Google – glad za podacima

poruka: 33
|
čitano: 5.938
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Google – glad za podacima".
14 godina
neaktivan
offline
Google – glad za podacima

dobro ... a zašto je na BUG forumu omogućeno upisivanje Imena, prezimena, spola, prebivališta i datuma rođenja ?

:)
Moj PC  
6 10 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Re: Google – glad za podacima
zoran123456 kaže...

dobro ... a zašto je na BUG forumu omogućeno upisivanje Imena, prezimena, spola, prebivališta i datuma rođenja ?

Ta usporedba nema nikakvog smisla. Imala bi smisla tek da su ti podaci obavezni te da uz njih jos moras priloziti i vazeci JMBG ili OIB. Prakticki svaki forum ti omogucava to sto si ti naveo.

Poruka je uređivana zadnji put čet 24.2.2011 8:06 (brentaal).
15 godina
odjavljen
offline
Re: Google – glad za podacima
zoran123456 kaže...

dobro ... a zašto je na BUG forumu omogućeno upisivanje Imena, prezimena, spola, prebivališta i datuma rođenja ?

Promašio si ceo fubdbal. Ti te podatke upisuješ na dobrovoljnoj bazi i nitko ne traži da garantiraš točnost.

Big wheel keep on turning, Proud Mary keep on burning, Trolling, trolling, trolling on the river.
14 godina
neaktivan
offline
Google – glad za podacima

Meni je Google zakooooon. Uopće mi ne smeta što imaju sve te podatke o meni. 

 
6 4 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Google – glad za podacima

stvarno dečki ? Nisam znao da je male Ameriće netko tjerao da nacrtaju dudlića.

:)
Moj PC  
4 2 hvala 0
16 godina
offline
Re: Google – glad za podacima
zoran123456 kaže...

stvarno dečki ? Nisam znao da je male Ameriće netko tjerao da nacrtaju dudlića.

I opet si profulao loptu.

 

Ti na forumu MOŽEŠ sudjelovati upisao te podatke ili ne. Na ovom natječaju NE MOŽEŠ ako ne daš te podatke. Vidiš sada neko "tjeranje"?

16 godina
neaktivan
offline
Re: Google – glad za podacima
Solo761 kaže...
zoran123456 kaže...

stvarno dečki ? Nisam znao da je male Ameriće netko tjerao da nacrtaju dudlića.

I opet si profulao loptu.

 

Ti na forumu MOŽEŠ sudjelovati upisao te podatke ili ne. Na ovom natječaju NE MOŽEŠ ako ne daš te podatke. Vidiš sada neko "tjeranje"?

i koja je katastrofa što ne možeš sudjelovat na natječaju? nisam mogao ni ja sudjelovati u nagradnoj igri BUG-a prije koji mjesec kad se dijelilo računalo dok nisam unio pravo ime i prezime, adresu, e-mail i broj telefona. BUG je također obećao da neće dijeliti podatke. tko će to provjeriti, sam BUG?

 

*ako mi se nisu sviđali uvjeti natječaja/nagradne igre , nisam se trebao ni prijaviti. simple as that.

Većinu novca sam prokartao, prokurvao i propio. Ostatak sam potrošio bezveze - George Best
Poruka je uređivana zadnji put čet 24.2.2011 8:51 (hrvooje).
16 godina
offline
Google – glad za podacima

Smith and Wesson - the original point and click interface | http://twitter.com/hhrvoje, http://www.hudosvibe.net
Moj PC  
15 0 hvala 0
16 godina
offline
Google – glad za podacima

Ako nista drugo google je dosljedan u svojoj nakani... {#}

 

Samo je zalosno sto ima puno ovakvih likova koje to uopce ne smeta ili jos gore, uopce ne vide sto se dogadja...

 

Think locally, act globally...
Moj PC  
2 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Google – glad za podacima

opet stevica je bio u pravu zato je Apple prekunuo saradnju, 

art
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Google – glad za podacima

Pa i kod mene mobilni operater trazi npr. rodni list iako nema zakonskog osnova za to jer fino stoji u zakonu ko i u kojim slucajevima moze da zatrazi rodni list, a trazi i kucnu listu :D Imam novu licnu kartu koja je sasvim dovoljan dokument za takve stvari. Puno ste ljudi optereceni sa tim Googlom stose  mene tice mogu da citaju moje mail-ove do sutra, da imaju citav moj imenik i da gledaju sta pretrazujem po internetu boli me briga. Ako im je toliko stalo do jednog dex3108 iz BiH neka se ne muce mogu slobodno da mi poslaju pismeni zahtjev poslacu im i CV, potvrdu o drzavljanstvu, kucnu listu i rodni list ako treba :D

Moj PC  
11 0 hvala 0
13 godina
protjeran
offline
Google – glad za podacima

BOL sve više liči na 24 sata. Bombastični naslovi i podnaslovi a u tekstu ćorak. Pogotovo Drago u zadnje vrijeme prednjači u novinarskom žutilu.

 

Treba li vam to nakon tolikih godina bavljenja ovim poslom? Ili (mislite da) se morate prilagoditi sveopćem trendu zbog straha od pada tiraže i posjeta?

 
3 7 hvala 0
16 godina
protjeran
offline
Re: Google – glad za podacima
Zeljko1 kaže...

BOL sve više liči na 24 sata. Bombastični naslovi i podnaslovi a u tekstu ćorak. Pogotovo Drago u zadnje vrijeme prednjači u novinarskom žutilu.

 

Treba li vam to nakon tolikih godina bavljenja ovim poslom? Ili (mislite da) se morate prilagoditi sveopćem trendu zbog straha od pada tiraže i posjeta?

Dragini tekstovi su par svjetlosnih godina ispred 24 sata. Njegov stil je toliko originalan i prepoznatljiv da često uopće ne moram pogledati ime autora, što je na bilo kojem drugom hrvatskom portalu znanstvena fantastika u moru copy-paste smeća. Doduše, u zadnje vrijeme je izvjesni Tonči Jukić stilom pisanja sve bliže Dragi -  naravno ima Tonči još puno za učiti, ali nekakav potencijal se nazire.

BOINC Combined Statistics for Croatia http://goo.gl/DiiXr
Poruka je uređivana zadnji put čet 24.2.2011 11:04 (Vortac).
13 godina
protjeran
offline
Google – glad za podacima

Nekužim šta mi google može?
Pa nemam nist na kompu sto nema skinut sa neta,tak da ...
Mislim da im se ne isplati nest sa mog kompa sebi prebacivat jer komp mi je i ovak spor(HDD) a jos dok bi oni sebi to slali nemam im računice

http://www.soundstream.com/
 
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Re: Google – glad za podacima

Nije problem što Google može - problem je da zabadaju nos tamo gdje im nije mjesto.

14 godina
neaktivan
offline
Re: Google – glad za podacima

BMK, google ima podatke valjda za nekoliko milijardi ljudi, niko te podatke ne čita i ne provjerava da bi to tebi moglo naškoditi, već samo programi skeniraju sve te podatke da bi ti mogao bolje reklame prikazivati, a realno zaboli me za to, nek samo imaju podataka koliko žele.

16 godina
offline
Re: Google – glad za podacima

za par desetaka godina kad će biti buy'n'large od gugla onda bude plakanja.. marketing će nas pojest sve

Demokracija je, također, kada dva vuka i jedna ovca glasuju što će biti za večeru.
15 godina
offline
Google – glad za podacima

Nekad prije sam i ja mislio ovako: kako se oni usuđuju dirati moje privatne podatke pa to je moj privatni život. Ali par godina kasnije sa malo više iskustva promjenio sam mišljenje. Sad gledam drugačije na to, dobro oni prikupljaju podatke o tebi. Kao pojedincu to ti može smetati ali na kraju krajeva ti si samo postotak u nekom njihovom izračunu, npr. koliko je ljudi u HRV googlalo  Jessica Alba ili koliko često posjećujete neku stranicu. Ako je npr. često googlan pojam HTC onda oni mogu HTC-u prodati taj podatak i reći im da im se otvara malo tržište u HRV. Ti si 0.0000000000001% njihove statistike, prestanite se uzimat za tako važno. Sad, ako vi googlate nešto što normalan pojedinac ne bi ( primjer seksualna nastranost prema nečemu) ili kako napraviti nuklearnu bombu onda si u pravu što se bojiš.

A inače u nekim zemljama zdravstvene institucije prikupljaju podatke koje su zdravstvene tegobe proširene u toj zemlji te šalju te podatke farmaceutskim gigantima kako bi ovi pravili lijekove za to a ovi im se na neki način oduže a ima masa takvih primjera još. Jedina razlika između ova dva je to da  Google se baš i ne trudi sakriti tu činjenicu a s obzirom koliko novca imaju vjerujem da im to nebi bio problem.

 
4 2 hvala 0
15 godina
offline
Re: Google – glad za podacima
karpuza kaže...

  Sad, ako vi googlate nešto što normalan pojedinac ne bi ( primjer seksualna nastranost prema nečemu) ili kako napraviti nuklearnu bombu onda si u pravu što se bojiš.

 

Inače nisam alarmist ali to se uvijek govori kada se želi uvesti nešto što potpuno narušava privatnost. Ako nemaš  što za skrivati nećeš se buniti. Nemam ja što za skrivati ali isto tako nemam ništa za pokazivati.

13 godina
neaktivan
offline
Google – glad za podacima

Mislim da upravo gledamo nastanak velikog brata ... i da se Orwell sa nebesa zadovoljno smiješka. Najbolje je od svega što ljudi to prihvaćaju kao nešto što je sasvim u redu.

Poruka je uređivana zadnji put čet 24.2.2011 14:27 (KrEsHo1).
Moj PC  
0 1 hvala 0
15 godina
offline
Re: Google – glad za podacima
SupremeCommander kaže...

Ako nista drugo google je dosljedan u svojoj nakani... {#}

 

Samo je zalosno sto ima puno ovakvih likova koje to uopce ne smeta ili jos gore, uopce ne vide sto se dogadja...

 

   da ali ima i puno takvih likova kojima idu na živce likovi poput tebe.

 

 

 

 

Već je miljun puta bilo riječi o googleu i krađi podataka, miljun puta se komentiralo , i opet ima ljudi koji nemaju drugog posla pa dođu na bug pljuvat.

 

A ako nemate život , ako ste pred računalom dan i noć, pa onda vam i google ima dost toga vidjet.

Kad apple truje svoje zaposlenike, nikome ništa, to je apple, kad google uzima podatke djece koja sudjeluju na natjecanju to je genocid.

Ima na bugu jadnih ljudi ali sad su i autori počeli ići njihovim stopama, ako vam tolko smeta je*eni google koristite druge tražilice, koristite druge browsere, druge operativne sustave, druge online dokumente, druge blogove, druge mape, drugi mail, druge online albume, druge prevoditelje, druge video servise...

 

jadni ste stvarno jadni, tu pljujete a linkate videe s youtubea.

 

nek google krade, boli me ona stvar, barem vidim oglase o onom kaj me zanima, ako ih ne blokiram.

 

 

 

16 godina
offline
Google – glad za podacima

"navodno, kaže sam Google, neće ući u trajne baze podataka i bit će kasnije izbrisane."

 

moš mislit?

 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Google – glad za podacima

Meni nije jasno zašto je uvijek jedino google taj bad boy kada je u pitanju špijuniranje? Što facebook ne skuplja podatke(i realno on je strašniji od google koji ne krade, već svi sami upisuju sve u njega), što jedan skype vam ne gleda sa kim chatate, a MS ne špijunira vaš hotmail? To što to možda nitko ne govori ne znači i da ne rade.

 

Pa ljudi shvatite da oni od toga žive, skupljaju i obrađuju podatke da bi nama gurnuli reklamu, i vi kliknuli na nju, briga njih jel slušate cajke ili gledate hentai filmiće...Ako želite privatnost onda isključite internet a kompjuter bacite u vatru i javite se Jaci da ćete raditi kao pastir negdje na selu. A vidi vraga ni onda nemate privatnost jer nas stotine satelita svakodnevno snima iz atmosfere što google što razne tajne agecije i štajaznam...privatnost kao takva je po meni odavno nestala samo ljudi ne kuže i ne priča se toliko o tome...

Stoja
Moj PC  
11 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Google – glad za podacima
Stoja kaže...

Meni nije jasno zašto je uvijek jedino google taj bad boy kada je u pitanju špijuniranje? Što facebook ne skuplja podatke(i realno on je strašniji od google koji ne krade, već svi sami upisuju sve u njega), što jedan skype vam ne gleda sa kim chatate, a MS ne špijunira vaš hotmail? To što to možda nitko ne govori ne znači i da ne rade.

 Facebook account mozes otvorit na ime Pero Peric i ne trebas nikakve podatke davati da bi koristio njihove usluge. Svi normalni mail i chat servisi ne traze nis za otvaranje accounta, osim google-a kojem moras dati broj moba, a to nije tako lagano fejkat. Eto, sad google trazi i da djeca moraju dati podatke od svojih roditelja kako bi mogla sudjelovati u nekom bezveze natjecaju. Da, svi skupljaju podatke, ali ovo sto google radi je kriminal...

 

 

Think locally, act globally...
15 godina
neaktivan
offline
Re: Google – glad za podacima
SupremeCommander kaže...
Stoja kaže...

Meni nije jasno zašto je uvijek jedino google taj bad boy kada je u pitanju špijuniranje? Što facebook ne skuplja podatke(i realno on je strašniji od google koji ne krade, već svi sami upisuju sve u njega), što jedan skype vam ne gleda sa kim chatate, a MS ne špijunira vaš hotmail? To što to možda nitko ne govori ne znači i da ne rade.

 Facebook account mozes otvorit na ime Pero Peric i ne trebas nikakve podatke davati da bi koristio njihove usluge. Svi normalni mail i chat servisi ne traze nis za otvaranje accounta, osim google-a kojem moras dati broj moba, a to nije tako lagano fejkat. Eto, sad google trazi i da djeca moraju dati podatke od svojih roditelja kako bi mogla sudjelovati u nekom bezveze natjecaju. Da, svi skupljaju podatke, ali ovo sto google radi je kriminal...

 

 

 Netrebas dati broj mobitela. Za otvaranje gmail racuna trebas navesti redom: First name, Last name, Desired Login Name, Choose a password, Re-enter password, Security Question, Answer, Recovery email, Location, Word Verification, i prihvatiti Terms of Service. Dakle nigdje netrebas navesti broj mobitela. Mozes ga navesti kao zastitu racuna, ukoliko se neko sr**e dogodi. Btw problema li fejkati broj mobitela..{#}

...Scooter Tuning is not A Crime!!...
Poruka je uređivana zadnji put čet 24.2.2011 22:39 (Lion King).
16 godina
offline
Re: Google – glad za podacima
Lion King kaže...

 Netrebas dati broj mobitela. Za otvaranje gmail racuna trebas navesti redom: First name, Last name, Desired Login Name, Choose a password, Re-enter password, Security Question, Answer, Recovery email, Location, Word Verification, i prihvatiti Terms of Service. Dakle nigdje netrebas navesti broj mobitela. Mozes ga navesti kao zastitu racuna, ukoliko se neko sr**e dogodi. Btw problema li fejkati broj mobitela..{#}

Zadnji puta kad sam proba otvorit gmail account, trazio je broj moba za verifikaciju, kao da se smanji mogucnost spamera... Isto kao i sve ostale metode koji su ameri izmislili da nas "zastite" u borbi protiv "terorizma"... {#}

A kako to nije problem fejkat broj mobitela, neki online servis?

 

Think locally, act globally...
15 godina
neaktivan
offline
Google – glad za podacima

Cekaj nemozes upisati bezveze broj mobitela? Taman i da mi google posalje sms "Hej ti si se sada registrirao na gmail, odgovori da potvrdis registraciju" nebi im odgovorio. Otisao bi na kisok, kupio sim karticu za 20kn (u vipu ih dijele za 1kn) upisao taj broj i nebi ga vise nikada stavio u mobitel. A sigurno mozes i preko nekog online servisa, samo treba malo guglati {#}

...Scooter Tuning is not A Crime!!...
 
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Re: Google – glad za podacima
Stoja kaže...

Meni nije jasno zašto je uvijek jedino google taj bad boy kada je u pitanju špijuniranje? Što facebook ne skuplja podatke(i realno on je strašniji od google koji ne krade, već svi sami upisuju sve u njega), što jedan skype vam ne gleda sa kim chatate, a MS ne špijunira vaš hotmail? To što to možda nitko ne govori ne znači i da ne rade.

 

Pa ljudi shvatite da oni od toga žive, skupljaju i obrađuju podatke da bi nama gurnuli reklamu, i vi kliknuli na nju, briga njih jel slušate cajke ili gledate hentai filmiće...Ako želite privatnost onda isključite internet a kompjuter bacite u vatru i javite se Jaci da ćete raditi kao pastir negdje na selu. A vidi vraga ni onda nemate privatnost jer nas stotine satelita svakodnevno snima iz atmosfere što google što razne tajne agecije i štajaznam...privatnost kao takva je po meni odavno nestala samo ljudi ne kuže i ne priča se toliko o tome...

potpuno se slažem. Ti podaci što se uzimaju vjerojatno nisu za pregledavanje i čitanje, nego su u računarima.

 

A za broj mobitela - ponekad i facebook traži da ga napišeš, bez njega se ponekad ne možeš prijaviti. Ali, za razliku od googla, ovdje ti je broj vidljiv. Ja sam svoj sakrila i označila da se ne vidi na facebooku, a jednom je osvanuo u mom infu na profilu. Toliko o tome.

 

Sve tvrtke uzimaju podatke. Ne možemo pobjeći od toga. Neko je jednom rekao: ''Čak i da se zakopaš 3 m u zemlju, opet će te neki sateliti i radari i ne znam šta već pratiti i znat će da si tu''.

15 godina
offline
Google – glad za podacima
Otkud vam to da za gmail i fejs treba broj mobitela?
Kad sam se registrirao i na jedan i drugi nije trebalo broj.
Danas sam opet probao i ide bez broja tako da pišete gluposti.
Skupljaju podatke? Neka, ionako ništa ne skrivam. A kad dode google voice k nama, bez problema registriram broj mobitela.
A broj mobitela na fejsu? Kakve vi to frendove imate da skrivate svoj broj?
 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Google – glad za podacima
nsoul kaže...
Otkud vam to da za gmail i fejs treba broj mobitela?
Kad sam se registrirao i na jedan i drugi nije trebalo broj.
Danas sam opet probao i ide bez broja tako da pišete gluposti.

 Ti pises gluposti...

 

http://en.wikipedia.org/wiki/Gmail#Requirement_for_mobile_phone_number

http://googlesystem.blogspot.com/2009/07/creating-gmail-account-requires-sms.html

 

Tvoj broj ocito vec ima, pa ge ne trebas ponovno pisati... {#}

 

Think locally, act globally...
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice