HAKOM opet u pravu

poruka: 122
|
čitano: 13.912
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "HAKOM opet u pravu".
15 godina
neaktivan
offline
HAKOM opet u pravu

Dobro, jel to znaci da bi uskoro mogli imati u ponudi optiku umjesto bakrene žice!?

 
5 0 hvala 0
16 godina
online
Re: HAKOM opet u pravu
Bobosmrade kaže...

Dobro, jel to znaci da bi uskoro mogli imati u ponudi optiku umjesto bakrene žice!?

Ne, nažalost upravo obrnuto.

16 godina
offline
Re: HAKOM opet u pravu
Bobosmrade kaže...

Dobro, jel to znaci da bi uskoro mogli imati u ponudi optiku umjesto bakrene žice!?

 

Najvjerojatnije ne jer se T-Comu ne isplati graditi novu infrastrukturu ako ju je duzan davati na upotrebu drugim operaterima, a drugim operaterima nije isplativo sudjelovati u gradnji infrastrukture, tako da smatram da iako je odluka u nacelu bona fidesa, za nas krajnje korisnike ce rezultat biti taj da ce uslijediti odgoda izgradnje potrebne infrastrukture -.-
12 godina
offline
HAKOM opet u pravu

Koliko god mi se t-com gadi, ovdje su trebali dobiti tuzbu. Ova presuda je analogija situaciji da ja kupim auto i moram ga davati na koristenje svim susjedima kada oni to pozele.

Ne bi imao nista protiv da ih se malo obuzda u monopolizmu, ali ne na ovakav nacin. Jedino sto su uspjeli postici je efektivno zaustaviti razvoj infrastrukture i gurnuti jos hrpu ljudi koji ce sad postati tehnoloski visak na burzu. Umjesto da se poticu dodatna ulaganja sa vise strana, guse se jedina koja postoje.

Osim toga, T-comova opticka mreza je radjena uz koriszenje splitera, a ne po principu 1 korisnik - 1 nit (radi smanjenja troskova), tako da je dijeljene infrastrukture sa tehnicke strane vrlo tesko za izvesti.

Moj PC  
4 9 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Re: HAKOM opet u pravu

mislim da to nije tako. u izgradnju t-com-ove infrastrukture ulagali su svi korisnici. tako da bi bilo fer da infrastruktura pripada svima i da svi imaju pravo na slobodno koristenje. 

13 godina
offline
Re: HAKOM opet u pravu
Old Iggy kaže...
Bobosmrade kaže...

Dobro, jel to znaci da bi uskoro mogli imati u ponudi optiku umjesto bakrene žice!?

Ne, nažalost upravo obrnuto.

 

Upravo tako.

Sada ce T-Com pustiti da netko drugi "prokopa" optiku, pa ce oni od njega uzeti u najam po trzisnoj cijeni :)

 

Mozes misliti kako ce netko od "manjih" ici vuci svoju optiku.

12 godina
offline
Re: HAKOM opet u pravu
friXy kaže...

mislim da to nije tako. u izgradnju t-com-ove infrastrukture ulagali su svi korisnici. tako da bi bilo fer da infrastruktura pripada svima i da svi imaju pravo na slobodno koristenje.

U bakar da. U optiku ne. Ovdje se radi o optici.

Grad (tj svaka opcina za sebe) je IMO trebao poloziti pravo na DTK mrezu i naplacivati operaterima koristenje zdenaca i cijevi kroz koje bi ovi provlacili kablove.

15 godina
offline
Re: HAKOM opet u pravu
friXy kaže...

mislim da to nije tako. u izgradnju t-com-ove infrastrukture ulagali su svi korisnici. tako da bi bilo fer da infrastruktura pripada svima i da svi imaju pravo na slobodno koristenje. 

Kakva notorna glupost {#}

Ovdje se govori o izgradnji potpune nove infrastrukture, dakle provođenje novih vodova, vađnje starih bakrenih cijevi, i uvođenja svjetlosnih niti.

Radi se o tome, da konkurencija želi da HT napravi infrastrukturu, a da je oni normalno koriste.

 

 

Samo da tebe, pitam zamisli situaciju:

Ja i ti otvorimo kafić na nekoj lokaciji gdje prolazi puno ljudi. Otvorimo kafić jedan do drugog. Iste veličine isto sve. I onda ti uz to još na ljeto napraviš terasu da gosti mogu vani sjediti.

JEl bi ti meni ustupio da i moji gosti mogu biti na tvojoj terasi? Mislim ti onda ljeti stvaraš "monopol nad mojim obrtom".

JEl bi dopustio???

Ovaj forumaš je netolerantan prema osobama svih nacionalnosti, rasa i spolnog opredjeljenja te smatra da svaka osoba ima pravo biti ugnjetavana zbog svojih glupih mišljenja.
12 godina
neaktivan
offline
HAKOM opet u pravu

Jadni T-kom, malo sutra. Oni su obični paraziti. Kolko se ja sječam davne 2005/4. god. HT je

započeo izgradnju optičke mreže u Hrvatskoj, ali onda je došla švapska gamad i rekla ne, zašto

ulagati kad možeš musti te kretene na instalacijama koje su oni plačali. 10 000 kn za priključak

na telefon, ali to niko nespominje da smo mi švapskoj gamadi poklonili sve instalacije za badava.

Kad je T-kom došao u Hrvatsku iste su godine su otpustili 4.000 ljudi, ako se dobro sječam i imali dobit

od 4 milijarde. Od početka nas gamad muze i ono smeće od političara koje im je to dopustilo boli

đon za to, glavno da su oni kupili jahtu i novi mrcedes. Jadni T-kom malo sutra. Obična parazitska

gamad koja ništa nije uložila i sad su oni jadni, daj molim vas. Daj molim vas počnite misliti.

Poruka je uređivana zadnji put uto 17.4.2012 13:07 (krafnek).
 
36 1 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: HAKOM opet u pravu
kerum kaže...

Koliko god mi se t-com gadi, ovdje su trebali dobiti tuzbu. Ova presuda je analogija situaciji da ja kupim auto i moram ga davati na koristenje svim susjedima kada oni to pozele.

Ne bi imao nista protiv da ih se malo obuzda u monopolizmu, ali ne na ovakav nacin. Jedino sto su uspjeli postici je efektivno zaustaviti razvoj infrastrukture i gurnuti jos hrpu ljudi koji ce sad postati tehnoloski visak na burzu. Umjesto da se poticu dodatna ulaganja sa vise strana, guse se jedina koja postoje.

Osim toga, T-comova opticka mreza je radjena uz koriszenje splitera, a ne po principu 1 korisnik - 1 nit (radi smanjenja troskova), tako da je dijeljene infrastrukture sa tehnicke strane vrlo tesko za izvesti.

 Yeah right.... Pa kud bi došli da to rade

 

http://en.wikipedia.org/wiki/Wavelength-division_multiplexing

 

15 godina
offline
HAKOM opet u pravu

tako je svako neka se uzda u se i u svoje kljuse,hakom je ovim zaustavija razvoj i konkurentnost jer bi se mnogi zbog optike vratili t-komu,a ostali neka smanjuju cijenu ili razvuku svoju optiku

kradem mine iz minskog polja
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
HAKOM opet u pravu

Gle, iskreno, mene ne zanima tko ima monopol, dokle god se nešto razvija!

 

Vjeruj mi da sad HT sigurno neće iči raditi za druge, tako da će nas "musti" sa adsl-om na 4mbps još dugo vremena, a da se optika provede, brzine bi bile puno veče.

Kad je bila tu vjest da HT otpušta xxxxx radnika, svi su sasuli drvlje i kamenje, a kad HT pokuša zaposliti ljude, onda im se zabrani to uz slogan "žele monopol"...

Ajde neka sad netko od vas kaže na čemu sad tcom može zaposliti ljude, kad mu nedaju da proširi infrastrukturu, a več se došlo do maksimuma iskorištenosti ove postojeće.

Sad ne treba ni 10% ljudi za održavanje postoječeg, a kako se sad vidi, lakše je zaposliti studenta, nego radnika. Normalno zna se tko će izvuči deblji kraj...

 

Njemački telekom, koji je kupio HT, sigurno neće gubiti novac i ulagati u nešto što će im ojačati konkurenciju, odnosno smanjti vlastitu dobit. Radije če smanjti troškove i ubirati koliko se može...

Zakon jačeg....

Ovaj forumaš je netolerantan prema osobama svih nacionalnosti, rasa i spolnog opredjeljenja te smatra da svaka osoba ima pravo biti ugnjetavana zbog svojih glupih mišljenja.
Moj PC  
6 6 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: HAKOM opet u pravu
rooswelt1991 kaže...
friXy kaže...

mislim da to nije tako. u izgradnju t-com-ove infrastrukture ulagali su svi korisnici. tako da bi bilo fer da infrastruktura pripada svima i da svi imaju pravo na slobodno koristenje. 

Kakva notorna glupost {#}

Ovdje se govori o izgradnji potpune nove infrastrukture, dakle provođenje novih vodova, vađnje starih bakrenih cijevi, i uvođenja svjetlosnih niti.

Radi se o tome, da konkurencija želi da HT napravi infrastrukturu, a da je oni normalno koriste.

 

 

Samo da tebe, pitam zamisli situaciju:

Ja i ti otvorimo kafić na nekoj lokaciji gdje prolazi puno ljudi. Otvorimo kafić jedan do drugog. Iste veličine isto sve. I onda ti uz to još na ljeto napraviš terasu da gosti mogu vani sjediti.

JEl bi ti meni ustupio da i moji gosti mogu biti na tvojoj terasi? Mislim ti onda ljeti stvaraš "monopol nad mojim obrtom".

JEl bi dopustio???

Sve bi to bilo uredu, da je sad t-kom, novi igrač koji je tek došao u Hrvatsku i želi napraviti optičku

mrežu, ali nije. Ovdje se radi o monopolu. T-komu je poklonjena bakrena mreža, a sad kad bi nešto

trebali dati i to jako malo naspram kolko su uzeli, onda se bune. Onako je izgradnja optičke mreže u

Hrvatskoj započeta davno, skoro svima iz vrtova vire ona plastične cjevi u koje su trebale doči optičke

žice, ali je to T-kom prekinuo izgradju kad j.e kupio Hrvatski telekom. Znači već smo 2006. god. mogli imati

optiku da nije dšao t-kom u Hrvatsku. A sad kao oni glume neko ulagenje. Daj molim vas, neserite.

15 godina
offline
HAKOM opet u pravu

krafnek, pa niko ne brani drugima da razvuče svoju optiku u postoječim kanalima

kradem mine iz minskog polja
Moj PC  
7 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: HAKOM opet u pravu
krafnek kaže...
zaštoulagati kad možeš musti te kretene na instalacijama koje su oni plačali. 10 000 kn za priključak

na telefon, ali to niko nespominje da smo mi švapskoj gamadi poklonili sve instalacije za badava.

 

Joj, jel mozemo konacno prestati drobiti o tih 10000 Kn ili Dem koliko su svi plačali za tel. priključak.

Kada je to bilo aktualno i VHS rekorder je dosao 1000 maraka, a danas nemres dobiti ni 10 Kn za njega.

Ako nisi htio telefon nisi platio 10000 maraka...

 

Tehnologija ide naprijed.... Ono što je prije 10 godina bilo čudo tehnike i koštalo "ko svetog petra kajgana" danas svi smatramo pod normalno.

Odi kupi neki novi smartphone pa cvili kako gamad uzima 5000 Kn od jadnih ljudi... a pogledaj koliko danas košta npr Nokia 3110.

Ista stvar sa telefonom. Za 5 godina ga neces vise niti trebati.

Poruka je uređivana zadnji put uto 17.4.2012 13:31 (Wespen).
12 godina
neaktivan
offline
HAKOM opet u pravu

infrastruktura je trebala ostati državna a država bi davla u najam svima na korištenje uz naknadau.to je jedino fer i pošteno i svi bi zarađivali a ne da se HT TKOM dokopo svega.

 
11 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: HAKOM opet u pravu
mjordan kaže...

infrastruktura je trebala ostati državna a država bi davla u najam svima na korištenje uz naknadau.to je jedino fer i pošteno i svi bi zarađivali a ne da se HT TKOM dokopo svega.

Teoretski ispravno, ali prakticno neizvedivo. Da drzava odrzava i RAZVIJA infrastrukturu, sad bi bili na razini kamenog doba. Poruke bi se slale golubima pismonosama.

15 godina
offline
Re: HAKOM opet u pravu
krafnek kaže...

 T-komu je poklonjena bakrena mreža, a sad kad bi nešto

trebali dati i to jako malo naspram kolko su uzeli

za ovo nije kriv t-com oni su napravili šta im se dozvolilo i radit će šta im se dozvoli kao i svi drugi,ali ako će vadit stare vodove koji su im poklonjeni onda hakom ima pravo

kradem mine iz minskog polja
Poruka je uređivana zadnji put uto 17.4.2012 13:46 (dery).
15 godina
offline
HAKOM opet u pravu

Znači Optima, H1, B-net, Metro-net neće ulagati u infrastrukturu? Znamo da T-com sigurno nije ulagao, ne toliko koliko je trebao, ove žice kod mene plaćali su moj otac, dida itd... Znači sukladno ovome imat ćemo staru infrastrukturu koju smo prije više plaćali, a sada ćemo dolaskom konkurencije plaćati manje. I to je to. O nekom poboljšanju usluge ne možemo pričati nego samo o smanjenju cijena. Pa i to je nešto. Ako sam ovo dobro shvatio. 

 
0 0 hvala 0
16 godina
online
Re: HAKOM opet u pravu
bonzai kaže...

Znači Optima, H1, B-net, Metro-net neće ulagati u infrastrukturu? Znamo da T-com sigurno nije ulagao, ne toliko koliko je trebao, ove žice kod mene plaćali su moj otac, dida itd... Znači sukladno ovome imat ćemo staru infrastrukturu koju smo prije više plaćali, a sada ćemo dolaskom konkurencije plaćati manje. I to je to. O nekom poboljšanju usluge ne možemo pričati nego samo o smanjenju cijena. Pa i to je nešto. Ako sam ovo dobro shvatio. 

T-com je jedini koji je realno ulagao, nešto sitno infrastrukture su povukli i drugi (ali samo tamo gdje je jako isplativo), ne računaj baš na smanjenje cijena...

A i da dođe do smanjenja cijena, ne bih nazvao to nekim napretkom.

16 godina
offline
Re: HAKOM opet u pravu
krafnek kaže...

Jadni T-kom, malo sutra. Oni su obični paraziti. Kolko se ja sječam davne 2005/4. god. HT je

započeo izgradnju optičke mreže u Hrvatskoj, ali onda je došla švapska gamad i rekla ne, zašto

ulagati kad možeš musti te kretene na instalacijama koje su oni plačali. 10 000 kn za priključak

na telefon, ali to niko nespominje da smo mi švapskoj gamadi poklonili sve instalacije za badava.

Kad je T-kom došao u Hrvatsku iste su godine su otpustili 4.000 ljudi, ako se dobro sječam i imali dobit

od 4 milijarde. Od početka nas gamad muze i ono smeće od političara koje im je to dopustilo boli

đon za to, glavno da su oni kupili jahtu i novi mrcedes. Jadni T-kom malo sutra. Obična parazitska

gamad koja ništa nije uložila i sad su oni jadni, daj molim vas. Daj molim vas počnite misliti.

@Krafnek

Polupao si lončiće ili si premlad da se sjećaš, ali HT je prodan prije 12 godina i to taman sad u ovo vrijeme za pišljivih 4 milijarde kn, navodno.  Toliko je trebalo da se zakrpa rupa od 3,5 milijardi kn u proračunu. Čak je vlada bila toliko sposobna da zaradi 500 milijuna kn, ekonomisti stoljeća.

16 godina
neaktivan
offline
HAKOM opet u pravu

Metronet, Bnet i Vip nisu male tvrtke. Imaju dovoljno resursa da pokriju optikom Zagreb i bilo koji veći grad u Hrvatskoj te da iz toga izvuku dobit. 

 

Da je Tcom dobio ovaj spor, uvela bi se optika kroz par tjedana ali bi cijene idućih nekoliko godina bile paprene.

 

 

Poruka je uređivana zadnji put uto 17.4.2012 14:10 (s.a.y).
 
3 0 hvala 0
15 godina
offline
HAKOM opet u pravu

Ok, nećemo dobit optiku u sljedečih 10 god..

 

Jel IKO zna kad će se Tcom udostojit dignut defaultnu brzinu sa prokletih 4 bar na 8mbps?

Ma bar 6, već bi se malo obradovao.

Frend se prebacio na b-net, najniži paket je 10mbps. I ja bi se prebacio, al sam neki dan doznao da je ugovor upravo produžen na 24 mjeseca :(

Za poludit!! :(

 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: HAKOM opet u pravu
dery kaže...
krafnek kaže...

 T-komu je poklonjena bakrena mreža, a sad kad bi nešto

trebali dati i to jako malo naspram kolko su uzeli

za ovo nije kriv t-com oni su napravili šta im se dozvolilo i radit će šta im se dozvoli kao i svi drugi,ali ako će vadit stare vodove koji su im poklonjeni onda hakom ima pravo

A odakle ti to sa vađanjem starih vodova? Koliko vidim kod svih kojima je uvedena optika tu u Vinkovcima i dalje je ostala i žica, samo je žica ostala neaktivna što ne znači da se ne možeš spojiti neko od alternativaca na nju, ali očekivati da HT napravi multimilijunska ulaganja u optiku i da je onda da po istoj cijeni kao i žicu, to je ipak malo previše za očekivati... možda jednom u budućnosti kada vrate ulaganje, ali ovako, nema šanse da provlače optiku za konkurenciju. Čim se krenulo sa ovim pričama da će morati dati optiku i drugima na korištenje bilo mi je jasno da iako je moja ulica taman trebala doć na red za optiku da od toga neće biti ništa... i nema ništa, već požutio papir/letak kojim su nam najavljivali da se uskoro uvodi optika i ništa se ne dešava i nekako sumnjam da će se desiti dok se nešto gadno ne dogovore.

16 godina
neaktivan
offline
HAKOM opet u pravu

Istina je da je T-Com dobio, gotovo pa badava, kompletnu infrastrukturu od Hrvatske drzave. I dan danas taj je ugovor tajan sto znaci da su nutra takve stvari da narod ne smije znati.

 

Sto se tice ulaganja stvar je vrlo ocita. Jedini koji je stvarno nesto ulagao je T-Com, a ovi ostali vrlo malo i to samo tamo gdje se isplati. Ako uzmemo Zagreb, maltene, jedino Novi Zagreb ima velik izbor operatera, a ostali ne.  Po pricama drugih operatera skuzio sam da im T-Com ne dozvoljava pristup. Pretpostavljam da se radi o kanalima. E sada, ako je T-Com ulozio novac u izgradnju kanala, zasto bi ih morao badava davati drugima? Glavni krivac za sve je drzava. Ona je prvo kanale poklonila T-Comu, pa sada kada vidi da ima i drugih i da gube novce ona bi te kanale nazad. E to tako ne ide. Neka objave ugovor sa T-Comom da vidimo pljacku koja je provedena i neka drzava (lokalna zajednica) placa izgradnju kanala i iznajmljuje ih operaterima. Eto, saznali smo da VIP besplatno koristi vojnu strukturu za mobitele.

 

 
4 0 hvala 0
16 godina
offline
HAKOM opet u pravu

Čini mi se da bi bolje bilo da je T-Com dobio ovu presudu. Barem za nas, male korisnike. Time bi se počelo sa uvođenjem optike, a do monopolizma najvjerojatnije ne bi došlo budući da bi cijene, barem u početku bile izuzetno visoke, a sa druge strane, to bi potaknulo i ostale operatere da počnu uvoditi vlastitu optičku mrežu.

 

Ovako ostaje status quo do tko za kad. :/

The written word is the only way to present yourself on the forum. So if you type like an idiot, people will assume you are one.
Moj PC  
2 4 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: HAKOM opet u pravu
Wespen kaže...
krafnek kaže...
zaštoulagati kad možeš musti te kretene na instalacijama koje su oni plačali. 10 000 kn za priključak

na telefon, ali to niko nespominje da smo mi švapskoj gamadi poklonili sve instalacije za badava.

 

Joj, jel mozemo konacno prestati drobiti o tih 10000 Kn ili Dem koliko su svi plačali za tel. priključak.

Kada je to bilo aktualno i VHS rekorder je dosao 1000 maraka, a danas nemres dobiti ni 10 Kn za njega.

Ako nisi htio telefon nisi platio 10000 maraka...

 

Tehnologija ide naprijed.... Ono što je prije 10 godina bilo čudo tehnike i koštalo "ko svetog petra kajgana" danas svi smatramo pod normalno.

Odi kupi neki novi smartphone pa cvili kako gamad uzima 5000 Kn od jadnih ljudi... a pogledaj koliko danas košta npr Nokia 3110.

Ista stvar sa telefonom. Za 5 godina ga neces vise niti trebati.

Ovo je jedan od naj nelogicnijih i naj neintiligentnijih citata koje sam vidio na ovom forumu.

Ajde sad lijepo odi procitat sta si napisao jedno 3-4 puta....pa se odi malo odmori i pojedi nesto i onda se vrati i procitaj jos par puta. U slucaju da ne shvacas sta si izlaprdo odi do mame i tate i nek ti oni probaju objasnit. Isto tako bih te zamolio da ne koristis cijene i valute te da se suzdrzis od davanja buducih proekcija.

Hvala i Lp.

14 godina
neaktivan
offline
Re: HAKOM opet u pravu
Popa kaže...

Ok, nećemo dobit optiku u sljedečih 10 god..

 

Jel IKO zna kad će se Tcom udostojit dignut defaultnu brzinu sa prokletih 4 bar na 8mbps?

Ma bar 6, već bi se malo obradovao.

Frend se prebacio na b-net, najniži paket je 10mbps. I ja bi se prebacio, al sam neki dan doznao da je ugovor upravo produžen na 24 mjeseca :(

Za poludit!! :(

 A nis....mislim da je vrijeme da ti lupis sakom od stol i kazes mami i tati da to tak vise nemre.

12 godina
neaktivan
offline
Re: HAKOM opet u pravu

Ovo je izvrsna odluka suda, točno kako treba biti.

 

Dečki, ne žive u HR svi u Zagrebu sa svim blagodatima koje pruža. I dobro je da je tako. No da pojasnim što sam htio kazati.

 

Uzmimo za primjer otok Brač (a mislim da je slična situacija i drugdje). HT (država) je prije preuzimanja od strane T-Coma ogromna sredstva investirala u izgradnju svjetlovodne strukture na otoku te ga je povezala svjetlovodom sa Splitom.

 

Naravno, s obzirom da je nakon preuzimanja to u rukama T-Coma, on ima monopol na određivanje pravila igre prema alternativnim operaterima koji bi došli na Brač. 

 

Zbog modela naplate (koliko je meni poznato) Optima telekom ne koristi svjetlovodnu strukturu prema Splitu, nego vezu zračnim linkom bežično, stoga ni ne mogu ponuditi sve usluge na otoku koje nude drugdje (Zbog ograničenja propusnosti itd, recimo OptiTV).

 

tako da je HT u stvari monopolist na otoku.

 

Možda se ipak ovakvom odlukom neke stvari promijene na bolje. Nadajmo se.

16 godina
offline
Re: HAKOM opet u pravu

Kasnimo samo godinama iza svih u svijetu... veliki napredak za nešto što je trebalo biti riješeno normalno. Sad se ustvari vidi koliko je HDZ pomagao Mudriniću a kad je došao SDP na vlast odmah rješavaju stvari koje su trebale biti riješene puno prije.

Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice