Google konačno šalje Gmail u mirovinu?

poruka: 44
|
čitano: 8.217
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Google konačno šalje Gmail u mirovinu?".
12 godina
offline
Google konačno šalje Gmail u mirovinu?

realno, tehnički, nikad u povijesti nismo vidjeli nešto tolko loše kao gmail i to kvazi web sučelje.. i said

 
2 70 hvala 0
10 godina
neaktivan
offline
Google konačno šalje Gmail u mirovinu?

Ode yahoo mail, ode gmail.... nadam se da će NSA otvorit mail server (kad već sve prisluškuju da imamo i neke koristi od njih), inače ću morati kupiti HB olovku, šiljilo, paket papira i markica.

Moj PC  
3 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Google konačno šalje Gmail u mirovinu?

Nemojte me krivo shvatiti ali svi drugi HR mediji (Jutarnj, Večernji itd.) su ovo objavili 2 dana prije informatičkog BOL-a. Jel vi dobivate obavijesti pismom Hrvatske pošte možda zato kasni :)

13 godina
offline
Re: Google konačno šalje Gmail u mirovinu?
makopos kaže...

Nemojte me krivo shvatiti ali svi drugi HR mediji (Jutarnj, Večernji itd.) su ovo objavili 2 dana prije informatičkog BOL-a. Jel vi dobivate obavijesti pismom Hrvatske pošte možda zato kasni :)

Ima to i dobrih strana kolega! 

 

Kada bude smak svijeta, mi će mo to saznati sa nekoliko dana zakašnjenja, blaženi u neznanju, uživati će mo a da nismo bili niti svjesni toga, hehehehehehehe!!!! 

ATJ Lučko
15 godina
offline
Re: Google konačno šalje Gmail u mirovinu?
makopos kaže...

Nemojte me krivo shvatiti ali svi drugi HR mediji (Jutarnj, Večernji itd.) su ovo objavili 2 dana prije informatičkog BOL-a. Jel vi dobivate obavijesti pismom Hrvatske pošte možda zato kasni :)

 

Ne razumijem zasto u ovoj konkretnoj vijesti je to problem?

Sto su citatelji BOL-a propustili, ili za sto su ostali uskraceni doznavsi ovu vijest dva dana kasnije?

 

 

Gods are fragile things; they may be killed by a whiff of science or a dose of common sense. – Chapman Cohen
16 godina
offline
Google konačno šalje Gmail u mirovinu?

Evo sad će nešto saznati. 

 

"će mo" se ne piše odvojeno nego zajedno, dakle "ćemo"

Poruka je uređivana zadnji put pon 7.12.2015 13:40 (lllnuclearlll).
Moj PC  
17 0 hvala 0
12 godina
odjavljen
offline
Re: Google konačno šalje Gmail u mirovinu?
makopos kaže...

Nemojte me krivo shvatiti ali svi drugi HR mediji (Jutarnj, Večernji itd.) su ovo objavili 2 dana prije informatičkog BOL-a. Jel vi dobivate obavijesti pismom Hrvatske pošte možda zato kasni :)

 

Ti mediji turaju nos tamo gdje im nije mjesto. A kad turaš nos onda ćeš uvijek prvi znati ;)

16 godina
offline
Re: Google konačno šalje Gmail u mirovinu?
syncmaster245b kaže...

 

Ne razumijem zasto u ovoj konkretnoj vijesti je to problem?

Sto su citatelji BOL-a propustili, ili za sto su ostali uskraceni doznavsi ovu vijest dva dana kasnije?

 

 

 

Eh da je to jedna vijest... IT vijesti brže doznam svugdje drugdje nego na ovdje. Ali budimo iskreni kad tako je.

10 godina
offline
Google konačno šalje Gmail u mirovinu?

Ja tu ne vidim zapravo nikakvu vijest,ja se evo išao sad prijavit na inbox i početna poruka je da se Gmail ne gasi.

gmail gmail
Poruka je uređivana zadnji put pon 7.12.2015 13:55 (Ripjaw).
Moj PC  
1 0 hvala 1
15 godina
offline
Google konačno šalje Gmail u mirovinu?

Koliko sam nabrzaka pokušao naći, hisam uspio skužiti gdje se podešavaju sve one silne mogućnosti Gmaila poput dodavanja vanjskih POP3 accounta?

Deckard
Moj PC  
1 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Google konačno šalje Gmail u mirovinu?

Trebat će se naviknut na google inbox... Meni na prvu nije baš user friendly.

 

Imam osjećaj da će ova default grupiranja ljudima raditi probleme odnosno da neće primjetiti možda neke bitne mailove.

Moj PC  
1 0 hvala 0
8 godina
odjavljen
offline
Google konačno šalje Gmail u mirovinu?

Novinari se ne znaju služiti engleskim jezikom?

Znaš kako kažu za internet – muškarci su muškarci, žene su također muškarci, a klinci su tajni agenti. – Lastan, travanj 2010.
Moj PC  
12 0 hvala 1
16 godina
offline
Google konačno šalje Gmail u mirovinu?

Ok, sad sam malo isprobao taj Inbox i imam nekoliko problema koji otežavaju korištenje:

 

- iz nekog razloga, svi time-stampovi su prikazani u 12h prikazu vremena (manji problem, ali glupo da toga nema u opcijama)
- nema prikaza vremena/datuma primitka poruke u glavnom prozoru gdje su sve poruke (ako je poruka starija od jednog dana); da bi vidjeli datum neke poruke, treba ju otvoriti (EKSTREMNO GLUPO)
- pored toga, čak i kad otvorite poruku koja je starija od jednog dana, prikazan je SAMO DATUM poruke, a ne i vrijeme, pa je potrebno još dodatno otvarati detalje poruke kako bi vidjeli u koliko sati je poruka poslana (ono, stvarno WTF?!)
- redoslijed prikaza bundled poruka je "naopačke"; kod prikaza svih poruka, najnovija poruka je na početku, a najstarija na dnu, dok je kod prikaza bundled poruka, redoslijed obrnuti (ne znam zašto); tako da je najnovija poruka na dnu; što je problem kad imate 47 poruka u jednom bundle-u pa treba scrolat svaki put do dna da bi došli do najnovije poruke.
- nema mogućnosti prebacivanja na kompaktni prikaz; ovaj "prošireni" prikaz s prikazom attachanih slika je zgodan i praktičan, ali bi jednako tako bilo zgodno i praktično da postoji neki gumb za lako prebacivanje na compact view tako da se dobije više poruka na ekranu, bez puno scrolanja

 

Sve u svemu, nepotrebno promijenjeno sučelje koje ne nudi dovoljno prednosti (a zapravo nudi većinom mane) u usporedbi sa klasičnim gmail-om, a koje izgleda kao da ga je napravio netko tko do sad nije nikad koristio email.

 

http://dejankober.com/, http://dd3d.hr/
Poruka je uređivana zadnji put pon 7.12.2015 15:00 (Berko).
Moj PC  
15 0 hvala 5
11 godina
neaktivan
offline
Google konačno šalje Gmail u mirovinu?

Osnovna značajka Inboxa je da je nepregledan.

Probao sam ga i na Androidu i deinstalirao.

Google ima običaj ukidati ili mijenjati općeprihvaćene i ostale aplikacije koje dobro rade.

Calendar Sync im npr. nikada neću oprostiti!

 
12 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Re: Google konačno šalje Gmail u mirovinu?
Thommar kaže...

Osnovna značajka Inboxa je da je nepregledan.

Probao sam ga i na Androidu i deinstalirao.

Google ima običaj ukidati ili mijenjati općeprihvaćene i ostale aplikacije koje dobro rade.

Calendar Sync im npr. nikada neću oprostiti!

Ja koristim Inbox na Androidu i sasvim mi je uredu. Doduše, možda to ima veze sa time što rijetko dobivam poruke, pa ne trebam kopati po hrpi kategorija.  

But where did he come from, this fleck of spite in an abandoned paradise?
11 godina
offline
Google konačno šalje Gmail u mirovinu?

Google-ov Inbox je g****, ja sam se jos prosli mj. poceo migrirati na mail.ru, na dosadasnji osobni gmail racun cu staviti da mi prosljeduje poruke na mail.ru i tjt.

Moj PC  
0 1 hvala 0
15 godina
offline
Re: Google konačno šalje Gmail u mirovinu?
Arendelle kaže...

Novinari se ne znaju služiti engleskim jezikom?

 -ma ne..  krivac je google (translate..)

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
15 godina
offline
Re: Google konačno šalje Gmail u mirovinu?
makopos kaže...
syncmaster245b kaže...

 

Ne razumijem zasto u ovoj konkretnoj vijesti je to problem?

Sto su citatelji BOL-a propustili, ili za sto su ostali uskraceni doznavsi ovu vijest dva dana kasnije?

 

 

 

Eh da je to jedna vijest... IT vijesti brže doznam svugdje drugdje nego na ovdje. Ali budimo iskreni kad tako je.

 

No i dalje si tu vec 7 godina

 

I da, nisi mi odgovorio na pitanje.

Gods are fragile things; they may be killed by a whiff of science or a dose of common sense. – Chapman Cohen
16 godina
offline
Re: Google konačno šalje Gmail u mirovinu?
Berko kaže...

Ok, sad sam malo isprobao taj Inbox i imam nekoliko problema koji otežavaju korištenje:

 

 

 

Sve u svemu, nepotrebno promijenjeno sučelje koje ne nudi dovoljno prednosti (a zapravo nudi većinom mane) u usporedbi sa klasičnim gmail-om, a koje izgleda kao da ga je napravio netko tko do sad nije nikad koristio email.

 

 hvala na previewu:)
A čuj, ja to vidim kao googleovo farbanje tunela. Samo kaj oni farbaju sa svojim novcima, između ostaloga i kako bi imali manji porez na kapitalnu dobit, gdje god ga prijavljuju. Negdje u irskom poštanskom sandučiću ili kajmanskim otocima. Jednostavno su previše narasli ljudstvom (jer SVAKA birokracija nezadrživo biološki voli rasti ako ima plodno tlo - manjak kontrole i višak para) i treba smislit posel za sve te ljude. Kako imaju para, a njihov čuveni brainstorming sa hipsterima već godinama nije smislio ništa što bi se primilo i zaradilo novce (ne računam kupovanje drugih firmi i proizvoda), na nekom brainstormingu su se redom sjetili "ajmo pogledat kaj nam je od projekata najstarije, pa da to izmjenimo" I tako, prvo je na red došla tražilica. U nju se nisu usudili dirati jer im je priskrbila svo to bogatstvo, pa su samo "dizajnerima" dali mjesece da dr*aju po dizajnu onih famoznih 6 slova. Pa su si rinejmali cijelu firmu. Nazvali ju analfbeta. Da nebi ispalo da se još uvijek sve šverca u vlakiću iza Google tražilice (što je dobrim dijelom tako), nego eto sad je gugl fol samo jedan od projekata alfabete. Da ne duljim, nakon ubijanja ( po meni boljeg) gtalka i zamjene sa Hangoutsima i neznam čega sve ne, sad je na redu mejl. Uskoro možda i Android OS zamijene nekim novim fensi ChromeBugOS.om

http://www.bug.hr/forum/post/lcd-plazma-televizori/stvarni-vlasnici-brandova/2909836.aspx
12 godina
neaktivan
offline
Re: Google konačno šalje Gmail u mirovinu?
Jedina stvar koja se meni tu sviđa kod ovog je sto mi automatski slozio u grupu financije sve izvode od banke, pa su svi na jednom mjestu.
Ali ostalo djeluje nezgrapno.
No budemi vidili kako cemo se snalazit vremenom. Ali nekontam sto mjenjati konja koji pobjeđuje?
Živi život kao da ti je svaki dan zadnji dan!
9 godina
protjeran
offline
Re: Google konačno šalje Gmail u mirovinu?
Diazz72 kaže...

Google-ov Inbox je g****, ja sam se jos prosli mj. poceo migrirati na mail.ru, na dosadasnji osobni gmail racun cu staviti da mi prosljeduje poruke na mail.ru i tjt.

 Sretno na mail.ru, javi se kad stignes.

16 godina
offline
Google konačno šalje Gmail u mirovinu?

Pretpostavljam da su ciljani segment korisnici koji rade s puno mailova.

Ako primate 10ak netransakcijskih mailova tjedno, zapravo vam je overkill. 

 

 

Dnevno mi stize 70ak mailova, od cega je skoro pola transakcijsko (statusni mailovi, digest poruke, izvodi banke, ...) i Bundle opcija jako pomaze. Ostatak mailova su komunikacija i te dvije vrlo jednostavne mogucnosti - pin i snooze - su stvarno od koristi. Neki mailovi su jako bitni (npr. ugovori) - pin. Na neke mailove ne stignem odmah odgovoriti (iako sam procitao mail) ili traze paznju nakon nekog vremena (npr. fakture, dogovori za sastanke,..) - snooze. Inace se lako zaboravi, te nakon par dana mailovi potpuno zagube.

 

Fali malo bolje rukovanje attachmentima. Da ih bar izdvoje kao neku listu datoteka koje se mogu pretrazivati i filtrirati. I jos naprave brzi Preview u browseru.. Milina.

 

 

U pocetku sam malo zujao tjedan-dva dok se nisam navikao i prokuzio kako rade pojedine mogucnosti. 

 

A dizajn necu komentirati, to je stvar ukusa. To je neki trendy dizajn kojeg svi furaju (ili bolje reci, forsiraju).

 

 

EDIT;

 

Imam paid Google Apps pa nemam oglase. Da li se prikazuju oglasi negdje?

Poruka je uređivana zadnji put pon 7.12.2015 21:25 (dado).
 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Google konačno šalje Gmail u mirovinu?

Uz Outlook klijent uopće ne vidim potrebu otvarati web sučelje. Osim kada nisam za svojim kompom, a i tada imam na mobu mail app.

I am Guybrush Threepwood, Mighty Pirate!
Poruka je uređivana zadnji put pon 7.12.2015 21:45 (ROADRUNNER).
Moj PC  
1 0 hvala 0
15 godina
offline
Google konačno šalje Gmail u mirovinu?

Miro, Drago, ajmo gore pobrisati sve postove za koje se raspravljaju u vezi kašnjenja vijesti (po mogučnosti podijeliti kartone na jedan dan 24 sata)pa da možemo konačno raspraviti o konkretnoj vijesti, a ne o tome koliko vijestima trebaju da stignu. OStavite prvi komenta da skužimo je li sarkazam ili nije (a zna se da sarkazam ne prlazi na bugonlineu)

 

Dakle, što je Inbox? Otvorim Chrome ili Edge i u njemu moram da kucam i dalje www.gmail.com da odem na svoj gmail e-mail? Drugo sučelje? Kao što vijest stara preko godinu dana kaže da Inbox će biti dostupan za iOS i Android uređaje te kao web aplikacija. Hm.. dakle otvaram Web Browser i unutar njega moram skinuti Web aplikaciju (to za sada ide dobro samo Chromeu). Totalna idiotarija.

 

Znači sada mi pada ideja da patentiram primjerice Projekt Internet ili Projekt Surf, ili Project Email, pa sutra kome zatreba (Googlu, Microsoftu ili Appleu prodam za milionček Eura i osiguram si život do kraja).

 

Iskreno ovo je ono što se zove "proljetno čišćenje" iako je ovdje riječ o redovitom "jesenjem experimentiranju" (proljetno ćišćenje će doći naravno na proljeće) i upravo zbog ovakvih pozeta "Dont't be evil" je čisti bulshit od strane Googla (jedna od rijetkih stvari sa kojim se slažem sa pokojnim Jobsom) kao čista glupost zvana https://abc.xyz/ pa onda furaju da nisu konvencionalna kompanija. Meni su sve odvratniji i odvratniji a Mail (ili na hrvatskom Pošta) mi je je trenutno #1 Email klijen (podržava više računa tako da je tu i Outlook.com i Gmail.com) pa čak i ispred svemoćnog Outlooka koji dolazi uz paket Microsoft Office.

Moj PC  
0 5 hvala 0
16 godina
offline
Re: Google konačno šalje Gmail u mirovinu?
dado kaže...

Pretpostavljam da su ciljani segment korisnici koji rade s puno mailova.

Ako primate 10ak netransakcijskih mailova tjedno, zapravo vam je overkill. 

 

 

Dnevno mi stize 70ak mailova, od cega je skoro pola transakcijsko (statusni mailovi, digest poruke, izvodi banke, ...) i Bundle opcija jako pomaze. Ostatak mailova su komunikacija i te dvije vrlo jednostavne mogucnosti - pin i snooze - su stvarno od koristi. Neki mailovi su jako bitni (npr. ugovori) - pin. Na neke mailove ne stignem odmah odgovoriti (iako sam procitao mail) ili traze paznju nakon nekog vremena (npr. fakture, dogovori za sastanke,..) - snooze. Inace se lako zaboravi, te nakon par dana mailovi potpuno zagube.

 

Fali malo bolje rukovanje attachmentima. Da ih bar izdvoje kao neku listu datoteka koje se mogu pretrazivati i filtrirati. I jos naprave brzi Preview u browseru.. Milina.

 

 

U pocetku sam malo zujao tjedan-dva dok se nisam navikao i prokuzio kako rade pojedine mogucnosti. 

 

A dizajn necu komentirati, to je stvar ukusa. To je neki trendy dizajn kojeg svi furaju (ili bolje reci, forsiraju).

 

 

EDIT;

 

Imam paid Google Apps pa nemam oglase. Da li se prikazuju oglasi negdje?

Iskreno, meni je baš problem baratati sa puno mailova u njemu; da fora je to što grupira mailove, ali nemam kvalitetan pregled po datumu i satu kad mi je koji mail došao, niti kompaktniji pregled da mogu imat više mailova na ekranu (ironija ovog je da na forumu za inbox imaju identičan dizajn, ali imaju gumbe za compact i expand view, a nemaju ih u samom inboxu: LINK)
A najviše me živcira što mi u grupiranim porukama, najnoviju stavlja na dno liste! 

P.S. I živcira me taj "bijeli" dizajn... naporan je za oči. Zato na gmailu imam  tamnu temu.

http://dejankober.com/, http://dd3d.hr/
15 godina
offline
Re: Google konačno šalje Gmail u mirovinu?
overhaul kaže...
* * *

hvala na previewu:)
A čuj, ja to vidim kao googleovo farbanje tunela. Samo kaj oni farbaju sa svojim novcima, između ostaloga i kako bi imali manji porez na kapitalnu dobit, gdje god ga prijavljuju. Negdje u irskom poštanskom sandučiću ili kajmanskim otocima. Jednostavno su previše narasli ljudstvom (jer SVAKA birokracija nezadrživo biološki voli rasti ako ima plodno tlo - manjak kontrole i višak para) i treba smislit posel za sve te ljude. Kako imaju para, a njihov čuveni brainstorming sa hipsterima već godinama nije smislio ništa što bi se primilo i zaradilo novce (ne računam kupovanje drugih firmi i proizvoda), na nekom brainstormingu su se redom sjetili "ajmo pogledat kaj nam je od projekata najstarije, pa da to izmjenimo" I tako, prvo je na red došla tražilica. U nju se nisu usudili dirati jer im je priskrbila svo to bogatstvo, pa su samo "dizajnerima" dali mjesece da dr*aju po dizajnu onih famoznih 6 slova. Pa su si rinejmali cijelu firmu. Nazvali ju analfbeta. Da nebi ispalo da se još uvijek sve šverca u vlakiću iza Google tražilice (što je dobrim dijelom tako), nego eto sad je gugl fol samo jedan od projekata alfabete. Da ne duljim, nakon ubijanja ( po meni boljeg) gtalka i zamjene sa Hangoutsima i neznam čega sve ne, sad je na redu mejl. Uskoro možda i Android OS zamijene nekim novim fensi ChromeBugOS.om

Ne vidjeh kada sam dole pisao post ovaj tvoj, ali potpisujem sav tekst. Prvo par pixela pomjereneno na nekom od slova na Googlu pa onda cijeli font (koji mi je smeće).

Furaju se da su Green osvješteni a u stvari nakon što je Google izašao ana burzu kupli su si (ona dvojica) 747 čisto da imaju za zabave kada idu preko okeanski.

Sve što je tražilo pozivnice - i propalo je: The Wave, Hangouts, G+ (totalno suprotna politika od facebooka koja vas vuče za rukav da otvorite račun).

Kemijanje (kako bi to iHush rekao) po verzijama Androida, 5 godina se čeka da se sa 2.3 dođe do 4.0 a onda u roku od godine do 6.0 verzije. Verzija je ne bitna ali bitan sam broj da dostigne verziju broja iOS....

 

Google shame on you!

Because anything Korea does, Japan does it better.
15 godina
offline
Re: Google konačno šalje Gmail u mirovinu?
Google ima običaj ukidati ili mijenjati općeprihvaćene i ostale aplikacije koje dobro rade.

 

Ne samo Google. Istu glupost je učinio i Microsoft, prvo sa sučeljem Office paketa, a potom sa sučeljem Windowsa u grozoti nazvanoj Win 8. Doduše, Office slučaj je bio čisto trgovačko prepakiranje da se ista stvar može prodati kao "nova", ali sučelje Win 8 ne zaslužuje drugi komentar, nego bljuv...

 

sto mjenjati konja koji pobjeđuje?

 

Besposleni popovi s previše novaca i jariće krste.

14 godina
neaktivan
offline
Google konačno šalje Gmail u mirovinu?

Odlicno, sad jos samo fali i da se izvan Facebooka prosiri bolest zvana "neko inbox ?"

 

Otkud uopce ideja za poruke (pm, mail..) opcenito nazvat inbox ?

 

Drago mi je da mi ljudi specificiraju da im posaljem poruku tocno u Inbox ... jer bi im inace poslao poruku u Outbox, Sent ili Draft 

Moj PC  
7 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Re: Google konačno šalje Gmail u mirovinu?
Toni2000 kaže...

Odlicno, sad jos samo fali i da se izvan Facebooka prosiri bolest zvana "neko inbox ?"

 

Otkud uopce ideja za poruke (pm, mail..) opcenito nazvat inbox ?

 

Drago mi je da mi ljudi specificiraju da im posaljem poruku tocno u Inbox ... jer bi im inace poslao poruku u Outbox, Sent ili Draft 

 Sve je dobro dok im ne šalješ u Junk E-mail.

I am Guybrush Threepwood, Mighty Pirate!
10 godina
offline
Google konačno šalje Gmail u mirovinu?

Google apps i đimejl je zakon email klijent. Inbox je zbunjujući.

Samomrzeći hrvat
Moj PC  
2 0 hvala 0
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice