Hrvatska pošta uvela naplatu dostave za male paket

poruka: 365
|
čitano: 70.600
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Hrvatska pošta uvela naplatu dostave za male paket".
Ova tema je sadržajno povezana sa sljedećim temama: Pošta naplaćuje pošiljke s eBaya i sličnih
14 godina
neaktivan
offline
Re: Hrvatska pošta uvela naplatu dostave za male p

Pa ja sam "trziste" i ja ocjenjujem da su im cijene nepotrebno napuhane.

 

Jedino ih spasava sto su doslovno 10m od policije pa eto ljudi placaju zbog toga da ne izgube cijeli dan po razno raznim salterima kada trebaju neku sitnicu rjesiti.

 

 

[M|C] ex_Co7
16 godina
offline
Re: Hrvatska pošta uvela naplatu dostave za male p
mbaksa kaže...
zbuzanic kaže...

HP će napraviti sranje na ebayu. Garantiram da će sada neki korisnici prigovoriti prodavačima da su morali free shipping tj besplatnu poštarinu na kraju platiti i prodavač će jednostavni banirati hrvatsku kao što je recimo italija, a tome će se pridružiti i ostali kad im počnu tražiti refund i davati ispod 3 zvjezdice. HP wins... 

Svinjariju su napravili oni koji su dozvolili male pakete. Da ne znam bolje, rekao bih da je Kina u tome bila najglasnija.

 

Da, na kraju će ispaštati kupci iz Hrvatske. Zbog kineske poštanske politike, zbog politike kineskih prodavača koji zavaravaju kupce da neće morati ništa dodatno platiti. I u konačnici zbog ovih koji dižu paniku zbog 4,5 kune. Za dostavu paketa s drugog kraja svijeta.

 

 

Mislim, totalna bedastoća. Ak naručiš nešto što košta 150 kuna, što ti je tih 4,5 kune? Ako naručiš nešto što košta 5 kuna, onda ti to nešto znači. Pametnijim naručivanjem se takvi troškovi mogu minimalizirati. Dodatna prednost je to što se manje opterećuje čitav poštanski sustav, manje se smeća na račun koverti/najlona/kartona proizvodi i u konačnici manja je šansa da će ti se zagubiti jedan paket negdje, nego pet ili deset paketa.

 A gle, bedastoća je i ja ju platim i nisam gruntao, ali kad vide da ide 5 kuna i nitko ništa, zašto ne bi stavili 10, a možda i 100 kn, ipak smo mi hrvatska.

http://www.zvonimirbuzanic.com/ - http://www.doom.com.hr/ - http://www.weboteka.net/
14 godina
offline
Re: Hrvatska pošta uvela naplatu dostave za male p
Co7 kaže...

Pa ja sam "trziste" i ja ocjenjujem da su im cijene nepotrebno napuhane.

 

Jedino ih spasava sto su doslovno 10m od policije pa eto ljudi placaju zbog toga da ne izgube cijeli dan po razno raznim salterima kada trebaju neku sitnicu rjesiti.

 

 

 Pa da ti određuješ al si odredio da ti cijena odgovara i platio tih 5 kn. O tome se i radi.

 

Nisi išo doma ili platio od doma i sl.

 

I sam znaš da nije puno jer bi izgubio više vremena i novaca da si išao negdje drugdje ... ali zato znaš oblatit kak je puno.

 

 

 

14 godina
offline
Re: Hrvatska pošta uvela naplatu dostave za male p
zbuzanic kaže...
mbaksa kaže...
zbuzanic kaže...

HP će napraviti sranje na ebayu. Garantiram da će sada neki korisnici prigovoriti prodavačima da su morali free shipping tj besplatnu poštarinu na kraju platiti i prodavač će jednostavni banirati hrvatsku kao što je recimo italija, a tome će se pridružiti i ostali kad im počnu tražiti refund i davati ispod 3 zvjezdice. HP wins... 

Svinjariju su napravili oni koji su dozvolili male pakete. Da ne znam bolje, rekao bih da je Kina u tome bila najglasnija.

 

Da, na kraju će ispaštati kupci iz Hrvatske. Zbog kineske poštanske politike, zbog politike kineskih prodavača koji zavaravaju kupce da neće morati ništa dodatno platiti. I u konačnici zbog ovih koji dižu paniku zbog 4,5 kune. Za dostavu paketa s drugog kraja svijeta.

 

 

Mislim, totalna bedastoća. Ak naručiš nešto što košta 150 kuna, što ti je tih 4,5 kune? Ako naručiš nešto što košta 5 kuna, onda ti to nešto znači. Pametnijim naručivanjem se takvi troškovi mogu minimalizirati. Dodatna prednost je to što se manje opterećuje čitav poštanski sustav, manje se smeća na račun koverti/najlona/kartona proizvodi i u konačnici manja je šansa da će ti se zagubiti jedan paket negdje, nego pet ili deset paketa.

 A gle, bedastoća je i ja ju platim i nisam gruntao, ali kad vide da ide 5 kuna i nitko ništa, zašto ne bi stavili 10, a možda i 100 kn, ipak smo mi hrvatska.

 Pa to je o čemu ja pričam ovom Co7. Svi će kenjat kak je puno a na kraju će platiti jer znaju da će opet proći jeftinije ... nego da kupe istu tu stvar tu za veću cijenu.

14 godina
neaktivan
offline
Re: Hrvatska pošta uvela naplatu dostave za male p
Memphis kaže...

 Pa da ti određuješ al si odredio da ti cijena odgovara i platio tih 5 kn. O tome se i radi.

 

Nisi išo doma ili platio od doma i sl.

 

I sam znaš da nije puno jer bi izgubio više vremena i novaca da si išao negdje drugdje ... ali zato znaš oblatit kak je puno.

 

 

 

 Krivo to gledas, primjer cjepiva kojem je Shkreli povisio cijenu, ako ti treba platit ces ali to ne znaci da je cijena ok.

I u posti uplacujem jedino kada obavljam nesto u toj PP. i zbog toga gube sigurno dosta prihoda od dosta ljudi.
Dok PP nije preseljena kod nas, nego je bila udaljena 5km, 100metara od nje posta, a nekih 150m OTP banka, uvijek sam isao u OTP banku.

[M|C] ex_Co7
Poruka je uređivana zadnji put pon 9.5.2016 10:41 (Co7).
14 godina
offline
Re: Hrvatska pošta uvela naplatu dostave za male p
Co7 kaže...
Memphis kaže...

 Pa da ti određuješ al si odredio da ti cijena odgovara i platio tih 5 kn. O tome se i radi.

 

Nisi išo doma ili platio od doma i sl.

 

I sam znaš da nije puno jer bi izgubio više vremena i novaca da si išao negdje drugdje ... ali zato znaš oblatit kak je puno.

 

 

 

 Krivo to gledas, primjer cjepiva kojem je Shkreli povisio cijenu, ako ti treba platit ces ali to ne znaci da je cijena ok.

I u posti uplacujem jedino kada obavljam nesto u toj PP. i zbog toga gube sigurno dosta prihoda od dosta ljudi.
Dok PP nije preseljena kod nas, nego je bila udaljena 5km, 100metara od nje posta, a nekih 150m OTP banka, uvijek sam isao u OTP banku.

 Ne gledam ja ništa krivo nego ti ne razumiješ. Za cijepivo očito nemaš konkurencije. Dok za ovo imaš koliko hoćeš. To što je pošta tamo je njezina prednost i zato je tamo isto kao kiosci. Jel si vidio možda koji negdje u šumi, naravno da ne, nego tamo di ima ljudi a tamo ima i potrebe.

14 godina
offline
Re: Hrvatska pošta uvela naplatu dostave za male p
peroko kaže...
harrothar kaže...

Znači sporan je taj "mali paket". Trebali bi vidjeti tabelu sa svim zemljama svijeta (ili barem samo iz EU), gdje uz svaku zemlju stoji visina popusta za slanje "malog paketa" i cijena koju primatelj u toj zemlji mora platiti kada preuzima "mali paket".

 

Jedino tako možemo racionalno odvagnuti da li da prihvatimo ovu politiku HP-a ili da prosvjedujemo. Ako velika većina zemalja to ne plaća, onda ne bismo trebali niti mi. Ako većina zemalja to plaća, onda bi trebali biti voljni prihvatiti takvu politiku.

 He he he "prosvjedujemo". Ljudi u ovoj zemlji ne prosvjeduju ni zbog daleko bitnijih razloga, a ti češ zbog ušljive 4 kune. Več te mogu zamisliti ispred pošte sa transparentom

komentar ti je na mjestu, nemam prigovora.

 

jedino me bode u oci to sto fuckas sve ove tvoje c, c, dz, dj , s i z koje si mi nudio, kad se ne znas koristiti njima. tuzno...

16 godina
neaktivan
offline
Hrvatska pošta uvela naplatu dostave za male paket

Eto jedan odličan odgovor na temu i kad bi svi to radili kako čovjek kaže začas bi pošta odustala od naplate

http://www.index.hr/black/clanak/sjajan-odgovor-hrvatskoj-posti-quotnaplatit-cete-mi-paket-i-ako-ga-sam-preuzmem-e-nece-iciquot/891997.aspx

 

Moj PC  
2 2 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Re: Hrvatska pošta uvela naplatu dostave za male p
Odgovor je bas u stilu neplatise poreza iz indeksa.

Zelim cestitati budali koja ce svoj bijes iskaljivati na covjeku koji samo obavlja svoj posao i nema nikakve koristi od nameta kojeg su osmislile GLAVONJE u HPu
--------------------------------------------------------------------------------------------
16 godina
neaktivan
offline
Re: Hrvatska pošta uvela naplatu dostave za male p
zerocool12 kaže...
Odgovor je bas u stilu neplatise poreza iz indeksa.

Zelim cestitati budali koja ce svoj bijes iskaljivati na covjeku koji samo obavlja svoj posao i nema nikakve koristi od nameta kojeg su osmislile GLAVONJE u HPu

 Bolje cestitaj budalama koje bespogovorno placaju sve namete koji su nam svakodnevno servirani pod raznim izlikama

15 godina
odjavljen
offline
Re: Hrvatska pošta uvela naplatu dostave za male p
zerocool12 kaže...
Odgovor je bas u stilu neplatise poreza iz indeksa.

Zelim cestitati budali koja ce svoj bijes iskaljivati na covjeku koji samo obavlja svoj posao i nema nikakve koristi od nameta kojeg su osmislile GLAVONJE u HPu

Za jedan takav slučaj bi se možda i moglo reći da poštar pati, ali isključivo zbog eventualnog nerazumijevanja nadređenih. On obavlja svoj posao i ima jednaku plaću i jednako radno vrijeme isporučio 100 pošiljaka ili 10 pošiljaka jer mora svako malo ići mijenjati novac.

 

Masovnija pojava takvog ponašanja bi u očima nadređenih tek pokazala da se ne radi o jednom zabušantu, već o masovnijem otporu zbog kojeg im je jeftinije odbaciti ideju o dodatnoj naplati nego zaposliti još poštara.

Big wheel keep on turning, Proud Mary keep on burning, Trolling, trolling, trolling on the river.
11 godina
odjavljen
offline
Hrvatska pošta uvela naplatu dostave za male paket

Privatizacija, pa onda koristite usluge od -jeftino ali jedva dostavljeno- do -skupo ali dostavljeno na tacni- i između. Pa biraj kako ćeš. Internacionalna pošta bi tada išla do granice/carine, a do adrese putem privatnika kojeg si izabereš. Više novaca u državnoj blagajni, možda i više radnih mjesta zbog konkurencije a zbog iste i bolja usluga, manje zapošljavanja po vezi u državnu firmu, nema lelemudanja kod privatnika, itd itd. Još i da država počne kažnjavati te privatnike za nepoštivanje radničkih prava, pa da vidiš kako se i državna blagajna puni, i radnici sretni, i korisnici usluga sretni, evo Švicarska.

Poruka je uređivana zadnji put uto 10.5.2016 13:09 (harrothar).
Moj PC  
0 1 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Re: Hrvatska pošta uvela naplatu dostave za male p
Razni "nameti" postoje u svim drzavama svijeta, na zalost neki od njih imaju smisla dok su drugi tu tek tako da neki rođo neš zaradi. Zašto bi se u ovom konkretnom slučaju tlačilo radnika,koji obavlja svoj posao,ako se jednostavno može bojkotirati HP (odnosno, možeš prestat naručivati sranja iz kine).
--------------------------------------------------------------------------------------------
 
1 1 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Re: Hrvatska pošta uvela naplatu dostave za male p
zerocool12 kaže...
Razni "nameti" postoje u svim drzavama svijeta, na zalost neki od njih imaju smisla dok su drugi tu tek tako da neki rođo neš zaradi. Zašto bi se u ovom konkretnom slučaju tlačilo radnika,koji obavlja svoj posao,ako se jednostavno može bojkotirati HP (odnosno, možeš prestat naručivati sranja iz kine).

 

Tako je, bolje kupiti isto sranje ovdje sto je taj uzeo iz Kine i platit duplo/troduplo skuplje.

 

Mora da imas super postare kad ih cuvas. Ja i neznam kako moj izgleda a misecno narucin u prosjeku bar dva paketica sranja iz Kine.

 

 BTW. koristenje rijeci sranje bi mi mogle donijeti karton al sam u mini rage-u

Poruka je uređivana zadnji put uto 10.5.2016 14:40 (Abomb).
16 godina
moderator
offline
Re: Hrvatska pošta uvela naplatu dostave za male p
Abomb kaže...
zerocool12 kaže...
Razni "nameti" postoje u svim drzavama svijeta, na zalost neki od njih imaju smisla dok su drugi tu tek tako da neki rođo neš zaradi. Zašto bi se u ovom konkretnom slučaju tlačilo radnika,koji obavlja svoj posao,ako se jednostavno može bojkotirati HP (odnosno, možeš prestat naručivati sranja iz kine).

 

Tako je, bolje kupiti isto sranje ovdje sto je taj uzeo iz Kine i platit duplo/troduplo skuplje.

Za velik broj stvari to možda jest slučaj, ali:

  • nemaš garanciju ili je teško iskoristiva (ovisno o cijeni proizvoda, neke se ne isplati slati natrag u Kinu)
  • proizvod čekaš tipično oko tri tjedna
  • neki proizvodi su u našim dućanima zapravo jeftiniji nego da naručuješ iz Kine (primjer: flat tipkovnica koja imitira Macovu, koja ujedno kupljena kod nas ima i naša slova i garanciju)
  • kvaliteta mnogih proizvoda naručenih iz Kine je vrlo upitna
  • Kineze boli briga za sigurnosne standarde - iz Kine možete kupiti proizvod koji kod nas u dućanu ne biste mogli kupiti jer ne zadovoljava ni minimalne sigurnosne standarde - npr. LED reflektori češće nemaju nego imaju spojenu žicu za uzemljenje na metalno kućište (ovo ima veze i s prethodnom točkom)
  • često ljudi iz Kine naručuju LED žarulje - osobno sam također ih naručio dosta i mogu reći da ni s jednom jedinom žaruljom naručenom iz Kine nisam zadovoljan; posebni problem je što lažu o snagi i svjetlini žarulja i onda kad ideš uspoređivati stvarnu svjetlinu i cijenu u odnosu na žarulje renomiranih marki koje možeš kupiti kod nas u dućanu, ispadne da su te "jeftine kineske žarulje" zapravo relativno skupe, pogotovo kad se uzme u obzir vrlo loša kvaliteta
  • proizvodi s lažnim specifikacijama - NiMH baterije od 3000 mAh koje zapravo imaju tek parsto mAh, Li-ionske 18650 baterije od 5000 mAh (a takve ne postoje - najveći kapacitet je oko 3400 mAh), krivotvorene memorijske kartice, USB stickovi lažiranog kapaciteta...
  • Kinezi za svoje tržište koriste tvari koje su na zapadnom tržištu zabranjene (po vrsti i/ili količini), npr. kancerogene azo boje; ako ste imali potrebu naručiti recimo neke kable za elektroniku iz Kine, otvaranjem vrećice možete biti poćašćeni takvim smradom da vam se smanta, da ne znate bi li to bacili, ostavili da se provjetri ako se uopće može, ili što da se s tim napravi
  • cijena, odnosno vrijednost proizvoda iz Kine ovisi o dolaru - recimo cijene istih proizvoda su za nas sad osjetno više nego su bile prije nekoliko godina, i dok se prije moglo generalizirati o tome kako su jeftini kineski proizvodi, danas treba dobro odvagnuti situaciju

 

Siguran sam da tu ima još stvari koje bi valjalo spomenuti, ali dobro. Poanta je: ne budite zaluđeni "niskom cijenom". Ta cijena je s razlogom niska, a najčešći razlog je niska kvaliteta robe, nerijetko ispod granice prihvatljivosti ili tek na rubu. Neke se stvari zbilja isplati naručivati iz Kine - npr. Arduino klonove i elektroničke komponente. S nekim stvarima obično dobiš neočekivano nisku kvalitetu izrade, možda npr. ručni satovi (na fotografijama izgleda super, a u stvarnosti plastičnjak). S nekim stvarima riskiraš za zdravlje štetne tvari (odjeća, proizvodi od tekstila poput torbi). Neki su opasni za uporabu zbog nepridržavanja sigurnosnih standarda (neuzemljeni uređaji, loši adapteri za utikače, dubiozne ideje poput zagrijavanja vode puštanjem 230V struje u čaši). Neki uređaji zbog loše konstrukcije i/ili kvalitete izrade mogu oštetiti/uništiti vaše uređaje/komponente - npr. čitač memorijskih kartica koji oštećuje sadržaj memorijskih kartica, USB hub koji, kad je spojen u struju, šalje 5V struju natrag u USB port (neka Mac računala su stradala zbog toga). Za neke je razlika u cijeni i kvaliteti premala u odnosu na proizvode u našim dućanima, a kad se tu uračuna i garancije, naručivanje iz Kine postaje neisplativo.

 

Dakle, pamet u glavu i nemojte kineske proizvode za njihovo tržište uzdizati u nebesa. Isto kao što europski proizvodi za naše tržište nisu nužno jednaki europskim proizvodima za Njemačku. 

9 godina
protjeran
offline
Re: Hrvatska pošta uvela naplatu dostave za male p
puno si toga lipoga napisa i sve je super, jedino šta si za par stvari malo off,

-kvaliteta jeftinih proizvoda je upitna od bilo gdje da narućiš.

-led žarulje sve koristim kineske, od malih smd do ovih šta se vidaju u 220v grlo, nikad problema, nikad najjeftinije.

-kapacitetom baterija muljaju svi živi na cjeloj planeti, opet ćesto one najjeftinije komponente. ko i stick od 64gb za par dolara.

-nemoj protiv kineskog zraka , nakon nekog vremena se navikneš i ljepo miriše

šta oću reć, ti ko i većina kad narućuje vodi se s tim da šta jeftinije prođe,a to nema veze s kinom jer znam iz iskustva da kinezi rade i dobre stvari ,samo ne te najjeftinije. recimo nedavno mi je stiga usb bluetooth 4.0 stick iz kine, i oćekivano radi super i koristili su sve kvalitetne komponente pri izradi.

dakle pamet u glavu i ne kupujte najjeftinije smeće nebitno odakle je.

sad on topic, jutros mi stiglo jedno 10 razlićitih paketa i poštar mi ni kune nije naplatia????

11 godina
offline
Hrvatska pošta uvela naplatu dostave za male paket

Meni danas došao držać za mobitel u autu i normalno bar kod je gore na paketu, i kaze poštar sad su naši počeli kodove ljepit i nema više švercanja kao nekad, ni mene jedna druga stvar nervira došao mi taj dio no na žalost potrgan i sad ako mi kinez pošalje drugi opet budem platio dostavu NISAM ZADOVOLJAN

 
2 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Hrvatska pošta uvela naplatu dostave za male paket

Od poštara koji je najniži u lancu nažalost(ima i korektnih ljudi) treba i krenuti i otežati im rad s tim paketima, pa ce oni negodovanje prenijeti u svoju poslovnicu pa tako do vrha dok glavonje ne shvate da imaju vise problema sa tim nego koristi..ako se nista ne poduzme onda ce i ostat na tome jer ce se smatrat prihvaceno od strane ljudi..  Ja osobno imam takav slucaj da mi postar fino dode i tutne papir a niti ne pozvoni,(zna da sam doma i fino ga snimi video nadzor)..i sad ja odi na postu gubit svoje vrijeme, slusat ogorcenu sluzbenicu za salterom koja prigovara sta sam dosao u krivo vrijeme(nikad joj nije dobro vrijeme) i jos im platit 4,5kn za to?  ludost! 

 

Pobrinut ću se da dočekam poštara da ne prođe samo sa papirićem i platit svaki paket sa 100, 200kn da si usitnim novce i potom ga trazit potvrdu o naplati.. jbg dok nisu naplaćivali osobno preuzimanje u pošti još sam tolerirao al ovo je porez za budale.

Moj PC  
3 0 hvala 0
11 godina
offline
Hrvatska pošta uvela naplatu dostave za male paket

ja danas digao paketic u posti sve isto kao i dosad

 
0 1 hvala 0
16 godina
moderator
offline
Re: Hrvatska pošta uvela naplatu dostave za male p
dabar_solta kaže...
puno si toga lipoga napisa i sve je super, jedino šta si za par stvari malo off,

Tema je ionako ustajala, svi prije nešto vikali, a sad svi se stišali.

 

dabar_solta kaže...
-kvaliteta jeftinih proizvoda je upitna od bilo gdje da narućiš.

Istina. Stvar je samo u tome što proizvodi stavljeni na naše tržište moraju zadovoljavati neke naše standarde, dok ovi koje ti šalju poštom ne moraju. Također, niska cijena nije nužno uvijek toliko niža koliko bi trebala biti s obzirom na razliku u kvaliteti.

 

dabar_solta kaže...
-led žarulje sve koristim kineske, od malih smd do ovih šta se vidaju u 220v grlo, nikad problema, nikad najjeftinije.

To što nisi imao problema sa žaruljom je samo jedno mjerilo kvalitete. Sve ostalo je u pravilu jako loše - počevši od lažiranih deklaracija i kvalitete svjetla.

 

dabar_solta kaže...
-kapacitetom baterija muljaju svi živi na cjeloj planeti, opet ćesto one najjeftinije komponente.

Kad ti kupiš Eneloop, Sanyo, Panasonic, Vartu, Ducarell ili ne znam što već, kupio si bateriju sa stvarnim deklariranim kapacitetom, uz moguća manja odstupanja. Kinezi namjerno i drastično lažiraju kapacitet svojih baterija. I onda si netko može misliti da je dobro prošao, a u stvarnosti je jako prevaren.

 

dabar_solta kaže...
šta oću reć, ti ko i većina kad narućuje vodi se s tim da šta jeftinije prođe,a to nema veze s kinom jer znam iz iskustva da kinezi rade i dobre stvari ,samo ne te najjeftinije.

Pa upravo to i jest jedna od poanti moje poruke - kvalitetni proizvodi koštaju, bilo da se kupe kod nas ili naruče iz Kine. No ljudi se vole zavaravati da će, ako nešto naruče iz Kine, strašno dobro proći.

 

dabar_solta kaže...
sad on topic, jutros mi stiglo jedno 10 razlićitih paketa i poštar mi ni kune nije naplatia????

Piše na kojima "Small packet"? Ako ne piše, onda ti niti nije trebao naplatiti.

9 godina
protjeran
offline
Re: Hrvatska pošta uvela naplatu dostave za male p
piše na svima small packet?!

da kvalitetni proizvodi ćesto koštaju više, ali to što je postotak kineskih proizvoda veoma loše kvalitete ,ne znaći da nema kvalitetnih stvari, i mislim da nema niko pravo govorit kako kineski proizvodi ne valjaju na osnovu lošeg iskustva usljed ne poznavanja opreme/robe koja se kupuje.

a ovo za baterije i kapacitet ,je objašnjeno i u ovomjesećnom bugu.ako misliš na same ćelije, i kupuješ zamjensku bateriju za mobitel etc, kako misliš da je u isti prostor i s istom kemijom moguće ugurat više kapaciteta,i to za manje novaca od originalne? ako misliš da je moguće drago mi je da su te zezli.
16 godina
moderator
offline
Re: Hrvatska pošta uvela naplatu dostave za male p
dabar_solta kaže...
piše na svima small packet?!

To mi veliš ili pitaš?  Ako veliš, onda je očito da se ni dalje naplata uručivanja malih paketa ne provodi dosljedno.

 

dabar_solta kaže...
da kvalitetni proizvodi ćesto koštaju više, ali to što je postotak kineskih proizvoda veoma loše kvalitete ,ne znaći da nema kvalitetnih stvari

Ne vidim da je to itko ovdje tvrdio. Moja poanta je bila da ljudi luduju za navodno ultra-jeftinim kineskim proizvodima, za koje zapravo ispadne da nisu baš toliko jeftini kad se u obzir uzme kvaliteta.

 

a ovo za baterije i kapacitet ,je objašnjeno i u ovomjesećnom bugu.ako misliš na same ćelije, i kupuješ zamjensku bateriju za mobitel etc, kako misliš da je u isti prostor i s istom kemijom moguće ugurat više kapaciteta,i to za manje novaca od originalne? ako misliš da je moguće drago mi je da su te zezli.

Zbilja ne razumijem zašto ta (retorička?) pitanja postavljaš meni. Tim više što si promašio poantu. Posve je sad nebitno je li baterija deklarirana na kapacitet iznad onog koji je moguć za određeni format. Ključno je lažiranje kapaciteta općenito. Znači, netko kupi bateriju s deklariranih X mAh kapaciteta, a dobi pola, četvrtinu ili desetinu, ovisno o vrsti baterija i proizvođaču. Mislim, što kupcu znači što je baterija formata 18650 i deklarirana s 3400 mAh ili 6000 mAh, ako se u nju može ugurati 1000 mAh ili 600 mAh? Upravo je takva ta "jeftina roba". Ljudi misle da su napravili pametnu stvar - za sitniš kupili super baterije, a u stvarnosti ćorak. Za takve bi baterije proizvođač ili uvoznik u civiliziranoj zemlji odgovarali zbog lažnog oglašavanja, odnosno prevare kupaca. Zato ih ni ne mogu uvesti. Ali ih privatni kupac može uvesti.

9 godina
protjeran
offline
Re: Hrvatska pošta uvela naplatu dostave za male p
sve je bilo small packet , nije mi jasno kako nije naplaćeno, možda jer je roba bila narućena prije nego je ovaj zakon stiga ?

pitanja?,sve šta tvrdim je da nije u redu generalizirat o kinezima zbog par loših iskustava .



kad sam ti napisa par postova prije da svi lažiraju kapacitet kad su jeftine baterije u pitanju ,kaza si da nije da su samo kinezi,ovdje kažeš ovisno o vrsti i proizvođaću.

kad te zeznu , jednostavno negativan feedback i rješen problem,samo problem je i kako ti mjeriš kapacitet,tj dali koristiš neku pouzdanu metodu.




9 godina
odjavljen
offline
Re: Hrvatska pošta uvela naplatu dostave za male p
Čudno da nisi platio. Svi small packeti imaju sad bar kod i mora ti naplatit. Osim ako poštar nije upućen pa će morat na kraju iz svog džepa nadoknadit
9 godina
protjeran
offline
Re: Hrvatska pošta uvela naplatu dostave za male p

da, nadam se da nije sebi napravio štetu jer mi je stiglo desetak paketa.

ima li možda veze što idem predignit pakete direkt u poštanski ured,bez da dobijem onaj mali papir na kuću,prođem svaki dan usput i pitam šta ima.

Poruka je uređivana zadnji put sri 11.5.2016 18:45 (dabar_solta).
16 godina
moderator
offline
Re: Hrvatska pošta uvela naplatu dostave za male p
dabar_solta kaže...
sve je bilo small packet , nije mi jasno kako nije naplaćeno, možda jer je roba bila narućena prije nego je ovaj zakon stiga ?

Nema šanse. To je na cjeniku najmanje od 1.3., a moguće i od samo početka godine. Očito imaš poštara ili poštanski ured kojima se ne da naplaćivati to.

 

dabar_solta kaže...

ima li možda veze što idem predignit pakete direkt u poštanski ured,bez da dobijem onaj mali papir na kuću,prođem svaki dan usput i pitam šta ima.

Upravo je to ta ovogodišnja promjena, kod koje ne bi trebalo biti razlike između dostave na kućnu adresu i uručivanja u pošti.

 

Poruka je uređivana zadnji put sri 11.5.2016 18:50 (mbaksa).
15 godina
neaktivan
offline
Re: Hrvatska pošta uvela naplatu dostave za male p
Dok imamo 300k ljudi koji cekaju na posao,ako tvoj postar ne zeli obavljat svoj posao,naci ce nekog drugog boli glavonje q za to, u najgorem slucaju ce mu produziti radno vrijeme.
--------------------------------------------------------------------------------------------
7 godina
neaktivan
offline
Re: Hrvatska pošta uvela naplatu dostave za male p

Da,bila bi. Kada sam neki dan dobio obavijest i platio 4,50kn u pošti paket koji sam preuzeo! Upitao sam djelatnicu šta dobivamo s te 4,50kn, nije mi znala objasniti! Zatim sam je upitao da nije kojim slučajem konzum kupil poštu, samo se nasmijala. Ja cu danas naručiti 5 paketa max. vrijednosti do 1$ po komadu. Pa neka ih onda pošta vraća o svom trošku! Ja ih ne planiram podići. Mislim da bi nas više trebalo učiniti isto, da mi njima nabijemo malo troška, kao što su oni nama. Ja ove 4,50kn vidim isključivo kao porez na budale! Treba im da se još poneko uhljebi.

Doc Holliday
14 godina
odjavljen
offline
Re: Hrvatska pošta uvela naplatu dostave za male p
drdoc36 kaže...

Da,bila bi. Kada sam neki dan dobio obavijest i platio 4,50kn u pošti paket koji sam preuzeo! Upitao sam djelatnicu šta dobivamo s te 4,50kn, nije mi znala objasniti! Zatim sam je upitao da nije kojim slučajem konzum kupil poštu, samo se nasmijala. Ja cu danas naručiti 5 paketa max. vrijednosti do 1$ po komadu. Pa neka ih onda pošta vraća o svom trošku! Ja ih ne planiram podići. Mislim da bi nas više trebalo učiniti isto, da mi njima nabijemo malo troška, kao što su oni nama. Ja ove 4,50kn vidim isključivo kao porez na budale! Treba im da se još poneko uhljebi.

 

Samo naprijed, pa uskoro nećeš kupovati više ništa se ebaya. Ni ti ni nitko drugi iz Hrvatske...

Svi smo mi Mentalist.
7 godina
neaktivan
offline
Re: Hrvatska pošta uvela naplatu dostave za male p
Jakovp kaže...
drdoc36 kaže...

Da,bila bi. Kada sam neki dan dobio obavijest i platio 4,50kn u pošti paket koji sam preuzeo! Upitao sam djelatnicu šta dobivamo s te 4,50kn, nije mi znala objasniti! Zatim sam je upitao da nije kojim slučajem konzum kupil poštu, samo se nasmijala. Ja cu danas naručiti 5 paketa max. vrijednosti do 1$ po komadu. Pa neka ih onda pošta vraća o svom trošku! Ja ih ne planiram podići. Mislim da bi nas više trebalo učiniti isto, da mi njima nabijemo malo troška, kao što su oni nama. Ja ove 4,50kn vidim isključivo kao porez na budale! Treba im da se još poneko uhljebi.

 

Samo naprijed, pa uskoro nećeš kupovati više ništa se ebaya. Ni ti ni nitko drugi iz Hrvatske...

 Znači i u ovoj situaciji bi trebali šutjeti i preći preko toga samo tako!?

Doc Holliday
Ova tema je sadržajno povezana sa sljedećim temama: Pošta naplaćuje pošiljke s eBaya i sličnih
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice