Haswell-E s osam jezgri

poruka: 155
|
čitano: 15.174
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Haswell-E s osam jezgri".
13 godina
neaktivan
offline
Haswell-E s osam jezgri

DDR4?

 

Btw novi socket, majko mila. 

Moj PC  
10 0 hvala 0
12 godina
odjavljen
offline
Haswell-E s osam jezgri

ajme pa to nece bit sigurno ispod 7000kn :(

Moj PC  
6 0 hvala 0
12 godina
offline
Haswell-E s osam jezgri

U trecem (tj. cetvrtom) kvartalu iduce godine Bluemax kupuje novu maticnu, procesor i memoriju. 

 
5 2 hvala 0
12 godina
offline
Re: Haswell-E s osam jezgri
yeo kaže...

DDR4?

 

Btw novi socket, majko mila. 

Pa ovaj put bar imaju opravdanje za novi socket.

12 godina
protjeran
offline
Haswell-E s osam jezgri

a u K{#} kako cemo sada zvati svoje mile i7-ice ????{#}

||| Core™ inside ||| ;http://battlelog.battlefield.com/bf4/user/SoldierStippy/ ; http://nl.xfire.com/profile/2fu2l/
Poruka je uređivana zadnji put ned 15.12.2013 23:33 (Stjepanj).
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
protjeran
offline
Haswell-E s osam jezgri

Moćno i impresivno, jedini minus koji mi pada na pamet jest da nema 48 PCI-E vodova koliko je potrebno za maksimalnu propunost s tri graf. kartice

BOINC Combined Statistics for Croatia http://goo.gl/DiiXr
 
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Haswell-E s osam jezgri

Moj je

Nije bogat onaj koji nema, nego onaj koji ima
 
1 1 hvala 0
16 godina
offline
Re: Haswell-E s osam jezgri
Stjepanj kaže...

a u K{#} kako cemo sada zvati svoje mile i7-ice ????{#}

zastarjela tehnologija? XD tako je to u svijetu računalnog hardwarea

10 godina
online
Re: Haswell-E s osam jezgri

doble post,sorry

--- Lewis --- www.lewis.tomsoft.hr --- Skype: lewis3d ---
Poruka je uređivana zadnji put pon 16.12.2013 9:49 (Lewis).
10 godina
online
Re: Haswell-E s osam jezgri
BlueMax kaže...
yeo kaže...

DDR4?

 

Btw novi socket, majko mila. 

Pa ovaj put bar imaju opravdanje za novi socket.

Koje bi to opravdanje bilo ?

Xeoni E5 rade na 2011 socketu sa 4,6,8,10 i 12 jezgri te idu do 150W.

--- Lewis --- www.lewis.tomsoft.hr --- Skype: lewis3d ---
15 godina
odjavljen
offline
Haswell-E s osam jezgri

Opravdanje je DDR4, naravno. Ja već dugo čekam novu platformu i mislim da će Haswell-E biti zadnja na neko vrijeme. Pretpostavljam i planiram nadogradnju na 8-core Haswell-E, 32-64 GB DDR-a 4, ali ponajprije zbog više SATA kanala i Thunderbolta (dvojka?). Žao mi je što nećemo vidjeti novo sučelje za diskove...

 

Jedini showstopper koji vidim može biti DDR4. Ako bude u startu dostupan samo na 2,4 GHz i u 4 GB keksima, to nije dobro s obzirom na samo 4 slota (zbog 4-kanalnog kontrolera bez mogućnosti za više modula na 1 kanalu), jer nemam namjeru ići ispod 32 GB. Također, dio problema je i u odustajanju od novog sučelja za diskove. Tek trebamo vidjeti kad će uopće ovo na tržište i u kakvom stanju. Bude li DDR4 skup kako se misli i na samo 2,4 GHz, onda nema previše razloga za novu platformu s obzirom da je DDR3 dostupan na 3 GHz, da je IB-E već 6-core i da nove ploče imaju dosta dobru podršku za nove tehnologije.

Sve što napišem moj je osobni stav i ne odražava nužno stav Bug d.o.o.
Moj PC  
2 4 hvala 0
12 godina
offline
Re: Haswell-E s osam jezgri
Lewis kaže...
BlueMax kaže...
yeo kaže...

DDR4?

 

Btw novi socket, majko mila. 

Pa ovaj put bar imaju opravdanje za novi socket.

Koje bi to opravdanje bilo ?

Xeoni E5 rade na 2011 socketu sa 4,6,8,10 i 12 jezgri te idu do 150W.

Pa boldao sam koje je opravdanje. DDR4.

14 godina
neaktivan
offline
Re: Haswell-E s osam jezgri
igy kaže...
Stjepanj kaže...

a u K{#} kako cemo sada zvati svoje mile i7-ice ????{#}

zastarjela tehnologija? XD tako je to u svijetu računalnog hardwarea

Da je bar tako, većinom mjenjaju bezveze te sockete i ta sra*a. Za normalnog korisnika i7 može durat još jako dugo.

15 godina
offline
Haswell-E s osam jezgri

Impresivno, ali stvarno ne znam osobu kojoj to realno treba.

R.I.P. EnlightenedPhoenix 24.6.2011. R.I.P. Steve Jobs 6.10.2011. 1955. - 2011. https://www.facebook.com/MandicPhoto
 
4 2 hvala 0
15 godina
odjavljen
offline
Re: Haswell-E s osam jezgri

Za "normalnog korisnika"... a što je normalni korisnik? Ako je ono što mislim, tada je i i5 više nego dovoljno.

@Mitch: pa ne kupuju računala samo zaposlenici šaltera koji igraju pasijans i idu na Facebook.

Sve što napišem moj je osobni stav i ne odražava nužno stav Bug d.o.o.
Poruka je uređivana zadnji put pon 16.12.2013 10:58 (Tonči).
14 godina
neaktivan
offline
Re: Haswell-E s osam jezgri
Tonči kaže...

Za "normalnog korisnika"... a što je normalni korisnik? Ako je ono što mislim, tada je i i5 više nego dovoljno.

@Mitch: pa ne kupuju računala samo zaposlenici šaltera koji igraju pasijans i idu na Facebook.

Normalni korisnik je onaj koji tu i tamo odigra neku igricu tj igra igrice a ne pati da li ima 60 ili 350 fps-a da se može pohvalit na forumima, koji ne overclockira procesor da se može pohvalit na forumima kako je dobio 5 fps-a više. Koji normalno surfa internetom a ne trpa na komp 35 različitih softwarea za zaštitu koji ne trebaju jer je antivirus sasvim dovoljan i možda još i Malwarebytes, korisnici koji koriste Office i slušaju muziku a ne izvode neka čuda na kompu. To su ajmo reći normalni korsnici. Svaka čast ljudima koji ostvaruju zaradu preko PC-a i takvima treba nekakav High end PC ali ostali rijetko kad iskoriste puni potencijal takvog PC-a. To je moje mišljenje.

Poruka je uređivana zadnji put pon 16.12.2013 11:18 (PlayMaker10).
15 godina
offline
Re: Haswell-E s osam jezgri
Tonči kaže...

Za "normalnog korisnika"... a što je normalni korisnik? Ako je ono što mislim, tada je i i5 više nego dovoljno.

@Mitch: pa ne kupuju računala samo zaposlenici šaltera koji igraju pasijans i idu na Facebook.

Pa navedi nekoga kome treba ovo, a ne već dostupni Haswell.

(ne pričamo o astronautskoj industriji i sl.)

R.I.P. EnlightenedPhoenix 24.6.2011. R.I.P. Steve Jobs 6.10.2011. 1955. - 2011. https://www.facebook.com/MandicPhoto
12 godina
offline
Haswell-E s osam jezgri

evo treba meni za pocetak i svakome ko se iole bavi 3d animacjiom i renderingom. 

nikad dosta corova.

http://www.modsrigs.com/detail.aspx?BuildID=32977
Moj PC  
2 1 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Haswell-E s osam jezgri

Meni ovo nije baš impresivno, pa još uvijek će bit 22nm. {#}

Moj PC  
0 1 hvala 0
15 godina
offline
Haswell-E s osam jezgri

hehe pa okej je to al čemu kad nema nista od igara software što če moj 980x oznojiti :)

Intel Core i7 980x @4.2 GHZ, Asus P6T, 12 GB DDR3 1600, Radeon 2x6970 CrossFire,Samsung T260, vertex2 60gb + 4x2TB WD BLACK
Moj PC  
2 1 hvala 0
15 godina
odjavljen
offline
Re: Haswell-E s osam jezgri
PlayMaker10 kaže...
Tonči kaže...

Za "normalnog korisnika"... a što je normalni korisnik? Ako je ono što mislim, tada je i i5 više nego dovoljno.

@Mitch: pa ne kupuju računala samo zaposlenici šaltera koji igraju pasijans i idu na Facebook.

Normalni korisnik je onaj koji tu i tamo odigra neku igricu tj igra igrice a ne pati da li ima 60 ili 350 fps-a da se može pohvalit na forumima, koji ne overclockira procesor da se može pohvalit na forumima kako je dobio 5 fps-a više. Koji normalno surfa internetom a ne trpa na komp 35 različitih softwarea za zaštitu koji ne trebaju jer je antivirus sasvim dovoljan i možda još i Malwarebytes, korisnici koji koriste Office i slušaju muziku a ne izvode neka čuda na kompu. To su ajmo reći normalni korsnici. Svaka čast ljudima koji ostvaruju zaradu preko PC-a i takvima treba nekakav High end PC ali ostali rijetko kad iskoriste puni potencijal takvog PC-a. To je moje mišljenje.

Ovi drugi su nenormalni? :D - Misliš na kućne korisnike koji ništa ne rade na računalima? Zašto misliš da kućni korisnik možda redovito ne obrađuje video snimke s vikend druženja kluba ljubitelja poštanskih marki?

No, inače "normalnim" kućnim korisnicima je i3 realno dovoljan, i7 svakako ne.

Mitch kaže...
Tonči kaže...

Za "normalnog korisnika"... a što je normalni korisnik? Ako je ono što mislim, tada je i i5 više nego dovoljno.

@Mitch: pa ne kupuju računala samo zaposlenici šaltera koji igraju pasijans i idu na Facebook.

Pa navedi nekoga kome treba ovo, a ne već dostupni Haswell.

(ne pričamo o astronautskoj industriji i sl.)

Gejmerima? Battlefield 4, primjerice, može koristiti više od 4 jezgre (i7 Haswell ih nema). Mnogo poslova koji nisu "astronautska industrija", što god to bilo, mogu iskoristiti dosta toga. Ja ne raidm u "astronautskoj industriji" pa bih mogao iskoristiti i duplo od svega što će nuditi Haswell-E pa mi opet ne bi bilo dovoljno sve dok mi svi poslovi koje čekam kod računala ne budu trajali manje od sekunde.

Horned Reaer kaže...

hehe pa okej je to al čemu kad nema nista od igara software što če moj 980x oznojiti :)

Naravno da ima. Sve više novih igara, a gore spomenuti Battlefield 4 to prvi može.

Sve što napišem moj je osobni stav i ne odražava nužno stav Bug d.o.o.
Poruka je uređivana zadnji put pon 16.12.2013 12:06 (Tonči).
12 godina
offline
Re: Haswell-E s osam jezgri
Mitch kaže...

Impresivno, ali stvarno ne znam osobu kojoj to realno treba.

Svakome ko se bavi 3D-om ili obradom videa

12 godina
protjeran
offline
Haswell-E s osam jezgri

samo nek izlaze novi, mozda padne cijena 3770k za jedno 50% {#}

Moj PC  
2 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Haswell-E s osam jezgri
digitall1982 kaže...

samo nek izlaze novi, mozda padne cijena 3770k za jedno 50% {#}

Nece (ako ne pricamo o polovnima). Intel ima provjerenu trzisnu strategiju povlacenja proizvoda s trzista u onom trenutku kad bi taj mogao poremetiti njihovu cjenovnu politiku.

16 godina
neaktivan
offline
Haswell-E s osam jezgri

Neće sigurno padat cijene trenutnima, pa nije im u cilju sami sebi radit konkurenciju. Samo će taj 8-jezgreni Haswell stavit po nekoj nenormalnoj elitnoj cijeni, tako da tko želi bit elita morat će pošteno i platit. {#}

Iako, ovo su najave za treći kvartal sljedeće godine, a tko zna što će se još izdogađat na polju CPU-ova do tad.

Moj PC  
2 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Haswell-E s osam jezgri

Tonči ne čitaš rekao sam tko zarađuje neku lovu na PC-u, obrada videa vjerovatno spada pod to, Battlefield 4? Pa sa i5 sigurno imas normalan broj fps-a, nemoj mi reći da nemaš jer imam i5 i igra radi normalno na high detaljima, sve preko spada pod onu rubriku "250 fps-a za forum" i5 pokreće sve nove igre bez problema, tko kaže drukčije- laže.

Poruka je uređivana zadnji put pon 16.12.2013 12:31 (PlayMaker10).
 
3 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Haswell-E s osam jezgri
PlayMaker10 kaže...

Tonči ne čitaš rekao sam tko zarađuje neku lovu na PC-u, obrada videa vjerovatno spada pod to, Battlefield 4? Pa sa i5 sigurno imas normalan broj fps-a, nemoj mi reći da nemaš jer imam i5 i igra radi normalno na high detaljima, sve preko spada pod onu rubriku "250 fps-a za forum" i5 pokreće sve nove igre bez problema, tko kaže drukčije- laže.

Sto znaci "normalno"?

14 godina
neaktivan
offline
Re: Haswell-E s osam jezgri
BlueMax kaže...
PlayMaker10 kaže...

Tonči ne čitaš rekao sam tko zarađuje neku lovu na PC-u, obrada videa vjerovatno spada pod to, Battlefield 4? Pa sa i5 sigurno imas normalan broj fps-a, nemoj mi reći da nemaš jer imam i5 i igra radi normalno na high detaljima, sve preko spada pod onu rubriku "250 fps-a za forum" i5 pokreće sve nove igre bez problema, tko kaže drukčije- laže.

Sto znaci "normalno"?

To znači bez štekanja, bez čudnih zastajkivanja uzrokovanih zbog procesora i slično. Nešto kao na konzoli, upališ i igraš. Naravno da igra ovisi i o graf, ali ja ovdje spominjem procesorsku stranu.

15 godina
odjavljen
offline
Haswell-E s osam jezgri

Obrada videa ne mora biti profesionalna. U današnje vrijeme nije baš rijetkost video kod običnih korisnika.

Sve što napišem moj je osobni stav i ne odražava nužno stav Bug d.o.o.
Moj PC  
1 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Re: Haswell-E s osam jezgri
Tonči kaže...

Obrada videa ne mora biti profesionalna. U današnje vrijeme nije baš rijetkost video kod običnih korisnika.

I onda njima treba 8-jezgreni Haswell?

Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice