Hakeri napali Ministarstvo obrazovanja

poruka: 15
|
čitano: 3.109
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Hakeri napali Ministarstvo obrazovanja".
14 godina
offline
Hakeri napali Ministarstvo obrazovanja

Njihovi serveri to nisu mogli izdržat i onda su izmislili da je kao bilo nedostupno zbog DDoS napada {#}

 
28 1 hvala 1
14 godina
offline
Hakeri napali Ministarstvo obrazovanja

Ja bi prije rekao da je to netko tko se nije mogao upisat a ne hakeri

 

Ivan Stanic
 
4 4 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Re: Hakeri napali Ministarstvo obrazovanja

Tako nekako, osim što su oni možda zaista uvjereni da je "napad" od nekoliko tisuća upita budućih srednjoškolaca istovremeno pravi DdoS napad...

14 godina
offline
Re: Hakeri napali Ministarstvo obrazovanja
MatkoBB kaže...

Njihovi serveri to nisu mogli izdržat i onda su izmislili da je kao bilo nedostupno zbog DDoS napada {#}

Potpuno se slazem sa ovim. Meni se brat prosle godine upisiva priko te stranice i par puta se desila ovakva situacija samo me cudi da i tada nisu optuzivali neke "hakere". Cim sam procitao clanak krenia san da napisen komentar u vezi servera ali sam ocito zakasnio.

Poruka je uređivana zadnji put pet 27.6.2014 13:42 (stirko55).
16 godina
offline
Hakeri napali Ministarstvo obrazovanja

Na više lokacija podignuti servere (ZG/VŽ/OS/RI/ST) i to je to. Možda je tako već sada, ali očito ne štima. Ili je sve u ZG? Ne bih znao. Možda netko upućeniji zna.

http://www.zvonimirbuzanic.com/ - http://www.doom.com.hr/ - http://www.weboteka.net/
Moj PC  
4 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Hakeri napali Ministarstvo obrazovanja
MatkoBB kaže...

Njihovi serveri to nisu mogli izdržat i onda su izmislili da je kao bilo nedostupno zbog DDoS napada {#}

točno to... neznam kojem to hakeru bi bilo od interesa opstruirati upis balavurdije u srednje škole... sramota na kvadrat! {#}

12 godina
offline
Hakeri napali Ministarstvo obrazovanja

zanimljivo je i to da se na svim carnetovim stranicama gdje se treba prijaviti koristi se tls sa aes-om dok na postani-student.hr i upisi.hr se koristi ssl sa rc4 (koji je manje zahtjevan za servere (koristi manje resursa) ali klasificira se kao nesigurniji). to očito znači da su serveri ili slabi/spori ili (pra)stari jer koliko znam noviji procesori (npr intelovi) podržavaju hardversku akceleraciju za aes (laički rečeno). koliko se sjećam, prije je postani-student koristio aes ali nakon onih problem a kada je bila navala prebacili su se na rc4

Poruka je uređivana zadnji put pet 27.6.2014 15:44 (peace_of_cake).
 
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Re: Hakeri napali Ministarstvo obrazovanja

Ne, nije AES, barem sada više nije. Sad je rc4 128 bitni, standard... Možda ih jebe Heartbleed?!? Imaju Terena certifikat

15 godina
neaktivan
offline
Re: Hakeri napali Ministarstvo obrazovanja
MatkoBB kaže...

Njihovi serveri to nisu mogli izdržat i onda su izmislili da je kao bilo nedostupno zbog DDoS napada {#}

  Ne bi to bila Hrvatska kad se i na internetu ne bi čekalo u redu{#}

15 godina
offline
Hakeri napali Ministarstvo obrazovanja

nesposobnost onih (uhljebi?) koji tamo rade usporediva je samo sa suvremenošću njihove infrastrukture (koef. korelacije gotovo +1). čim time upravlja MZOS, ne možeš ne imati predrasude. a kad ih iskustvo potvrdi, postaju postrasude. {#}

Moj PC  
1 0 hvala 0
9 godina
neaktivan
offline
Hakeri napali Ministarstvo obrazovanja

Jedini problem je što Carnet već kupljen sustav protiv DDOS napada, očigledno je da smo novce poreznih obveznika opet dobro potrošili !!!!

 

Obavijest o sklopljenim ugovorima - Nabava sustava za obranu od distribuiranog uskraćivanja usluga

Sklopljeni ugovor

Kategorije: Nabava informatičke opreme i software-a, Nabava tehničke opreme, Nabava roba 

Nadmetanje raspisao: Hrvatska akademska i istraživačka mreža - CARNet

Objavljeno u: Narodne novine, 29.1.2014.

Broj dokumenta u Narodnim novinama: 2014/S 003-0003937

 

 

http://www.javnanadmetanja.com/freetext.php?id=523894&s=b63508fc06a9bf7721b66db6fcfd0849

 
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Re: Hakeri napali Ministarstvo obrazovanja

O sunce im žarko, da nije pretužno, bilo bi presmiješno... Ironija.

12 godina
neaktivan
offline
Hakeri napali Ministarstvo obrazovanja
Sve što Carnet napravi pa tako i ova stranica trebalo bi brzim posupkom maknut s weba dasvima bude lakše.
Slušaj svoje srce! o_O ..... Eem. Who am I kidding? Samo budi logičan! :-)
Moj PC  
1 1 hvala 0
12 godina
odjavljen
offline
Re: Hakeri napali Ministarstvo obrazovanja

Meni se više čini da taj ''haker'' se želi vratiti u školske klupe :D

 

@Ja bi reko da je to previše upita a ne DDoS, ti ne znaju šta je DDoS a šta previše slaba arhitektura servera(jednina) :P

16 godina
neaktivan
offline
Hakeri napali Ministarstvo obrazovanja

Na brdovitom Balkanu u zemlji seljaka....

 
2 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice