Google smanjuje defaultni broj aplikacija unutar A

poruka: 18
|
čitano: 3.453
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Google smanjuje defaultni broj aplikacija unutar A".
16 godina
offline
Google smanjuje defaultni broj aplikacija unutar A

Aleluja, finally, napokon...

 
11 1 hvala 0
16 godina
offline
Re: Google smanjuje defaultni broj aplikacija unut
makopos kaže...

Aleluja, finally, napokon...

 

Ali još uvijek nedovoljno...što će nam one nepotrebne Mail, Browser i slične aplikacije, kad će svatko staviti Chrome, Gmail i slično

It is our duty as men and women to proceed as though the limits of our abilities do not exist - Pierre Teilhard de Chardin
16 godina
offline
Re: Google smanjuje defaultni broj aplikacija unut
segregator kaže...
makopos kaže...

Aleluja, finally, napokon...

 

Ali još uvijek nedovoljno...što će nam one nepotrebne Mail, Browser i slične aplikacije, kad će svatko staviti Chrome, Gmail i slično

 To su od proizvođača. Chrome, Gmail, itd., dolaze sa androidom po defaultu. Bilo bi najbolje kad proivođač nebi stavljao te svoje aplikacije. Živi bili pa vidjeli, ja sam ljubitelj stock-a. Pa se radujem da sve više se vraća to korijenima. 

People who are crazy enough to think they can change the world are the ones who do.
Poruka je uređivana zadnji put pet 21.8.2015 14:32 (Aki).
9 godina
protjeran
offline
Google smanjuje defaultni broj aplikacija unutar A

Meni nije jasno tko u svim tim firmama odlučuje o instalaciji aplikacija, tj zašto im je prioritet (loša) "personalizacija" sučelja i korisničkog iskustva, umjesto da se posvete optimizaciji sustava. Tj zašto ne dopuštaju deinstalirati default aplikacije?

 

Po meni bi pun pogodak bio da zaključaju samo nekoliko osnovnih aplikacija nužnih za funkcioniranje telefona, a da ostale dopuste deinstalirati.

Poruka je uređivana zadnji put pet 21.8.2015 15:00 (Mazga).
 
0 1 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Google smanjuje defaultni broj aplikacija unut
Aki kaže...
segregator kaže...
makopos kaže...

Aleluja, finally, napokon...

 

Ali još uvijek nedovoljno...što će nam one nepotrebne Mail, Browser i slične aplikacije, kad će svatko staviti Chrome, Gmail i slično

 To su od proizvođača. Chrome, Gmail, itd., dolaze sa androidom po defaultu. Bilo bi najbolje kad proivođač nebi stavljao te svoje aplikacije. Živi bili pa vidjeli, ja sam ljubitelj stock-a. Pa se radujem da sve više se vraća to korijenima. 

 ja ne cu, ja cu instalirati dolphin

12 godina
offline
Re: Google smanjuje defaultni broj aplikacija unut
Mazga kaže...

Meni nije jasno tko u svim tim firmama odlučuje o instalaciji aplikacija, tj zašto im je prioritet (loša) "personalizacija" sučelja i korisničkog iskustva, umjesto da se posvete optimizaciji sustava. Tj zašto ne dopuštaju deinstalirati default aplikacije?

 

Po meni bi pun pogodak bio da zaključaju samo nekoliko osnovnih aplikacija nužnih za funkcioniranje telefona, a da ostale dopuste deinstalirati.

Rootaš i radiš što hoćeš.

 

A gdje je pečat?
15 godina
offline
Google smanjuje defaultni broj aplikacija unutar A

Google smanjuje defaultni broj aplikacija unutar Androida

Google smanjuje broj defaultnih aplikacija unutar Androida

 
7 1 hvala 0
15 godina
offline
Re: Google smanjuje defaultni broj aplikacija unut
ivek decembarski kaže...
Mazga kaže...

Meni nije jasno tko u svim tim firmama odlučuje o instalaciji aplikacija, tj zašto im je prioritet (loša) "personalizacija" sučelja i korisničkog iskustva, umjesto da se posvete optimizaciji sustava. Tj zašto ne dopuštaju deinstalirati default aplikacije?

 

Po meni bi pun pogodak bio da zaključaju samo nekoliko osnovnih aplikacija nužnih za funkcioniranje telefona, a da ostale dopuste deinstalirati.

Rootaš i radiš što hoćeš.

 

 I izgubiš garanciju...

http://pljusak.com/sibenik_krvavice/wx.htm
15 godina
neaktivan
offline
Google smanjuje defaultni broj aplikacija unutar A
Bolja ideja je nek dođu s mobom i pri prvom paljenju nek se pita jel ih želiš instalirati ili ne (i da možeš odabrat pojedinačno) i u slučaju da odbiješ nek se obrišu. Tako profitiraju i korisnici (zbog jednostavnosti i ne nameću im se aplikacije te ih ne moraju skidati (ako ti ne koristiš maps, kako zanš da ih ja ne koristim?)) i google (ipak će se neke od njegovih aplikacija instalirati).
--------------------------------------------------------------------------------------------
 
0 1 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Google smanjuje defaultni broj aplikacija unutar A

Jedino što treba ostat a što ljudi kako tako koriste su Gmail, Youtube i Chrome sve ostalo bezvezne aplikacije i u potpunosti nepotrebne.

 
0 1 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Re: Google smanjuje defaultni broj aplikacija unut
BlackMoon kaže...
ivek decembarski kaže...
Mazga kaže...

Meni nije jasno tko u svim tim firmama odlučuje o instalaciji aplikacija, tj zašto im je prioritet (loša) "personalizacija" sučelja i korisničkog iskustva, umjesto da se posvete optimizaciji sustava. Tj zašto ne dopuštaju deinstalirati default aplikacije?

 

Po meni bi pun pogodak bio da zaključaju samo nekoliko osnovnih aplikacija nužnih za funkcioniranje telefona, a da ostale dopuste deinstalirati.

Rootaš i radiš što hoćeš.

 

 I izgubiš garanciju...

Koga briga, vrijedno je toga.

But where did he come from, this fleck of spite in an abandoned paradise?
12 godina
neaktivan
offline
Google smanjuje defaultni broj aplikacija unutar A

Nisam Android korisnik nego Apple pa mi dio recenice nije jasan, ako moze pojasnjenje (molim bez spika Android - Apple, pitanje je cisto tehnicko). Na iOS-u kad ugasis aplikaciju ona se za neko kratko vrijeme (mislim minutu) potpuno gasi i vise nema procesa u pozadini (osim ako nije GPS ili VOIP). Zasto su ovdje navedeni procesi za aplikacije tipa Google Plus, NewsStand i slicno? Znaci li to da aplikacije na Androidu mogu raditi u pozadini i dok ih korisnik ne koristi?

 
0 1 hvala 0
9 godina
protjeran
offline
Re: Google smanjuje defaultni broj aplikacija unut
zoki.zlikowski kaže...

Nisam Android korisnik nego Apple pa mi dio recenice nije jasan, ako moze pojasnjenje (molim bez spika Android - Apple, pitanje je cisto tehnicko). Na iOS-u kad ugasis aplikaciju ona se za neko kratko vrijeme (mislim minutu) potpuno gasi i vise nema procesa u pozadini (osim ako nije GPS ili VOIP). Zasto su ovdje navedeni procesi za aplikacije tipa Google Plus, NewsStand i slicno? Znaci li to da aplikacije na Androidu mogu raditi u pozadini i dok ih korisnik ne koristi?

 Aplikacije na Androidu se ne gase, već čuče u RAM-u, radi "bržeg i ugodnijeg" rada - brže se pokrenu iz rama, nego kad su ugašene.

 

Ideja je odlična, ali problem je što se pokrenu i one aplikacije koje koristiš jednom godišnje i zauzimaju dragocjene resurse.

 

Uz to, aplikacije nemaju takvu kontrolu kvalitete kao kod ios-a, pa neke bezvezne aplikacije znaju biti gladne resursa i rade svašta u pozadini

16 godina
offline
Re: Google smanjuje defaultni broj aplikacija unut
Aki kaže...
segregator kaže...
makopos kaže...

Aleluja, finally, napokon...

 

Ali još uvijek nedovoljno...što će nam one nepotrebne Mail, Browser i slične aplikacije, kad će svatko staviti Chrome, Gmail i slično

 To su od proizvođača. Chrome, Gmail, itd., dolaze sa androidom po defaultu. Bilo bi najbolje kad proivođač nebi stavljao te svoje aplikacije. Živi bili pa vidjeli, ja sam ljubitelj stock-a. Pa se radujem da sve više se vraća to korijenima. 

 

Chrome i Gmail NE dolaze po defaultu, zašto bi ih inače nudili na playstore...Mail i Browser su isto Googleovi i dolaze sa Androidom...isto tako ima defaultna

Camera i Camera sa playstorea, pa onda Gallery i Photos

 

Ovo je otprilike ono što dolazi defaultno, minus benchmark programi i xbmc:

 

http://cdn.eteknix.com/wp-content/uploads/2013/05/2013_05_22_19.20.31.png

 

It is our duty as men and women to proceed as though the limits of our abilities do not exist - Pierre Teilhard de Chardin
Poruka je uređivana zadnji put sub 22.8.2015 11:14 (segregator).
13 godina
offline
Re: Google smanjuje defaultni broj aplikacija unut
Mazga kaže...
zoki.zlikowski kaže...

Nisam Android korisnik nego Apple pa mi dio recenice nije jasan, ako moze pojasnjenje (molim bez spika Android - Apple, pitanje je cisto tehnicko). Na iOS-u kad ugasis aplikaciju ona se za neko kratko vrijeme (mislim minutu) potpuno gasi i vise nema procesa u pozadini (osim ako nije GPS ili VOIP). Zasto su ovdje navedeni procesi za aplikacije tipa Google Plus, NewsStand i slicno? Znaci li to da aplikacije na Androidu mogu raditi u pozadini i dok ih korisnik ne koristi?

 Aplikacije na Androidu se ne gase, već čuče u RAM-u, radi "bržeg i ugodnijeg" rada - brže se pokrenu iz rama, nego kad su ugašene.

 

Ideja je odlična, ali problem je što se pokrenu i one aplikacije koje koristiš jednom godišnje i zauzimaju dragocjene resurse.

 

Uz to, aplikacije nemaju takvu kontrolu kvalitete kao kod ios-a, pa neke bezvezne aplikacije znaju biti gladne resursa i rade svašta u pozadini

 

Ovdje nije samo riječ o držanju appova u radnoj memoriji (to sustav čisti ako mu je kritično) već o tome da aplikacija uopće ne mora imati vidljivu komponentu da bi radila već se neki njezin aspekt izvršava u obliku servisa koji se odvija u pozadini. Tako da je zapravo odgovor - ovisi o aplikaciji.

15 godina
odjavljen
offline
Re: Google smanjuje defaultni broj aplikacija unut
BlackMoon kaže...

 I izgubiš garanciju...

Svašta

 

Odake si to izvukao...

And I looked, and behold a pale horse: and his name that sat on him was Death, and Hell followed with him...
12 godina
neaktivan
offline
Re: Google smanjuje defaultni broj aplikacija unut
Mazga kaže...

Meni nije jasno tko u svim tim firmama odlučuje o instalaciji aplikacija, tj zašto im je prioritet (loša) "personalizacija" sučelja i korisničkog iskustva, umjesto da se posvete optimizaciji sustava. Tj zašto ne dopuštaju deinstalirati default aplikacije?

 

Prioritet im je u zaradi, što je i logično. Google da bi nastavio zgrcati milione dolara, mora, pa makar i na ovako silovit i ružan način, tjerati korisnike da koriste BAŠ NJIHOVE aplikacije. U suprotnom kad se javi potražnja za određenom aplikacijom, postoji izvjesna mogućnost da će korisnik odabrati third party opciju na štetu Googlea.

 

Ista je stvar s proizvođačima mobitela koji nekad nakrcaju uređaj "bloatwareom", za bolju ilustraciju uzmimo primjer (barem starijih, nisam dugo koristio) Prestigio mobitela/tableta, koji dolaze s aplikacijama kao što su čitač e-knjiga. Tu se mogu uzeti veliki novci prvenstveno jer većina aplikacija tog tipa omogućuje kupnju sadržaja, bilo to e-knjige, mp3 glazba, aplikacije (baš je spomenuti Prestigio nekad dolazio s vlastitom trgovinom softvera, bez Google Playa, odnosno tadašnjeg Marketa) ili nešto drugo, reklamnog ili drugog tipa. 

 

To je razlog zašto se ne dopušta deinstalacija, a oni koji dopuštaju, mogu uzrokovati pogoršanje stabilnosti OS-a jer su takve aplikacije često povezane i ponekad duboko integrirane u sam sustav.

 

 

★ mojmobitel.wordpress.com ★
12 godina
neaktivan
offline
Re: Google smanjuje defaultni broj aplikacija unut
zerocool12 kaže...
Bolja ideja je nek dođu s mobom i pri prvom paljenju nek se pita jel ih želiš instalirati ili ne (i da možeš odabrat pojedinačno) i u slučaju da odbiješ nek se obrišu..

Super ideja ali nažalost neizvediva jer je većina korisnika smartphonea sasvim obična populacija, koja želi što jednostavniji mobitel po principu upali i vozi. Možda je nama na ovom informatičkom forumu poznata svaka od tih aplikacija i znamo što služi čemu, pa bi brzo preskočili taj korak, ali za sve ostale to znači čitanje dugačkih opisa, pregledavanje screenshotova određene aplikacije, pregled ocjena korisnika i sve ostalo što postoji na PlayStoreu. 

 

I ovako ljudi ne znaju "postaviti" osnovne opcije nakon kupnje Android uređaja, kao što je obično povezivanje s Google računom, postavljanje WiFi mreže i dr. pa čisto sumnjam da bi Google dodatno komplicirao u tom koraku.

 

Potez koji je napisan u članku mi se čini najboljim - izbaci sve nepotrebno, a tko želi - želi, tko zna - zna... Uostalom, ne bi bilo fer jer na taj način bi se nastavila tradicija monopoliziranja tržišta mobitela s vlastitim aplikacijama, pa makar se samo nudila njihova instalacija (posebno ako bi sve kućice bile unaprijed označene).

★ mojmobitel.wordpress.com ★
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice