Hibridni iPad Pro?

poruka: 55
|
čitano: 4.617
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Hibridni iPad Pro?".
10 godina
neaktivan
offline
Hibridni iPad Pro?

Ako bi lansiranje proizvoda bilo najesen, onda bi trebao imati čip na 20nm, ili čak možda 16nm.

Takav 4-jezgreni Cyclone u kombinaciji sa Rogue GSX 6630+ bi trebao performansama biti najmanje u rangu Haswell Core i5 čipa u Surfaceu Pro 2, te ugrubo usporediv sa Broadwell nasljednikom.(koji bi trebao imati malo veće performanse od Haswella i oko 30 posto manju potrošnju)

Intel i ARM će se naći na zajedničkom terenu 

 

Moj PC  
0 3 hvala 0
10 godina
neaktivan
offline
Hibridni iPad Pro?

..i još nešto. 

Ne bih se iznenadio ako ovaj model zamijeni i Macbook Air.. u verziji sa nekakvim "profesionaliziranim" iOS 8 softverom. 

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
protjeran
offline
Hibridni iPad Pro?

da oni slijede neciji primjer? ma nemoguce, oni su sve izmislili..

 

btw ios i poslovno koristenje? {#}

inace ljudi imaju potrebe skinuti nesto sa neke stranice, spremiti to u neke svoje dokumente, raspakirati, editirati odredenim programom, zapakirati, proslati mailom i sl.. znaci sve ono sto na zatvorenom ios-u nisam mogao.. jer ono sto jednim programom napravis, drugi programi ne vide.. a da ne pricamo o mailovima i attachmentima..

tj. nesto od toga sam mogao ali sa odredenim programima koji se placaju i sl.. ali bas ce se poslovni ljudi s tim zaj**avat, umjesto da koriste os koji to ima od kad postoji.. pa cak i android..

 

ako taj hibrid bude imao normalni os onda ok

Moj PC  
8 5 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Hibridni iPad Pro?

Ovakav tablet neće (za sada) zamijeniti MacBook Air no prilično sam uvjeren da će oba uređaja dijeliti isti ekran. Moja je prognoza da će 11" i 13" MacBook Air ubrzo pripadati prošlosti i biti zamijenjeni jednim, tkz. retina 12" modelom.

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Re: Hibridni iPad Pro?
darko o cem pricas? Kako ARM mozes usporedjivati sa zadnjom generacijom i5? i5 trosi 70% chipa na cache i ostale stvari koje ARM nema. Hibridne jezgre na i5 rade brze od ARMovih.
Atomi ne mogu konkurirat ARMu po potrosnji iako Intel ima najbolji proizvodni proces jer su tehnoloski razvijeniji od ARMa, a to trosi struje. Naravno, grafiku ne usporedjujem. Zaboravi testove koje daju proizvodjaci. Sijeti se nVidijine prijevare sa usporedbom Tegre2 i CoreDuo!

Zanimljivo kako sada imamo i hibridne tablete. Ima ARM i samo je veci. Kaj to znaci da ce onda 15" tablet imat pak novi naziv? Kaj bu onda onaj od 20+ incha?
12 godina
offline
Hibridni iPad Pro?

Njemu je to sve nebitno. Procesorske performanse odredjene su velicinom tehnologije u kojoj je procesor napravljen {#}

 
4 1 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Hibridni iPad Pro?
digitall1982 kaže...

da oni slijede neciji primjer? ma nemoguce, oni su sve izmislili..

 

btw ios i poslovno koristenje? {#}

inace ljudi imaju potrebe skinuti nesto sa neke stranice, spremiti to u neke svoje dokumente, raspakirati, editirati odredenim programom, zapakirati, proslati mailom i sl.. znaci sve ono sto na zatvorenom ios-u nisam mogao.. jer ono sto jednim programom napravis, drugi programi ne vide.. a da ne pricamo o mailovima i attachmentima..

tj. nesto od toga sam mogao ali sa odredenim programima koji se placaju i sl.. ali bas ce se poslovni ljudi s tim zaj**avat, umjesto da koriste os koji to ima od kad postoji.. pa cak i android..

 

ako taj hibrid bude imao normalni os onda ok

 

Vidi se da zivis na jugoistoku Europe. Malo zapadnije i vise zapadnije se mac koristi za pripremu, a ipad za prezentaciju dokumenata. Rijec PC izaziva zgrazanje, a u "starim" tvrtkama koje jos forisiraju PC-e svi nose svoje privatne Macove i ipade.
12 godina
protjeran
offline
Re: Hibridni iPad Pro?
zoki.zlikowski kaže...
digitall1982 kaže...

da oni slijede neciji primjer? ma nemoguce, oni su sve izmislili..

 

btw ios i poslovno koristenje? {#}

inace ljudi imaju potrebe skinuti nesto sa neke stranice, spremiti to u neke svoje dokumente, raspakirati, editirati odredenim programom, zapakirati, proslati mailom i sl.. znaci sve ono sto na zatvorenom ios-u nisam mogao.. jer ono sto jednim programom napravis, drugi programi ne vide.. a da ne pricamo o mailovima i attachmentima..

tj. nesto od toga sam mogao ali sa odredenim programima koji se placaju i sl.. ali bas ce se poslovni ljudi s tim zaj**avat, umjesto da koriste os koji to ima od kad postoji.. pa cak i android..

 

ako taj hibrid bude imao normalni os onda ok

 

Vidi se da zivis na jugoistoku Europe. Malo zapadnije i vise zapadnije se mac koristi za pripremu, a ipad za prezentaciju dokumenata. Rijec PC izaziva zgrazanje, a u "starim" tvrtkama koje jos forisiraju PC-e svi nose svoje privatne Macove i ipade.

Napisao si upravo tocno ono sto i ja. Ios je samo za prezentacije i sl.gluposti. Mac je za posao. Ios i posao ne idu skupa jer je zatvoren.. Procitaj dva puta sto sam napisao ako ne kuzis

16 godina
offline
Re: Hibridni iPad Pro?

Ko to nosi Mac? Ekipa iz prodaje kojoj je plafon napravit prezentaciju ili neku kalkulaciju a za nist drugo nisu sposobni.
Cisto preseravanje i bacanje novaca. Najbolje dok mi dojde lik da oce iPad ili iPhone umjesto BB a kad mu kupim onda ne zna kaj bude s njim.

Poruka je uređivana zadnji put ned 5.1.2014 13:09 (NEW_MAN).
10 godina
neaktivan
offline
Hibridni iPad Pro?

Drazen, a o čemu ti pričaš? 

Apple A7 ima više cachea nego core i5U.

 

http://versus.com/en/apple-a7-vs-intel-core-i5-4300y

 

Ja pričam o slijedećoj generaciji Cycone jezgre, njih 4, sa PowerVr SGX6630 GPU (skalira na oko 250GFLOPS, usporedivo sa HD4400/4600 na Haswell hibridima, uz nekoliko puta manju potrošnju) na sistemu budućeg A8 čipa.

 

Uzevši u obzir da je u single threaded sirovim perf. A7 trenutno na oko 50 % u odnosu na core i5 4300U, te na oko 60 posto u multi-threaded, (Geekbench 3)moja pretpostavka je logična.

 

A8 , sa 4 Cyclone 2 jezgre bi trebao imati otprilike duplo bolje performanse od A7, uz istu potrošnju (ponajprije zbog novog proizvodnog procesa )

 

Poruka je uređivana zadnji put ned 5.1.2014 13:12 (darko_sam).
Moj PC  
1 3 hvala 0
12 godina
offline
Hibridni iPad Pro?

Geekbench je bas mjerilo za performanse Haswell CPU-a. {#}

Uz to malo brkas i CPU vs GPU performanse.

 

Da ti malo priblizim stvarni odnos snaga u profesionalnom okruzenju, Apple A7 procesor se grebe sa Intelovim Atomom Z3770 (od kojeg je energetski ipak efikasniji) samo u par benchmarka optimiziranih za ARM arhitekturu. U svim ostalim aplikacijama taj Atom prozvace i ispljune A7 onako usput dok vrti nesto sasvim trece.

Taj Intel Atom ostvaruje Cinebench 11.5 rezultat od oko 1.4.

i5 4200U kakav se sad nalazi u Surface pro 2 tabletu ostvaruje rezultat 6.8. i5 4500U - 7.1

I sad kad bi A8 zaista imao duple performanse od A7 (a nece), a Intel odustao od daljnjeg razvoja procesora racunaj kakav ce odnos snaga biti jednog lijepog dana kad izadje ovaj Apple tablet.

Ili razmisli zasto MacBookovi ne koriste A7 sa nekih 20-30 jezgri.

Poruka je uređivana zadnji put ned 5.1.2014 13:48 (BlueMax).
 
1 2 hvala 0
10 godina
neaktivan
offline
Hibridni iPad Pro?

Grekbench je JEDINI način na koji možemo direktno usporediti ARM i x86.

Ako znaš za neki bolji, molim te prosvijetli me. 

 

I ne brkam ja ništa, nego navodim da je high end SGX serije 6 usporediv sa niskonaponskim verzijama Intel HD4400/4600 po nekim općim performansama (još nije poznato koje verzije Open GL-a i Direct X-a će podržavati) 

 

A za tvoju usporedbu sa Atomom, mogu samo reći da brkaš hardverske sposobnosti i prilagođenost softveru. 

Zato zasad treba inzistirati na Geekbenchu jer je jedina direktna usporedba. 

 

A to što Apple nije napravio "30 jezgreni " ARM je banaliziranje cijele stvari.

ARM, posebno v7 instrukcije još uvijek ima neusporedivo slabije single threaded performanse u odnosu na x86.

Ali v8 je ogroman napredak u tom smislu.

Uz malo optimizacije softvera, bit će sasvim izvedivo napisati programe "desktop razine" koji će raditi sasvim zadovoljavajuće na čipu tipa A8, i proizvodu sa korisničkim profilima razine Macbook Aira  

Poruka je uređivana zadnji put ned 5.1.2014 14:04 (darko_sam).
Moj PC  
1 3 hvala 0
12 godina
offline
Hibridni iPad Pro?

Daj se uozbilji malo. Stvarno mi nije jasno odakle izvlacis zakljucke. Znaci ajmo kompletan pro software optimizirati za ARM kako bi radio bolje na A8 bez obzira sto bi to znacilo 10 koraka unatrag u ucinkovitosti samog softwarea (znaci produktivnosti posla) u odnosu na ono sto imamo danas?

Mislim da ni cistacici u Appleu ovakvo nesto nikad nije palo na pamet.

 

Shvati da se A7 u svom segmentu bori s Atomom a ne sa Pentiumom, Celeronom, i3 ili cak i5. A8 ce se opet boriti s Atomom. Ne mozes ti Golfa nikad tunirati da bi se ucinkovitoscu mogao nositi s autobusom.

 
3 1 hvala 0
10 godina
neaktivan
offline
Hibridni iPad Pro?

E pa meni nije jasno otkud ih ti izvlačiš..koji kompletan pro softver?

Gdje sam ja spomenuo ARM zamjenu pravog profesionalnog prijenosnika, aka MacBook Pro? 

 

Ajde mi molim te nađi jednog korisnika MacBook Aira koji ga koristi za profesionalan rad koji nadilazi rad u officeu!

 

Apple samo treba napraviti ozbiljne verzije iMovie-a i iWork softvera, dostojni keyboard dock, proširiti iOS u verziji 8(pravi multitasking i prava podrška za miš i touchpad), staviti sve to u pogon A8 čipom na 2GB RAM-a, i pokrit će 99 posto potreba onih koji će htjeti zamijeniti svoj MacBook Air.

U usporedbi sa sadašnjim Air-om, dat će im kao bonus puno više fleksibilnosti, milijun novih aplikacija i još poduplano trajanje baterije.

 

I upravo toga se čini da je i sam Apple svjestan, sudeći po ovim glasinama. 

 

Poruka je uređivana zadnji put ned 5.1.2014 15:08 (darko_sam).
Moj PC  
0 2 hvala 0
12 godina
offline
Hibridni iPad Pro?

Vuce se usporedba sa Surfaceom Pro koji ide u smijeru sto sire profesionalne primjene. Sam si u prvom postu poceo usporedjivati ARM sa Haswellom pa cak i Broadwellom.

Microsoft nije Intel. Da Microsoft smatra kako bi za profesionalnu primjenu ARM bio dovoljno dobar procesor on bi ga i stavio i tako rijesio problem s autonomijom koja je najveca mana Surface pro taleta (ako se to cudo moze nazvati tabletom). Appleov ARM malo nadjacava konkurentne ARM procesore i eventualno se mogu vuci usporedbe sa najnizom od 8 klasa Intelovih procesora. Tu prica prestaje. Kakvi Haswell ili Broadwell i5? To su babe i zabe.

 
0 1 hvala 0
15 godina
odjavljen
offline
Re: Hibridni iPad Pro?
darko_sam kaže...

Ajde mi molim te nađi jednog korisnika MacBook Aira koji ga koristi za profesionalan rad koji nadilazi rad u officeu!

Huh? Znam cijele tvrtke koje koriste Air kao glavnu platformu, recimo dvije softverske kompanije. Nije svaki posao rendering.

 

P.S. Smiješni ste s tim Intelom. AMD-ov APU trči krugove oko Intela i ARM-a, a ne oznoji se.

Sve što napišem moj je osobni stav i ne odražava nužno stav Bug d.o.o.
10 godina
neaktivan
offline
Hibridni iPad Pro?

Da, i dalje uspoređujem budući A8 sa niskonaponskim Broadwellom koji bi se našao u x86 verziji MacBook Aira.

I ostajem pri svemu izrečenom.

Broadwell i5 dual core na 14nm će prije svega biti smanjenje potrošnje u odnosu na Haswell dok će performanse samo blago porasti. 

Ako nisi primijetio, x86 CPU već dugi niz godina stagniraju u porastu performansi, a trenutni fokus br. 1,2 i 3 je smanjenje potrošnje.

Sa ARM-om je trend suprotan- smanjenje potrošnje je minorno ili nepostojeće, na račun skokovitog porasta performansi. 

 

Dakle, dvojezgreni niskonaponski Broadwell na ~ 10w TDP, takta ~1.3-1.5Ghz nikako ne može biti "autobus" pored četverojezgrenog A8 na sličnoj frekvenciji.

Ono najvažnije je može li A8 ponuditi adekvatne perf. na razini srednje zahtjevnih aplikacija i multimedije(najviše što pokušava 99 posto vlasnika MacBook Air-a), a ja sam uvjeren da može, i to uz revolucionarno trajanje baterije. 

 

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Hibridni iPad Pro?

Da zakljucimo ovu besmislenu raspravu. Procitaj svoj prvi post. Narocito dio u kojem govoris kako ce A8 biti najmanje u rangu procesora koji ce nalazi u sadasnjem Surface pro.

E pa nece, ni blizu. EDIT: osim ako ne stave x86 procesor.

Sad odjednom pricas o tome kako ce biti dovoljan da modni macak ode na facebook i tamo na jednoj bateriji siri mudrost tri dana, a to je daleko od onoga o cemu ovaj clanak pise.

Poruka je uređivana zadnji put ned 5.1.2014 16:37 (BlueMax).
 
0 0 hvala 0
15 godina
odjavljen
offline
Re: Hibridni iPad Pro?
BlueMax kaže...

Da zakljucimo ovu besmislenu raspravu:

http://www.zdnet.com/apples-64-bit-chip-hit-qualcomm-in-the-gut-7000024386/

Sve što napišem moj je osobni stav i ne odražava nužno stav Bug d.o.o.
12 godina
offline
Re: Hibridni iPad Pro?
Tonči kaže...
BlueMax kaže...

Da zakljucimo ovu besmislenu raspravu:

http://www.zdnet.com/apples-64-bit-chip-hit-qualcomm-in-the-gut-7000024386/

Kak'e ovo veze ima s icim? Ranije sam napisao da je Appleov ARM danas bolji od ARM konkurencije ali di je tu Surface Pro i i5 4200U ili 4500U?

15 godina
odjavljen
offline
Re: Hibridni iPad Pro?

Nema s njima veze, ali ima s Qualcommom. :)

 

Svakako, ne nadam se previše Intelu; zapravo, nadam se da će iduća generacija MacBook Air uređaja imati AMD APU, a ne Intela. Naravno, sretan sam što će moj Mac Pro imati 3,5GHz Xeona. Sve ima svoje zašto.

Sve što napišem moj je osobni stav i ne odražava nužno stav Bug d.o.o.
12 godina
offline
Hibridni iPad Pro?

I opet nece moci ugurati 2 kupaonice, 3 sobe, kuhinju i dnevni boravak u 70 kvadrata. Hebes to.

 
1 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Hibridni iPad Pro?
digitall1982 kaže...
zoki.zlikowski kaže...
Vidi se da zivis na jugoistoku Europe. Malo zapadnije i vise zapadnije se mac koristi za pripremu, a ipad za prezentaciju dokumenata. Rijec PC izaziva zgrazanje, a u "starim" tvrtkama koje jos forisiraju PC-e svi nose svoje privatne Macove i ipade.

Napisao si upravo tocno ono sto i ja. Ios je samo za prezentacije i sl.gluposti. Mac je za posao. Ios i posao ne idu skupa jer je zatvoren.. Procitaj dva puta sto sam napisao ako ne kuzis

Prezentacija dokumenta nije glupost, to je ono zbog čega radiš. Prezentacija je krajnji rezultat sveg rada.

 

NEW_MAN kaže...

Ko to nosi Mac? Ekipa iz prodaje kojoj je plafon napravit prezentaciju ili neku kalkulaciju a za nist drugo nisu sposobni.
Cisto preseravanje i bacanje novaca. Najbolje dok mi dojde lik da oce iPad ili iPhone umjesto BB a kad mu kupim onda ne zna kaj bude s njim.

Ta tvoja "ekipa iz prodaje" je u više od polovice svih zaposlenih (ako dodaš tu i marketing). Svijet tako funkcionira, stvari se proizvode, ali i prodaju. To što tvom socijalističkom mozgu ne ide u glavu da su prodaja i marketing važnije od proizvodnje govori o tvom neznanju i potvrdjuje moju početnu teoriju da se nisi maknuo dalje od Balkana.

10 godina
neaktivan
offline
Hibridni iPad Pro?

Bluemax..Ok, imaš pravo da nisam bio baš jasan, a ni dosljedan.

Iako i dalje držim da će hipotetsko 100 postotno unaprijeđenje za A8 u odnosu na A7 biti performanse na razini core i5 4300U (pri čemu se slažemo da se ne slažemo ), zapravo sam htio reći da Broadwell koji bi bio pogodan za taj form factor tankog i oko 600-700 grama teškog iPada Pro nije ista klasa kao 4300U, već njegova pitomija, niskonaponska verzija.

 

Surface pro 2 je ipak još uvijek skoro duplo deblji i teži od iPad Aira, ima ventilator, a pri maksimalnom opterećenju troši 4 puta više energije!(45w vs 10.5w)

Čak ni 30% bolja učinkovitost Broadwell nasljednika pri istoj konfiguraciji i radnom taktu ne bi bila dovoljana za ugradnju u tablet forme iPada. 

Znači, da bi imao šansu mora biti na nekih 1.3-1.5Ghz. 

 

Poruka je uređivana zadnji put ned 5.1.2014 17:36 (darko_sam).
Moj PC  
0 1 hvala 0
16 godina
offline
Re: Hibridni iPad Pro?

@zoki.z

Cisto informacije radi nisam na Balkanu i nikad nisam bio.
Sjasi s konja i prestani se ponasat ko da si popil svu pamet svijeta samo zato jer vidis ljude koji okolo hodaju sa Apple proizvodima.
Btw gdi si ti iscital da sam ja napisal da prodaja i marketing ne igraju ulogu? Daj mi molim te care sa zapada objasni kak sam glup i neuk jer ocito nemam pojma a posto imam samo pet Apple uredaja u kucanstvu mora da sam Samsung troll.

Poruka je uređivana zadnji put ned 5.1.2014 17:36 (NEW_MAN).
12 godina
offline
Re: Hibridni iPad Pro?
darko_sam kaže...

Bluemax..Ok, imaš pravo da nisam bio baš jasan, a ni dosljedan.

Iako i dalje držim da će hipotetsko 100 postotno unaprijeđenje za A8 u odnosu na A7 biti performanse na razini core i5 4300U (pri čemu se slažemo da se ne slažemo ), zapravo sam htio reći da Broadwell koji bi bio pogodan za taj form factor tankog i oko 600-700 grama teškog iPada Pro nije ista klasa kao 4300U, već njegova pitomija, niskonaponska verzija.

 

Surface pro 2 je ipak još uvijek skoro duplo deblji i teži od iPad Aira, ima ventilator, a pri maksimalnom opterećenju troši 4 puta više energije!(45w vs 10.5w)

Čak ni 30% bolja učinkovitost Broadwell nasljednika pri istoj konfiguraciji i radnom taktu ne bi bila dovoljana za ugradnju u tablet forme iPada. 

Znači, da bi imao šansu mora biti na nekih 1.3-1.5Ghz. 

 

Zato postoje Surface i Surface pro. Surface pro se ni nema namjeru takmiciti s trenutnim Apple tabletima. On je klasa za sebe koju je Tim Allen nazvao ujedinjavanjem frizidera i tostera (s cim se apsolutno slazem). Sad Apple ide (bar tako kaze ovaj clanak) prema tome istome. Svima nama je jasno da velikoj vecini korisnika, a trzisni rezultati to potvrdjuju, Surface pro ne treba.

Prvo nas je Microsoft uvjeravao da nam treba jak tablet jer se u postojecoj klasi nije mogao natjecati s Appleom i Androidom. Sad ce nas Apple malo uvjeravati kako nam treba jaci tablet, ali opet ne tako jak kao Surface. Istina je da nam treba kineski tablet od 100-200$ a Apple je svjesan da sve vise ljudi to shvaca.

Spadam u kategoriju naprednijih korisnika racunala. Imam tablet koji (ono malo sto ga koristim jer sam pola dana za racunalom) koristim uglavnom za gluposti. Prelistati ponekad net, pogledati koju fotografiju, pustit klincu crtic ili staviti neku igricu. Tablet koji imam puno je losiji (i jeftiniji) od novog iPada ili Surfacea ali je predobar za ono za sto meni a i vecini korisnika treba. Sad Microsoft i Apple trebaju smisliti nesto kako bi ja u nekom skorijem roku kupio novi tablet. Nece im biti lako.

10 godina
neaktivan
offline
Hibridni iPad Pro?

Ma da se vratimo na poantu..ovdje se jednostavno radi o tome da će Apple vjerojatno spojiti iPad i Macbook Air u iPad Pro, i da to ima smisla. 

Moj PC  
0 1 hvala 0
15 godina
odjavljen
offline
Hibridni iPad Pro?

Ja u tabletu vidim odličnu platformu (i koristim) za poslove koji ne traže velike količine teksta i precizne poteze miša u 3D-u, a to je većina poslova. Tu je fantastičan. Do sada sam radio na četiri velike aplikacije (korporacijske) - menadžment platforma, jedna za autoindustriju, jedna za promet i jedna za kontrolu GPU klastera i rad na njima. Sve tri su projekti koji nikad nisu došli na AppStore. Mislim da nam tu iPad Pro ne bi napravio nikakvu razliku u poslu.

 

Naravno, većini običnih korisnika je teško razmišljati o onome što nikada nisu vidjeli.

Sve što napišem moj je osobni stav i ne odražava nužno stav Bug d.o.o.
Moj PC  
2 2 hvala 0
12 godina
offline
Hibridni iPad Pro?

Nabroji par tih poslova.

 
0 0 hvala 0
15 godina
odjavljen
offline
Re: Hibridni iPad Pro?
BlueMax kaže...

Nabroji par tih poslova.

Menadžeri, operateri telekoma, kontrola kompleksnih sustava, tvornički sustavi, prodajni agenti... Upravljanje skladištima, prometom luka i tereta, konfiguracija proizvoda kod prodaje, medicinske aplikacije, kontrola podataka i klaster sustava...

Sve što napišem moj je osobni stav i ne odražava nužno stav Bug d.o.o.
Poruka je uređivana zadnji put ned 5.1.2014 18:53 (Tonči).
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice