Hawaii iz AMD-a

poruka: 27
|
čitano: 5.712
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Hawaii iz AMD-a".
16 godina
odjavljen
offline
Hawaii iz AMD-a

Očekuje nas lijepa jesen {#}

 

EDIT:

Za koji K čekaju studeni da objave pojedinosti o novom API-ju???{#}

Freak Show Inc.
Poruka je uređivana zadnji put pet 27.9.2013 11:23 (Friday).
 
7 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Hawaii iz AMD-a

Taman sam ovak nešto čekao i nisam ni kupovao grafulju odmah. Ko stvoreno za uparit s mojim 3570K {#}

 

Taman oko Božića da dođi u trgovine...

Poruka je uređivana zadnji put pet 27.9.2013 11:28 (lllnuclearlll).
13 godina
offline
Re: Hawaii iz AMD-a
Koju grafu sad imaš? Jer svi modeli osim 290 i 290X su rebrand postojećih HD7000 kartica ;).
16 godina
offline
Re: Hawaii iz AMD-a

zna netko kad prestaje NDA?

Demokracija je, također, kada dva vuka i jedna ovca glasuju što će biti za večeru.
16 godina
offline
Re: Hawaii iz AMD-a
DowlaBoy kaže...
Koju grafu sad imaš? Jer svi modeli osim 290 i 290X su rebrand postojećih HD7000 kartica ;).

Nemam sad grafu. Koristim integriranu HD4000. Za PES2013 i PES2014 i više nego dobra {#}

 

Zato sam i uzeo taj procesor da bi mogao kasnije uzeti neku bolju karticu. PCIE 3.0 podržava, kuca na 4.5Ghz (dellidan bi išao i više al nemam stvarno potrebe za tim, a i garancija bi otišla) tak da nemam potrebu to mjenjat dobrih 4-5 godina. Nisam nekakav zagriženi gamer, povremeno nešto odigram.

 

Vidjet ću kak će se ove pokazat pa ću uzeti nešto za 1500-1800kn,

Poruka je uređivana zadnji put pet 27.9.2013 11:48 (lllnuclearlll).
13 godina
offline
Hawaii iz AMD-a

Sta znaci oznaka X (290X)?

They have descended from heavens in fire chariots, and made humans on their own image.
Poruka je uređivana zadnji put pet 27.9.2013 13:22 (lmutak).
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Hawaii iz AMD-a
NDA Prestaje 3.10.
----------Jesse,we need to cook 8)
12 godina
offline
Re: Hawaii iz AMD-a
lmutak kaže...

Sta znaci oznaka X (290X)?

xTreme?

Ja sam Bošnjak i time se dičim, kome smeta lopatom ga spičim !
12 godina
offline
Re: Hawaii iz AMD-a
ramzocro-HCR kaže...
lmutak kaže...

Sta znaci oznaka X (290X)?

xTreme?

{#}

12 godina
offline
Re: Hawaii iz AMD-a
Friday kaže...

Očekuje nas lijepa jesen {#}

 

EDIT:

Za koji K čekaju studeni da objave pojedinosti o novom API-ju???{#}

Čekaju BF4,pa će vjerojatno sa novom generacijom grafulja dolazit key-evi za igru... {#}

Danju zarađujem na crno,noću trošim na bijelo... :P
16 godina
odjavljen
offline
Re: Hawaii iz AMD-a
Toma Kruz kaže...
Friday kaže...

Očekuje nas lijepa jesen {#}

 

EDIT:

Za koji K čekaju studeni da objave pojedinosti o novom API-ju???{#}

Čekaju BF4,pa će vjerojatno sa novom generacijom grafulja dolazit key-evi za igru... {#}

 

OK što se tiče krajnjih korisnika ali zar ne bi bilo OK da su dokumentaciju poslali proizvođačima (hardvera i softvera)? Ovako se nepotrebno na 2 mjeseca odgađa bilo kakva implementacija.

Freak Show Inc.
14 godina
neaktivan
offline
Re: Hawaii iz AMD-a
Toma Kruz kaže...

Čekaju BF4,pa će vjerojatno sa novom generacijom grafulja dolazit key-evi za igru... {#}

To nema nikakvog smisla. Mantle je Mantle, Battlefield je Battlefield.

What Andy giveth, Bill taketh away.
15 godina
neaktivan
offline
Re: Hawaii iz AMD-a
Friday kaže...

...ali zar ne bi bilo OK da su dokumentaciju poslali proizvođačima (hardvera i softvera)? ....

S obzirom na to da će prvi "zvučni" proizvod koji koristi mantle biti BF4, vjerojatno je dokumentacija poslana samo odabranima.

Origin: F4stReload ----- | ----- Nema na čemu! ----- | ----- Google is your friend ----- | -----
14 godina
neaktivan
offline
Re: Hawaii iz AMD-a

Pa uopće ništa ne mijenja stvari izdali oni dokumentaciju sada ili nakon što BF4 izađe.

 

Što će netko na brzinu konvertirati svoju igru na mantle i preteći DICE? {#}

What Andy giveth, Bill taketh away.
12 godina
neaktivan
offline
Re: Hawaii iz AMD-a
rustweaver kaže...

Pa uopće ništa ne mijenja stvari izdali oni dokumentaciju sada ili nakon što BF4 izađe.

 

Što će netko na brzinu konvertirati svoju igru na mantle i preteći DICE? {#}

Ko ce ga znati? Rekli su da ce biti lako konvertirati, pa se mozda toga i boje. {#}

16 godina
odjavljen
offline
Hawaii iz AMD-a

Jesu neke od postojećih kartica kompatibilne sa novim apijem?

Freak Show Inc.
 
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: Hawaii iz AMD-a
Bilal kaže...

Ko ce ga znati? Rekli su da ce biti lako konvertirati, pa se mozda toga i boje. {#}

Ako se boje korištenja vlastitog API-ja onda piši kući propalo.

What Andy giveth, Bill taketh away.
12 godina
neaktivan
offline
Re: Hawaii iz AMD-a
rustweaver kaže...
Bilal kaže...

Ko ce ga znati? Rekli su da ce biti lako konvertirati, pa se mozda toga i boje. {#}

Ako se boje korištenja vlastitog API-ja onda piši kući propalo.

Ne to, nego da ce neko izbaciti igru prije BF4 sa Mantleom.

14 godina
neaktivan
offline
Re: Hawaii iz AMD-a

To su gluposti. Na brzinu kucati konverziju na nepoznat API s kojim nemaš iskustva a hardver nije ni dostupan, i pri tome riskirati svoj proizvod samo da bi mogli reći: "mi smo prvi"? Ma daj, to ni ti ne pušiš.

What Andy giveth, Bill taketh away.
Poruka je uređivana zadnji put pet 27.9.2013 17:55 (rustweaver).
12 godina
offline
Hawaii iz AMD-a

Kako bilo,ja ću prezimit u Nvidiinom taboru,a dalje ćemo vidit... {#}

Danju zarađujem na crno,noću trošim na bijelo... :P
Moj PC  
0 1 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Re: Hawaii iz AMD-a
Friday kaže...

Jesu neke od postojećih kartica kompatibilne sa novim apijem?

Može se samo nagađati, s obzirom da je dio kartica samo "refurbished" i preimenovan u novu seriju, vjerujem da bi to mogla biti realna mogućnost. Pitanje je samo u kojoj mjeri.

Origin: F4stReload ----- | ----- Nema na čemu! ----- | ----- Google is your friend ----- | -----
12 godina
neaktivan
offline
Re: Hawaii iz AMD-a
rustweaver kaže...

To su gluposti. Na brzinu kucati konverziju na nepoznat API s kojim nemaš iskustva a hardver nije ni dostupan, i pri tome riskirati svoj proizvod samo da bi mogli reći: "mi smo prvi"? Ma daj, to ni ti ne pušiš.

Vise sam mislio da neko konvertuje igru koja je vec izasla, da radi na Mantleu. Sto da ne, ako ce lako biti konvertovati?

14 godina
neaktivan
offline
Re: Hawaii iz AMD-a
Bilal kaže...

Vise sam mislio da neko konvertuje igru koja je vec izasla, da radi na Mantleu. Sto da ne, ako ce lako biti konvertovati?

A zašto da? Ne dobivaš time ništa osim troškova za konverziju koda na tehnologiju koju još u potpunosti ne razumiješ i za koju hardver nije još dostupan. Stare igre su napravljene sa svim nedostatcima postojećih tehnologija na umu.

 

Ovo je namijenjeno otvaranju nekih novih mogućnosti kod razvoja igara, a ne prebacivanju postojećih igara. Stare su tu gdje jesu i ne dobivaš realno ništa od velike koristi prebacivanjem. I šećer na kraju to je samo za AMD, i to vjerojatno samo za novije (ako ne i samo za najnovije) grafičke čipove.

 

Pa ako ti se i dalje čini opravdano plaćati raskopavanje postojećeg kôda koji radi kako treba kako bi išao eksperimentirati sa tehnologijom koja trenutno ima veoma usku publiku... Meni se ne čini, that's all I'm sayin'. I zato mislim da je nešto drugo u pitanju.

 

Mislim očigledno je da se ne slažemo. Ja polazim iz stajališta kako bi bilo da ja moram konvertirati neki svoj kôd navrat-nanos i vidim hrpu problema s time.

What Andy giveth, Bill taketh away.
Poruka je uređivana zadnji put pet 27.9.2013 23:18 (rustweaver).
12 godina
neaktivan
offline
Hawaii iz AMD-a

Da tehnologija ne valja nebi DICE BF4 pravio na njoj... A Mantle ce biti dostupan na GCN Graficikim karticama. A koliko znam GCN je od HD 7000 serije. Ako ce vec biti moguce i da Nvidia prilagodi Mantle za svoje graficke, nevidim zasto se nebi mogao prilagoditi i za starije AMD-ove.

 
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: Hawaii iz AMD-a

Ja nisam rekao da ne valja. A nisam rekao ni da valja.

What Andy giveth, Bill taketh away.
Poruka je uređivana zadnji put sub 28.9.2013 4:05 (rustweaver).
15 godina
offline
Re: Hawaii iz AMD-a
Bilal kaže...

Da tehnologija ne valja nebi DICE BF4 pravio na njoj... A Mantle ce biti dostupan na GCN Graficikim karticama. A koliko znam GCN je od HD 7000 serije. Ako ce vec biti moguce i da Nvidia prilagodi Mantle za svoje graficke, nevidim zasto se nebi mogao prilagoditi i za starije AMD-ove.

Zar nije samo GCN 2.0?

 

Znaci, BF4 ce podrzavati DX 11 i taj Mantle, a navodno bi Mantle trebao biti "dosta" brzi? I jos je zanimljivo sto su prije tog Mantle-a promovirali DX 11.2 (isto BF4) i govorili kako cemo osjetiti jos bolje perofrmanse u odnosu na DX 11 - 11.1  hmmmm. Nego, sjecam se jos kada su govorili da je DX 11 brzi od DX 9 odnosno da cemo dobiti vise FPS-a s DX 11 (ofc bez teselacije i sl. sto nema DX 9 i ako se radi o identicnim detaljima), samo, to ubrzanje nisam bas primjetio u praksi. Nadam se samo da se povijest nece ponoviti i s ovim Mantle-om.....  i kao, navodno nove konzole podrzavaju taj Mantle i PC ofc, prema tome, izgleda da se AMD bas zbog tih razloga i odlucio za Mantle radi lakseg portanja izmedu razlicitih platformi (iako su ovoga puta konzole dosta slicne PC-u kao nikada prije, ipak jos uvijek svaka ima nesto "unique"). Bas me zanima konacni rezultat svega toga u praksi..... i sada mi je drago sto jos uvijek nisam investirao u novi GPU (ofc sada kada su konzole vec pred vratima) jer uvijek je dobro pricekati nove konzole jer svidjelo se to nekomu ili ne, konzole na neki nacin mijenjaju trziste.

 

Samo se nadam da uskoro nece uslijediti veliko razocarenje....

 

EDIT: Jos nesto, kazu, konzole su bazirane na HSA/huma-i i GCN 2.0 (barem je jedno i drugo potvrdeno za PS4), a koriste kao HD 7000 seriju (prema leakovima)? WTF? zar nebi to trebala biti onda HD 8000 serija?

Whenever there's light, there are shadows. We, who were changed by being bathed in the light only once... will spend our future in a world without light.
Poruka je uređivana zadnji put sub 28.9.2013 14:25 (lovac82).
16 godina
odjavljen
offline
Re: Hawaii iz AMD-a
Zura kaže...
Friday kaže...

Jesu neke od postojećih kartica kompatibilne sa novim apijem?

Može se samo nagađati, s obzirom da je dio kartica samo "refurbished" i preimenovan u novu seriju, vjerujem da bi to mogla biti realna mogućnost. Pitanje je samo u kojoj mjeri.

 

Kažu da će cijela serija 7 biti kompatibilna...

Freak Show Inc.
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice