Gmail, Calendar i Contacts bez ActiveSynca

poruka: 35
|
čitano: 6.502
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Gmail, Calendar i Contacts bez ActiveSynca".
15 godina
offline
Gmail, Calendar i Contacts bez ActiveSynca

Prvo ukinuli besplatan GMail za domene a sad i ovo.

 

Krenuli su putevima Applkhm...

R.I.P. EnlightenedPhoenix 24.6.2011. R.I.P. Steve Jobs 6.10.2011. 1955. - 2011.
 
1 0 hvala 0
14 godina
offline
Gmail, Calendar i Contacts bez ActiveSynca

Postojeći sam korisnik pa nema straha. Ali da nisam, icloud je tu i opet nema brige. Osim za android korisnike koje je google ovime fino s*ebao.

Potpis!
Moj PC  
1 2 hvala 0
15 godina
offline
Re: Gmail, Calendar i Contacts bez ActiveSynca
Ezio kaže...

Postojeći sam korisnik pa nema straha. Ali da nisam, icloud je tu i opet nema brige. Osim za android korisnike koje je google ovime fino s*ebao.

S*ebali su nove korisnike.

 

Ja eto uzivam u tome sto mi se kalendar iz Androida sinkronizira s onim iz Windows 8

R.I.P. EnlightenedPhoenix 24.6.2011. R.I.P. Steve Jobs 6.10.2011. 1955. - 2011.
11 godina
neaktivan
offline
Re: Gmail, Calendar i Contacts bez ActiveSynca

Apple iCloud je besplatan. Jedino ako 5Gb prostora nije dovoljno onda treba doplatiti za prostor. Prema tome khmm... {#}

Sankotronic
15 godina
odjavljen
offline
Gmail, Calendar i Contacts bez ActiveSynca

Ima sasvim dovoljno drugih protokola za komunikaciju. To što su developeri na drugim platformama lijeni, to je druga stvar...

http://nighthawk-software.blogspot.com/
Moj PC  
1 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Gmail, Calendar i Contacts bez ActiveSynca
Mitch kaže...
Ezio kaže...

Postojeći sam korisnik pa nema straha. Ali da nisam, icloud je tu i opet nema brige. Osim za android korisnike koje je google ovime fino s*ebao.

S*ebali su nove korisnike.

 

Ja eto uzivam u tome sto mi se kalendar iz Androida sinkronizira s onim iz Windows 8

Pa nove, naravno. Ali kazem ios ima besplatnu vlastitu alternativu a google vise ne. Apple je prije svoju naplacivao dok se jos zvala mobileme, a icloud je besplatan. Google radi obrnuto. Dakle gori je od applea.

Potpis!
12 godina
offline
Gmail, Calendar i Contacts bez ActiveSynca

Loš potez Google-a po meni, ali vjerojatno oni imaju svoje stručnjake koji znaju zašto se ovo ukida.

To što trenutno koristim gmail i sve njegove usluge (Calendar, contacts... bla bla), ne znači da neću preći na drugu platformu. To za mene samo znači da ću potražiti alternativu google-ovom kalendaru.

Osvrt s korisničke strane - http://echo1.blog.hr/
 
2 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Gmail, Calendar i Contacts bez ActiveSynca
Ezio kaže...
Mitch kaže...
Ezio kaže...

Postojeći sam korisnik pa nema straha. Ali da nisam, icloud je tu i opet nema brige. Osim za android korisnike koje je google ovime fino s*ebao.

S*ebali su nove korisnike.

 

Ja eto uzivam u tome sto mi se kalendar iz Androida sinkronizira s onim iz Windows 8

Pa nove, naravno. Ali kazem ios ima besplatnu vlastitu alternativu a google vise ne. Apple je prije svoju naplacivao dok se jos zvala mobileme, a icloud je besplatan. Google radi obrnuto. Dakle gori je od applea.

Google Drive 5GB je i dalje besplatan.

Ako se ne varam kod iClouda su identicne cijene

R.I.P. EnlightenedPhoenix 24.6.2011. R.I.P. Steve Jobs 6.10.2011. 1955. - 2011.
15 godina
neaktivan
offline
Gmail, Calendar i Contacts bez ActiveSynca

strasno! Google više nije Robin Hood korisnicima??

 
1 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Gmail, Calendar i Contacts bez ActiveSynca
Mitch kaže...

Google Drive 5GB je i dalje besplatan.

Ako se ne varam kod iClouda su identicne cijene

i dropbox je besplatan i jos masu drugih servisa te namjene. ovdje je riječ o kompliciranju života budućim vlastitim korisnicima po pitanju pusha i sinkronizacije.

Potpis!
Poruka je uređivana zadnji put sub 15.12.2012 16:57 (Ezio).
14 godina
offline
Re: Gmail, Calendar i Contacts bez ActiveSynca
Zanimljivo kako dotični novinar lijepo upakira vijest. Trebao je napisati na što se ovo odnosi. Evo jednog engleskog naslova

Google drops a Gmail-shaped bomb on Windows Phone

Ovaj potez je usmjeren protiv Microsofta i njegovih platformi. Prvo su objavili da nemaju namjeru razvijati svoje aplikacije za windows8/wp8, onda wp8 internet explorer ima komplikacija s yuotube-om a sad i ovo s mailom je direktan udar na Microsoft jer niti jedan korisnik neće preći na WP kad mu neće pošteno raditi mail i kalendar. Toliko o njihovom sloganu Don't be evil
15 godina
neaktivan
offline
Gmail, Calendar i Contacts bez ActiveSynca
Ovo će posebno pogoditi korisnike Windows Phone-a koji zna jedino ActiveSync. Ništa, samo još jedan razlog više za prijelaz na izvrsnu kombinaciju SkyDrive i Outlook.com ili iCloud, posebno za nove korisnike, odn. Office365/SkyDrive Pro za one kojima treba više. U svakom slučaju ne vidim racionalnog razloga zašto bi se više neki novi korisnik odlučio za bilo koji Googleov servis u ovom trenutku.
 
4 1 hvala 0
15 godina
offline
Re: Gmail, Calendar i Contacts bez ActiveSynca
Ezio kaže...

Postojeći sam korisnik pa nema straha. Ali da nisam, icloud je tu i opet nema brige. Osim za android korisnike koje je google ovime fino s*ebao.

Kakve to ima veze s androidom?

15 godina
neaktivan
offline
Gmail, Calendar i Contacts bez ActiveSynca

Na kraju se sve svodi na novac.

 

ActiveSync je Microsoftov vlasnički (proprietary) protokol i Google plaća Microsoftu za njegovo korištenje. 2009. godine, kada je Google uzeo licencu, Microsoft je za korištenje patenata koje koristi ActiveSync naplaćivao

(...) $100,000 fee, “or first-year’s royalties, whichever is higher, with a per unit royalty thereafter.”

Dakle, naplaćuje se po korisniku - ukidanjem ActiveSync podrške za korisnike koji ne plaćaju korištenje, Google će uštedjeti znatnu količinu novca.

 

Za razliku od ActiveSynca, IMAP, CalDAV i CardDAV su otvoreni standardi IETF-a.

The laws of nature are constructed in such a way as to make the universe as interesting as possible. - Freeman Dyson, Imagined Worlds
 
3 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Gmail, Calendar i Contacts bez ActiveSynca

Outlook.com, free mail, free kalendar, free kontakti. Skydrive, 7 GB free, 25 GB ako si stari korisnik, besplatne Office Web Apps itd. Besplatni mail za vlastite domene, Live Domains, do 500 mailboxova po domeni. Ne vidim ni jedan razlog zasto koristit ijednu google uslugu. A ni Search im nije sto je nekad bio ...

Opinion is like an asshole, everybody has one! - Inspector Callahan AKA Dirty Harry
Moj PC  
8 5 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Gmail, Calendar i Contacts bez ActiveSynca
izzy007 kaže...
Ovaj potez je usmjeren protiv Microsofta i njegovih platformi. Prvo su objavili da nemaju namjeru razvijati svoje aplikacije za windows8/wp8, onda wp8 internet explorer ima komplikacija s yuotube-om a sad i ovo s mailom je direktan udar na Microsoft jer niti jedan korisnik neće preći na WP kad mu neće pošteno raditi mail i kalendar. Toliko o njihovom sloganu Don't be evil

 

Ovo s YouTubeom na IE mi je čak i drago. Već je vrijeme da Microsoft prati ostale browsere (Chrome, Firefox, Operu, Safari), a ne da moraš programirati za sve browsere, pa onda posebno još za IE.

 

hrx kaže...

Na kraju se sve svodi na novac.

 

ActiveSync je Microsoftov vlasnički (proprietary) protokol i Google plaća Microsoftu za njegovo korištenje. 2009. godine, kada je Google uzeo licencu, Microsoft je za korištenje patenata koje koristi ActiveSync naplaćivao

(...) $100,000 fee, “or first-year’s royalties, whichever is higher, with a per unit royalty thereafter.”

Dakle, naplaćuje se po korisniku - ukidanjem ActiveSync podrške za korisnike koji ne plaćaju korištenje, Google će uštedjeti znatnu količinu novca.

 

Za razliku od ActiveSynca, IMAP, CalDAV i CardDAV su otvoreni standardi IETF-a.

Možda i jesu otvoreni standardi, ali je ActiveSync puno bolji standard od IMAP-a, CalDAV i CardDAV-a i nije mi baš drago što Google to ukida.

15 godina
offline
Re: Gmail, Calendar i Contacts bez ActiveSynca
mfrankovic kaže...

Outlook.com, free mail, free kalendar, free kontakti. Skydrive, 7 GB free, 25 GB ako si stari korisnik, besplatne Office Web Apps itd. Besplatni mail za vlastite domene, Live Domains, do 500 mailboxova po domeni. Ne vidim ni jedan razlog zasto koristit ijednu google uslugu. A ni Search im nije sto je nekad bio ...

Ma da... samo je vecini tupana na prvom mjestu "Od Microsofta je... to nevalja nista... monopolisticko djubre..."...

Rvat katolik!
15 godina
neaktivan
offline
Re: Gmail, Calendar i Contacts bez ActiveSynca
I tehnološki zaostaju za ActiveSyncom 15 godina
16 godina
offline
Gmail, Calendar i Contacts bez ActiveSynca

Presao na Live mail ima vise od godinu, i nisam se pokajao, jer koristim Windowse na desktopu i Windows Phone. Mada syncam i Gmail, primarni mail mi je sada @live, jer lakse je sve drzati pod kontrolom, e-mail, kontakti, chat, kalendar, i skydrive.

Mislim da kod mnogih, ako ne i vecine, ako bude izbor izmedju Windowsa i Gmaila, da ce Gmail izvuci deblji kraj, jer je itekako zamjenjiv. Znam da cu zvucati kao zadrti MS-ovac, (ali nisam, imam i Android tablet :), i na svakom koraku kritikujem Metro na desktopu)  - kada otvorim redizajnirani @live/outlook.com web inbox, zastanem pa gledam koliko je to jednostavno, elegantno i prakticno smisljeno.

 
1 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Gmail, Calendar i Contacts bez ActiveSynca

Pretjeran je ton članka u odnosu na ono što se doista dogodilo. Efektivno, kad se pouvče crta, google je ukinuo mogućnost koja itekako ima spremnu i bolju alternativu, i to samo za S60 i "alternativne" OSove (kakve je npr Meego na Nokia N9). S time da postojeći korisnici ionako zadržavaju funkcionalnost. WinPhone će se lako prilagoditi, ako vec nema CalDAV i CardDav podršku. Android je tu najmanje pogođen.

 

IPhone korisnicima zaista predlažem da pređu na caldav i carddav, gdje je potonji ionako superiorniji od trenutne MS Exchange implementacije na iOSu (postoje ograničenja na broju i vrsti telefonskih brojeva unutar jednog kontakta, kao i nedostatak prave podrške za custom "labele", što vjerojatno zna svaki iphone korisnik koji je pokušao sinkronizirati malo "kompliciranije" kontakte sa googleom. 

 

Bilo bi bolje da je clanak linkao na originalno googlevo objašnjenje, umjesto bombastičnih tvrdnji: http://support.google.com/a/bin/answer.py?hl=en&answer=2716936

Poruka je uređivana zadnji put ned 16.12.2012 0:07 (post).
 
2 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Re: Gmail, Calendar i Contacts bez ActiveSynca
knight kaže...

Presao na Live mail ima vise od godinu, i nisam se pokajao, jer koristim Windowse na desktopu i Windows Phone. Mada syncam i Gmail, primarni mail mi je sada @live, jer lakse je sve drzati pod kontrolom, e-mail, kontakti, chat, kalendar, i skydrive.

Mislim da kod mnogih, ako ne i vecine, ako bude izbor izmedju Windowsa i Gmaila, da ce Gmail izvuci deblji kraj, jer je itekako zamjenjiv. Znam da cu zvucati kao zadrti MS-ovac, (ali nisam, imam i Android tablet :), i na svakom koraku kritikujem Metro na desktopu)  - kada otvorim redizajnirani @live/outlook.com web inbox, zastanem pa gledam koliko je to jednostavno, elegantno i prakticno smisljeno.

 

I što je u tome čudno, naravno da ako imaš Win phone da ćeš koristit live sync. Isto tako, android phone korisnicima će uvijek biti lakše koristiti google servise, kao što će i ios korisnici voljeti svoj cloud. Nije ovo više 2007. godina. Nisu to glupe kompanije niti za njih rade loši/nesposobni inženjeri zlih namjera. Barem ne u jednoj više nego u drugoj. To su sve zrele tehnologije, i svaka u svojoj domeni je dovoljno čvrsto integrirana sa ostatkom "svojeg" ekosustava toliko da maksimalno zadovolji svog korisnika.

16 godina
offline
Re: Gmail, Calendar i Contacts bez ActiveSynca
post kaže...
I što je u tome čudno,  

Nije poenta "cvrsto integrirana sa ostatkom svojeg ekosustava", logicno je i razumljivo da se WP bolje integrira sa MS servisima, kao i Android sa Googleovim. Problem je u "rezanju" drugih platformi, zatvaranju SAMO u svoju, i ukidanju izbora za korisnike. Ocekujem da na Windows Phoneu mogu koristiti i Gmail, i Live mail, kao sto na Androidu mogu koristiti i jedno i drugo. U krajnjoj liniji, razumljivo bi bilo da nesto nije implementirano, kao npr. integrirana podrska za Skydrive na Androidu, ali ovdje je rijec o ukidanju neceg sto vec postoji i sto radi.

Poruka je uređivana zadnji put sub 15.12.2012 22:28 (knight).
16 godina
offline
Gmail, Calendar i Contacts bez ActiveSynca

I kad smo kod toga da ovo zahvata samo nove korisnike/uredjaje, zanima me na sta se odnosi to "novi"? Na nove korisnike gmaila, na nove uredjaje, na stare uredjaje koji su resetovani ili im obrisana pa ponovo kreirana sync konekcija?

Ovo je iz oficijelnog obavjestenja, ali mi ni dalje nije jasno:

 

Starting January 30, 2013, consumers won't be able to set up new devices using Google Sync, however, existing Google Sync connections will continue to function.

 

 
1 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Gmail, Calendar i Contacts bez ActiveSynca
mfrankovic kaže...

Outlook.com, free mail, free kalendar, free kontakti. Skydrive, 7 GB free, 25 GB ako si stari korisnik, besplatne Office Web Apps itd. Besplatni mail za vlastite domene, Live Domains, do 500 mailboxova po domeni. Ne vidim ni jedan razlog zasto koristit ijednu google uslugu. A ni Search im nije sto je nekad bio ...

 

A da li će tako ostati i ako nedajbože WP zauzme 90% tržišta?

It is our duty as men and women to proceed as though the limits of our abilities do not exist - Pierre Teilhard de Chardin
15 godina
neaktivan
offline
Re: Gmail, Calendar i Contacts bez ActiveSynca

@knight

Od navedenog datuma, korisnici koji ne koriste Google Apps for Business, Education ili Government neće biti u mogućnosti da naprave nove Google Sync konekcije (accounte) koji koriste ActiveSync protokol za sinkronizaciju - oni će morati koristiti IMAP, CalDAV i CardDAV protokole. ActiveSync konekcije koje su napravljene prije tog datuma će nastaviti funkcionirati, ali ako izbrišeš koju, nema povratka. Problem je nastao za Windows i WP korisnike, budući da ne podržavaju CalDAV i CardDAV protokole, koji su otvoreni standardi, nego koriste isključivo Microsoftov ActiveSync.

The laws of nature are constructed in such a way as to make the universe as interesting as possible. - Freeman Dyson, Imagined Worlds
Poruka je uređivana zadnji put sub 15.12.2012 22:50 (hrx).
16 godina
offline
Gmail, Calendar i Contacts bez ActiveSynca
 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Gmail, Calendar i Contacts bez ActiveSynca

ActiveSync konekcije koje su napravljene prije tog datuma će nastaviti funkcionirati, ali ako izbrišeš koju, nema povratka.

 

Tek sad vidjeh tvoj odgovor. Tako sam i pretpostavljao. Svede se na isto.

 
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Re: Gmail, Calendar i Contacts bez ActiveSynca
knight kaže...
, ali ovdje je rijec o ukidanju neceg sto vec postoji i sto radi.

 

Oprosti, ali moram mali rant na ovo ..

 

Da, ukidanje, je, na isti način kao što i Carnet gasi modemske ulaze.

 

Postoji novija, bolja, otvorena i standardizirana alternativa. Postavi se u cipele inzenjera koji koji supportiraju Google Sync i u cipele Googla koji plaća legacy tehnologiju + licence Microsoftu.  Gdje ste svi sa "ukidanjem nečeg što radi" bili kad je Nokia ugasila život Symbianu? Ah da, već ste odavno prešli na iPhone i Androide.

 

Legacy je neugodan. Tko realan može očekivati da će google doživotno suportirati Google Sync za Symbian S60? Očekuješ li da ćeš sve tehnologije koje koristiš danas moći koristit doživotno? Ja sam dovoljno star da sam u životu gledao i crno bijeli televizor, imao telefon "na okretanje", skupljao smiksane audio kazete, videokazete, DVDove. Da ne kažem radio na 9600 modemima, pio mlijeko iz plastičnih vrečica, zaklinjao se u vječnu vjernost Titu. I sve to pokopao. Kad gledam tehnologiju danas i tehnologiju prije 10 godina, smrznem se kakva je razlika, takva razlika nije bila ni u 30 godina prije toga. Trenutno smo na, cca, novom Iphone svakih 6 mjeseci, novi Android milestone svakih 3 mjeseca.

 

Što želim reći: da, možda mi i danas fali okus onog mlijeka iz plastičnih vrečica, ali ljudi - to je cijena napretka, a ne teorija zavjere! Ako su CalDav i CardDav nativni na IOSu i Androidu, a nisu na tvojoj platformi, well, sorry .. pitaj svog proizvodjaca zašto nema tu podršku.

 

 

15 godina
offline
Gmail, Calendar i Contacts bez ActiveSynca

Sve su to i strateške odluke, iako ništa radikalno nije učinjeno.

 

Komentari da je ovo razlog da se switcha platforma su vrlo naivni - kao da se to radi kako puhne vjetrić.

 

Microsoft ne razumije igru od početka i nema šanse. Office im je jedina poluga, ali je ne koriste na pravi način.

Kao što svojevremeno IBM nije htio zagristi jače u PC, jer su pare bile drugdje.

 

Teško je kanibalizirati vlastiti profit u ime napretka, ali to je jedini način - i upravo zato nemoguć.

 

Kako za IBM nekada tako i za MS danas.

Moj PC  
1 0 hvala 0
16 godina
offline
Gmail, Calendar i Contacts bez ActiveSynca

@post

 

Da, ukidanje, je, na isti način kao što i Carnet gasi modemske ulaze.

 

 

Nije ni slicno.
- Carnet u potpunosti gasi modemske ulaze, EAS ce i dalje biti aktivan za one koji koriste Google Apps for Business, Education ili Government, pa prema tome ce biti i supportan
- Modemski ulazi su zastarjela tehnologija koju a) niko ne koristi b) koja je potpuno inferiorna u odnosu na ADSL i sl.
- EAS je, po svemu sto sam procitao, superioran u odnosu na ove tehnologije koje se uvode, jedina njihova prednost je sto su otvorene.
- EAS je najrasireniji i najvise se koristi, na kraju krajeva koristi se u MS Exchange


Ostatak tvog posta me nije impresionirao. I ja sam "star", ali ovo nema veze s tim niti sa smjenom tehnologija i korporativnim bajkama o napretku.


@uuY
Nakon tvoje analize, MS dionice su se jednostavno strmoglavile. :)

 
2 0 hvala 0
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice