Hrvatska pošta uvela naplatu dostave za male paket

poruka: 365
|
čitano: 70.843
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Hrvatska pošta uvela naplatu dostave za male paket".
Ova tema je sadržajno povezana sa sljedećim temama: Pošta naplaćuje pošiljke s eBaya i sličnih
13 godina
offline
Re: Hrvatska pošta uvela naplatu dostave za male p
kbenzema kaže...

Jel radi kome link na praćenje statusa pošiljke na stranici od pošte? Trebam provjerit jedan paket al mi uopće ne otvara stranicu kak se spada

 Ni meni ne radi, cijelo jutro se nešto crasha ili mi uopće ne otvara stranicu. A paketi se i dalje normalno naplaćuju.

R.I.P. EnlightenedPhoenix 24.6.2011. Steve Jobs: 1955 - 2011 David Bowie 1947-2016
16 godina
moderator
offline
Re: Hrvatska pošta uvela naplatu dostave za male p
Ne znam o kojem linku pričaš. ips.posta.hr radi dobro.
9 godina
odjavljen
offline
Re: Hrvatska pošta uvela naplatu dostave za male p

Na ovaj sam mislio http://www.posta.hr/provjera-statusa-medunarodne-posiljke

Al mi nije ovaj tvoj nije htio na početku

 

edit: eto sad je i ovaj moj proradio. Kolko vidim, isti vrag od linka :D

Poruka je uređivana zadnji put pet 15.7.2016 15:55 (kbenzema).
16 godina
neaktivan
offline
Re: Hrvatska pošta uvela naplatu dostave za male p
Samo pazi, svaku provjeru naplaćuju 2.7 kuna. Jer struju i servere nije pokrila poštarina. ;-)
Imamo nova kola radi dojma, imamo stav kad nemamo pojma...
 
3 2 hvala 0
16 godina
offline
Hrvatska pošta uvela naplatu dostave za male paket

Paket s amazon.co.uk, vrijednost paketa 33 funte + standarni način slanja 6 funti (logitechov miš, znate otprilike kako su im kutije velike). I onda mi ga kategoriziraju kao mali paket i naplate 4.5kn...

 
0 0 hvala 0
16 godina
moderator
offline
Re: Hrvatska pošta uvela naplatu dostave za male p
denix kaže...

Paket s amazon.co.uk, vrijednost paketa 33 funte + standarni način slanja 6 funti (logitechov miš, znate otprilike kako su im kutije velike). I onda mi ga kategoriziraju kao mali paket i naplate 4.5kn...

Tko ti ga "kategorizira"? Ako ga prodavač nije poslao kao mali paket, znači ako na sebi nema oznaku Small Packet ili Petit Paquet, pošta ti nema pravo naplatiti 4,5 kune. Ako ima te oznake, onda ti ga je prodavač upravo tako i poslao.

14 godina
offline
Hrvatska pošta uvela naplatu dostave za male paket

Pošta ne bi trebala naplaćivati ovaj iznos, jer pošiljke puno kasne, uvedena je dostava samo dva puta tjedno, za sve prigovore, oni tu ništa ne mogu, puno pošiljki se izgubi, kad šaljete mobitel u servis, preporučuju vam da ne navodite da je mobitel u pošiljci, jer će se "izgubiti", pošiljke se često zagube , pa mi nakon desetak dana, stigne preporučena pošiljka iz susjednog grada, iako smo je pet dana bezuspješno tražili, praćenje pošiljki nije pravovremo.

Za zahvalu klikni na Hvala
Moj PC  
1 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Hrvatska pošta uvela naplatu dostave za male p
mbaksa kaže...

Tko ti ga "kategorizira"? Ako ga prodavač nije poslao kao mali paket, znači ako na sebi nema oznaku Small Packet ili Petit Paquet, pošta ti nema pravo naplatiti 4,5 kune. Ako ima te oznake, onda ti ga je prodavač upravo tako i poslao.

 Ja mislim da su ga naši krivo kategorizirali, nigdje ne mogu uočiti niti small packet niti petit paquet (joooj, šta bih dao za ctrf + f u real lifeu ). Evo i slika za primjer. Samo sam prekrio barcodove, na njima ništa korisno, jedino ako iz njih to isčitaju. Mislim da bih ih mogao pitati za neko objašnjenje. Nije sad da sam protiv te naplate, razumijem je, ali čisto da utvrdimo sve granične slučajeve i kriterije. Inace mi dolazi dosta paketa doma, ali to drugi preuzimaju jer sam ja manje kod kuće pa mi je teško pratiti na što se platilo 4.5 kn i kojim načinom slanja je bio poslan, a što se nije.

ivo454 kaže...

Pošta ne bi trebala naplaćivati ovaj iznos, jer pošiljke puno kasne, uvedena je dostava samo dva puta tjedno...

 Kod mene je dostava svaki drugi dan pa tako jedan tjedan 3 puta, drugi 2 puta. S kašnjenjem u zadnje vrijeme i nemam problema, dapače, iz kine mi stvari dolaze za 2 tjedna u prosjeku (uvijek onaj economy nešto nešto shipping).

A sad za ostalo navedeno, ne znam.

 

 

Poruka je uređivana zadnji put sri 20.7.2016 13:30 (denix).
9 godina
odjavljen
offline
Re: Hrvatska pošta uvela naplatu dostave za male p
ivo454 kaže...

Pošta ne bi trebala naplaćivati ovaj iznos, jer pošiljke puno kasne, uvedena je dostava samo dva puta tjedno, za sve prigovore, oni tu ništa ne mogu, puno pošiljki se izgubi, kad šaljete mobitel u servis, preporučuju vam da ne navodite da je mobitel u pošiljci, jer će se "izgubiti", pošiljke se često zagube , pa mi nakon desetak dana, stigne preporučena pošiljka iz susjednog grada, iako smo je pet dana bezuspješno tražili, praćenje pošiljki nije pravovremo.

 Dostava dva puta tjedno? Na kaj se to odnosi? Jel to znači da sa carine šalju u ostale gradove i mjesta samo dva puta tjedno? Jer meni su stigla 2 paketa prekjučer i 1 danas. Jel to znači da nema više niš za mene ovaj tjedan 

16 godina
moderator
offline
Re: Hrvatska pošta uvela naplatu dostave za male p
Denix, na mobitelu sam našao za manje od pol minute. Peta linija na lijevoj strani.
16 godina
offline
Re: Hrvatska pošta uvela naplatu dostave za male p
mbaksa kaže...
Denix, na mobitelu sam našao za manje od pol minute. Peta linija na lijevoj strani.

 Omg, ok, znači, sutra pravac optičar, svašta, svašta, nwm. Sad bih sam sebi dao TD

 

Vidi se da radiš u montaži - oko je istrenirano

Poruka je uređivana zadnji put sri 20.7.2016 18:02 (denix).
14 godina
offline
Re: Hrvatska pošta uvela naplatu dostave za male p
kbenzema kaže...
ivo454 kaže...

 Dostava dva puta tjedno? Na kaj se to odnosi? Jel to znači da sa carine šalju u ostale gradove i mjesta samo dva puta tjedno? Jer meni su stigla 2 paketa prekjučer i 1 danas. Jel to znači da nema više niš za mene ovaj tjedan 

 Odnosi se na cjelokupnu poštu, reduciraju dostavu, jer jedan poštar pokriva cijelo naselje i okolicu.

Za zahvalu klikni na Hvala
9 godina
odjavljen
offline
Re: Hrvatska pošta uvela naplatu dostave za male p
Kod mene ima više poštara tak da se nadam da nije niš reducirano
11 godina
offline
Hrvatska pošta uvela naplatu dostave za male paket

da dignem temu malo iz mrtvih, jel nijie bili prije neke priče da će se o ovoj temi raspravljat u europskom parlamentu, nisam ništa čuo kasnije o tome

 
0 0 hvala 0
16 godina
moderator
offline
Re: Hrvatska pošta uvela naplatu dostave za male p
To su pričali borci za pravdu i pravednost, koje zapravo nije zanimalo ima li pošta legalno pravo na to.
12 godina
offline
Hrvatska pošta uvela naplatu dostave za male paket

jel postoje kakve najave da ce se ovaj lopovluk ukinuti?

Moj PC  
0 1 hvala 0
16 godina
offline
Re: Hrvatska pošta uvela naplatu dostave za male p
1950Killer kaže...

jel postoje kakve najave da ce se ovaj lopovluk ukinuti?

 Mh, mozes mislit :)

 

Mos sam cekat kad ce povisit iznos naknade...

Truth in engineering.
15 godina
offline
Hrvatska pošta uvela naplatu dostave za male paket

Interni dogovor sa poštarom, i sve se da riješit

Ponosni vlasnik PS3 i nekoliko desetaka original igara / http://www.accredo.hr/ http://www.mcsi-design.net/
Moj PC  
0 2 hvala 0
12 godina
offline
Re: Hrvatska pošta uvela naplatu dostave za male p
Upravo to, sve ovisi o poštaru. Neki dan mi stiže paket i ja taman bio vani, i pita me jel imam tih 5 kuna, ja reko nemam kod sebe ali nije problem otići ću u kuću po novac. On kaže ma dobro je, nema veze. Uvali mi paket i ode.
A i već par puta je samo ostavio paket mami jer ona radi blizu pošte i isto nije ništa naplatio.
Moj PC  
0 0 hvala 0
7 godina
neaktivan
offline
Hrvatska pošta uvela naplatu dostave za male paket

jel našao netko način da zaobiđe ovu glupost od poštarine?

 
0 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Hrvatska pošta uvela naplatu dostave za male paket

ja koliko sam skuzio dali ce ti naplatit ovu naknadu ili ne ovisi iskljucivo o postaru, moze, a i ne mora

 
0 0 hvala 0
16 godina
moderator
offline
Re: Hrvatska pošta uvela naplatu dostave za male p
irrelevant kaže...

ja koliko sam skuzio dali ce ti naplatit ovu naknadu ili ne ovisi iskljucivo o postaru, moze, a i ne mora

Poštar ti to mora naplatiti. A sad, da li neki poštari rade nešto što ne bi smjeli pa ti ne naplate onda kad bi trebali (znači, da ti "prešvercaju" paket) - to je druga stvar.

6 godina
neaktivan
offline
Hrvatska pošta uvela naplatu dostave za male paket

Ekipa imam pitanje. Naručio sam artikl koji je težine 510 grama i cijene 140 kn preračunato iz dolara u kune. Ako carina ne može cariniti pdv da li će naplaćivati ležarinu i onih 12.5 kn što je uopće artikal zaprimljen u carinski ured. Isto tako zadnji puta mi je artikal bio za carinjenje pa mi je carinjen nekih 45 kn nije taj dio bitan nego taj da mi je pošta naplatila još 57 kn poštarinu i to bez potvrde a artiklu je već bila plaćena poštarina SF eParcel koja ima tracking broj, a na alliexpressu mi je pisalo dostavljeno u hrvatskoj artikl, da li to otvara mogućnost pošti da omasti tako brk i naplati pošiljku od carinskog ureda do kućne adrese ili nemaju pravo na te malverzacije ako je plaćena uredno poštarina par dolara??? Unaprijed hvala na svim odgovorima.

 

 

Poruka je uređivana zadnji put pet 4.8.2017 13:58 (Avatar888).
 
0 0 hvala 0
16 godina
moderator
offline
Re: Hrvatska pošta uvela naplatu dostave za male p
16 godina
offline
Hrvatska pošta uvela naplatu dostave za male paket

Gotovo je, prošla je era ovoga, trajalo je samo skoro tri i pol godine,

https://www.24sata.hr/news/zabranili-hp-u-naplacivanje-4-5-kn-za-dostavu-malih-paketa-650748

https://www.gamingtribe.com/giveaway/limitless/191x7
Moj PC  
3 0 hvala 3
16 godina
online
Hrvatska pošta uvela naplatu dostave za male paket

Evo i link na rješenje. 18.09.2019.

https://www.hakom.hr/UserDocsImages/2019/odluke_rjesenja_presude/Naplata%20malog%20paketa%20u%20HPu-20190918.pdf

 

Jučer sam platio posljednjih 4,5kn.... valjda.

Moj PC  
1 0 hvala 4
9 godina
offline
Re: Hrvatska pošta uvela naplatu dostave za male p
Ooooo, ajde konačno!!
Više neće bit onoga - ...zvoni... -tko je? -dobar dan, poštar je, traže opet četriiii ipoooo kuuuuuneeee.
Marš u pm.
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Hrvatska pošta uvela naplatu dostave za male paket

- 500g/2kg još ostaje nejasno.. kao i to zašto je sad HAKOM odlučio drugačije nego do sad, 2016-17tih.. tj. kao da je problem prijevod međunarodnih ugovora ili osoba koja je u konkretnoj fotelji sama tumači neki zakon, kako ga želi tumačiti.

-nevažna sitnica, 'stupa na snagu 8 dana od primitka..' ako je nešto protivno zakonu, tad nema odgode, tad je stupanje na snagu trenutno, rješenjem. Zašto tih 8 dana od primitka? Turubić još nije zaprimio poziv..

-kad će se postaviti pitanje odgovornosti regulatora za stanje? Što-kako radi HAKOM? Neke promjene se naziru, organizira se novi inspektorat.. ali to traje (nestrpljivost).. i da se barem zna tko i kako tumači zakone ili će to i dalje ovisiti o arbitražnoj volji, kao ličko rukovanje ...

-jer i HP je u pravu kad se brani, jer je sve do sad odobravao hakom, cjenik i tumačenje, sjećamo se raznih textova u medijima i izjava hakomovaca (kao i u slučaju posljednjeg A1 podizanja cijene +20kn za izmišljenju stavku, gdje hakom glumi naivca i kaže da operater može mijenjati cjenik, može, ali ne može mijenjati postojeći ugovor s korisnikom do isteka ugovornog roka. .. a to je pitanje hakom preskočio, možda opet treba neki prijevod s eng-franc na hr?)

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
 
2 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Re: Hrvatska pošta uvela naplatu dostave za male p
'Zbog tog rješenja HP je tražila produljenje roka za izvršenje za dodatnih 30 dana, smatrajući da je navedeni dani rok od osam dana prekratak zbog složenosti tehnoloških procesa te da bi kao takav, kako su naveli, mogao imati znatnije povećanje u troškovima poslovanja.'

Koji bezobrazluk! Godinama naplaćuju nezakonitu naknadu i sad traže odgodu zbog troškova.

Zbog ovakvih stvari bi netko trebao dobiti otkaz. Hakom se sada pravi kao neki spasitelj, a upravo su oni amenovali tu pljačku godinama.
Imamo nova kola radi dojma, imamo stav kad nemamo pojma...
 
3 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Hrvatska pošta uvela naplatu dostave za male p
Visak kaže...
..
 
Zbog ovakvih stvari bi netko trebao dobiti otkaz. Hakom se sada pravi kao neki spasitelj, a upravo su oni amenovali tu pljačku godinama.

 -nema razlike za HNB-kredite u švicarcima, kao ni ovim HAKOMovim tumačenjima zakona.. tj pošto je on regulator, on je taj koji tumači zakon i ono što oni kažu, vrijedi.

-pa opet, ponavljam.. što kad se u nekoj budućnosit isto pitanje postavi za A1 +20kn? .. ili odgovornost institucija i odgovornih osoba koje sjede u nekoj fotelji i donose neke odluke, prije koje godine je naplata 4,5kn ok, sad nije, a čitaju isti komad papira koji se naziva zakon, samo ga sad tumače drugačije.

- kao i to da im uopće da neki rok, 8 dana.. za nešto što je po ovom tumačenju nedozvoljeno. Može tako netko npr voziti auto bez vozačke? Kako si institucije kao HAKOM mogu dozvoliti takvo 'cjenkanje' provedbe neke odluke? Posotji stupanje na snagu donošenjem odluke, ne vidim zašto bi to sad bilo drugačije dok je trošak HPa stvar HPa.. i ako želi HP može sudski utužiti taj trošak od države/hakoma (jer je do sad radio u skladu sa zakonom kako kaže hakom..). Obrnuto, svi koji su platili pošiljku 4,5kn imaju pravo tražit povrat plaćenog i pravo dobiti automatizmom, jer je sad po novom tumačenju jasno da HP nije ni smio naplaćivati takvu uslugu. Ili-ili... no to hakom ne spominje, zašto? jer bi to bilo 'nezgodno'? Jer bi to tad HP morao utužiti od države? Pa bar da se osoba u fotelji malo preznojava, tj ona osoba koja je prethodnih godina sjedila u fotelji i potpisivala-odobravala takve cjenike djelatnosti koje nadziru na tržištu.. + podsjetnik da regulator kao HAKOM nije trgovačka-cehovska komora koja treba štititi operatere-biznis, nego korisnike njihovih usluga i da se upravo tako treba postaviti, tj štititi korisnika i kažnjavati operatere, ne organizirati domjenke i djeliti kravate operaterima..

 

-neke promjene su tu, pozitivne. Zašto stati, zašto ne riješiti više dok se može... a to je i stvar odgovornosti kad se sjedi u nekoj fotelji, kao primjer-upozorenje idućoj osobi u istoj fotelji. Ne treba u ovom slučaju biti ljut i gledati HP kao krivca, tj oni samo rade što im regulator dozvoljava, po zakonu.. koji je isti, samo ga sad tumače drugačije (točno) :) .. no ne treba im ni dozvoliti da zbog sukrivnje nadležnih institucija-hakoma prođu bez packe ili da im se zbog toga dozvolajva neko otezanje s ivršenjem.. tj što bi to značilo? da mogu još 30 dana naplaćivati? To je stvar koja se u minuti zna, ili se naplaćuje ili ne. Nema mjesec dana prilagodbe, nema osnove-smisla. (no feeling da će im hakom to dozvoliti jer ne žele tužbe koje bi hp dobio..).

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
Ova tema je sadržajno povezana sa sljedećim temama: Pošta naplaćuje pošiljke s eBaya i sličnih
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice