Hrvatska pošta uvela naplatu dostave za male paket

poruka: 365
|
čitano: 70.647
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Hrvatska pošta uvela naplatu dostave za male paket".
Ova tema je sadržajno povezana sa sljedećim temama: Pošta naplaćuje pošiljke s eBaya i sličnih
14 godina
odjavljen
offline
Re: Hrvatska pošta uvela naplatu dostave za male p
drdoc36 kaže...

 Znači i u ovoj situaciji bi trebali šutjeti i preći preko toga samo tako!?

 

Ovisi, koji ti je cilj?

Svi smo mi Mentalist.
7 godina
neaktivan
offline
Re: Hrvatska pošta uvela naplatu dostave za male p
Jakovp kaže...
drdoc36 kaže...

 Znači i u ovoj situaciji bi trebali šutjeti i preći preko toga samo tako!?

 

Ovisi, koji ti je cilj?

Cilj mi je, da me ne pljačkaju. Svi živi samo nešto nameću! Ti Hrvatski narode šuti i plati! Ne želim plaćati 4,50kn pošti na paket koji sam platijo jedva 1$. Što sam dobio za te 4,50kn? bolju uslugu? Ne, dobio sam veće redove u pošti. Dok sam čekao u redu da podignem paket čuo sam 4 puta priču djelatnice kako želi prodati lampijone,mobitel,pretplatu,čokoladice,žvakaće itd. Znaš li koliko to vremena oduzme po kupcu? Možeš si misliti kako sam u poštu došao kupiti čokoladu!!!

 

Doc Holliday
16 godina
moderator
online
Re: Hrvatska pošta uvela naplatu dostave za male p
drdoc36 kaže...
Jakovp kaže...
drdoc36 kaže...

 Znači i u ovoj situaciji bi trebali šutjeti i preći preko toga samo tako!?

 

Ovisi, koji ti je cilj?

Cilj mi je, da me ne pljačkaju. Svi živi samo nešto nameću!

Ti smatraš da se paketi iz Kine teleportiraju u Hrvatsku? Koliko od tog jednog dolara je HP dobila za to da se tebi taj paket dostavi?

 

Također, ako pogledaš cjenik pošte - slanje pisma od 50-100 g mase unutar Hrvatske te košta 4,5 kune. Najmanje što možeš platiti je 3,1 kuna za pismo mase do 50 g. Sve ostalo košta više. Slanje razglednice te košta 2,8 kune. Galamu protiv cijena u unutarnjem prometu nećeš dignuti?

15 godina
neaktivan
offline
Re: Hrvatska pošta uvela naplatu dostave za male p
Mi ne saljemo pisma i posiljke, mi primamo.
A prema tome bi HP morao medjunarodno usaglasiti svoju trosarinu. Pa na ebayu nikad ne bi imali free shiping nego 1€.

13 godina
neaktivan
offline
Re: Hrvatska pošta uvela naplatu dostave za male p

Treba se žaliti EU za zaštitu potrošača, i međunarodnoj poštanskoj uniji UPU, tražiti isto poslovanje kao u EU tako i RH!

A ovo nabijanje troška je najgore rješenje koje možeš napraviti!

16 godina
moderator
online
Re: Hrvatska pošta uvela naplatu dostave za male p
Abomb kaže...
Mi ne saljemo pisma i posiljke, mi primamo.
A prema tome bi HP morao medjunarodno usaglasiti svoju trosarinu. Pa na ebayu nikad ne bi imali free shiping nego 1€.

Besplatna dostava ne postoji. Ili je uračunata u cijenu proizvoda ili je subvencionira država Kina. Znači, ako ne bi bila subvencionirana, i dalje bi imao "free shiping", samo što onda proizvod ne bi platio 1, nego 2 dolara.

 

Što se tiče konkretnog slučaja - primamo kakve pošiljke i pisma? Ovdje nisu u pitanju bilo kakve, ovdje su u pitanju samo one poslane kao "small packet", znači "mali paket". HP nema tu uslugu ni u unutarnjem prometu ni prema van. HP i HAKOM tvrde da se dostava za male pakete naplaćuje u odredišnoj zemlji, znači u ovom slučaju u Hrvatskoj, iz čega bi se dalo zaključiti da im dostava malih paketa nije plaćena. Zato od primatelja traže 4,5 kune.

 

Pa sad - bi li ti radije za peket od $1 tu platio 4,5 kune, ili bi radije paket platio $2 pa da tu ne moraš ništa platiti?

 

jobi123 kaže...

Treba se žaliti EU za zaštitu potrošača, i međunarodnoj poštanskoj uniji UPU, tražiti isto poslovanje kao u EU tako i RH!

A ovo nabijanje troška je najgore rješenje koje možeš napraviti!

Već ste se godinama mogli žaliti. Pa sad... Ili se nekim čudom nitko nije žalio, ili je sve legalno. Napisah prije - caka bi mogla biti u tome što Hrvatska nema uslugu slanja malih paketa pa možda po tome nije dužna besplatno dostavljati takve pakete. Ovo je samo moja pretpostavka. Možda je u pitanju neka druga caka. A možda fakat krše međunarodne ugovore, ali je onda čudno kako ih dosad nitko u tome nije uhvatio.

 

Poruka je uređivana zadnji put čet 12.5.2016 14:39 (mbaksa).
15 godina
offline
Hrvatska pošta uvela naplatu dostave za male paket

Ja danas pripremio lovu, a kad ono ćorak, oba dva paketa su označena kao mala, ali ništa mi nije na naplatio....

Živjela Hrv. pošta

Ponosni vlasnik PS3 i nekoliko desetaka original igara / http://www.accredo.hr/ http://www.mcsi-design.net/
Moj PC  
1 0 hvala 0
16 godina
moderator
online
Re: Hrvatska pošta uvela naplatu dostave za male p
kostolomac kaže...

Ja danas pripremio lovu, a kad ono ćorak, oba dva paketa su označena kao mala, ali ništa mi nije na naplatio....

Živjela Hrv. pošta

Meni je naplatio! Stigla mi tri paketa (jedan je putovao tri mjeseca!), jedan označen kao mali, tog sam i platio. Još je na sebi imao naljepnicu, koju si je poštar uzeo.

 

Nedosljednost na razini. Očito se sad vodi neka evidencija i netko bi mogao nadrapati zbog nenaplaćivanja tih 4,5 kune.

15 godina
offline
Re: Hrvatska pošta uvela naplatu dostave za male p
mbaksa kaže...
kostolomac kaže...

Ja danas pripremio lovu, a kad ono ćorak, oba dva paketa su označena kao mala, ali ništa mi nije na naplatio....

Živjela Hrv. pošta

Meni je naplatio! Stigla mi tri paketa (jedan je putovao tri mjeseca!), jedan označen kao mali, tog sam i platio. Još je na sebi imao naljepnicu, koju si je poštar uzeo.

 

Nedosljednost na razini. Očito se sad vodi neka evidencija i netko bi mogao nadrapati zbog nenaplaćivanja tih 4,5 kune.

 Jel ti je izdao neku potvrdu o plaćanju ili ?

Ponosni vlasnik PS3 i nekoliko desetaka original igara / http://www.accredo.hr/ http://www.mcsi-design.net/
16 godina
moderator
online
Re: Hrvatska pošta uvela naplatu dostave za male p
kostolomac kaže...
mbaksa kaže...
kostolomac kaže...

Ja danas pripremio lovu, a kad ono ćorak, oba dva paketa su označena kao mala, ali ništa mi nije na naplatio....

Živjela Hrv. pošta

Meni je naplatio! Stigla mi tri paketa (jedan je putovao tri mjeseca!), jedan označen kao mali, tog sam i platio. Još je na sebi imao naljepnicu, koju si je poštar uzeo.

 

Nedosljednost na razini. Očito se sad vodi neka evidencija i netko bi mogao nadrapati zbog nenaplaćivanja tih 4,5 kune.

 Jel ti je izdao neku potvrdu o plaćanju ili ?

Da.

11 godina
neaktivan
offline
Re: Hrvatska pošta uvela naplatu dostave za male p
mbaksa kaže...
Pa sad - bi li ti radije za peket od $1 tu platio 4,5 kune, ili bi radije paket platio $2 pa da tu ne moraš ništa platiti?

 

 Da ja bih radije da paket od 0.5$ (da naručio sam barem 20 takvih ove godine samo) pokazuje pravu cijenu dostave pa ako je to onda 1,5$ bih lijepo znao da ga NE uzemem. Nego bih tražio alternativni izvor. 

16 godina
moderator
online
Re: Hrvatska pošta uvela naplatu dostave za male p
bubimir5 kaže...
mbaksa kaže...
Pa sad - bi li ti radije za peket od $1 tu platio 4,5 kune, ili bi radije paket platio $2 pa da tu ne moraš ništa platiti?

 

 Da ja bih radije da paket od 0.5$ (da naručio sam barem 20 takvih ove godine samo) pokazuje pravu cijenu dostave pa ako je to onda 1,5$ bih lijepo znao da ga NE uzemem. Nego bih tražio alternativni izvor. 

Pitanje je postoji li alternativni izvor. Naime, ovaj paket ti može biti toliko jeftin jer prodavača poštarina košta manje. Onaj kojeg poštarina košta više ne može biti tako jeftin. Pa se opet vraćamo na ono - bi li onda radije platio paket dolar ili koliko već skuplje, nego da kod nas platiš HP-u 4,5 kune?

 

Inače, ti i sad imaš opciju minimalizirati si tih 4,5 kune, i to tako da ne naručuješ pakete od po dolar, nego da od jednog prodavača naručiš što više proizvoda koji te interesiraju. Time ujedno postupaš ekološkije i manje opterećuješ poštanski promet.

 

Naravno, slažem se da je sustav nekorektan. Upravo je sustav glavni uzrok što su takve stvari moguće, jer prodavač možda nije ni svjestan da će slanjem paketa kao small packet kupcu natovariti neki trošak, a s druge strane zašto si HP ne bi zaračunao dostavu ako je kinezi nisu platili (i dalje - ako naplaćuju, zašto nekima naplaćuju, a drugima ne?)? Svatko gleda svoj interes i onda ispadne nekorektna, nerazriješiva situacija.

Poruka je uređivana zadnji put pet 13.5.2016 1:19 (mbaksa).
12 godina
offline
Hrvatska pošta uvela naplatu dostave za male paket

Nista morat cu ja urucit racun za struju postaru posto mi trosi struju kada pozvoni.

 
4 1 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Re: Hrvatska pošta uvela naplatu dostave za male p
mbaksa kaže...
bubimir5 kaže...
mbaksa kaže...
Pa sad - bi li ti radije za peket od $1 tu platio 4,5 kune, ili bi radije paket platio $2 pa da tu ne moraš ništa platiti?

 

 Da ja bih radije da paket od 0.5$ (da naručio sam barem 20 takvih ove godine samo) pokazuje pravu cijenu dostave pa ako je to onda 1,5$ bih lijepo znao da ga NE uzemem. Nego bih tražio alternativni izvor. 

Pitanje je postoji li alternativni izvor. Naime, ovaj paket ti može biti toliko jeftin jer prodavača poštarina košta manje. Onaj kojeg poštarina košta više ne može biti tako jeftin. Pa se opet vraćamo na ono - bi li onda radije platio paket dolar ili koliko već skuplje, nego da kod nas platiš HP-u 4,5 kune?

 

Inače, ti i sad imaš opciju minimalizirati si tih 4,5 kune, i to tako da ne naručuješ pakete od po dolar, nego da od jednog prodavača naručiš što više proizvoda koji te interesiraju. Time ujedno postupaš ekološkije i manje opterećuješ poštanski promet.

 

Naravno, slažem se da je sustav nekorektan. Upravo je sustav glavni uzrok što su takve stvari moguće, jer prodavač možda nije ni svjestan da će slanjem paketa kao small packet kupcu natovariti neki trošak, a s druge strane zašto si HP ne bi zaračunao dostavu ako je kinezi nisu platili (i dalje - ako naplaćuju, zašto nekima naplaćuju, a drugima ne?)? Svatko gleda svoj interes i onda ispadne nekorektna, nerazriješiva situacija.

 Kako za što, na primjer žena je naručila nakit (sitnice tipa naušnice, narukvice i gumice) koji se može i naći na sajmu kod nas pa ga barem vidiš i uzmeš u ruke prije kupnje. Sa free shippingom se baš isplati ali sa 4.5 kn baš i ne (cijena od 0,5-0,7$). Naručivao sam preko aliexpressa a tamo ima mali milion dućana, jako rijetko nađem više stvari u istom dućanu.

16 godina
online
Hrvatska pošta uvela naplatu dostave za male paket

Došlo i do potrošačkog koda.

 

http://www.hrt.hr/enz/potrosacki-kod/334913/

 

Always code as if the one ending up maintaining your code is a violent psychopath who knows where you live
Moj PC  
1 0 hvala 0
16 godina
moderator
online
Re: Hrvatska pošta uvela naplatu dostave za male p

Ajd, bar su napravili prilog, iako nismo saznali ništa novog bitnog, samo to da postupak HP-a neke čudi (LOL) i da će se o tome još raspravljati. 

9 godina
neaktivan
offline
Hrvatska pošta uvela naplatu dostave za male paket

Sta se naplacuje i za posiljke na kojima nema oznake da se radi o "malom paketu" ili je to app? 

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
moderator
online
Re: Hrvatska pošta uvela naplatu dostave za male p
Dario5432 kaže...

Sta se naplacuje i za posiljke na kojima nema oznake da se radi o "malom paketu"

Ne, odakle ti to?

9 godina
neaktivan
offline
Re: Hrvatska pošta uvela naplatu dostave za male p

Danas mi stari isao podici paket i naplatili su 4,5 kn a nigdje na paketu nema oznake da je mali paket.

15 godina
odjavljen
offline
Re: Hrvatska pošta uvela naplatu dostave za male p
drdoc36 kaže...

 Znači i u ovoj situaciji bi trebali šutjeti i preći preko toga samo tako!?

Ne nego ne bi trebao biti budala i svojim glupostima dovesti RH na crnu listu! Nitko ništa ovamo neće slati pa nećeš morati ni plaćati 4.5 kn.

 

Ebale vas 4 kune, za cigarete se ima.

Ovaj forumaš je netolerantan prema osobama svih nacionalnosti, rasa i spolnog opredjeljenja te smatra da svaka osoba ima pravo biti ugnjetavana zbog svojih glupih mišljenja.
16 godina
moderator
online
Re: Hrvatska pošta uvela naplatu dostave za male p
Dario5432 kaže...

Danas mi stari isao podici paket i naplatili su 4,5 kn a nigdje na paketu nema oznake da je mali paket.

Pošta nema pravo samoinicijativno naplaćivati tih 4,5 kune ako paket nije poslan kao mali paket. Dakle, ili se netko od njih zabunio, pa se tvoj stari trebao pobuniti, ili nisi uočio oznaku. Ili je tih 4,5 naplaćeno za nešto drugo. Što piše na uplatnici? 

Poruka je uređivana zadnji put pon 16.5.2016 15:40 (mbaksa).
13 godina
online
Hrvatska pošta uvela naplatu dostave za male paket

Isto i mene sad zanima, imam obavijest o prispijeću pošiljke na kojoj su nakeljana 3 bar koda i cijena od 13,50kn
Na svakoj naručenoj pošiljci piše:
FREE Standard International Flat Rate Postage
ili
$4.99 Economy Int'l Shipping

 

Nigdje nema oznake small packet ili petit packet.
Ima da napravim frku ako niti na pošiljki nije isto naznačeno.

Moj PC  
0 0 hvala 0
9 godina
neaktivan
offline
Re: Hrvatska pošta uvela naplatu dostave za male p
mbaksa kaže...
Dario5432 kaže...

Danas mi stari isao podici paket i naplatili su 4,5 kn a nigdje na paketu nema oznake da je mali paket.

Pošta nema pravo samoinicijativno naplaćivati tih 4,5 kune ako paket nije poslan kao mali paket. Dakle, ili se netko od njih zabunio, pa se tvoj stari trebao pobuniti, ili nisi uočio oznaku. Ili je tih 4,5 naplaćeno za nešto drugo. Što piše na uplatnici? 

 U pravu si.. Nije vidio da sitno piše small packet by air.. :-)

9 godina
odjavljen
offline
Re: Hrvatska pošta uvela naplatu dostave za male p
sisko93 kaže...

Isto i mene sad zanima, imam obavijest o prispijeću pošiljke na kojoj su nakeljana 3 bar koda i cijena od 13,50kn
Na svakoj naručenoj pošiljci piše:
FREE Standard International Flat Rate Postage
ili
$4.99 Economy Int'l Shipping

 

Nigdje nema oznake small packet ili petit packet.
Ima da napravim frku ako niti na pošiljki nije isto naznačeno.

 
Daj ti nama slike baci pa da mi nađemo "small packet" 

13 godina
online
Re: Hrvatska pošta uvela naplatu dostave za male p
Da, na sva 3 paketa je pisalo small packet :/
16 godina
offline
Hrvatska pošta uvela naplatu dostave za male paket

Jučer pokucao poštar, donio small paket, naplatio 0 kuna????? Tko je tu lud!?

http://www.zvonimirbuzanic.com/ - http://www.doom.com.hr/ - http://www.weboteka.net/
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Hrvatska pošta uvela naplatu dostave za male p
zbuzanic kaže...

Jučer pokucao poštar, donio small paket, naplatio 0 kuna????? Tko je tu lud!?

 niti meni još nisu naplatili

nemam za potpis
16 godina
moderator
online
Re: Hrvatska pošta uvela naplatu dostave za male p
zbuzanic kaže...

Jučer pokucao poštar, donio small paket, naplatio 0 kuna????? Tko je tu lud!?

tenac kaže...
zbuzanic kaže...

Jučer pokucao poštar, donio small paket, naplatio 0 kuna????? Tko je tu lud!?

 niti meni još nisu naplatili

Ili previd ili neposluh ili neki još nisu postali svjesni da bi to trebali naplaćivati.

16 godina
offline
Re: Hrvatska pošta uvela naplatu dostave za male p
Sum_of_all_fears kaže...

 

Ebale vas 4 kune, za cigarete se ima.

Nisam znao da 100% ljudi u RH puši. Koja generalizacija 

 

15 godina
odjavljen
offline
Re: Hrvatska pošta uvela naplatu dostave za male p

Bezveze primjer. Mogao sam reći pije se kava, puši, kajgod.

 

4 fakin kune. Hoćemo propasti zbog toga?

Ovaj forumaš je netolerantan prema osobama svih nacionalnosti, rasa i spolnog opredjeljenja te smatra da svaka osoba ima pravo biti ugnjetavana zbog svojih glupih mišljenja.
Ova tema je sadržajno povezana sa sljedećim temama: Pošta naplaćuje pošiljke s eBaya i sličnih
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice