HGSpot ima smartfone

poruka: 85
|
čitano: 15.042
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "HGSpot ima smartfone".
13 godina
offline
HGSpot radi smartfone

Ovo je sigurno super potez jer nema dosta jeftinih smartphonea na tržištu....

Moj PC  
6 0 hvala 0
12 godina
offline
HGSpot radi smartfone

HGspot ne radi smartphone, nego HGspot prodaje kineske šrot smartphone.

 

I to po duplo većoj cijeni nego što se daju naći na njihovim web shopovima.

Ne koristiš dropbox? Isprobaj ga i donesi sebi i meni 500MB bonusa. http://db.tt/6fi3NQ9
Moj PC  
40 3 hvala 0
13 godina
offline
Re: HGSpot radi smartfone


To je kao i drugi njihovi forcebook proizvodi samo rebrandirani kinez

Točnije to bi bio ovaj kinez:http://www.pandawill.com/i9300-smartphone-sc6820-android-40-40-inch-capacitive-screenblack-p75608.html
robimarko@gmail.com
Moj PC  
1 1 hvala 1
15 godina
offline
Re: HGSpot radi smartfone
Al aj kad nes krepa bar ima valjd garancija kod njih :D

ovako kad narucujes direkt od kineza mos si dupe obrisat s garancijom xD
LoL West : KeiichiAssassin ; Nordic: ExpNinja
12 godina
offline
HGSpot ima smartfone

Jamstvo je samo 12mj, a nakon toga kao i kod kineza.

 

Evo našao sam ga na netu. KLIK

 

Ne koristiš dropbox? Isprobaj ga i donesi sebi i meni 500MB bonusa. http://db.tt/6fi3NQ9
Moj PC  
0 1 hvala 0
13 godina
offline
Re: HGSpot ima smartfone
Ovaj jadni nije toliko isplativo naručiti izvana,ali ovaj "jači" dual core je teška jeftinjara kod kineza.
Evo ti jedan od najpopularnijih quad core uređaja za smiješnu cifru:http://www.pandawill.com/thl-w100-smartphone-mtk6589-quad-core-android-42-1g-ram-45-inch-ips-screen-black-p76125.html

Znači 160$ što je otprilike 950kn,a oko 1200 sa PDV-om.
A pogledaj što dobiješ
robimarko@gmail.com
Moj PC  
3 1 hvala 0
16 godina
offline
Re: HGSpot radi smartfone
assassin.st kaže...

HGspot ne radi smartphone, nego HGspot prodaje kineske šrot smartphone.

 

I to po duplo većoj cijeni nego što se daju naći na njihovim web shopovima.

A po čemu je to šrot Pametnjakovič telefon,Izlanuo se ajmo malo napravit usporedbu pa da vidiš onda o čem se tu radi lako je lupat bezveze fučkaj ga sad.Dakle uzmimo ovaj HGSpot telefonček za 500kn, uz njega idu dvije baterije  te ima 4 ekran i 1ghz Cortex A5 ARM proc a rezolucija ekrana je sasvim dovoljna za normalnu upotrebu.Kad se radi o njegovom čipsetu to je ovo dole koga zanimaju detalji, i na kraju naglasimo da je to slobodan telefon otključan na sve mreže i još je Dual-SIM.Cool

 

https://www.hgshop.hr/artikl.aspx?pid=17412#

 

http://www.spreadtrum.com/en/products/basebands/view/sc6820/

 

 

Pogledaj ovaj dole LG model, dakle 3.2 ekran i opčenito daleko lošije tehnikalije u praksi nego taj Hgspot za 500kn to sigurno.Iako nije navedeno taj LG ima 400mhz CPU, uglavnom to je isto tak otključan Pametnjakovič telefon na sve mreže. Dual-SIM nema nigdje normalno, baterija je znatno slabija itd dakle ko je onda šrot LG model ili taj HGspot za 500kn.{#}

 

http://www.gsmarena.com/lg_t385-4984.php

 

http://www.protis.hr/products/details/mobitel-lg-t385-black/67357

 

Možda da spomenemo i ovu Nokia onak usput za opet 500kn dakle ko je onda šrot jel.Belji se

 

http://www.protis.hr/products/details/mobitel-nokia-asha-202-dark-gray-dual-sim/59997

 

http://www.gsmarena.com/nokia_asha_202-4580.php

 

 

Znači neko treba jeftin Mobitel, nije zahtjevan korisnik i normalno izabrat če LG ili Nokia modele jer su super za 500kn a Hgspot model ne valja ništ.{#}{#}

 

 

http://dambek.minus.com/mjf1iISZq
13 godina
offline
Re: HGSpot radi smartfone
Pa to je teški drlog za korištenje.
Svaki kinez za te novce ima sve isto
robimarko@gmail.com
12 godina
offline
HGSpot ima smartfone

Uz svaki kineski mobitel idu dvije baterije, tako da to nije baš nekakav poklon od HGspota.

 

Nisam niti govorio o ovakvim mobitelima koje si spomenuo, osobno za takve mobitele ne bi dao ni 200kn, a za ovoga isto tako.

 

Bez obzira koliko je netko nezahtjevan korisnik, android mobitel s 1GHz proc i 256MB rama će mu uzeti toliko živaca da će se pokajati što nije platio malo više za nešto što pristojno radi.

Ne koristiš dropbox? Isprobaj ga i donesi sebi i meni 500MB bonusa. http://db.tt/6fi3NQ9
Moj PC  
1 1 hvala 0
13 godina
offline
Re: HGSpot ima smartfone
Ako misliš uzet mobitel onda za nekih 200-240 dolara imaš barem 4 modela kineskih sa quad core procesorom i 1080p ekranom.
Osobno sam si naručio iOcean X7 koji me košta 205 australskih dolara i sada čekam da dođe u hrvatsku te će me sa PDV-om ako ga platim koštati 1400kn.
Za te novce nema šanse da dobiješ android smartphone sa 1080p ekranom,MT6589 quad core procesorom,1GB rama i da je dual sim i 5".
A ima i trenutni best buy UMI X2 koji još ima i gorilla glass i 16gb memorije,te turbo verziju MT6589 procesora za 240 dolara
robimarko@gmail.com
14 godina
offline
Re: HGSpot ima smartfone
assassin.st kaže...

Uz svaki kineski mobitel idu dvije baterije, tako da to nije baš nekakav poklon od HGspota.

 

Nisam niti govorio o ovakvim mobitelima koje si spomenuo, osobno za takve mobitele ne bi dao ni 200kn, a za ovoga isto tako.

 

Bez obzira koliko je netko nezahtjevan korisnik, android mobitel s 1GHz proc i 256MB rama će mu uzeti toliko živaca da će se pokajati što nije platio malo više za nešto što pristojno radi.

 

da, neki kinezi daju 2 baterije ali ne daju garanciju 1 god. lg ili htc daju garu ali ne daju bateriju. jbg. a ovaj jeftiniji ima 512 rama a ne 256 koliko ja vidim..
15 godina
neaktivan
offline
HGSpot ima smartfone

Zanimljivosti sa Dnevnik.hr:

"Na tržište je prije nekoliko dana pušten prvi hrvatski smartphone. Proizvela ga je tvrtka HG Spot Informatika, a zove se Forcebook Ultraphone 40."

 

"Iako je Forcebook Ultraphone 40 produkt hrvatskih umova, njegova se proizvodnja zasad odvija tamo gdje je radna snaga jeftina - u Kini. Inače, istovremeno se na tržištu pojavio i nešto 'jači' Ultraphone 53."

 

I, idemo ih tužit za lažno oglašavanje? :) 

Moj PC  
10 0 hvala 0
10 godina
neaktivan
offline
HGSpot ima smartfone

Ajde,pa bar je bolji od todorićevog za 600kn(256mb ram,800mhz proc...) {#}

01001010011001010110001001100101011011010010000001101111011011100110111101100111001000000111010001101011011011110010000001110000011100100110010101110110011011110110010001101001
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
HGSpot ima smartfone

a propos komentara iznad: postoji li uopće telefon (ili zapravo bilo što, osim kruha, mlijeka i djelomično voća i povrća, alkohola i pljuga) što nije iz Kine? {#}

Moj PC  
1 0 hvala 0
13 godina
offline
HGSpot ima smartfone

Se može ovo isprobati u dućanu? Zanima me čisto kako radi. Ne da mi se jedno smeće od mobitela (Galaxy Ace) mijenjati drugim. 

Ima netko da ga/ih je već isprobao?

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
HGSpot ima smartfone

Nemaju ni 3G {#}

 
4 0 hvala 0
10 godina
neaktivan
offline
Re: HGSpot ima smartfone
Bakaluar kaže...

Se može ovo isprobati u dućanu? Zanima me čisto kako radi. Ne da mi se jedno smeće od mobitela (Galaxy Ace) mijenjati drugim. 

Ima netko da ga/ih je već isprobao?

 

Može se isprobati u dućanu, ja sam ga danas kupio sinu. Stvar je mehanički dobro napravljena, izgleda kao tipičan android u klasi do 1500kn. Touchscreen je malo "tvrd", ekran ima razmjerno nisku rezoluciju, nema GPS, nisam testirao ima li akcelerometre, kompas i slične stvari, ali to mi nije ni trebalo za ciljanu namjenu. Brzina rada je ok, negdje na razini HTC Desire. Koliko košta, stvar je iznimno isplativa ili kao drugi uređaj ili kao uređaj za niskobudžetne primjene. Ne znam kakav je Galaxy Ace, ali ja s ovim mijenjam HTC Wildfire kojemu su otišle i originalna i zamjenska baterija a jako je spor za današnje standarde, i ovaj je upgrade po svim kriterijima. Recimo da se može normalno surfat i igrat angry birds, eto. E da, angry birds i fruit ninja su preinstalirani. :)

16 godina
offline
Re: HGSpot ima smartfone
dturina kaže...
Bakaluar kaže...

Se može ovo isprobati u dućanu? Zanima me čisto kako radi. Ne da mi se jedno smeće od mobitela (Galaxy Ace) mijenjati drugim. 

Ima netko da ga/ih je već isprobao?

 

Može se isprobati u dućanu, ja sam ga danas kupio sinu. Stvar je mehanički dobro napravljena, izgleda kao tipičan android u klasi do 1500kn. Touchscreen je malo "tvrd", ekran ima razmjerno nisku rezoluciju, nema GPS, nisam testirao ima li akcelerometre, kompas i slične stvari, ali to mi nije ni trebalo za ciljanu namjenu. Brzina rada je ok, negdje na razini HTC Desire. Koliko košta, stvar je iznimno isplativa ili kao drugi uređaj ili kao uređaj za niskobudžetne primjene. Ne znam kakav je Galaxy Ace, ali ja s ovim mijenjam HTC Wildfire kojemu su otišle i originalna i zamjenska baterija a jako je spor za današnje standarde, i ovaj je upgrade po svim kriterijima. Recimo da se može normalno surfat i igrat angry birds, eto. E da, angry birds i fruit ninja su preinstalirani. :)

To bi bilo to prema mojoj prijašnjoj gornjoj usporedbi,Nevinašce za 500kn bolji novi Android/Pametnjakovič uređaj ne moš kupit nigdje kod nas bez greške a da nije zaključan na neku mrežu. Ali zato moš za tih istih 500kn kupit daleko lošiji uređaj to sigurno, kao onaj LG T385 kramp ili šepavo magare ili spomenuta obična/klasična mob Nokia Asha 202.{#}

http://dambek.minus.com/mjf1iISZq
16 godina
offline
Re: HGSpot ima smartfone

{#}

 produkt hrvatskih umova... ja tu nis osim prosera kao produkta ne vidim....

11 godina
neaktivan
offline
HGSpot ima smartfone

Pa stvarno okej potez jer svi su se pozicionirali sa smartphonovima od 1000 na više s tim da ispod 1000 je većinom šrot ..Možda prestigiov 4040 jer ga ljudi hvale ali ostali brate nisu bas nesto a neko ko ne zeli dat veliku lovu za mob ovaj se cini skroz ok...

Moj PC  
1 0 hvala 0
10 godina
neaktivan
offline
Re: HGSpot ima smartfone
rambox kaže...
dturina kaže...
Bakaluar kaže...

Se može ovo isprobati u dućanu? Zanima me čisto kako radi. Ne da mi se jedno smeće od mobitela (Galaxy Ace) mijenjati drugim. 

Ima netko da ga/ih je već isprobao?

 

Može se isprobati u dućanu, ja sam ga danas kupio sinu. Stvar je mehanički dobro napravljena, izgleda kao tipičan android u klasi do 1500kn. Touchscreen je malo "tvrd", ekran ima razmjerno nisku rezoluciju, nema GPS, nisam testirao ima li akcelerometre, kompas i slične stvari, ali to mi nije ni trebalo za ciljanu namjenu. Brzina rada je ok, negdje na razini HTC Desire. Koliko košta, stvar je iznimno isplativa ili kao drugi uređaj ili kao uređaj za niskobudžetne primjene. Ne znam kakav je Galaxy Ace, ali ja s ovim mijenjam HTC Wildfire kojemu su otišle i originalna i zamjenska baterija a jako je spor za današnje standarde, i ovaj je upgrade po svim kriterijima. Recimo da se može normalno surfat i igrat angry birds, eto. E da, angry birds i fruit ninja su preinstalirani. :)

To bi bilo to prema mojoj prijašnjoj gornjoj usporedbi,Nevinašce za 500kn bolji novi Android/Pametnjakovič uređaj ne moš kupit nigdje kod nas bez greške a da nije zaključan na neku mrežu. Ali zato moš za tih istih 500kn kupit daleko lošiji uređaj to sigurno, kao onaj LG T385 kramp ili šepavo magare ili spomenuta obična/klasična mob Nokia Asha 202.{#}

Točno tako. Meni je trebao mobitel koji ću hraniti vipme bonovima i dati klincu da ga rauba, a koliko sam vidio alternative, sve slično košta soma kuna više samo zato što nije brand od hgspota nego "Prestigio" ili "Gigabyte", što su, jel, prestižni brandovi iz Finske i Njemačke s tradicijom proizvodnje mobitela od stoljeća sedmog. Imam dojam da su se neki okomili na to zato što je naš brand, da je isti uređaj pod istom cijenom napravio "Prestigio" isti likovi bi ga dizali u nebo. Baš smo narod luzera.

12 godina
neaktivan
offline
HGSpot ima smartfone

ma to je bacenih 500 kn u vjetar, mozete vi pricati sto hocete... drlog i po koji ce stekat i lagat u samome startu a za kasnije da ni ne govorim... covjece, uredjaji sa dual core i 1gb rama stega kao ludo a kamoli ovo... ne pricajte gluposti. je da je niska cijena, koliko para toliko muzike, ali opet... 500 kn u danasnje vrijeme nije malo, a dat za ovakav srot je za plakat kasnije.

 
3 11 hvala 0
12 godina
online
Re: HGSpot ima smartfone
assassin.st kaže...

Jamstvo je samo 12mj, a nakon toga kao i kod kineza.

 

Evo našao sam ga na netu. KLIK

 

Sigurno samo 1 godina? Ako se prodaje na tržištu EU, mora imati 2 godine garancije.

BF3: Xtream_P3rky
10 godina
neaktivan
offline
Re: HGSpot ima smartfone
miki-os kaže...

ma to je bacenih 500 kn u vjetar, mozete vi pricati sto hocete... drlog i po koji ce stekat i lagat u samome startu a za kasnije da ni ne govorim... covjece, uredjaji sa dual core i 1gb rama stega kao ludo a kamoli ovo... ne pricajte gluposti. je da je niska cijena, koliko para toliko muzike, ali opet... 500 kn u danasnje vrijeme nije malo, a dat za ovakav srot je za plakat kasnije.

Gle, ja sam taj uređaj isprobao i mogu reći da su mu performanse prihvatljive, što znači da je brz/spor otprilike kao HTC Desire (1GHz, jedna jezgra), kojeg je moj kolega koristio za sasvim ozbiljan posao sve dok mu nije pao i razbio se, a ako on nije zahtjevni korisnik, ne znam tko je. Bih li to ja sebi kupio, ne bih. Zašto, zato što za današnjim kriterijima za high end kasni nekoliko godina, a ja sam za razliku od mog sina napredni korisnik. Bih li ga kupio klincu radije nego da mu kupim nekakvu Nokiu iz Asha serije s bugovitim softverom - isti čas. I nije "koliko para toliko muzike", stvar se ponaša kao bitno skuplji uređaji. Zašto kupiti android a ne običan jeftini mobitel? Prvo, te jeftine Nokie više nisu ono što su nekad bile, dakle jednostavni "to the point" uređaji, nego sve imaju kolor ekran po kojem biraš nekakve ikone kursorima, softver je nepraktičan i spor, pun bugova i općenito, to više nije to. Osim toga danas je korisno imati opciju da s mobitelom odeš na net i nešto pogledaš, ili u konkretnom slučaju, klincu sam složio php sandbox na webu tako da može uzeti mobitel i nekome pokazati najnoviji program koji je napisao. Jesam li mu mogao kupiti nešto bolje, recimo polovni Huawei P1? Jesam. Ali to bi bilo bacanje novaca budući da mu ovaj uređaj od 500kn radi sve što mu treba (i sto stvari koje mu ne trebaju). Siguran sam da to nije jedini takav slučaj, da nekome treba smartphone ali ne nužno top model. 

 

15 godina
offline
HGSpot ima smartfone

Android na 512 MB rama = NIKAD VIŠE

R.I.P. EnlightenedPhoenix 24.6.2011. R.I.P. Steve Jobs 6.10.2011. 1955. - 2011.
 
4 5 hvala 0
13 godina
protjeran
offline
HGSpot ima smartfone

Ovaj mobitel nije ni za najgoreg neprijatelja.

Ne dajem kolegama forumašima TU i TD.
Moj PC  
2 3 hvala 0
10 godina
neaktivan
offline
Re: HGSpot ima smartfone
Mitch kaže...

Android na 512 MB rama = NIKAD VIŠE

512 MB je ok za nekakve nezahtjevne standardne primjene. Veći problem je ekran, koji je nekakva low end TN TFT matrica s lošim kutem vidljivosti. Uglavnom ekran se ponaša više kao Nokia Asha ekran nego kao moderni smartphone. Isto tako, nema kompas, sad sam testirao. Akcelerometre ima i rade ok. Dakle treba vrlo jasno reći da je to mobitel koji je upgrade s nekakve Nokia Asha serije na razinu smartphonea. To *nije* zamjena za moderni smartphone srednje i više klase. 

16 godina
neaktivan
offline
HGSpot ima smartfone

Još jednom ... nema 3G

Moj PC  
3 3 hvala 0
13 godina
offline
Re: HGSpot ima smartfone
stef kaže...

Još jednom ... nema 3G

Da to ima - propadne Samsung!

10 godina
neaktivan
offline
Re: HGSpot ima smartfone
stef kaže...

Još jednom ... nema 3G

Jesi li ti siguran u to? Nisam isprobavao na brzinskim testovima ali negdje u magli se sjećam da sam vidio 3G postavke i da iznad crtica VIP signala pokazuje oznaku da je 3G dostupan.

 

Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice