Hi-Tech špijuni

poruka: 10
|
čitano: 3.218
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Hi-Tech špijuni".
14 godina
neaktivan
offline
Hi-Tech špijuni

Jednom davno kada sam bio mlad i lud ( prije 2-3 godine Smijeh ) igrao sam se na stranici HackThisSite i sječam se da je jedan zadatak bio čitanje poruke iz slike koje su bile zapisane u moresovom kodu ( eto do danas nisam niti znao da se to zove stenografija, nije da se hvalim neznanjem ) i sječam se da sam cjelu noć radio program koji to isčitava , kasnije sam frendovima predlagao da isti program koristimo za chetanje , ali naravno proglasili su moju ideju glupom i beskorisnom :D

 

PS.

Zanimljivo je da nakon tih silnih godina nisu zapamtili šifru.

 

http://www.woodgamesfx.com
 
1 0 hvala 0
14 godina
protjeran
offline
Hi-Tech špijuni

Ma FBI laze da Ruse napravi glupim.

 

Inace, bila je zena, pamet nije na njihovoj strani.

a.k.a dr. House, ali to je ime bilo zauzeto....
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
odjavljen
offline
RE: Hi-Tech špijuni
woodgamesfx kaže...

( eto do danas nisam niti znao da se to zove stenografija, nije da se hvalim neznanjem )

Steganografija, ne stenografija.

16 godina
neaktivan
offline
Hi-Tech špijuni

"Poseban softver potreban je iz razloga, što se dobavljivi ..."

 

Pa dobro, zar i Bug?!

 

 

Kada će konačno biti zaustavljen masakr hrvatskog jezika?!

 

Što fali formulacijama:

 

"Poseban softver potreban je zato što se dobavljivi ..."

ili

"Poseban softver potreban je jer se dobavljivi ..."?

 

 

"Iz razloga" i "najoptimalniji" su dva izraza koji paraju uši a nevjerojatno se učestalo mogu čuti iz usta navodno visokoobrazovanih (ali očito ne baš načitanih) ljudi.

 

 

ZAUSTAVIMO MASAKR HRVATSKOG JEZIKA!

:-)

 
4 4 hvala 2
16 godina
offline
Hi-Tech špijuni

Ma tko zna kakve su to zakulisne igre i igrice opet što se tih uhvaćenih špijuna tiče..  to znaju samo čelnici Rusije i Amerike (što su špijunirali, koliko dugo, kakve su implikacije i sl.).

Još kad se obnovi 'hladni rat' Neodlučan

Lijep pozdrav ;)
Moj PC  
1 0 hvala 0
15 godina
offline
Hi-Tech špijuni

Jedna prigodna

pjesma. Namigiva

Radio, ne radio, svira radio!
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
RE: Hi-Tech špijuni
MahnitiTapir kaže...

Što fali formulacijama:

 

"Poseban softver potreban je zato što se dobavljivi ..."

ili

"Poseban softver potreban je jer se dobavljivi ..."?

 

"Iz razloga" i "najoptimalniji" su dva izraza koji paraju uši a nevjerojatno se učestalo mogu čuti iz usta navodno visokoobrazovanih (ali očito ne baš načitanih) ljudi.

 

ZAUSTAVIMO MASAKR HRVATSKOG JEZIKA!

:-)

U ovom slucaju autor je mozda placen po broju znakova clanka ;)

Inace valjda ocekuju gromoglasne povike "Tako je!" iz raje :)

Super mi je jos i "Moramo optimalizirati" i "transparentna politika/nabava/sto god".

15 godina
odjavljen
offline
RE: Hi-Tech špijuni
MahnitiTapir kaže...

"Poseban softver potreban je iz razloga, što se dobavljivi ..."

 

Pa dobro, zar i Bug?!

 

 

Kada će konačno biti zaustavljen masakr hrvatskog jezika?!

 

Što fali formulacijama:

 

"Poseban softver potreban je zato što se dobavljivi ..."

ili

"Poseban softver potreban je jer se dobavljivi ..."?

 

 

"Iz razloga" i "najoptimalniji" su dva izraza koji paraju uši a nevjerojatno se učestalo mogu čuti iz usta navodno visokoobrazovanih (ali očito ne baš načitanih) ljudi.

 

 

ZAUSTAVIMO MASAKR HRVATSKOG JEZIKA!

:-)

Da, spomenute formulacije mogu biti bolji izbor, jer je više u duhu hrvatskog jezika. Svejedno, "iz razloga" nije usporedivo s "najoptimalniji", jer se radi o različitim stvarima.

 

S obzirom da, kao i većina IT autora, nisam jezikoslovac, a nemamo lektora/korektora za online vijesti/članke, nije moguće uvijek imati apsolutno savršene formulacije, izraze ili savršeno gramatički točne tekstove, pogotovo kada se vijesti prevode sa stranih jezika, iz više izvora i bez prevoditelja.

 

P.S.

Prije prosudbe o tuđoj "načitanosti", savjetujem ti da ponoviš gradivo iz osnovne škole. U udžbenicima bi mogao pronaći pravila o korištenju zareza, futuru prvom, standardnom jeziku i slično. Kada to naučiš, primijeni to na vlastiti tekst.

U udžbeniku o kućnom odgoju, možeš pronaći nešto o anonimnom pljuvanju, u Netiquetteu bi mogao pronaći i principe ponašanja na forumima, a u Pravilima foruma, upute kako se ponašati na ovom forumu.

Poruka je uređivana zadnji put sri 30.6.2010 14:03 (Tonči).
13 godina
online
Hi-Tech špijuni

ma IMHO to su gluposti.. ziher im treba neki novi glupi antispijunski/teroristicki zakon ili tak nekaj, pa prave medijski fijako oko toga..

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
RE: Hi-Tech špijuni
Mentalist kaže...

Ma FBI laze da Ruse napravi glupim.

 

Inace, bila je zena, pamet nije na njihovoj strani.

Ma imaju one pameti, samo je taktički loše razmještena.

Na primjer, možda nije zapamtila lozinku, ali zato zna sve o svom omiljenom glumcu/pjevaču, od broja cipela pa nadalje.

1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice