ostalog svijeta funkcionira bez toga..sve oko nas jad i bjeda a?

Intel Core™ i7 ----- Battlelog: SoldierStippy, Xfire; 2fu2L :)LP
Poruka je uređivana zadnji put čet 11.12.2014 1:29 (Stjepanj).
Moj PC  
1 4 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Hrvatski model fiskalizacije za zemlje u regij
Stjepanj kaže...
nixass kaže...
Byron kaže...

Ne znam tko se u regiji ili šire prvi ovog sjetio, ali znam da je BiH uvela fiskalizaciju daleko prije HR...

 

fiskalizacija i model fiskalizacije nije isto.. ocito "hrvatski model" (boze kako ovo odvratno i jadno zvuci) ima vise benefita..

sto prije unistiti ono sto je jos ostalo od malih/srednjih trgovaca, ilica, vlaska, frankopanska sve odreda glavne ulice u centru zg grada prazne da praznije nemogu biti(tj. prostori u njima gdje su do prosle godine u 6mj bilo na stotine trgovina/obrta itd)...{#} "hodam" centrom vec 30+ godina doticni sad izgleda kao poslje apokalipse{#}



Pričaš gluposti, Ilica je prazna jer je vani užasno hladno i svi rađe odabiru kupovinu u toplom avenue mallu/arena/city centar one/kaj god gdje osim hrpe istih trgovina imaš i popratnog sadržaja i ogrnomna kina..

12 godina
protjeran
offline
Hrvatski model fiskalizacije za zemlje u regiji

pa centri postoje vec 10+ godina pa se nitko nije gurao tamo, kao sto ti tvrdis! jer je zamisli tamo toplo itd bla bla...

Intel Core™ i7 ----- Battlelog: SoldierStippy, Xfire; 2fu2L :)LP
Moj PC  
2 1 hvala 0
12 godina
odjavljen
offline
Re: Hrvatski model fiskalizacije za zemlje u regij
Stjepanj kaže...

znaci po tebi su svi lopovi i prevaranti? ma bravo! kako onda 99% ostalog svijeta funkcionira bez toga..sve oko nas jad i bjeda a?

Fiskalizacija služi za osigranje plaćanja PDV-a državi, a svatko tko ne plaća PDV jest lopov i prevarant.

 

"99% ostalog svijeta" plaća PDV. Zato im i jest tako dobro.

Professional Case and PC modder. Sponsored by: CoolerMaster,Inter-tech,ASBIS, LD Cooling, MG Vrbanus , iShop,Noiseblocker,Shuttle,In Win, Enermax, EKWB, ASUS,Lamptron, Aquatuning
12 godina
protjeran
offline
Re: Hrvatski model fiskalizacije za zemlje u regij
Pranja kaže...
Stjepanj kaže...

znaci po tebi su svi lopovi i prevaranti? ma bravo! kako onda 99% ostalog svijeta funkcionira bez toga..sve oko nas jad i bjeda a?

Fiskalizacija služi za osigranje plaćanja PDV-a državi, a svatko tko ne plaća PDV jest lopov i prevarant.

 

"99% ostalog svijeta" plaća PDV. Zato im i jest tako dobro.

a tko ce meni osigurati mjesto(konkurentno) u recimo vlaskoj(bilo koji prazni prostor)? da bi tamo nesto otvorio moras podmititi holdingove uhljebe(provjereno)...i onda jos da placam pdv 25% pa 33% od dobiti, bravo sta mi ostane?...nabijem ih sve!{#}

Intel Core™ i7 ----- Battlelog: SoldierStippy, Xfire; 2fu2L :)LP
Poruka je uređivana zadnji put čet 11.12.2014 1:50 (Stjepanj).
12 godina
neaktivan
offline
Re: Hrvatski model fiskalizacije za zemlje u regij
Stjepanj kaže...

pa centri postoje vec 10+ godina pa se nitko nije gurao tamo, kao sto ti tvrdis! jer je zamisli tamo toplo itd bla bla...

iskreno, od nas mladih ne znam apsolutno nikog ko bi išao kupovat nešto s nekom namjerom, a da će ić u Ilicu, svi idu u te "centre" i to je činjenica!

a fiskalizacija sama po sebi je super, većina onih koji se bune je ionako muljala ljude. 

Poruka je uređivana zadnji put čet 11.12.2014 1:50 (osta_os).
12 godina
odjavljen
offline
Re: Hrvatski model fiskalizacije za zemlje u regij
Stjepanj kaže...
Pranja kaže...
Stjepanj kaže...

znaci po tebi su svi lopovi i prevaranti? ma bravo! kako onda 99% ostalog svijeta funkcionira bez toga..sve oko nas jad i bjeda a?

Fiskalizacija služi za osigranje plaćanja PDV-a državi, a svatko tko ne plaća PDV jest lopov i prevarant.

 

"99% ostalog svijeta" plaća PDV. Zato im i jest tako dobro.

a tko ce meni osigurati mjesto(konkurentno) u recimo vlaskoj(bilo koji prazni prostor)? da bi tamo nesto otvorio moras podmititi holdingove uhljebe(provjereno)...i onda jos da placam pdv 25% pa 33% od dobiti, bravo sta mi ostane?...nabijem ih sve!{#}

To sto su ljudi korumpirani i uhljebi je problem mentaliteta naroda.

 

Zaradi pa ti nece biti problem placati. I opet nista tu nema veze sa fiskalizacijom vec sa ustrojem poreznog sustava.

Professional Case and PC modder. Sponsored by: CoolerMaster,Inter-tech,ASBIS, LD Cooling, MG Vrbanus , iShop,Noiseblocker,Shuttle,In Win, Enermax, EKWB, ASUS,Lamptron, Aquatuning
14 godina
odjavljen
offline
Hrvatski model fiskalizacije za zemlje u regiji

Dno dna.

 
2 0 hvala 0
14 godina
online
Hrvatski model fiskalizacije za zemlje u regiji

zanimljivo da fiskalizacija nije potrebna jednoj zaostaloj Austriji gdje ćeš račun u restoranu dobiti napisan na paragon bloku. AFAIK naše tržnice su jedine na svijetu obavezne ispisivati račune. U zemljama poput SADa cilj države je olakšati ljudima poslovanje, sve pojednostaviti i smanjiti troškove da bi opstali... oni sigurno ne znaju što rade. Da kumulativni državni nameti nisu debelo preko 80% i da čovjek vidi da od plaćenog poreza ima i neke koristi (kvalitetno zdravstvo i školstvo, učinkovito sudstvo, nekorumpirana policija...) i da su vodeći ljudi zemlje nekakav dobar role model siguran sam da bi bilo puno manje problema.

Moj PC  
4 0 hvala 0
9 godina
neaktivan
offline
Re: Hrvatski model fiskalizacije za zemlje u regij
Stjepanj kaže...

znaci po tebi su svi lopovi i prevaranti? ma bravo! kako onda 99% ostalog svijeta funkcionira bez toga..sve oko nas jad i bjeda a?

 

Fiskalizacija nije protrebna u drugim drzavama jer one imaju funkcionalno sudstvo i zakone koji se provode (inspekcija).

 

Di ces kod nas istjerat pravdu sto je tvoj kafic propal zbog jeftinijeg susedovog kafica, koji je bil jeftiniji jer nije placal miljunske poreze i jer nije placal konbarice? Ne mozes nista postic slanjem inspekcije jer si je sused dobar s nekim, ne mozes nista postic tuzbom na sudu jer do odluke suda ti triput bankrotiras.

 

I na kraju zavrsis sa metastaziranim gospodarstvom. Naravno, da vlada bude dosljedna sebi, i ovaj problem je rjesila tako da prikriva simptome (dakle fiskalizacija) umjesto da se bavi uzrocnikom bolesti naseg gospodarstva, koji je daleko kompleksiniji - prekompleksan za njihove male glavice.

Poruka je uređivana zadnji put čet 11.12.2014 14:42 (DanijelX).
16 godina
offline
Re: Hrvatski model fiskalizacije za zemlje u regij

APIS IT, izvrsno! oduzimanje posla privatnom sektoru. Odlično to radi država.

16 godina
online
Re: Hrvatski model fiskalizacije za zemlje u regij
Stjepanj kaže...

a tko ce meni osigurati mjesto(konkurentno) u recimo vlaskoj(bilo koji prazni prostor)? da bi tamo nesto otvorio moras podmititi holdingove uhljebe(provjereno)...i onda jos da placam pdv 25% pa 33% od dobiti, bravo sta mi ostane?...nabijem ih sve!{#}

Tko bi normalan išao tamo?

makopos kaže...

APIS IT, izvrsno! oduzimanje posla privatnom sektoru. Odlično to radi država.

Kakve veze s tim ima privatni sektor?!?

14 godina
online
Re: Hrvatski model fiskalizacije za zemlje u regij
Old Iggy kaže...
Stjepanj kaže...

a tko ce meni osigurati mjesto(konkurentno) u recimo vlaskoj(bilo koji prazni prostor)? da bi tamo nesto otvorio moras podmititi holdingove uhljebe(provjereno)...i onda jos da placam pdv 25% pa 33% od dobiti, bravo sta mi ostane?...nabijem ih sve!{#}

Tko bi normalan išao tamo?

makopos kaže...

APIS IT, izvrsno! oduzimanje posla privatnom sektoru. Odlično to radi država.

Kakve veze s tim ima privatni sektor?!?

donekle ima, u APISu radi 100 ljudi i 400 partijskih podobnika, povlašten je u svim poslovima s državom bez obzira na reference i konačni rezultat. No to nije niti bitno jer privatnicima je ionako bolje da nemaju posla s državom. Onaj tko je poslovao s njima zna kakva je naplata. Imam iskustava s MUPom, HRTom i INAom (iz doba prije privatizacije) i bilo mi je i previše za ovaj život. Ako ih ne podmitite kasne s plaćanjem i po 2 godine (da dvadesetčetiri mjeseca!).

16 godina
offline
Hrvatski model fiskalizacije za zemlje u regiji

Nemojte miješati kruške i jabuke!

 

Fiskalizacija, u ovakvom manipulativnom ekonomskom društvu, sklonom manjim ili većim prevarama, apsolutno je nužna!

 

S druge strane, nakaradan i represivan porezni sustav, čini naše ekonomsko društvo ovakvim kakvo jeste - manipulacije u plaćanju poreza u većini slučajeva su nužne jer one možebitno znače opstanak i preživljavanje na tržištu.

 

Netko je povukao paralelu između fiskalizacije u BiH i u HR... Zapravo, ta dva fiskalizacijska sustava teško je uspoređivati!

 

U BiH fiskalizacija je provedena na takav način da je država (točnije dva entiteta - Federacija BiH i Republika Srpska) dodijelila ekskluzivno pravo proizvodnje i distribucije fiskalnih uređaja svega dvjema ili trima poduzećima koji na tržištu prodaju preskupe i tehnološki prekomplicirane fiskalne uređaje. 

 

Tako svaki obveznik Zakona o fisklanim sustavima dužan je kupiti preskupi fiskalni uređaj (bila to fiskalna blagajna, fiskalna blagajna/pisač ili samo fiskalni pisač), pomoću 3G modema povezati ga sa sustavima Ministarstva financija i Porezne uprave te svake godine plaćati nekakvo fantomsko održavanje fiskalnog uređaja nekoj od ovih triju ekskluziviranih tvrtki od koje si kupio uređaj.

 

Cijene uređaja kreću se od 500 KM (cca. 2000 kuna) pa naviše (+PDV od 17%), pa sad zamislite trgovinu s više blagajni od kojih svaka mora imati neki od fiskalnih uređaja, poseban 3G modem, troškove održavanja fiskalnog uređaja i troškove 3G prometa.

 

U Hrvatskoj je fiskalizacija provedena puno kvalitetnije i troškovi fiskalizacije su, u odnosu na BiH, zanemarivi.

 

Fiskalne blagajne osmišljene su na drugačiji način, nema potrebe za kupovinom besmislenih uređaja poput fiskalnih pisača i za povezivanje sa sustavima Porezne uprave i Ministarstva financija dovoljan je "obični", a ne 3G internet.

 

Da se vratim na temu... Na pitanje jesam li za fiskalizaciju, moj odgovor je apsolutno DA! Fiskalizacija nije donijela samo povećanje poreznih prihoda nego i čitav niz dodatnih i korisnih informacija o tijeku i količini novca na tržištu.

 

Veći problem od same fiskalizacije je nakaradan i represivan porezni sustav koji, osim previsokog PDV-a, od obrtnika i poduzetnika traži čitav niz drugih davanja koja istima znatno otežavaju poslovanje.

 

Potrebno je smanjiti PDV, porez na dobit i prirez, ostaviti ljudima veću količinu novca s kojom će raspolagati (i koju će trošiti), manjim porezima potaknuti ljude na plaćanje istih i na taj način doći do povećanja poreznih prihoda. 

 

U takvim slobodnijim i olakšanim uvjetima, nikome sa zdravim razumom neće smetati fiskalizacija.

 

 

...ali sutra, dragi moj Samsone, trofej i slava neće nas zaobići!
Poruka je uređivana zadnji put čet 11.12.2014 11:48 (cro_blue).
Moj PC  
12 0 hvala 4
16 godina
online
Re: Hrvatski model fiskalizacije za zemlje u regij
jozef kaže...
Old Iggy kaže...

Kakve veze s tim ima privatni sektor?!?

donekle ima, u APISu radi 100 ljudi i 400 partijskih podobnika, povlašten je u svim poslovima s državom bez obzira na reference i konačni rezultat. No to nije niti bitno jer privatnicima je ionako bolje da nemaju posla s državom. Onaj tko je poslovao s njima zna kakva je naplata. Imam iskustava s MUPom, HRTom i INAom (iz doba prije privatizacije) i bilo mi je i previše za ovaj život. Ako ih ne podmitite kasne s plaćanjem i po 2 godine (da dvadesetčetiri mjeseca!).

Nisi jedini koji ima posla s njima, ali si jedini s takvim dugovanjima. {#}

Naravno da je APIS "povlašten" kad je državni. Na stranu to što po pitanju ove teme (fiskalizacija) nema nikakvih privatnih firmi u igri.

16 godina
offline
Re: Hrvatski model fiskalizacije za zemlje u regij
cro_blue kaže...

...

 

U Hrvatskoj je fiskalizacija provedena puno kvalitetnije i troškovi fiskalizacije su, u odnosu na BiH, zanemarivi.

 

Fiskalne blagajne osmišljene su na drugačiji način, nema potrebe za kupovinom besmislenih uređaja poput fiskalnih pisača i za povezivanje sa sustavima Porezne uprave i Ministarstva financija dovoljan je "obični", a ne 3G internet.

 

Da se vratim na temu... Na pitanje jesam li za fiskalizaciju, moj odgovor je apsolutno DA! Fiskalizacija nije donijela samo povećanje poreznih prihoda nego i čitav niz dodatnih i korisnih informacija o tijeku i količini novca na tržištu.

 

Veći problem od same fiskalizacije je nakaradan i represivan porezni sustav koji, osim previsokog PDV-a, od obrtnika i poduzetnika traži čitav niz drugih davanja koja istima znatno otežavaju poslovanje.

 

Potrebno je smanjiti PDV, porez na dobit i prirez, ostaviti ljudima veću količinu novca s kojom će raspolagati (i koju će trošiti), manjim porezima potaknuti ljude na plaćanje istih i na taj način doći do povećanja poreznih prihoda. 

 

U takvim slobodnijim i olakšanim uvjetima, nikome sa zdravim razumom neće smetati fiskalizacija.

 

 

 

Ukratko ovo, netko je spomenuo Austriju kao primjer da nije potrebna fiskalizacija. Istina, tamo vjerojatno nije, jer vlada drugačiji mentalitet kod ljudi i ne pretpostavljam da ne pokušavaju muljati na svaki mogući način kao što se kod nas radilo. Oni imaju kulturu, ne treba ih nadzirati da rade po zakonu.

I isto tako, hr model fiskalizacije je dobar jer je otvoren, tko god želi može napraviti aplikaciju koja će koristiti sustav fiskalizacije, nitko nije povlašten kao što je to npr. u BiH slučaj sa printerima. Zato je taj sustav zanimljiv i drugim zemljama. Tim više što kada se krenulo u ovo dosta ljudi iz struke je govorilo da nema šanse da će se moći opslužiti sav taj promet. No eto, ipak može. I nije bilo glađenja jaja, a to samo od sebe proradilo. Imao sam sasvim dovoljan broj prekovremenih sati u vezi fiskalizacije, kao i ostali ljudi koji su radili na projektu. To nije palo sa neba, itekako je truda i znanja uloženo u projekt.

Tako da nije baš lijepo kakati po firmi, kao neki gore, pogotovo ako ne koriste produkte koji su izašli iz firme pa da imaju iskustva iz prve ruke.

15 godina
offline
Hrvatski model fiskalizacije za zemlje u regiji

Fiskalizacija nije samo represija. To je izjednačavanje. Neki su prijavljivali samo 5% prometa, neki 100%. Sad svatko tko ne prijavi makar jedan račun riskira da ga kupac ili korisnik usluga prijavi.

U ugostiteljstvu je porez gotovo prepolovljen pa fiskalizacija nije loša. U trgovini ostaje porez 25% i mora se platiti.

Ali ima još pozitivnih strana. Primjerice sada se može pogledom u bazu podataka provjeriti koliko je koji radnik koji dan/tjedan/mjesec radio sati. E, na inspekcijama je da provjeravaju da li je radnik prijavljen na blagajnu pod svojim imenom.

Apsolutno da za fiskalizaciju. Sprječava izrabljivanje kupaca i radnika, ali samo nakon što svi shvate da je dobra i prijavljuju nepravilnosti. Ljudi se na svim razinama moraju boriti protiv korupcije, a ne j**** mater saborskim zastupnicima, a istovremeno podržavati neizdavanje računa u lokalnom bircu. Je li vam snizio konobar cijenu pića ako nije izdao račun? Ne. Novac koji je mogao otići za škole, bolnice, policiju, ceste i slično ostao je u prvom džepu u lancu.

 
6 0 hvala 0
11 godina
online
Hrvatski model fiskalizacije za zemlje u regiji

hrvatski porezni sustav

...samo što meni uglavnom oči ispadnu kad me ovako izvrnu, a lova sve manje

Moj PC  
2 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Hrvatski model fiskalizacije za zemlje u regij

Fiskalizacija nije gotovo ništa riješila, ako i je to je u manjem dijelu.

Od 10 ugostiteljskih objekata gdje sam bio,  bar u 8 nisam dobio fiskaliziran račun, pogotovo kad se radi o pizzerijama.

Uvijek neki predračun, otpremnica, ponuda, svašta je bilo......

Ljudi imaju po dvije-tri kase, što je najbolje toliko su po dimenzijama male da se može u đep stavit ako dođe inspekcija.

U hr su ljudi jako dosjetljivi kako zaj... propise, i nema tog zakona propisa a da naši ne nađu neki vid ''rupe''.

 

Ponosni vlasnik PS3 i nekoliko desetaka original igara / http://www.accredo.hr/ http://www.mcsi-design.net/
Poruka je uređivana zadnji put čet 11.12.2014 22:45 (kostolomac).
16 godina
online
Re: Hrvatski model fiskalizacije za zemlje u regij
kostolomac kaže...

Fiskalizacija nije gotovo ništa riješila, ako i je to je u manjem dijelu.

Od 10 ugostiteljskih objekata gdje sam bio,  bar u 8 nisam dobio fiskaliziran račun, pogotovo kad se radi o pizzerijama.


 

I? Jesi prijavio?

12 godina
protjeran
offline
Re: Hrvatski model fiskalizacije za zemlje u regij
Old Iggy kaže...
kostolomac kaže...

Fiskalizacija nije gotovo ništa riješila, ako i je to je u manjem dijelu.

Od 10 ugostiteljskih objekata gdje sam bio,  bar u 8 nisam dobio fiskaliziran račun, pogotovo kad se radi o pizzerijama.


 

I? Jesi prijavio?

a sta da prijavi?(vozio sam se zg taksijem 1+godine svaki dan vise puta NIKAD racun nisam dobio, dok su neki dan na telki vrsili kakti provjeru i gle cuda ispali su veci sveci od samoga pape)

ljudi na neki nacin pokusavaju prezivjeti jer je ocigledno siromasnom koji nema hrpu love ili podrske iza leda jako tesko uspjeti/probiti se, evo moj prijatelj je pokusao drzati pizzeriju (koja je do tada uspjesno poslovala i placala sve uredno jer je vecinu stvari "potrosni materijal" nabavljao s strane bez pdv-a(citaj jeftinije, pobogu nije ga ukrao platio ga je kao i svi ostali nekom drugom hrv. radniku)) i nakon fiskalizacije imao je 8 radnika i svi od reda zene i djecu, naravno izdrzo je par mjeseci dok mu nisu nestali svi novci zbog drzavnih nameta inspekcija i raznih cudesa koja je nakon doticne fisk. morao jos vise placati, takoder i jos novi nameti radi toga! prodao prostor koji je platio 120,000kn za 20,000 drugome kad je dosao kraj...super nema sta eno ga sad radi kao obicni radnik "picaros" kod drugoga! stvarno ohrabrujuce za sve koji nesto zele postici svojim trudom i radom!

ovo je malo offtopic no ta nasa cudesna fiskalizacija ne donosi u neuredenim drzavam nista dobro koliko god ona bila dobro razvijena! amen!lp

Intel Core™ i7 ----- Battlelog: SoldierStippy, Xfire; 2fu2L :)LP
Poruka je uređivana zadnji put čet 11.12.2014 22:46 (Stjepanj).
15 godina
offline
Re: Hrvatski model fiskalizacije za zemlje u regij
Old Iggy kaže...
kostolomac kaže...

Fiskalizacija nije gotovo ništa riješila, ako i je to je u manjem dijelu.

Od 10 ugostiteljskih objekata gdje sam bio,  bar u 8 nisam dobio fiskaliziran račun, pogotovo kad se radi o pizzerijama.


 

I? Jesi prijavio?

To ću ostavit za sebe dal sam prijavio ili ne{#}.

A tek na moru, tamo bi trebalo sve inspekcije ovog svijeta poslat da se napravi red.....

 

Ponosni vlasnik PS3 i nekoliko desetaka original igara / http://www.accredo.hr/ http://www.mcsi-design.net/
12 godina
protjeran
offline
Re: Hrvatski model fiskalizacije za zemlje u regij
kostolomac kaže...

To ću ostavit za sebe dal sam prijavio ili ne{#}.

A tek na moru, tamo bi trebalo sve inspekcije ovog svijeta poslat da se napravi red.....

 

pa sto je zalosno oni i jesu svi tamo i trpaju tolike sumane kolicine novaca da je to za ne povjerovati(mislim da nemoram reci zasto;)...trenutno najbolje placeni posao u ovoj hrv. vukoyebini!

Intel Core™ i7 ----- Battlelog: SoldierStippy, Xfire; 2fu2L :)LP
16 godina
offline
Re: Hrvatski model fiskalizacije za zemlje u regij
Stjepanj kaže...
Old Iggy kaže...
kostolomac kaže...

Fiskalizacija nije gotovo ništa riješila, ako i je to je u manjem dijelu.

Od 10 ugostiteljskih objekata gdje sam bio,  bar u 8 nisam dobio fiskaliziran račun, pogotovo kad se radi o pizzerijama.


 

I? Jesi prijavio?

a sta da prijavi?(vozio sam se zg taksijem 1+godine svaki dan vise puta NIKAD racun nisam dobio, dok su neki dan na telki vrsili kakti provjeru i gle cuda ispali su veci sveci od samoga pape)

ljudi na neki nacin pokusavaju prezivjeti jer je ocigledno siromasnom koji nema hrpu love ili podrske iza leda jako tesko uspjeti/probiti se, evo moj prijatelj je pokusao drzati pizzeriju (koja je do tada uspjesno poslovala i placala sve uredno jer je vecinu stvari "potrosni materijal" nabavljao s strane bez pdv-a(citaj jeftinije, pobogu nije ga ukrao platio ga je kao i svi ostali nekom drugom hrv. radniku)) i nakon fiskalizacije imao je 8 radnika i svi od reda zene i djecu, naravno izdrzo je par mjeseci dok mu nisu nestali svi novci zbog drzavnih nameta inspekcija i raznih cudesa koja je nakon doticne fisk. morao jos vise placati, takoder i jos novi nameti radi toga! prodao prostor koji je platio 120,000kn za 20,000 drugome kad je dosao kraj...super nema sta eno ga sad radi kao obicni radnik "picaros" kod drugoga! stvarno ohrabrujuce za sve koji nesto zele postici svojim trudom i radom!

ovo je malo offtopic no ta nasa cudesna fiskalizacija ne donosi u neuredenim drzavam nista dobro koliko god ona bila dobro razvijena! amen!lp

inspekcije u hr su smijurija..

nevezano za fiskalizaciju al ajde.. kad sam radio na HRT, inspekcija se najavi 2-3 dana ranije.. da si firma stigne sve namjestiti i posloziti po standardima (zastita na radu) i onda lijepo dodje inspektor, vidi sve stima, svi nose nove nikad nosene kacige i odore, nista sumnjivo, idemo dalje..

Demokracija je, također, kada dva vuka i jedna ovca glasuju što će biti za večeru.
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice