Hibridni disk debljine 5 mm

poruka: 14
|
čitano: 4.156
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Hibridni disk debljine 5 mm".
14 godina
offline
Hibridni disk debljine 5 mm

Koliko su brzi?

Jesu li brzi od SSD-ova?

http://www.speedtest.net/result/2082576031.png
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
protjeran
offline
Re: Hibridni disk debljine 5 mm
Haker_x kaže...

Koliko su brzi?

Jesu li brzi od SSD-ova?

http://www.bug.hr/vijesti/uzlet-hibridnih-diskova/104643.aspx

Idemo..idemo, sad je ovde, sad je ovde.. / Miš beli sreću deli /
12 godina
neaktivan
offline
Re: Hibridni disk debljine 5 mm
Haker_x kaže...

Koliko su brzi?

Jesu li brzi od SSD-ova?

Nije brži,ne ali je puno sigurniji u biti hibrid ne znači ništa drugo nego dio ssd i hdd.Ima hdd plattere i nand čip(ko ssd) koji služi kao cache.Nekaj sam čak i čul prije par tjedana da bi ih mogli i puniti helijem(prvi je to spomenuo WD).Dakle ak bi kojim slučajem štel Segateov Momentus XT 750GB dobit ćeš 750 GB platter pohrane i 8 GB na NANDU koji je cache i u biti prati neko vrijeme i uči što ti radiš na pc-u kako bi znao koje stvari treba cacheirati,meni osobno to zvuči ko optimize by prefetch layout samo s hardware značajkom al ne kužim se dovoljno u to.Uglavnom razlika u bootu se vidi al ne znam kak je u normalnom radu.Da sam ja ti ja bih još malo pričekao dok ne padnu cijene oba.

Uglavnom ja bih gledao Momentus XT zbog količine NANDA.

A true man is not how much liquor he can drink,nor how much asses he can whip,a true man is how he takes care of his family and handles himself in crisis.
Poruka je uređivana zadnji put ned 4.11.2012 10:41 (Ikarus01).
14 godina
offline
Hibridni disk debljine 5 mm

Mozda budu isplativiji od SSD-ova, jer su dosta jeftiniji s obzirom na kapacitet

http://www.speedtest.net/result/2082576031.png
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Hibridni disk debljine 5 mm
Dok su SSD diskovi bili papreno skupi jedino je Seagate nudio hibridni disk. Sad kad su cijene SSD-ova pale (i padaju) svi su se najednom sjetili gurati u hibride. Ne vidim baš logiku u tome, no dobro, napokon hibridi...
A legend says that Chuck Norris was intended to be included as a wonder/unit in Civ4 but was removed due to a seemingly irreparable bug that allowed his creator to defeat UN in less than one turn.
Moj PC  
1 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Hibridni disk debljine 5 mm
32 GB SSD-a je vrlo pristojno. Tu stane cijeli sustav i dosta programa. Ako driveri budu dobri da pametno slazu fileove (da ne stavi slike i filmove na SSD) to bi moglo biti super.
11 godina
protjeran
offline
Hibridni disk debljine 5 mm

hibridni su možda i trenutno najbolja opcija,kombiniraju najbolje od oba svijeta..

 
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Hibridni disk debljine 5 mm
zoki.zlikowski kaže...
32 GB SSD-a je vrlo pristojno. Tu stane cijeli sustav i dosta programa. Ako driveri budu dobri da pametno slazu fileove (da ne stavi slike i filmove na SSD) to bi moglo biti super.

Onda si kupi ove asus Panther Point(Z77) ploče V-Pro s njima dobiješ embedded 32 Gb Ssd disk.Ali

mislim da će s vremenom ssd ovi zbog tih hibrida prilično pojeftiniti.Često tako firme izdaju proizvode pa se natječu same sa sobom,pa ubrzo se precijene pa dolazi do inflacije ko u slučaju s Asusovim z68 kad ih je bilo oko milijun na lageru spremno čekalo,a potražnje praktički nikakve.Stalno je tak ma čak i ako je proizvod noviji,a inferioran starijoj gen. natjecat će se s njim čak i biti skuplji npr. Bulldozer i phenom x6 pa čak i x4.

Inače sad sam baš nekaj pogledao tema me podsjetila izgleda da iako taj Momentus xt ne kaska daleko za bootom vertex 3 copy vrijeme mu je duže od nekih high-end hdd-a.Po meni ti hibridi još nisu potouno "tu" za enthusiast tržište i ja bi se još držao tradicionalnih ssd-ova i hdd-ova.

A true man is not how much liquor he can drink,nor how much asses he can whip,a true man is how he takes care of his family and handles himself in crisis.
15 godina
neaktivan
offline
Hibridni disk debljine 5 mm

Ovo je posve očekivano, samo što dolazi kasno... Da je trebalo napraviti hibrid za mase, to je bilo jasno u startu - još kad su prvi SSDovi ugledali svjetlo dana. Samo što je ovih 32Gb premalo čak i za golu instalaciju Windowsa sa par rudimentalnih programa. 

Inače su nand čipovi poprilično jeftini i ne znam zašto se još uvijek drže ovolike cijene... (osim ako nije onaj jedan te isti razlog uvijek - profit?)...

Iz Hrvatske, s ljubavlju
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Hibridni disk debljine 5 mm
Danyel kaže...

Ovo je posve očekivano, samo što dolazi kasno... Da je trebalo napraviti hibrid za mase, to je bilo jasno u startu - još kad su prvi SSDovi ugledali svjetlo dana. Samo što je ovih 32Gb premalo čak i za golu instalaciju Windowsa sa par rudimentalnih programa. 

Inače su nand čipovi poprilično jeftini i ne znam zašto se još uvijek drže ovolike cijene... (osim ako nije onaj jedan te isti razlog uvijek - profit?)...

A čuj naravno da stvar koja je starija već više od 30 godina košta toliko puno.Logic?

Da su Toshiba i Masuoka bili poduzentni limitirali bi tehnologiju i bili bi jedini u svijetu s nand tehnologijom.Bog sam zna koliko je EEPROM ideja stara.

A true man is not how much liquor he can drink,nor how much asses he can whip,a true man is how he takes care of his family and handles himself in crisis.
Poruka je uređivana zadnji put ned 4.11.2012 11:43 (Ikarus01).
11 godina
protjeran
offline
Hibridni disk debljine 5 mm

Pa ne razmišljaju svi kao pogani i pohlepni Apple..{#}

 
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Hibridni disk debljine 5 mm

mislim da 73 dolara stvarno nije skupo, kad sam procitao pola clanka vec razmisljam ovo ce kostat nekih 200-300 dolara kad ono 73....

Moj PC  
3 0 hvala 0
14 godina
protjeran
offline
Hibridni disk debljine 5 mm

Ja sam ispočetka razmišljal o kupnji hibridng diska za lap pošto je moj na 5.400 rpm, ali to je neisplativo s obzirom da momentus xt 2, 750 GB HD + 8 GB SSD košta 1300 kn a poboljšanje performansi osjetiš tek nakon valjda 3 mjeseca i iako je prema testovima brži od bilo kojeg mehaničkog diska na 7200 svejedno nije niti blizu SSD-u. Nakon malo istraživanja došel sam do zaključka da mi je bolja opcija uzet 120 GB OCZ Vertex 3 koji košta oko 770 kn i HD-DVD Caddy za siću na Ebay-u i onda maknut DVD-Rom (koji i onak rijetko kad koristim), svoj disk stavit u Caddy a SSD u HD slot na lap-u. I opet bum imal sve skupa 760 GB storagea, OS i programi na SSD a HD za podatke. Svejedno se kod hibridnih diskova ta NAND memorija koristi isključivo za disk cache, a to ti dojde slično ko i Readyboost opcija u windowsima, koju sam isprobal, kupil sam 8GB SD Class 10 karticu i tek nakon mjesec dana sam primjetil nekakvu mizernu razliku u poboljšanju performansi (skoro zanemarivo) pa sam ju maknul i dok pare skupim kupit ću SSD. Ako cijena ovog A*STARa bude tih 80-tak $ to bi već mogla bit dobra kupovina, ali sumnjam, kad i ako to dojde kod nas u prodaju cijena mu bude i 200+ $. Jedino je dobro kaj navala takvih diskova bude srušila cijene SSD-ovima. I takvi diskovi budu pogodni za ugradnju u kakve mid-range ultrabookove.

Trust me, I'm a Jedi!
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Hibridni disk debljine 5 mm

Napokon pomak u sporom ali dostižnom svijetu hdd-a.

Moj PC  
0 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice