Hawking upozorava na Higgsov bozon

poruka: 20
|
čitano: 3.635
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Hawking upozorava na Higgsov bozon".
16 godina
neaktivan
offline
Hawking upozorava na Higgsov bozon

Malo GeV, malo TeV. :) Zašto ne u istim jedinicama? Zašto to ne staviti u perspektivu?

 

LHC je dizajniran za energije do 14 TeV, što je daleko, daleko od 100 milijuna TeV potrebnih za Hawkingov kolektivni end game.

 

 
18 0 hvala 0
16 godina
offline
Hawking upozorava na Higgsov bozon

eh hawk scimo si me samo tako {#}

Moj PC  
15 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Hawking upozorava na Higgsov bozon

"Najveći sudarač čestica ikad izgrađen, LHC, radi na maksimalnim energijama do tek 13 TeV. Za postizanje 100 milijardi GeV potrebnih za ovakav kataklizmični scenarij trebalo bi izgraditi sudarač veći od planeta Zemlje."

Je li toliko teško bilo promijeniti milijarde GeV u TeV radi slikovitije usoredbe?

 

EDIT: preduhitren

Poruka je uređivana zadnji put pon 8.9.2014 21:44 (Nikola45).
Moj PC  
4 0 hvala 0
16 godina
offline
Hawking upozorava na Higgsov bozon
Da se to trebalo dogoditi, vec bi se vjerojatno dogodilo. U ovih 13.5 milijardi godina sigurno bi se vec pojavila neka civilizacija koja bi to "postigla"
 
2 0 hvala 0
12 godina
offline
Hawking upozorava na Higgsov bozon

Stvarno smo mi Hrvati jedinstven i fascinantan narod, nema nam ravnih niti od nas ima pametnijih. U svemu smo najveći stručnjaci, pa se tako i na ovaj tekst nadovezalo nekoliko novih znanstvenika svjetske klase, koji možda i nisu bili ništa posebno na satu fizike, ali zato znaju dovoljno da se nađu pozvanima kritički se osvrnuti na izjavu Stephena Hawkinga.

Moj PC  
27 8 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Hawking upozorava na Higgsov bozon
morrisoN kaže...

A šta kaže Sheldon Cooper?

Sheldon sigurno ima bolju teoriju {#}

 
6 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Re: Hawking upozorava na Higgsov bozon
Q-tip je sve rekao, potpisujem
 
2 6 hvala 1
12 godina
neaktivan
offline
Hawking upozorava na Higgsov bozon

Bio sam na predavanju prof. Gian Giudicia o Beyond the standard model gdje je pričao o tome kako je svemir na rubu stabilnosti, odnosno da bi u nekom trenutku mogao prijeći u stanje niže energije pri čemu bi se konstante i zakoni fizike izmijenili. Moguće da to ima veze s ovime kaj Hawking priča, a poznavajući medije i novinare, moguće da su sada napravili halabuku od nećega kaj se već duže vremena zna. Samo se treba vratiti mjesec-dva unazad kada su svi svjetski mediji prenosili kako je Elon Musk izjavio da će AI razvaliti čovječanstvo, a ovaj je samo citirao neku knjigu. 

let's put a smile on that face
Moj PC  
8 0 hvala 4
15 godina
neaktivan
offline
Re: Hawking upozorava na Higgsov bozon
whysoserious kaže...

Bio sam na predavanju prof. Gian Giudicia o Beyond the standard model gdje je pričao o tome kako je svemir na rubu stabilnosti, odnosno da bi u nekom trenutku mogao prijeći u stanje niže energije pri čemu bi se konstante i zakoni fizike izmijenili. Moguće da to ima veze s ovime kaj Hawking priča, a poznavajući medije i novinare, moguće da su sada napravili halabuku od nećega kaj se već duže vremena zna. Samo se treba vratiti mjesec-dva unazad kada su svi svjetski mediji prenosili kako je Elon Musk izjavio da će AI razvaliti čovječanstvo, a ovaj je samo citirao neku knjigu. 

Svaka čast.

 

Koliko sam uspio pohvatati dijelove tog predgovora i komentare, to je to o čemu piše (za sada nisam nigdje našao cijeli predgovor pa utoliko rezerva).

Kako bi takav "phase transition" stvorio novi svemir i nove zakone fizike, a postojanje same mogućnosti ima implikacije oko evolucije svemira (neću se ni praviti da razumijem, nešto nešto reverse warp coil field polarity) - uglavnom mokri snovi teoretskih fizičara.

iddqd
16 godina
neaktivan
offline
Re: Hawking upozorava na Higgsov bozon
EZY-E kaže...

Vijest je sranje i potpuno je opravdano da se sere po njoj.

E pa meni je zanimljiva i zaintrigirala me te sad detaljnije trazim po netu o temi.

Perhaps today IS a good day to die. PREPARE FOR RAMMING SPEED!
 
4 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Re: Hawking upozorava na Higgsov bozon
Q-Tip kaže...

Stvarno smo mi Hrvati jedinstven i fascinantan narod, nema nam ravnih niti od nas ima pametnijih. U svemu smo najveći stručnjaci, pa se tako i na ovaj tekst nadovezalo nekoliko novih znanstvenika svjetske klase, koji možda i nisu bili ništa posebno na satu fizike, ali zato znaju dovoljno da se nađu pozvanima kritički se osvrnuti na izjavu Stephena Hawkinga.

Zapravo smo najbolji u generaliziranju {#}.

Atheistic to the point of fanaticism, there u have me in a nutshell so kill me again or take me as I am for I shall not change.
16 godina
neaktivan
offline
Hawking upozorava na Higgsov bozon

Obzirom da se navedena pojava širi brzinom svjetlosti, moguće je znači da se već dogodila unutar više crnih rupa (pa ne može izaći)? Hoće li moći izaći nakon što se crna rupa smanji uslijed Hawkinove radijacije?

 

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Hawking upozorava na Higgsov bozon
DigiMagic kaže...

Obzirom da se navedena pojava širi brzinom svjetlosti, moguće je znači da se već dogodila unutar više crnih rupa (pa ne može izaći)? Hoće li moći izaći nakon što se crna rupa smanji uslijed Hawkinove radijacije?

 

Pa nije nemoguće da se negdje to dogodilo, ali je izvan naše vremenske kupe. 
Inače malo su mi bedaste usporedbe ljudski napravljenih sudarača. Čovjek
Glavni i jedini koji izaziva sudare pri ogromnim energijama. Što mislite kolike
se energije među česticama razmjenjuju i koliko su energetski snažni 
GRB-ovi? Teško da Hawking nezna kolike energije i kolizije djeluju u svemiru, 
(za one koje barem znamo), tako da ili je riječ o lošem (novinarskom)prepričavanju
njegova iznošenja spekulativne anegdote sa lažnim vakuumom
ili se Hawking malo zeza nebi li napravio intrigantan trol-teaser za knjigu. 

http://www.bug.hr/forum/post/lcd-plazma-televizori/stvarni-vlasnici-brandova/2909836.aspx
Poruka je uređivana zadnji put uto 9.9.2014 2:04 (overhaul).
15 godina
offline
Hawking upozorava na Higgsov bozon

- mirko, pazi! kraj svemira!

- hvala ti, slavko. spasio si mi život.

{#}

I know that you believe you understand what you think I said, but I'm not sure you realize that what you heard is not what I meant.
Moj PC  
11 1 hvala 2
16 godina
odjavljen
offline
Hawking upozorava na Higgsov bozon

Sve si mislim da ćemo za 20-30 godina pomisliti "Eh, da se barem obistinilo ono što je onaj čudak pričao"...

Freak Show Inc.
 
0 0 hvala 0
16 godina
odjavljen
offline
Re: Hawking upozorava na Higgsov bozon
Tanen kaže...
...

 

U ozračju tvog očaja predlažem da zaključamo temu...

Freak Show Inc.
 
5 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Hawking upozorava na Higgsov bozon

Sami smo sebi najveći neprijatelji, kako od običnog kritiziranja tako i do tehnološkog napretka. Koliko je tehnologija i izuma propalo zbog nas samih. Saznali bi mi puno više da ne bacamo bilijarde na oružje i slične gluposti.

http://www.zvonimirbuzanic.com/ - http://www.doom.com.hr/ - http://www.weboteka.net/
Moj PC  
1 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Hawking upozorava na Higgsov bozon
Gle, ak ne bacas novce na oruzje s cime se bus branil protiv elijena dok dojdu (sam hawking je rekel da smo nadrljali ak dojdu)? S kamenjem?
Steam: ukay1000 Xfire: ukay1000 LoL: Cquencer Molten WoW Warsong: Steelrock (ally)
15 godina
offline
Re: Hawking upozorava na Higgsov bozon
Tanen kaže...

... Koliko je ljudsko znanje o fizici najbolje se može uočiti ako usporedimo veličinu (nama, he he) vidljivog Svemira i udaljenost do koje je jadničak čovjek uspio dopuziti. Jadno....

 

Kada shvatiš da ovo što si napisao na forumu, koristeći kompjuter, ili možda tablet/mobitel i internet ne bi bilo moguće bez fizike, onda će ti valjda biti jasno kakvu glupost si izvalio.

 

Kakve veze ima ljudsko znanje o fizici sa 'vidljivim' Svemirom i udaljenošću do koje je čovjek došao?! Upravo suprotno, zahvaljujući znanosti čovjek je u stanju istraživati i pojave i objekte koji su daleko izvan njegovog fizičkog dosega. To što ti kao pojedinac nisi u stanju shvatiti što je fizika (medicina, ili bilo koja druga znanost) i koja je njezina važnost u svakodnevnom životu, ne znači da je znanost 'jadna i ograničena', prije će biti da je obrnuto.

 
7 1 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Re: Hawking upozorava na Higgsov bozon
Bez fizike je čovjek u stanju otići u svemir samo 2 metra - koliko najbolji mogu skočiti. S fizikom smo do sada otišli 384.400 km (do mjeseca), znači 1922000000% dalje, a uskoro se spremamo na znatno dalji Mars. Čini se da ta fizika ipak nekog vraga vrijedi.
Imamo nova kola radi dojma, imamo stav kad nemamo pojma...
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice