Grafičke iz Nvidije

poruka: 32
|
čitano: 4.453
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Grafičke iz Nvidije".
13 godina
neaktivan
offline
Grafičke iz Nvidije

Aleluja , bilo je i vrime...

Draže mi je imati kutiju na ormaru di se zna šta je u kutiji , lip elegantno , a ne da je isprintano trista stvari na kutiji...

Svaka čast Nvidia...

Btw. jel tko zna imaju li namjeru napraviti za 450? Ako da , štedim za carinu Cool

I see no changes wake up in the morning and I ask myself is life worth living should I blast myself?
Moj PC  
8 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
RE: Grafičke iz Nvidije

Pa ovo je super, originalni referentni dizajn umjesto onog kica.

Pathogenic fundamentals clearly indicate that homogenous populations are most vulnerable.
14 godina
protjeran
offline
RE: Grafičke iz Nvidije

Podržavam svakako!

 

OK nije nDivija, ali FOXCONN je zakon!!!

 

(inače Hon Hai je ime firme, internacionalno ime je FOXCONN,

a imaju par brandova kao što je WinFast i LeadTech, za GPU-e, TV katice i ostale điđe).

 

FoxConn je jedan od najvećih divova, i obožavam njihove grafike (uvjek najbolje od najbolje na njima,

Nypon, RubyCon, Sanyo i ostali najbolji kondezatori, ne smeće poput KZG-a).

 

Inače, eSys je prije uvozio FoxConn za HR, no cijene su bile prevelike za HR tako da je taj brand obustavljen kod nas.

 

Cool

Gigabyte Superman, ASRock Kryptonite http://www.mein-pc.eu/Profil/Don-Kihoty-/14184
15 godina
neaktivan
offline
Grafičke iz Nvidije

Ne kužim samo zašto to ne rade od samog početka, AMD također?

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
RE: Grafičke iz Nvidije
JokeKralj kaže...

Aleluja , bilo je i vrime...

Draže mi je imati kutiju na ormaru di se zna šta je u kutiji , lip elegantno , a ne da je isprintano trista stvari na kutiji...

Svaka čast Nvidia...

Btw. jel tko zna imaju li namjeru napraviti za 450? Ako da , štedim za carinu Cool

Ne kuzim, svaka cast cemu?Sto na kutiji nema naljepice, u dizajnu pakiranja?pa kakve veze ima kakve boje je kutija?

When you are sad and you dont know what to do , just remeber that life starts at 8000 rpm. KTM <3 Husky <3
13 godina
neaktivan
offline
RE: Grafičke iz Nvidije
luka_cro kaže...
JokeKralj kaže...

Aleluja , bilo je i vrime...

Draže mi je imati kutiju na ormaru di se zna šta je u kutiji , lip elegantno , a ne da je isprintano trista stvari na kutiji...

Svaka čast Nvidia...

Btw. jel tko zna imaju li namjeru napraviti za 450? Ako da , štedim za carinu Cool

Ne kuzim, svaka cast cemu?Sto na kutiji nema naljepice, u dizajnu pakiranja?pa kakve veze ima kakve boje je kutija?

  a nzn , iskreno draže mi je vidit kutiju da samo naziv grafičke piše i minimalne stvari.

A šta se tiče same grafičke proizvodnje šta preuzima envidija odnosno FoxConn podržavam isto tako maksimalno.

Volia bih da ovaj korark sljedi ATI

 

EDIT:

Krivo sam se izrazia , draže mi je da Nvidia preuzima proizvodnju (iako je to u suradnji) , a lipo izgleda kutija :D

I see no changes wake up in the morning and I ask myself is life worth living should I blast myself?
Poruka je uređivana zadnji put sri 6.10.2010 18:37 (JokeKralj).
16 godina
offline
Grafičke iz Nvidije

a sigurno je razlog tome odustanak/propast partnera, ma i onako je to manje više sve isto

Moj PC  
2 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Grafičke iz Nvidije

Šta god da bio razlog ovog poteza dizajn kutije se meni osobno extra svidja.

Inače moja prva ati grafulja je bila kupljena pod ATI brandom...dok su još prodavali grafe i sami pod svojim brandom...davno je to bilo.

 

@igy - i je i nije, ima dosta proizvođača koji nudi vlastiti dizajn PCB-a i na račun toga imaju manje grijanje, potrošnju veće performanse, veći oc potencijal itd...

 

Ali za prosječnog korisnika, znači za ogromnu većinu...je, sve je to više-manje isto

Poruka je uređivana zadnji put sri 6.10.2010 18:55 (miki1981).
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Grafičke iz Nvidije

Nikakve performanse nisu veće i ništa nije bolje ... jedna te ista fabrika radi kartice, samo su naljepnice druge. Referentni dizajn je referentni dizajn. Samo Nvidija više ne želi dijeliti lovu s partnerima ... kojih je sve manje (BFG propao, XFX se priklonio ATI-ju).

Moj PC  
1 1 hvala 0
14 godina
protjeran
offline
Grafičke iz Nvidije

Samo 8 miliuna dolara??

 

Razer stile pakovanje.

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Grafičke iz Nvidije

Eventualna uspješnost će ovisiti o cijeni.

 
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
RE: Grafičke iz Nvidije
stef kaže...

Nikakve performanse nisu veće i ništa nije bolje ... jedna te ista fabrika radi kartice, samo su naljepnice druge. Referentni dizajn je referentni dizajn. Samo Nvidija više ne želi dijeliti lovu s partnerima ... kojih je sve manje (BFG propao, XFX se priklonio ATI-ju).

Referentni dizajn je referentni dizajn, to je točno, ali čak i na takav dizajn se mogu staviti kvalitetnije komponente koje će entuzijastima ( koji su u OGROMNOJ manjini, istina) omogućiti veći voltmod, veći OC itd.

 

Ali ne prodaju svi referentni dizajn, ima na tržištu dosta kartica sa nereferentnim dizajnom koje nude nešto niže temp, ili nižu potrošnju ( obično dolazi skupa kao posljedica jedno drugoga), pa veći OC potencijal, opet zbog nižih temp, i potrošnje, pa ako još na takav poboljšani dizajn stave bolje komponente napajanja čipa i memorije pa možeš dobit još viši voltmod itd itd.

 

Opet kažem to je neznatan broj , jako jako neznatan broj u odnosu na prosječnog korisnika, ali reći da je sve to isto jednostavno nije točno.

15 godina
neaktivan
offline
Grafičke iz Nvidije

Za sada se radi o GTS 450 i GTX 460 karticama koje su dostupne isključivo u Best Buy lancu trgovina. Nagađa se da je razlog ovog poteza propast BFG-a, koji je kod Best Buy-a držao određen dio tržišta (ostale drže Galaxy, PNY i EVGA brandovi).

 

Koliko je ovaj potez pametan, pokazat će vrijeme. Jedan od razloga zašto je nVidia tako uspješna je upravo prepuštanje proizvodnje kartica partnerima, dok su nVidijini resursi usmjereni u razvoj tehnologije. ATI je svojevremeno proizvodio i prodavao kartice, a kompanija je doživjela pravi uzlet kada su usvojili nVidijin model.

The laws of nature are constructed in such a way as to make the universe as interesting as possible. - Freeman Dyson, Imagined Worlds
 
1 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Grafičke iz Nvidije

do sada su u Foxconnu samoubojstva vrsili radnici, od sada ce sefovi :)

Moj PC  
8 0 hvala 0
15 godina
offline
RE: Grafičke iz Nvidije
Mentalist kaže...

Samo 8 miliuna dolara??

 

Razer stile pakovanje.

Da, "samo" 8 milijuna dolara. Kaj je to jedan dnevni đeparac, ne?Osmijeh

14 godina
protjeran
offline
RE: Grafičke iz Nvidije
Jack Sparrow kaže...
Mentalist kaže...

Samo 8 miliuna dolara??

 

Razer stile pakovanje.

Da, "samo" 8 milijuna dolara. Kaj je to jedan dnevni đeparac, ne?Osmijeh

 

Da, nekako mi se cini malo. Mislim ipak se tu radi o novoj grani u jednoj od 2 firme koje se bave diskretnim grafickim karticama.

13 godina
offline
Grafičke iz Nvidije

Ako FoxConn prozvodi tako kvalitetne djelove kako Don Kihoty navodi to bi trebale biti samo GS kartice,

a inače podržavam ovakvu odluku nVidi-e i volio bih da ATI/AMD počne ovako!Cool

Ali ne shvaćam zašto nVidia to počela furat valjda radi toga što je proizvodnja GTX460 kao proizvodnja

jedne HD5870 a prodaje se po 2x manjoj cjenu pa partnerima tu nema profita pa se izvlači!

Ako bog dadne uskoru ću gledat marke kao POV,EVGA na ATI/AMD karticama!

Bilo bi cool vidit jednu HD5970 ali Point Of View izdanje :)

Da pitam Don Kihoty-a dali se Galaxy bavio ATI-evim karticama?

Po svemu sudeći ako nVidia ne počne stavljati nove grafike bit će vraga

jer će ATI udarit po našem džepu i biti će ultra skupih grafika do 28nm proivodnog procesa!

Jer ipak cjena GTX460 nemože padati višše a ATI svoje karte prodaje debelo iznad njihove prave vrjednosti!

P.S.Ako netko nabavi jednu pravac Slike Vašeg Hardvera!Bogataš

"The war is in your blood.Don't fight it!"-John Rambo
Moj PC  
1 0 hvala 0
15 godina
protjeran
offline
Grafičke iz Nvidije

why not?

go nvidia go..!Osmijeh

load up on guns bring your friends its fun to loose..
Moj PC  
3 0 hvala 0
14 godina
protjeran
offline
RE: Grafičke iz Nvidije

Pa ATi i radi sam svoje kartice...

Odnosno njegov najveći partner koji ga nikad neće iznevjeriti, koji je nekad bio sastavni dio ATi-a (danas je sve to AMD).

 

Sapphire -> ATi.

 

U čemu je razlika? Pa, nVidia je prije dizajnirala samo čipove, ali ne i PCB,

ali po ovome izgleda da će nVidija u budućnosti u suradnji sa FoxConnom raditi svoje PCB-e.

 

ATi (AMD) dizajnira svoje PCB-e, ali naravno ima i nereferntnih PCB-a.

 

Što se tiče Galaxy-a, ne vjerujem da će ikad biti ATi/AMD brand proizvođač.

 

To smo naravno rekli i za Gainward koji je bio "zeleni kampus",

prešao u ATi proizvodnju, napravio 4850GS sa DDR5 (4870HD iole, još i bolja),

te dobio šut kartu od ATi-a...

Gigabyte Superman, ASRock Kryptonite http://www.mein-pc.eu/Profil/Don-Kihoty-/14184
16 godina
offline
Grafičke iz Nvidije

Malo stariji sjećaju se kraja '90-ih, kada je 3Dfx kupio STB, a nešto kasnije i S3 Diamond. Oba proizvođača grafičkih čipova tim su potezom ujedno prestali isporučivati svoje čipove drugim nezavisnim proizvođačima grafičkih kartica. Iz tko zna kojih razloga to im je tada izgledalo kao pravi potez, no 3Dfx je propao, a S3 je danas na marginama u VIA-inom vlasništvu. Vjerujem dijelom i zbog tih poteza, zbog problema koji dolaze u distribuciji i proizvodnim kapacitetima.

 

ATI je sa drugom generacijom Radeona napravio suprotno, pa su se uz njihove Built by ATI pojavile i Powered by ATI kartice, što je vjerujem imalo pozitivan efekt na raširenost i prihvaćenost njihovih čipova. S vremenom su potpuno prestali s proizvodnjom vlastitih kartica, a zatim su sami kupljeni od AMD-a.

 

Nvidia pak do sada nikada nije na tržištu imala svoje vlastite grafičke kartice, već je od Riva modela uživala razgranatu prodajnu mrežu kroz brojne nezavisne proizvođače kartica. Ovu suradnju s Foxconnom vidim kao dobar marketing, jer su ustvari samo sklopili ugovor s jednim (jakim) ugovornim proizvođačem koji će za njih proizvoditi "Built by Nvidia" kartice. Na taj način mogu pokrivati eventualne probleme s dostupnošću svojih rješenja zbog propadanja nekih firmi koje su radile njihove kartice i prelaska drugih na ATI-jeve čipove, a ujedno i imati jednu marketinški ekskluzivniju seriju grafičkih kartica, ukoliko se malo potrude (sjetimo se Gainwardovih golden sampleova i sl.).

 

Naučili su na pogrešci koju su napravili 3Dfx i S3, no ionako je danas realnije da bi neki veliki igrač kupio njih, nego oni nekog nezavisnog proizvođača kartica, jer vjerujem da nitko od njih nema kapacitete za proizvodnju po 3Dfx-STB principu. Ukoliko dobro iskoriste marketing i ostalim proizvođačima kartica ostave ravnopravne uvjete za proizvodnju, ovime mogu samo profitirati, što im je današnje vrijeme itekako potrebno.

A legend says that Chuck Norris was intended to be included as a wonder/unit in Civ4 but was removed due to a seemingly irreparable bug that allowed his creator to defeat UN in less than one turn.
Poruka je uređivana zadnji put sri 6.10.2010 22:24 (Leprechaun).
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
RE: Grafičke iz Nvidije
Don Kihoty kaže...

Pa ATi i radi sam svoje kartice...

Odnosno njegov najveći partner koji ga nikad neće iznevjeriti, koji je nekad bio sastavni dio ATi-a (danas je sve to AMD).

 

Sapphire -> ATi.

 

U čemu je razlika? Pa, nVidia je prije dizajnirala samo čipove, ali ne i PCB,

ali po ovome izgleda da će nVidija u budućnosti u suradnji sa FoxConnom raditi svoje PCB-e.

 

ATi (AMD) dizajnira svoje PCB-e, ali naravno ima i nereferntnih PCB-a.

 

Što se tiče Galaxy-a, ne vjerujem da će ikad biti ATi/AMD brand proizvođač.

 

To smo naravno rekli i za Gainward koji je bio "zeleni kampus",

prešao u ATi proizvodnju, napravio 4850GS sa DDR5 (4870HD iole, još i bolja),

te dobio šut kartu od ATi-a...

Hvala!

Vidiš Gainward je za nVidiu nešš kao Sapphire za ATI!

Galaxy je nepopravljiv Belji se

 

"The war is in your blood.Don't fight it!"-John Rambo
14 godina
protjeran
offline
RE: Grafičke iz Nvidije

Danas je definitivno PALIT jedan od naj naj dilera (nekad ih ima kod nas, nekad nema).

 

Gainward kao da kopira njihov dizajn (i vice versa).

 

http://ixbtlabs.com/articles3/video/gf104-2-p1.html

 

Inače, ovdje vam je jedna referentna FoxConnica 768MB.

Leadtech/WinFast je FoxConn brand.

(zašto dva imena, LeadTech je više bio baziran za grafike i TV kartice, a WinFast za ploče).

 

Gigabyte Superman, ASRock Kryptonite http://www.mein-pc.eu/Profil/Don-Kihoty-/14184
15 godina
neaktivan
offline
RE: Grafičke iz Nvidije
Don Kihoty kaže...

Pa ATi i radi sam svoje kartice...

Odnosno njegov najveći partner koji ga nikad neće iznevjeriti, koji je nekad bio sastavni dio ATi-a (danas je sve to AMD).

 

Sapphire -> ATi.

 

U čemu je razlika? Pa, nVidia je prije dizajnirala samo čipove, ali ne i PCB,

ali po ovome izgleda da će nVidija u budućnosti u suradnji sa FoxConnom raditi svoje PCB-e.

 

ATi (AMD) dizajnira svoje PCB-e, ali naravno ima i nereferntnih PCB-a.

 

Što se tiče Galaxy-a, ne vjerujem da će ikad biti ATi/AMD brand proizvođač.

 

To smo naravno rekli i za Gainward koji je bio "zeleni kampus",

prešao u ATi proizvodnju, napravio 4850GS sa DDR5 (4870HD iole, još i bolja),

te dobio šut kartu od ATi-a...

 

Cool kartica ta 4850GS, da mi ju je nabaviti... Inače, Gainward je isto radio i nVidiji, sjećam se recimo golden 7600GS s DDR3 koja je de facto bila 7600GT, pa ih je nVidija tolerirala.

Pitam se samo zašto ATi i nVidija ne sankcioniraju i kad proizvođači stavljaju sporiju memoriju, režu sabirnicu i slično. Kao da već ne vlada dovoljna zbrka s modelima.

 

 

15 godina
online
RE: Grafičke iz Nvidije
The Man kaže...

Ne kužim samo zašto to ne rade od samog početka, AMD također?

 

 

Možda im je škola bio 3DFX koji je to radio sam i na kraju propao , tko zna ...

15 godina
neaktivan
offline
Grafičke iz Nvidije

Ja sam kupio Point of View GTX 460 768 mb, 192 bit i mogu reci da je odlicna. Radi odlicno,ali i overclockira se ko luda. Nevinašce

 

Pics below...

 

EDIT: jedino mi se ne dopada glupa naljepnica na njoj. Ovaj referentni dizajn od Nvidie je bolji.

POV gtx 460 POV gtx 460
POV gtx 460 overclock POV gtx 460 overclock
Poruka je uređivana zadnji put sri 6.10.2010 23:30 (Njambris).
Moj PC  
0 1 hvala 0
14 godina
offline
RE: Grafičke iz Nvidije
Njambris kaže...

Ja sam kupio Point of View GTX 460 768 mb, 192 bit i mogu reci da je odlicna. Radi odlicno,ali i overclockira se ko luda. Nevinašce

 

Pics below...

 

EDIT: jedino mi se ne dopada glupa naljepnica na njoj. Ovaj referentni dizajn od Nvidie je bolji.

Oprosti, ali kakve veze ima tvoj post s ovom temom, i kad si ju već clock-nio, da odma kažem, ne sumnjam u tvoje sposobnosti, mogo si ju malo i opteretit da vidimo kak stoji!?

Google je pametan samo onoliko koliko je pametan i onaj koji ga koristi!?
13 godina
offline
Grafičke iz Nvidije

@Njambris

 

Jel' koristiš stock hlađenje ??

 

On topic...

Ovo sam stalno priželjkivao,i iako direktno ne proizvodi Nvidia te kartice.

Biti će super ako ovako nastave, pa u nekoj skoroj budućnosti i sami krenu bez

Firme koja im radi sve pod ugovorom :D

 
2 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Grafičke iz Nvidije

@ Ivsa - Meni se cini da moj post ima vise veze s temom nego tvoj. Moras se praviti pametan, ali nema veze. Sto se tice opterecenja evo ti slike s opterecenjem. Sta hoces i 3DMark Vantage test da ti napravim??? Sto se tice temperatura ok su. Oko 30 na idle i oko 60 na full load.

 

Sto se tice teme:

 

Dobar potez Nvidie, ali ipak samo organicene kolicine (vjerovatno da ispitaju trziste).

POV gtx 460 overclock opt POV gtx 460 overclock opt
Poruka je uređivana zadnji put čet 7.10.2010 0:34 (Njambris).
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Grafičke iz Nvidije

Dobro za NVidiu, ako žele neka idu.

 

ATi je prije prodavo isto tako, te je ima odličnu All  In Wonderseriju kojesad više nema.

http://www.speedtest.net/result/917164172.png
 
3 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
RE: Grafičke iz Nvidije
Don Kihoty kaže...

Danas je definitivno PALIT jedan od naj naj dilera (nekad ih ima kod nas, nekad nema).

 

Gainward kao da kopira njihov dizajn (i vice versa).

 

http://ixbtlabs.com/articles3/video/gf104-2-p1.html

 

Inače, ovdje vam je jedna referentna FoxConnica 768MB.

Leadtech/WinFast je FoxConn brand.

(zašto dva imena, LeadTech je više bio baziran za grafike i TV kartice, a WinFast za ploče).

 

 

Palit je samo vlasnik Gainwarda, Galaxy-a i Expervision-a Cool

Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice