HAKOM: Netflix će povećati potražnju za širokopoja

poruka: 33
|
čitano: 5.720
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "HAKOM: Netflix će povećati potražnju za širokopoja".
16 godina
neaktivan
offline
HAKOM: Netflix će povećati potražnju za širokopoja

Više nitko ne kupuje cd-e. Hoće li ZAMP sada uvesti naknadu na skinuti 1MB 8 lipa ili to već je tako? 

 

Jel ekipa još šokirana ovim potezom pa mudro šute i kuju plan? Ionako bivši predsjednik ima vremena sad 

There is no job like cron job!
 
23 0 hvala 0
13 godina
offline
HAKOM: Netflix će povećati potražnju za širokopoja

Nisam siguran da će se povečati promet, jer ako sam do sada gledao film preko nekog drugog izvora, a sada preko netflix-a lokalni promet je isti samo je izvor drugi...

 
2 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: HAKOM: Netflix će povećati potražnju za široko
Byron kaže...

Nisam siguran da će se povečati promet, jer ako sam do sada gledao film preko nekog drugog izvora, a sada preko netflix-a lokalni promet je isti samo je izvor drugi...

 Ti... A sta je sa onima koji uopce nisu gledali i sad ce krenuti gledati? Onda ce se promet na razini hrv povecati zar ne?

Don’t make a habit out of choosing what feels good over what’s actually good for you.
12 godina
neaktivan
offline
HAKOM: Netflix će povećati potražnju za širokopoja

vau kojeg li zaključka...dobro jutro... polako ali sigurno se možemo početi pozdravljati sa FLAT internetom

 
5 0 hvala 0
14 godina
offline
HAKOM: Netflix će povećati potražnju za širokopoja

Neki ni nemaju flat, tipa b net ako se ne varam...

Don’t make a habit out of choosing what feels good over what’s actually good for you.
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: HAKOM: Netflix će povećati potražnju za široko
Fake_Alert kaže...

Neki ni nemaju flat, tipa b net ako se ne varam...

Nakon cca 250GB ti skidaju brzinu, al samo od 18 do 24 kad je najveci promet na mrezi, nisam siguran dal je tocno to vrijeme, al taj je sistem.

:D
13 godina
offline
Re: HAKOM: Netflix će povećati potražnju za široko
Fake_Alert kaže...
Byron kaže...

Nisam siguran da će se povečati promet, jer ako sam do sada gledao film preko nekog drugog izvora, a sada preko netflix-a lokalni promet je isti samo je izvor drugi...

 Ti... A sta je sa onima koji uopce nisu gledali i sad ce krenuti gledati? Onda ce se promet na razini hrv povecati zar ne?

 Ne vjerjem da takvih ima puno, tko nije znao za druge izvore koristio je maxTv i slično...

A rijetko tko gleda više programa istovremeno...

 

12 godina
neaktivan
offline
HAKOM: Netflix će povećati potražnju za širokopoja

Do moga naselja u većem gradu teško im je postaviti 20 metara žice zadnjih 5 godina,pa se oko 50-tak stanova snalazi putem nekih antena i lokalnih pružatelja usluga.Brži internet možemo samo sanjati.Svojevremeno sam pisao monopolistu,HAKOM-u,ministarstvu... Sve je bilo uzalud pa sam odustao.Na ime pretplata za razne trio-extra-čunga-lunga pakete monopolist i bratija su mogli zadnjih godina kod nas uzeti pristojan novac.Očito to ne znaju.

sho?
Poruka je uređivana zadnji put pet 8.1.2016 0:51 (krmpotich).
 
0 0 hvala 0
8 godina
odjavljen
offline
HAKOM: Netflix će povećati potražnju za širokopoja

Odkad DT =! HT stvar je apsolutna koma!Centrala skoro centar zg.Trešnjevka. Linija veh vrhova, 20 mb propusnosti adb-om mjereno. Na fejs-u odgovaraju nema vdsl mogućnost. Centar zg. haloo!!! Monopolist treba i uložit neke novce da bude monopolist,zar ne, pravnici???!

Znaš kako kažu za internet – muškarci su muškarci, žene su također muškarci, a klinci su tajni agenti. – Lastan, travanj 2010.
Moj PC  
2 2 hvala 0
15 godina
offline
Re: HAKOM: Netflix će povećati potražnju za široko
Arendelle kaže...

Odkad DT =! HT stvar je apsolutna koma!Centrala skoro centar zg.Trešnjevka. Linija veh vrhova, 20 mb propusnosti adb-om mjereno. Na fejs-u odgovaraju nema vdsl mogućnost. Centar zg. haloo!!! Monopolist treba i uložit neke novce da bude monopolist,zar ne, pravnici???!

 Mogu ti reći da monopolist ulaže :) Eto ja prije 11 mjeseci uveo VDSL, prvo na 30Mbps, pa onda digao to na 50Mbps (imam i MaxTV tako da je to bila syncano na 66Mbps)... a onda u 6. mjesecu uveo optiku pa ona 3 mjeseca bio na 100/20, pa me spustilo na 50/10 mjesec-dva, a onda sam digao to na 200/100 da vidim kakav je to osjećaj... I to sve u Vinkovcima u centru :) Tako da ne možeš reći da ne ulažu, samo si ti na krivom mjestu.

 

15 godina
neaktivan
offline
Re: HAKOM: Netflix će povećati potražnju za široko
svizac69 kaže...

vau kojeg li zaključka...dobro jutro... polako ali sigurno se možemo početi pozdravljati sa FLAT internetom

 vau tvoj je zaključak još jači

10 godina
offline
Re: HAKOM: Netflix će povećati potražnju za široko
ludizao kaže...
Fake_Alert kaže...

Neki ni nemaju flat, tipa b net ako se ne varam...

 

Varaš se. Ono što Bnet nema su cijene za brzine koju nude. Nekad su bili konkurentni, no u zadnje vrijeme Iskonova brzina 50/10 pere pod s njima.

 Ako se ne varam, Bnet ima najstabilniju mrežu. Kod njih sam još od kad su bili DCM. Jednom sam dobio poruku da sam prekoračio FLAT i to je to. Sad imam 50/10 i granica mi je 960GB ali sam pred par mjeseci napravio 1,2TB prometa i nisu mi nista spustili. To je bio ekstremni mjesec i jedan torrent od 570GB točnije Star Trek TNG 1080p o kojem je bilo riječi u drugoj temi o Netflixu i moguće ga je tamo gledati.

 

E sad, dal bi gledanje svih epizoda TNG na Netflixu pojelo 570GB prometa? Naravno, pogledat ih sve za mjesec dana je također ekstremno.

If you can handle it by your self and not go mad, then you are on the right path to become insane.
 
2 0 hvala 0
9 godina
neaktivan
offline
Re: HAKOM: Netflix će povećati potražnju za široko

Pa sat vremena HD streama (1080p) uzima ti oko 3-3,5 GB. Neznam koliko traje epizoda ni koliko ih ima tako da ti nemogu rec, no možda bi čak malo vise podataka uzeo zbog većeg bitratea od torrenta, barem naspram onih koji imaju bitrate 1,5-2mbita

Povjerenje zahtijeva godine za izgradnju, sekunde za uništenje i vječnost za popravak
11 godina
neaktivan
offline
Re: HAKOM: Netflix će povećati potražnju za široko
Fake_Alert kaže...

Neki ni nemaju flat, tipa b net ako se ne varam...

B.net ima flat samo imaju onaj Kodeks dobrog ponašanja (ne znam točni naziv) i ovisno o paketu imaš određeni promet po punoj brzini a ukoliko ga pređeš smanje brzinu na 2/0.5 u vremenu 18-00h ali i dalje ostaje flat. U osnovnom paketu iznosi oko 250-300GB a paketi s večim brzinama imaju i veči paket s punom brzinom.

11 godina
offline
Re: HAKOM: Netflix će povećati potražnju za široko
Fake_Alert kaže...

Neki ni nemaju flat, tipa b net ako se ne varam...

 

Link? Po mom iskustvu, Flat je Flat na B Netu.

 

CroNk3r kaže...
Fake_Alert kaže...

Neki ni nemaju flat, tipa b net ako se ne varam...

Nakon cca 250GB ti skidaju brzinu, al samo od 18 do 24 kad je najveci promet na mrezi, nisam siguran dal je tocno to vrijeme, al taj je sistem.

 

Redovno radim 600-1200GB mjesečnog prometa; NIKAD nisam osjetio/vidio throttling.

 

ludizao kaže...
Fake_Alert kaže...

Neki ni nemaju flat, tipa b net ako se ne varam...

 

Varaš se. Ono što Bnet nema su cijene za brzine koju nude. Nekad su bili konkurentni, no u zadnje vrijeme Iskonova brzina 50/10 pere pod s njima.

 

Svaki dan na B.Netu vidjam 6MB/1MB/sec DL/UL/sec, tako da ne mogu potvrditi tvoje tvrdnje. Sa Iskona sam otisao jer su kasnili sa VDSLom na mom podrucju cca  6-12mjeseci. Cijenom danas (kada ukljucis 6 mjeseci besplatno popusta) su tu negdje +/- 10kn/mjesec (za 50/10mbit paket).

Go to work, send your kids to school, follow fashion, act normal, walk on the pavements, watch T.V., save for your old age, obey the law. Repeat after me; I am free
8 godina
neaktivan
offline
Re: HAKOM: Netflix će povećati potražnju za široko
JozoBozo121 kaže...

Pa sat vremena HD streama (1080p) uzima ti oko 3-3,5 GB. Neznam koliko traje epizoda ni koliko ih ima tako da ti nemogu rec, no možda bi čak malo vise podataka uzeo zbog većeg bitratea od torrenta, barem naspram onih koji imaju bitrate 1,5-2mbita

 Kako će sad biti s onima koji daju Flat ali ti ga onda šutke ograniče na 300 GB ili koliko već?

9 godina
offline
Re: HAKOM: Netflix će povećati potražnju za široko
Jovanka kaže...
Fake_Alert kaže...

Neki ni nemaju flat, tipa b net ako se ne varam...

 

Link? Po mom iskustvu, Flat je Flat na B Netu.

 

 

 

http://www.bnet.hr/content/download/2969/26672/file/Kodeks%20ponasanja%20na%20internetu%2001.04.2015.pdf

 

Tablica Mjere zaštite mrežnog integriteta u ovisnosti o zakupljenim brzinama, redak Limit 1 i Limit 2

9 godina
offline
Re: HAKOM: Netflix će povećati potražnju za široko
ludizao kaže...
gocc01 kaže...
Ako se ne varam, Bnet ima najstabilniju mrežu. Kod njih sam još od kad su bili DCM. Jednom sam dobio poruku da sam prekoračio FLAT i to je to. Sad imam 50/10 i granica mi je 960GB ali sam pred par mjeseci napravio 1,2TB prometa i nisu mi nista spustili. To je bio ekstremni mjesec i jedan torrent od 570GB točnije Star Trek TNG 1080p o kojem je bilo riječi u drugoj temi o Netflixu i moguće ga je tamo gledati.

 

E sad, dal bi gledanje svih epizoda TNG na Netflixu pojelo 570GB prometa? Naravno, pogledat ih sve za mjesec dana je također ekstremno.

 

Bnetova mreža nije ništa stabilnija od Iskonove. Obje su tu negdje, a eventualne sitne razlike više ovise o razdobljima, modemu i koječemu drugom. Meni su na Bnetu nakon prekoračenih 300GB samo poslali obavijest i to je bilo sve. Nisu smanjili brzinu, a na Iskonu do sada nisam imao nikakvih ograničenja iako "trošim" puno više prometa.

 

Ono što stvarno je različito to je cijena, jer je Iskon osjetno jeftiniji. Zatim tu je i korisnička služba, a usporedba jedne i druge je za "objesit vilicu". Možda sam imao sreće da mi se na Iskonu jave samo zaposlenici koji rade svoj posao kako treba, a na Bnetu samo oni koji bi radije trebali raditi nešto drugo, ali onda je to stvarno luda sreća za koju bi volio da potraje...

 

Ne znam gdje si ti to vidio da je iskon osjetno jeftiniji.

 

iskon net
160 kn/mj
10Mb/0.512 (garantirano 5)

 

bnet super+internet

150 kn/mj

20Mb/5 Mb (14/2.5 garantirano)

 

 


iskon net+tv
240 kn/mj
20/5 (14 Mb min) + 50 kanala

 

bnet net+tv
239 kn/mj
30 (21Mb min) + 40 kanala

 

 

 


iskon trio
260 kn/mj
isto kao i duo + telefon (1500 nacionalnih fiksih minuta)

 

bnet trio
269 kn/mj
50 Mb (35 min)

 

 

Dakle, ne samo da je cijena skoro pa ista, nego Bnet šije u brzinama Iskon, što je po meni plus.

 

 

 

 

p.s.:Ispričavam se moderatorima, nek spoje ova dva posta u jedan, pokušao sam samostalno, ali ovako neintuitivan i kompliciran forum još nisam vidio :)

 

Poruka je uređivana zadnji put pet 8.1.2016 14:45 (gorguc).
 
1 0 hvala 0
15 godina
odjavljen
offline
Re: HAKOM: Netflix će povećati potražnju za široko

Bnet nije baš svuda dostupan a Iskon možeš praktički svugdje dobiti (doduše, ne i VDSL).

 

BTW, tražio sam po stranicama od T-coma, da li imaju kakav throttle na optici? Jer ako imaju, onda mi nema smisla uzimati opet 100mbit ako će pasti na neku glupost kada prekoračim neki limit.

A rifle is like a human. The stock is the skeleton, the scope is the eyes, the action is the brain, and the barrel is the heart. But you, the man behind the rifle, you are the soul.
14 godina
odjavljen
offline
Re: HAKOM: Netflix će povećati potražnju za široko
Gnjavator kaže...

 Mogu ti reći da monopolist ulaže :) ... Tako da ne možeš reći da ne ulažu, samo si ti na krivom mjestu.

 

Tako je, najlakše je reć da su si ljudi sami krivi što nema propusnosti tamo gdje žive, ne daj Bože da je T-Com kriv. Da je pravde, i ovog momenta bi se kanali kopali do zadnje vukojebine, bez kmečanja tipa "nemamo interesa" i "centrala košta, X košta, Y košta, Z košta"

14 godina
offline
Re: HAKOM: Netflix će povećati potražnju za široko
Jovanka kaže...
Fake_Alert kaže...

Neki ni nemaju flat, tipa b net ako se ne varam...

 

Link? Po mom iskustvu, Flat je Flat na B Netu.

 

CroNk3r kaže...
Fake_Alert kaže...

Neki ni nemaju flat, tipa b net ako se ne varam...

Nakon cca 250GB ti skidaju brzinu, al samo od 18 do 24 kad je najveci promet na mrezi, nisam siguran dal je tocno to vrijeme, al taj je sistem.

 

Redovno radim 600-1200GB mjesečnog prometa; NIKAD nisam osjetio/vidio throttling.

Mozda ovisi o paketu, meni je tako.

Samo internet imam, al kolko vidim vise ne postoji taj paket...

Do 10Mbps.

:D
8 godina
neaktivan
offline
Re: HAKOM: Netflix će povećati potražnju za široko
gocc01 kaže...

 Ako se ne varam, Bnet ima najstabilniju mrežu. Kod njih sam još od kad su bili DCM. Jednom sam dobio poruku da sam prekoračio FLAT i to je to. Sad imam 50/10 i granica mi je 960GB ali sam pred par mjeseci napravio 1,2TB prometa i nisu mi nista spustili. To je bio ekstremni mjesec i jedan torrent od 570GB točnije Star Trek TNG 1080p o kojem je bilo riječi u drugoj temi o Netflixu i moguće ga je tamo gledati.

 

E sad, dal bi gledanje svih epizoda TNG na Netflixu pojelo 570GB prometa? Naravno, pogledat ih sve za mjesec dana je također ekstremno.

 Iz Bneta su mi preko telefona rekli da je za Super 3D paket Limit1 1280GB, a Limit2 (kad nastupa i ograničenje) iznosi 1600GB. Brojke, na našu sreću, ne odgovaraju tablici iz Kodeksa...

14 godina
offline
HAKOM: Netflix će povećati potražnju za širokopoja

Na ugovoru od t coma za flat je pisalo flat do nekih  3 terabajta ako se dobro sjecam.... prosli mj sam imao nekih  1.4 tb,znaci ak uzmem jos netflix..to se zacas premasi...neznam kak bu to na kraju sve ispalo....

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
HAKOM: Netflix će povećati potražnju za širokopoja
Ova bnet tablica je stara i ne valja definitivno jer ne odgovara trenutnim paketima. Iako sam novi bnetovac, uredno mi je brzina ~20-22 / 4.5-5.5 od prvog dana. Super je i zanimljiva ponuda iskona za 50/10, ali frajer je tu reklamu dostupnosti nakeljio na naš ulaz tjedan dana nakon što mi je istekao rok za otkazivanjem bneta tako da sam sad 2 godine tu di jesam... Ali da budem realan, prelazak sa usranok t-coma na bnet je kao da si dotaknuo Boga. Plaćati 240Kn tzv 4/0.5 koji su zapravo 2.5-3.5 / 0.2-0.4 u odnosu na gore navedeno je neusporedivo i sramotno za t-com jer nisu LIPE (ne kune) uložili u infrastrukturu za razliku od bneta/amisa/metroneta/optime/itd koji moraju nesto uložiti da bi dobili, a ovi beru vrhnje i dijele dividende...
http://www.zvonimirbuzanic.com/ - http://www.doom.com.hr/ - http://www.weboteka.net/
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: HAKOM: Netflix će povećati potražnju za široko

jedan bluray film recimo 3d  iso,nekih 35gb ima,par njih + upload,nakupi se zacas,evo tek je 8.01  imam skoro 700gb... + necak sa youtube po cijele dane.....

 

Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Re: HAKOM: Netflix će povećati potražnju za široko
Jovanka kaže...

 

Redovno radim 600-1200GB mjesečnog prometa; NIKAD nisam osjetio/vidio throttling.

 

 Koji paket na B.netu imaš? Ja sam na onom s brzinama 12/1.5 i čim prijeđem 280GB dobijem obavijest mailom a nakon 300GB mi smanje brzinu na 2/0.5.

11 godina
neaktivan
offline
Re: HAKOM: Netflix će povećati potražnju za široko
ludizao kaže...
mariocroatia78 kaže...

Na ugovoru od t coma za flat je pisalo flat do nekih  3 terabajta ako se dobro sjecam.... prosli mj sam imao nekih  1.4 tb,znaci ak uzmem jos netflix..to se zacas premasi...neznam kak bu to na kraju sve ispalo....

 

Na kaj stučeš skoro teru i pol? Sve filmove i serije koje gledam skidam u 1080p, a gledam ih bome previše, i jedva dođem do skromnih pola tere..

 Niti meni nije jasno. Netflix koristim već par godina svakodnevno + youtube + twitch + gaming i najviše što sam dosad uspio nabiti prometa je 460GB.

 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: HAKOM: Netflix će povećati potražnju za široko
Legatus kaže...
ludizao kaže...
mariocroatia78 kaže...

Na ugovoru od t coma za flat je pisalo flat do nekih  3 terabajta ako se dobro sjecam.... prosli mj sam imao nekih  1.4 tb,znaci ak uzmem jos netflix..to se zacas premasi...neznam kak bu to na kraju sve ispalo....

 

Na kaj stučeš skoro teru i pol? Sve filmove i serije koje gledam skidam u 1080p, a gledam ih bome previše, i jedva dođem do skromnih pola tere..

 Niti meni nije jasno. Netflix koristim već par godina svakodnevno + youtube + twitch + gaming i najviše što sam dosad uspio nabiti prometa je 460GB.

 Neznam..al tako je kod mene...dok sam imao download 10mb skidao sam 720p filmove od recimo nekih 5gb ili cak ripane 1080p od 3.5 gb....sad imam 50 down i 10 up tak da i mogu pomalo seedat... sad skinem full bluray zacas i seedam obavezno...  nakupi se...evo sad sam pogledo promet ovaj mj i skoro 700gb....

11 godina
offline
Re: HAKOM: Netflix će povećati potražnju za široko

 Koji paket na B.netu imaš? Ja sam na onom s brzinama 12/1.5 i čim prijeđem 280GB dobijem obavijest mailom a nakon 300GB mi smanje brzinu na 2/0.5.

 

Super 3D 50/10; već je netko gore napisao da postoje razlicite vrijednosti na kojima počinje throttling, od paketa do paketa, što definitivno ima smisla. Ali da je bezveze, je IMO bezveze.

Go to work, send your kids to school, follow fashion, act normal, walk on the pavements, watch T.V., save for your old age, obey the law. Repeat after me; I am free
16 godina
neaktivan
offline
Re: HAKOM: Netflix će povećati potražnju za široko
Neki dan mi uveli bnet. Prvih 6 mjeseci besplatno, a dodatna brzina 120 Mb (realno 70-90 Mb) svih 24 mjeseca besplatno. To sve 18 mjeseci plaćam 149 kn, što ispadne 112 kn mjesečno za cca 80 Mb. Ima netko ima povoljnije?
Imamo nova kola radi dojma, imamo stav kad nemamo pojma...
 
0 0 hvala 0
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice