Hrvatski električni motobicikl

poruka: 78
|
čitano: 13.921
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Hrvatski električni motobicikl".
12 godina
neaktivan
offline
Hrvatski električni motobicikl

Definitivno najnapredniji i to je odlično ali je doista ružan. Nek se razvijaju samo je to bitno.

 

Još EDIT:

Pogledao sam video pa da prokomentiram i to. Ekran se slabo vidi i brzo će se izgrebat do neprepoznatljivosti.

I lijepo je što su napravili video za takav međunarodni proizvod u Zagrebu da se dobro vidi grad i njegova ljepota.

Slušaj svoje srce! o_O ..... Eem. Who am I kidding? Samo budi logičan! :-)
Poruka je uređivana zadnji put sri 4.9.2013 15:10 (logik).
Moj PC  
17 0 hvala 0
12 godina
odjavljen
offline
Hrvatski električni motobicikl

Osobno mi se ne sviđa. Smisao bicikla je da se ljudi rekreiraju, a ovdje je poteže ta crta i još k tome će koštati 50.000kn {#}

A i čisto sumnjam da se može mjeriti sa kvalitetom high-end modela tipa Trigger Carbon 1.

 
7 6 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Hrvatski električni motobicikl
Deawood kaže...

Osobno mi se ne sviđa. Smisao bicikla je da se ljudi rekreiraju, a ovdje je poteže ta crta i još k tome će koštati 50.000kn {#}

A i čisto sumnjam da se može mjeriti sa kvalitetom high-end modela tipa Trigger Carbon 1.

I ja sam to prvo pomislio al pogledaj video. Može bit bicikl i motor. Kako kad želiš.

Slušaj svoje srce! o_O ..... Eem. Who am I kidding? Samo budi logičan! :-)
14 godina
offline
Hrvatski električni motobicikl

super, al preskupo, 

 
10 0 hvala 0
12 godina
odjavljen
offline
Hrvatski električni motobicikl

Pogledao sam video 7 puta i vidim da je odličan.

Stvar je u tome što će koštati cca. 50.000kn pa ga nemože kupiti "normalni" čovjek, a oni koji se profesionalno bave biciklima sigurno neće uzeti bicikl koji teži gotovo ko oni sami i upitne kvalitete, a i hibrid nije dozvoljeni na natjecanjima.

A oni koji imaju para da si priušte takav bicikl oni će uzeti bicikl od 50.000kn i motor.

 
12 0 hvala 0
13 godina
protjeran
offline
Re: Hrvatski električni motobicikl
Dobar bicikl, skuter i benzin za put oko svijeta su manje od 6k €
16 godina
offline
Hrvatski električni motobicikl

6.000 eura je puno ako i produkcijski modeli budu "prebrikani" kao i ovaj na slici 

Moj PC  
2 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Hrvatski električni motobicikl

Sve je to OK, ali...jel' se može overclockirati da ide brže?{#}

14 godina
offline
Hrvatski električni motobicikl

Dobra stvar, ali s cijenom su pretjerali.

 

Onaj tko voli okretati pedale uzeti će si neki normalan bicikl, a oni koji su za to lijeni za te novce si nabave solidan polovan auto, a ako hoćeš nešto između uzmeš skuter ili moped...  tako da zbilja ne vidim na koga konretno na tržištu ciljaju.

 
3 1 hvala 0
15 godina
offline
Hrvatski električni motobicikl

s masom od 50kg ovo jednostavno nije prakticno da se uopce krene koristiti u "bicikl modu", osim ako bas zelite trening nogu radit :D ali za obican prijevoz 0

Moj PC  
4 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Hrvatski električni motobicikl
Moze se overklokirati da niz breg ide 100 s pol gasa.
Cure su lude kad se zaljubljuju u nas muške,dlakva smrdljiva stvorenja.Ja da sam cura\žena bio bi največa lezbača na svijetu. (c) QFlash
12 godina
neaktivan
offline
Hrvatski električni motobicikl

Kažu da će u budućnosti bit više modela i da će bit dostupni za kupnju i siromašnijima tj. širem sloju.

Slušaj svoje srce! o_O ..... Eem. Who am I kidding? Samo budi logičan! :-)
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Hrvatski električni motobicikl

Ma ima to svoje tržište i za više od 6k €, ali onda mora izgledati bar 3 puta bolje nego izgleda. Dizajn je katastrofalan. Izgleda da su nekome platili da dizajnira što gadniji proizvod, a taj se stvarno potrudio.

Gledajuć u promo videu onu ženu što se vozi po gradu stekao sam dojam da je ovjes za dobit morsku bolest, a to je onda sranje za urbano korištenje.
Nigdje se u videu ne vidi jel to isključivo elektro ili ljudski pogon, ili ipak postoji i mogućnost hibridnog pogona tj. pedaliranja potpomognutog elektromotorom, jer ako nema to je takav minus da ga čini skoro sasvim neupotrebljivim. Sudeći po obliku na raspored mase vjerojatno ne treba trošiti riječi. Poprilično razočaravajuće.

Zaključak: Rimac, drži se ti automobila.

Moj PC  
7 2 hvala 1
13 godina
offline
Hrvatski električni motobicikl

Svaka roba nađe svog kupca... Narudžbe već postoje...

 
1 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Hrvatski električni motobicikl
Deawood kaže...

Osobno mi se ne sviđa. Smisao bicikla je da se ljudi rekreiraju, a ovdje je poteže ta crta i još k tome će koštati 50.000kn {#}

A i čisto sumnjam da se može mjeriti sa kvalitetom high-end modela tipa Trigger Carbon 1.

smisao bicikla je davno prestala biti rekreacija..

danas se njime može veliki dio godine putovati od točke a do točke b. rekreacija je samo "nusprodukt".

inače, ak se već priča o biciklima na baterije, moje potrebe bi zadovoljili i oni ispod 20t kuna..

Demokracija je, također, kada dva vuka i jedna ovca glasuju što će biti za večeru.
15 godina
offline
Hrvatski električni motobicikl

Ovaj bicikl nije ni zamišljen kao pravi MTB bicikl.......nego je to samo napradni bicikl sa el. pogonom i dizajnom MTb-a ništa više. Tako da nema smisla uspoređivati ga kao takvoga sa ostalim MTB biciklima. A onaj koga zanima takvo nešto bude si ga kupio.

#yolo
Moj PC  
1 1 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Hrvatski električni motobicikl

Super je i neka naših al kupim si polovno motor i novi bike koji su mi oboje bolji od ovoga. Ako je sudit po rimcu, kvalitetan je uređaj i nije se nigdje štedilo, al ono, 50 000 kuna ..

Live and let live.
Moj PC  
2 1 hvala 0
13 godina
protjeran
offline
Re: Hrvatski električni motobicikl
:D biciklom se moze putovat od tocke a do b kazes. Mind = blown moram rec svojoj majci koja je cijelu gimnaziju propedalirala 35 km dnevno po kisi snjegu i zegi. ako je ona to mogla na nsu celicnom singlespeedu onda to moze i danas svaki yuppie koji bi potencijalno kupio ovu nakazu
11 godina
protjeran
offline
Hrvatski električni motobicikl

Elektricni bicikl za mene nema neke velike logike. Istina je da ne moras placati osiguranje, porez i gorivo, ali opet, ako imas 6000€ za bicikl, origuranje i gorivo su ti najmanji problem. Meni je osobno ova stvar ruzna. Kad bi vec kupovao nesto tako, kupio bi Cube Hybrid. Odite na Youtube pogledati Cube Hybrid, pa cete vidjeti sto je el. bicikl i kako pravi majstori naprave reklamu. Tko se razumije u bicikle bude odabrao izmedju firmi Cube, Fuji, Scott, Giant, Bianchi, Trek, Cannondale i sl. To su velike i povjesne firme a Rimac je k od ovce.

Citirat cu vam sto je napisao jedan tip na nekih nasim novinama "Problem je što on dobiva lovu od tatice a njegov stari ima 15 firmi koje ne plaćaju kooperante već 3-4 godine, znam jer sam i ja u tome lancu neplaćanja! Sin mu je izjavio da je na razvoju auta 3 godine radilo 20 inženjera, nek im je bruto plaća 10000kn to je 20x12x3x10000=7200000kn samo za plaće a da se ne spominju troškovi firme. Zarazvoj auta je znači potrošio 10-15 milijuna kn a niti jedan primjerak nije prodao. E zato meni kasni plaća i manja je iz mjeseca u mjesec. Sa tolikom lovom mogao je napraviti puno bolje stvari a ne potpune promašaje"
Moj PC  
9 3 hvala 0
12 godina
odjavljen
offline
Hrvatski električni motobicikl

Zašto se uvijek nađu oni koji će popljuvati proizvod?

 

Jbte, umjesto da budete sretni što se u ovoj kaljuži od države nešto proizvodi, samo pljuc, hrač, ser.

 

Da, bicikl je skup, ali vani a bome i ovdje će se naći netko tko će ga kupiti. Nije to bajk za bakicu da može ići na plac.

 

Okvir mu izgleda kao neki DH bajk, ali dosta je težak, 50 kg je stvarno puno.

 

 

 

Professional Case and PC modder. Sponsored by: CoolerMaster,Inter-tech,ASBIS, LD Cooling, MG Vrbanus , iShop,Noiseblocker,Shuttle,In Win, Enermax, EKWB, ASUS,Lamptron, Aquatuning
Moj PC  
9 8 hvala 0
11 godina
protjeran
offline
Re: Hrvatski električni motobicikl
Pranja kaže...

Zašto se uvijek nađu oni koji će popljuvati proizvod?

 

Jbte, umjesto da budete sretni što se u ovoj kaljuži od države nešto proizvodi, samo pljuc, hrač, ser.

 

Da, bicikl je skup, ali vani a bome i ovdje će se naći netko tko će ga kupiti. Nije to bajk za bakicu da može ići na plac.

 

Okvir mu izgleda kao neki DH bajk, ali dosta je težak, 50 kg je stvarno puno.

 

 

 

Da se proizvodi nesto korisno narodu, onda bi to bilo nesto. Ovako se mali Mate igra sa drž lovom i prizvodi gluposti koje nitko pametan nece kupiti zato sto vec postoje takvi proizvodi koji su jeftiniji a bolji, i dolaze od firmi koje imaju povjest. 

14 godina
neaktivan
offline
Hrvatski električni motobicikl

Iako mi ne pada napamet kupovati takav bicikl, električni itekako imaju smisla. Već za 2K kuna možeš na svoj MTB montirati kit.

Konkretno, živim u primorskom mjestu i većinu vremena provodim na biciklu, što zbog rekreacije, što zbog gužvi. Koristim ga i za posao koji je uvelike terenski. Kad idem na sastanak, ne moram pedalirati nego se fino odvezem brzinom od 40 km/h što je sasvim dovoljno, plus posao odradim bez da sam usaftan od znoja. Na povratku biram hoću li pedalirati ili neću.

Bicikl sa kitom je tek nešto teži od standardnog. Nakon što sam ga isprobao, za sljedeću sezonu ga definitivno nabavljam.

 
0 0 hvala 0
13 godina
protjeran
offline
Re: Hrvatski električni motobicikl
Ok pranja nije za bakicu, nije ni za rekreaciju. Mozda je za doc do posla bez znoja? Kako takvo prometalo dosad nije izmisljeno... \s
12 godina
odjavljen
offline
Re: Hrvatski električni motobicikl
Matijasever kaže...

Da se proizvodi nesto korisno narodu, onda bi to bilo nesto. Ovako se mali Mate igra sa drž lovom i prizvodi gluposti koje nitko pametan nece kupiti zato sto vec postoje takvi proizvodi koji su jeftiniji a bolji, i dolaze od firmi koje imaju povjest. 

 Korisno narodu? Zvučiš ko Staljin. Da proizvodi vešmašine i lonce za kuhanje?

 

Ne proizvodi on gluposti, već pametne stvari, samo je problem u tome što ih ne radi vani nego u blatnoj kaljuži koju zovemo Hrvatska gdje su materijali preskupi.

 

To mu je jedina greška.

 

A sad je najedanput bitno da se ima povijest? A kad se kupuje šroteks bagatela onda je "koga fućka"?

Professional Case and PC modder. Sponsored by: CoolerMaster,Inter-tech,ASBIS, LD Cooling, MG Vrbanus , iShop,Noiseblocker,Shuttle,In Win, Enermax, EKWB, ASUS,Lamptron, Aquatuning
16 godina
offline
Hrvatski električni motobicikl

bar 10 prometnih prekrsaja u promo videu :D ( 

 )

 

posto imam poprilicno downhill iskustva pod dupetom, demonstracija po sumi je sminkerska. volan u razini sica (koji je previsoko)? 40kg ti moze preci preko noge kada padnes? zadnja suspenzija je tu vise za ukras nego funkciju. manevriranje je gotovo nemoguce, izletio bi sa staze u prvom zavoju ili preko prve grbe. 

 

zato MTB = 0 bodova

eventualno ako su pod tim mislili na voznju uzbrdo/nizbrdo kroz prirodu po klasicnoj stazi/makadamu gdje dobro dode el motor (tipa staze na Mljetu).

 

 

za grad je vec druga prica pod uvjetom da ima vise od jedne rame i da je ovjes mekan. tu uletava super jer je to ipak onda vise u funkciji mopeda na el. pogon. ta ideja mi se jako svidja. 

 

meni bi se svidjalo da ipak ovo postane jednog dana klasican elektricni gradski moped/skuter koji se vozi po cesti. 

 

rama je preteska za manevrirati ako ga vozis kao bicikl kroz grad (rizoli, pjesaci bez glave, rupe po cesti, terase birceva nasred staze,...) a ako ga vozis kao moped po cesti onda je "biciklisticki dio" suvisan.

 

sve u svemu pothvat vrijedan pohvale i promidzbe.

 

sigurno da ima svoje trziste; tipa mozes ga rentati i onda se provesti kroz Lonjsko Polje. staze nisu zahtjevne a el motor dobro dode na nekim dijelovima ako imas vise godina ili svi totalno van forme.

 

 

 
8 0 hvala 0
10 godina
protjeran
offline
Hrvatski električni motobicikl

Em je gadan, em je skup. Da je najnaprednije cudo na svijetu, nije privlacan. 

 

 
7 1 hvala 0
13 godina
protjeran
offline
Re: Hrvatski električni motobicikl
Decki jel znate kal je prosao onaj prvi hrvatski el bike, reklama u san franu i to. Visiobike il tak nesto se zvao.
11 godina
protjeran
offline
Re: Hrvatski električni motobicikl
Pranja kaže...
Matijasever kaže...

Da se proizvodi nesto korisno narodu, onda bi to bilo nesto. Ovako se mali Mate igra sa drž lovom i prizvodi gluposti koje nitko pametan nece kupiti zato sto vec postoje takvi proizvodi koji su jeftiniji a bolji, i dolaze od firmi koje imaju povjest. 

 Korisno narodu? Zvučiš ko Staljin. Da proizvodi vešmašine i lonce za kuhanje?

 

Ne proizvodi on gluposti, već pametne stvari, samo je problem u tome što ih ne radi vani nego u blatnoj kaljuži koju zovemo Hrvatska gdje su materijali preskupi.

 

To mu je jedina greška.

 

A sad je najedanput bitno da se ima povijest? A kad se kupuje šroteks bagatela onda je "koga fućka"?

Ma kakve vesmasine...da proizvodi neku vrstu automobila koji ce biti kvaltetni a ne preskupi, moglo bi proci. On proizvodi neki "supercar" pokraj kojeg svaka osoba koja se kuzi u automobile prođe, pogleda, i onda produži do Ferrarija, Lamborghinija, Porschea...Bicikl koji je težak, ružan, skup i lošiji od onoga sto nudi konkurencija.

Za kraj, ja ti se uvjek držim poslovice "nisam toliko bogat da kupujem jeftino" i zato sve sto kupim, kupim da je od neke pouzdane firme...od čarapa, gača, košulja, do bicikla ili automobila. Radije ću kupiti 3 Ralph Lauren majica nego 10 sa placa...tako i sa automobilima...Živim u Italiji i sa 7000€ sam si mogao kupiti rexton-a 2009 ili Saab 9-3 2.2 TiD 2007 god...kilometraža je bila slicna...uzeo sam Saab i prezadovoljan sam autom, i 100% sam siguran da sam točno izabrao.

14 godina
protjeran
offline
Hrvatski električni motobicikl

Najs traj, al ne vidim mu budućnost pri nama, nažalost.
Em je ružan ko lopof, em nema ni svetla (probaj se s tim pokraj štrumfa prepeljat da vidimo kak bu završilo) ni blatobrane. Morti je to sam prototip al sirijusli, naspram cijene celog beciklina, viđelo (svetlo) je kap u moru. {#}

Trust me, I'm a Jedi!
Moj PC  
2 1 hvala 0
15 godina
odjavljen
offline
Hrvatski električni motobicikl

Ne vidim baš koliko ovo ima smisla. Ovo nije električni bicikl. Električni bicikl je vozilo kojem su pedale primarni pogon, a električni motor samo pomoć. 12 kW (informacija iz jutarnjeg) i 65 km/h je čak brže, a i jače od mopeda, te definitivno nije brzina pri kojoj bih se osjećao sigurno na ovakvom vozilu - tanke gume, visoko težište, nepraktičan položaj tijela, neudoban sic. Uz to još treba (po Hrvatskim zakonima) vozačka i ne A2 (više od 11 kW) nego čak A kategorija (ima više od 0,2 kW/kg). Jedino da blokada bude permanentna, a zaobilaženje blokade pusti na torrente kao neslužbeni soft.

Ako već želi nešto što se ističe mislim da bi trebao ići na oblik skutera i/ili uličarke (ovisno koliko modela i s kojim rasponima snage želi proizvoditi).

Big wheel keep on turning, Proud Mary keep on burning, Trolling, trolling, trolling on the river.
 
5 0 hvala 0
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice