Gigabyte - ploča za Nehaleme

poruka: 13
|
čitano: 2.302
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Gigabyte - ploča za Nehaleme".
16 godina
neaktivan
offline
Gigabyte - ploča za Nehaleme

Nije Gygabyte nego Gigabyte.

E8400 3gHz // Gigabyte 9800 gtx // Corsair 1066 mHz 4 GB // WD 640GB // CORSAIR HX520W // Gigabyte EP35-DS3R // CM Cosmos // Genius Ergo 525 Laser Gaming Mouse Da se Facebook server sruši 90% mladih palo bi u tesku depresiju. Ako si u onih 10% koji bi im se smijali stavi ovo u sign.
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Gigabyte - ploča za Nehaleme

lol :D

 

nego ne kuzim to sa 6 kartica, zar CF ne podrzava do 4 GPU-a, a i ja vidim 4 PCI-E utora samo - mozda 3x HD4870X2 (ili neka druga kombinacija)?

I once asked God why had he allowed wars to happen, he replied: "I DID IT FOR THE LULZ!"
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
RE: Gigabyte - ploča za Nehaleme

Da neznam ni ja.

Ali matična izgleda stvarno super, ako ima tko para da popuni sve te utore :)

16 godina
neaktivan
offline
Gigabyte - ploča za Nehaleme

Ma sve gigabytice su meni zakon... dobijes kvalitetu skoro kao ASUS, ali za recimo pola cijene.

Malo mi idu na jetra boje na plocama, ali ajde... neka im bude.

 

Jos da amd izbaci 4870X2, u single slot izvedbi i prilagodi driver, i evo ti 12 grafickih na jednoj ploci. Kako bi to bilo totalno perverzno :D

Poruka je uređivana zadnji put sri 27.8.2008 22:24 (Lightning).
 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Gigabyte - ploča za Nehaleme

jedva čekam kada će navaliti i nehaleni i ploče za njih, jači nehalemovi idu u LGA 1366, što odmah znači pad cijene skoro svih LGA 775 proizvoda, CPU-ova i MBO-ova

Intel Pentium 4 630 3 giga ati hd 2600 pro 512 mega de-de-er-a 2 2 giga de-de-er-a 400 ...
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
RE: Gigabyte - ploča za Nehaleme
AA-d00d kaže...

lol :D

 

nego ne kuzim to sa 6 kartica, zar CF ne podrzava do 4 GPU-a, a i ja vidim 4 PCI-E utora samo - mozda 3x HD4870X2 (ili neka druga kombinacija)?

 Vjerojatno ATI sprema neki novi(brojem grafickih) veci CF..Namigiva
...Scooter Tuning is not A Crime!!...
16 godina
neaktivan
offline
Gigabyte - ploča za Nehaleme

Nitko nije spomenu cijenu ploče, a niti i procesora tih. :D

Intel Dual 2 Core E8500, Ati Radeon HD3870 x2, 4 GB Kingmax DDR2 1066 MHz, Gigabyte EP35C-DS3R, Corsair 520w
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Gigabyte - ploča za Nehaleme

To sa 6 kartica je Gigabyteov marketinški trik, kao što neko reče, sve bi morale da budu single slot, a i 2 slota su samo PCI-e 1x, dakle ili bi to morao da bude neki teški hibridni CF, ili bi se morao sastojati od 6 low end kartica, tako da sumnjam da će ikada takav sistem na ovoj ploči uopšte biti pokrenut, čak i u cilju promocije.

 

Inače, vrlo zanimljiva stvar kod novih ploča će biti cena zato što će za ploče poput ove biti neophodni PCB-ovi sa 6-8 slojeva, a danas je standard 4 (u vrlo retkim slučajevima 6, obično je to rezervisano za skupe ploče za radne stanice i vrhunske grafičke kartice), pri čemu svaki dodatni sloj poskupljuje izradu za oko 50%. Biće moguće napraviti ploče sa 4 sloja, ali će tada morati da se prave određeni kompromisi, npr da broj slotova za memoriju ne bude veći od 4, pri čemu će ona ipak moći da radi u 3-kanalnom režimu sa tri stika.

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
RE: Gigabyte - ploča za Nehaleme

Sliiiiin...    dobra, dobra...   

opet će se trošit teško zarađene kune, ah kaj se može - sve za napredak  Neodlučan

Intel Core2 Duo E8400 6MB, 4GB OCZ Gold 800Mhz, Gainward GF8800GTS 640MB, Gigabyte X38-DS4 Ultra Durable 2
16 godina
neaktivan
offline
RE: Gigabyte - ploča za Nehaleme- za olega i ekipu

kaj neznate brojat?!?!?!?!!?

kaj ne vidite da su samo 4 pci-e utora

( 2 rade na 16 x 2 na 8 )

al zato ima 6 DDR3 utora!!!!

fakat ste kmetovi (ovo se odnosi na bugovo uredništvo i sam vrh bugocističke mašinerije)

 

PC CHIP IS THE BEST

Poruka je uređivana zadnji put čet 28.8.2008 0:40 (hasTe).
16 godina
neaktivan
offline
Gigabyte - ploča za Nehaleme

Ja sigurno ne mislim kupovat ovu ploču, treba se to još usavršavat. To je tek prvi model zato ne bi škodilo malo strpljenja

92% tinejđera sluša turbo folk. Ako si ti među onih 8% koji još uvijek slušaju pravu glazbu kopiraj si ovo u potpis. Da se Facebook server sruši 90% mladih palo bi u tesku depresiju. Ako si u onih 10% koji bi im se smijali stavi ovo u sign
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
RE: Gigabyte - ploča za Nehaleme- za olega i ekipu
hasTe kaže...

kaj neznate brojat?!?!?!?!!?

kaj ne vidite da su samo 4 pci-e utora

( 2 rade na 16 x 2 na 8 )

al zato ima 6 DDR3 utora!!!!

fakat ste kmetovi (ovo se odnosi na bugovo uredništvo i sam vrh bugocističke mašinerije)

 

PC CHIP IS THE BEST

 Lepo sam napisao da su dva PCi-e 1x, pogledaj iznad najvišeg dugačkog PCI-e slota i videćeš ih. Grafičke kartice koje se mogu utaknuti u njih su retke (i po pravilu low end), ali postoje.
15 godina
offline
Gigabyte - ploča za Nehaleme

To je ono što ja zovem pločom! Izgleda stvarno ye**no. Gotovo serverski. Znam da će zli ljudi odmah graknuti da izgled vara - to znam i sam, ne moram čekati njih (pogotovo sa Gigabyteom - inače super pločama koje čak i preferiram za ugradnju uz umjerenu cijenu, no baš sam prošli tjedan imao problema s jednom novom P45, koja nikako nije htjela raditi sa XFX 9800GTX dok je nisam flešao) - ali ova baš izgleda moćno.

 

Što se tiče 6 kartica - moguće 4 X Cool X2  na PCI-EX16(8) + 2 X nešto na PCI-E4 (iako baš nisam vidio X4 grafičkih - možda korištenjem ovoga adaptera na slici ( http://www.plonter.com/graphics/product_images/full/GH-U19X4-EX16.gif ) - ako pogledate malo bolje, složiti ćete se da su ova dva porta prevelika za PCI-EX1, a premali za PCI-EX8 ( http://resources.vr-zone.com/Shamino/dfislitest/34.jpg ) - u kojem modu rade, to je već upitno. Makar ne znam gdje bi to sve stalo da se ne pregrijava i koliko bi to struje vuklo (dosta za pola grada). Spominje li itko Hydru?.

 

BTW - vidim li ja to i vodeno hlađenje?!  :)

 

 

LLAPBelji se

...And then You will die, when Your ideals You deny... Volio bih da sam još teenager, ali NE slušam turbo folk :) Da se Facebook server sruši 90% mladih palo bi u tesku depresiju. Ako si u onih 10% koji bi im se smijali stavi ovo u sign
Poruka je uređivana zadnji put čet 28.8.2008 9:17 (Lt Dalius).
 
0 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice