GeForce GTX 460 u lipnju

poruka: 87
|
čitano: 9.978
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "GeForce GTX 460 u lipnju".
15 godina
neaktivan
offline
GeForce GTX 460 u lipnju

Kako može biti GTX460 konkurencija HD5850 kada GTX470 to jedva jest? A da, bit će mu konkurencija po cijeni i možda zagrijavanju.

Moj PC  
21 2 hvala 0
14 godina
protjeran
offline
GeForce GTX 460 u lipnju

Da bar oće bit cjena do 500 maraka

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
RE: GeForce GTX 460 u lipnju

Ja mislim da ce 460 biti konkurencija 5830 jer je ona jedina "izmedu" 5850 i 5770. A i bit ce joj dobar konkurent po cijeni..

15 godina
neaktivan
offline
RE: GeForce GTX 460 u lipnju
Zuja kaže...

Ja mislim da ce 460 biti konkurencija 5830 jer je ona jedina "izmedu" 5850 i 5770. A i bit ce joj dobar konkurent po cijeni..

  GTX 470 je u Italiji čak 10 (deset) eura jeftinija od HD5870 , pa ako takve budu i cijene ovih slabijih kartica, ATI može mirno spavati.

14 godina
neaktivan
offline
GeForce GTX 460 u lipnju

i koja nvidia grafa je jaca od 5970?

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
RE: GeForce GTX 460 u lipnju
xnight_hunterx kaže...

i koja nvidia grafa je jaca od 5970?

Za sada nijedna ali prevlast na tržištu više donose niže kategorija a sada je očita da i tamo ATi melje nVidiu

14 godina
odjavljen
offline
RE: GeForce GTX 460 u lipnju
Bara kaže...

Kako može biti GTX460 konkurencija HD5850 kada GTX470 to jedva jest? A da, bit će mu konkurencija po cijeni i možda zagrijavanju.

Očigledno već računaju da će s driverima novim prestići 5850 i dostići 5870 sa GTX470, a da GTX480 bude i do 30% brža od 5870 što i nije nerealan cilj, jer je već sada 480 ipak 17-25% brža.

EDIT: Napravite jos 100 accounta i stišćite thumb down ako vas to toliko pali. Ja imam svoje mišljenje isto ko vi svoju guzicu.

Poruka je uređivana zadnji put pet 9.4.2010 11:00 (Weky).
14 godina
neaktivan
offline
RE: GeForce GTX 460 u lipnju
Weky kaže...
Bara kaže...

Kako može biti GTX460 konkurencija HD5850 kada GTX470 to jedva jest? A da, bit će mu konkurencija po cijeni i možda zagrijavanju.

Očigledno već računaju da će s driverima novim prestići 5850 i dostići 5870 sa GTX470, a da GTX480 bude i do 30% brža od 5870 što i nije nerealan cilj, jer je već sada 480 ipak 17-25% brža.

Vjeruj mi to je nemoguče, s novim driverima bi dobili max 5-8% veće performanse. U nVidiji se zna da kad neka kartica ide na tržište imaju spremne već jako dobre drivere tako da su kasnija poboljšanja minimalna.

14 godina
odjavljen
offline
RE: GeForce GTX 460 u lipnju

Hmm ja nisam baš tako siguran, mislim da će nakon 3-4 revizije drivera GTX470 biti uz bok sa 5870, a GTX480 naprjed kao godinu dana prije GTX280 u odnosu 4870.

Naravno to vas nesprječava da budete tako cool i da stisnete thumb down.

Poruka je uređivana zadnji put pet 9.4.2010 11:21 (Weky).
15 godina
offline
GeForce GTX 460 u lipnju

Nvidia je zakon! recite vi šta hocete.

Moj PC  
9 39 hvala 0
14 godina
odjavljen
offline
RE: GeForce GTX 460 u lipnju
bik kaže...

Nvidia je zakon! recite vi šta hocete.

2 thumb downa zasad, znači nvidia je najveće sranje koje postoji na svjetu, a ati je najbolji.

Slobodno stisni thumb down ako te to toliko pali
14 godina
neaktivan
offline
RE: GeForce GTX 460 u lipnju
bik kaže...

Nvidia je zakon! recite vi šta hocete.

U zadnje vrijeme baš se i nepokazuje ta činjenica "sasvim" točna.

14 godina
protjeran
offline
GeForce GTX 460 u lipnju

Kakva konkurencija? Jedva da se može i "približiti" Radeonu 5850. 

Moj PC  
8 3 hvala 0
14 godina
offline
RE: GeForce GTX 460 u lipnju
Šta spamaš ti bzvz po temi? I šta tebe tolko pale palci? Inače oni ti znače slažem se/ne slažem se!
I da...i moja 3650 će bit bolja od 5850 kroz par revizija drivera, jelda?
Dijelim pozivnice za Demonoid.com! // Dijelim časopis VIDI u PDF-u! (iz arhive, dakle svaki mjesec imam za prošli mjesec)
15 godina
neaktivan
offline
GeForce GTX 460 u lipnju
ma sta ti je gtx280 i hd4870 se nikad nisu usporedivali, nego gtx260 i hd4870, te su bili i skoro istog cjenovnog ranga
Moj PC  
5 0 hvala 0
15 godina
offline
RE: GeForce GTX 460 u lipnju

Kada je izašla 5800 serija, 285 u nekim segmentima je bila brža od 5850... Danas joj GTXica nije niti do koljena...

Ako se ne varam, Fermi je testiran sa beta driverima. Očekivati da će sada 480 ubiti 5970 s novim driverima je nerealno, ali isto tako tvrditi da nV nema mjesta za pomak... Well, izjava u istom rangu. Možda neće... Možda je to vrh što Fermi može dati... Ali vrlo vjerojatno da će kroz par updatea dobiti kojih 5-10%

Every hole is a goal!
14 godina
offline
GeForce GTX 460 u lipnju

Kartica bi trebala biti izravna konkurencija Radeonu HD 5850, kako po cijeni tako i po performansama.

 

Nvidija nikad cijenovno nije mogla konkurirat Atiju.

Poruka je uređivana zadnji put pet 9.4.2010 13:26 (Asterix).
 
4 10 hvala 0
15 godina
offline
RE: GeForce GTX 460 u lipnju
Bukva kaže...

Kada je izašla 5800 serija, 285 u nekim segmentima je bila brža od 5850... Danas joj GTXica nije niti do koljena...

Ako se ne varam, Fermi je testiran sa beta driverima. Očekivati da će sada 480 ubiti 5970 s novim driverima je nerealno, ali isto tako tvrditi da nV nema mjesta za pomak... Well, izjava u istom rangu. Možda neće... Možda je to vrh što Fermi može dati... Ali vrlo vjerojatno da će kroz par updatea dobiti kojih 5-10%

Hoće hoće malo sutra...

 

Nvidia-i HD5*** serija predstavlja velik problem,a osvježenje od ATI-a je iza ugla,ne northern islands nego southern islands.

 

 

Što se tiče GTS460, nevidim kako ona može biti konkurencija ičemu? Prvo sam mislio da se šale, ali vidim da to nije slučaj.

 

MSN - drazen016@net.hr , e-mail novi - drazen018@email.t-com.hr
Poruka je uređivana zadnji put pet 9.4.2010 13:39 (Hyperion).
14 godina
neaktivan
offline
RE: GeForce GTX 460 u lipnju

Kako stvari stoje, ATI zasad dere, e sad pitanje je hoće li sa nvidijinim driverima povećati toliko performanse da skine atievu hd 5970, jako teško, ali ako ju i skine već ima prednost što se manje zagrijava, a za samo par postotaka to se bar po mojem mišljenju ne isplati....

 

E sad sa gtx 460 to koliko vidim će biti negdje usprodeba sa ATI-evom 5830 ili 5850, prije bih rekao ono prvo, ali treba pričekati, samo neka padne neka "vatrena" cijena, pa ćemo vidit dalje...

Dompa
15 godina
odjavljen
offline
GeForce GTX 460 u lipnju

Ke 5970 nema 2xGPU ?!?!
Mijesate babe i zabe...

A sto ce biti, biti ce. Zaboli me. Neka se samo kolju, jer od toga krajnji korisnici imaju samo koristi.

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
protjeran
offline
RE: GeForce GTX 460 u lipnju
Bude li konkurirala 5830ki onda to i nece bit neki uspjeh posto ova ima ocajan omjer cijene i performansi.
15 godina
offline
RE: GeForce GTX 460 u lipnju
Hyperion kaže...
Bukva kaže...

Kada je izašla 5800 serija, 285 u nekim segmentima je bila brža od 5850... Danas joj GTXica nije niti do koljena...

Ako se ne varam, Fermi je testiran sa beta driverima. Očekivati da će sada 480 ubiti 5970 s novim driverima je nerealno, ali isto tako tvrditi da nV nema mjesta za pomak... Well, izjava u istom rangu. Možda neće... Možda je to vrh što Fermi može dati... Ali vrlo vjerojatno da će kroz par updatea dobiti kojih 5-10%

Hoće hoće malo sutra...

Prije nego počneš sa junačkim jurišanjem sa ATIjevim logom na prsima i razbijanjem vojske bezumnih nVidijinih zombija, te spašavanjem mladih djeva od toga da im zle zelene sile podzemlja ugrade Fermi u njihova računala, bar se udostoji pročitati post kako spada...

 

Da se nVidija nije baš proslavila sa Fermijem - nije se. Ali nešto je u zadnje vrijeme jako cool pljuvati po njihovim karticama... Jel to zato što ste se čak i vi, ATIjevi hard core fan boyevi, sažalili nad nVidijinim zasljepljenim pristašama, pa da barem malo olakšate situaciju i na taj način skinete koji °C sa kartice...? Ne znam...

Every hole is a goal!
15 godina
offline
RE: GeForce GTX 460 u lipnju
Bukva kaže...
Hyperion kaže...

Prije nego počneš sa junačkim jurišanjem sa ATIjevim logom na prsima i razbijanjem vojske bezumnih nVidijinih zombija, te spašavanjem mladih djeva od toga da im zle zelene sile podzemlja ugrade Fermi u njihova računala, bar se udostoji pročitati post kako spada...

 

Da se nVidija nije baš proslavila sa Fermijem - nije se. Ali nešto je u zadnje vrijeme jako cool pljuvati po njihovim karticama... Jel to zato što ste se čak i vi, ATIjevi hard core fan boyevi, sažalili nad nVidijinim zasljepljenim pristašama, pa da barem malo olakšate situaciju i na taj način skinete koji °C sa kartice...? Ne znam...

Pročitao sam ja dobro i skužio sam da nisi tako mislio,ali sam ovo podrctao zanemarivajući ostatak posta namjerno.

 

Dobro sam se nasmijao na ovu prvu polovicu posta! Svaka čast.

 

Da ja tebe pitam nešto, zašto ti toliko braniš nvidia-u? Gle nvidijaši su se isto sprdali sa ATI-em 2007,2008-e godine dok nije izašla HD4800 serija.

 

EMPIRE STRIKES BACK!

 

shi* empire nije dobro završil..., onda ću reći : "RETURN OF THE JEDI"

MSN - drazen016@net.hr , e-mail novi - drazen018@email.t-com.hr
Poruka je uređivana zadnji put pet 9.4.2010 15:11 (Hyperion).
16 godina
offline
RE: GeForce GTX 460 u lipnju
Bukva kaže...

Da se nVidija nije baš proslavila sa Fermijem - nije se. Ali nešto je u zadnje vrijeme jako cool pljuvati po njihovim karticama...

Ma ljudi vole po nečem prati..  da nije Fermi bilo bi nešto drugo.

Nvidia se nije proslavila, dapače..   ali te kartice ipak nisu ni približno toliko loše koliko ih dio ekipe želi prikazati. Svaka medalja ima dvije strane (tu su plusevi i minusi).

Naravno ATI ima bolji omjer uloženo/dobiveno, no Nvidia ima zvjeri koje treba ukrotiti u smislu potrošnje (i pripadnog joj zagrijavanja) što će vjerojatno iči kroz proizvodni proces. Driveri su isto tako pitanje - koliko se može njihovim razvojem i optimizacijom još dobiti (bez skurenih kartica naravno Belji se)?

 

Fermija su djelomično pokopala i previsoka očekivanja za koje si je Nvidija sama kriva - rađen je ogroman hype i sad kad su izašle prve kartice dojam je naravno mlak.. 

 

Opet, činjenica je da je trenutačno GTX480-tka najbrža single-GPU grafička kartica (skoro) na tržištu sa jednako najvećom potrošnjom (+zagrijavanjem).

 

P.S. onih preko 100C pri max radu je prenapuhana brojka - nakon 2 sata FurMarka na burn-in testu pri vrtnji hladnjaka na 85% u sobi temperature 25C kartica se ustabilila na 88C i niti stupnja više. Dakle po ljetu se može očekivati kakvih 4-6 stupnjeva više (max 95C ako nije klimatizirana soba).

Lijep pozdrav ;)
16 godina
neaktivan
offline
RE: GeForce GTX 460 u lipnju
Asterix kaže...

Kartica bi trebala biti izravna konkurencija Radeonu HD 5850, kako po cijeni tako i po performansama.

 

Nvidija nikad cijenovno nije mogla konkurirat Atiju.

Konkurira se po perfomansama... a npr. nvidia 8800gt 512mb je bila svojevremeno jeftinija od ati 3870 a brža, tako da nelaprdaj.

15 godina
offline
GeForce GTX 460 u lipnju

Ma sve se svodi na to da je nvidia puno kasnila i puno obecavala i nista napravila i iz tog razloga se pljuje po njoj i to je dovoljan razlog..

 

Da je kojim slucajem nvidia kasnila max mjesec dva to se nebi dogodilo a ovako jbga...

 

Danas se pljuje po nvidiji sutra po atiju i tak ce to ici...

 

 

Moj PC  
6 0 hvala 0
15 godina
offline
RE: GeForce GTX 460 u lipnju
Dado_ZG78 kaže...
Bukva kaže...

Da se nVidija nije baš proslavila sa Fermijem - nije se. Ali nešto je u zadnje vrijeme jako cool pljuvati po njihovim karticama...

Ma ljudi vole po nečem prati..  da nije Fermi bilo bi nešto drugo.

Nvidia se nije proslavila, dapače..   ali te kartice ipak nisu ni približno toliko loše koliko ih dio ekipe želi prikazati. Svaka medalja ima dvije strane (tu su plusevi i minusi).

Naravno ATI ima bolji omjer uloženo/dobiveno, no Nvidia ima zvjeri koje treba ukrotiti u smislu potrošnje (i pripadnog joj zagrijavanja) što će vjerojatno iči kroz proizvodni proces. Driveri su isto tako pitanje - koliko se može njihovim razvojem i optimizacijom još dobiti (bez skurenih kartica naravno Belji se)?

 

Fermija su djelomično pokopala i previsoka očekivanja za koje si je Nvidija sama kriva - rađen je ogroman hype i sad kad su izašle prve kartice dojam je naravno mlak.. 

 

Opet, činjenica je da je trenutačno GTX480-tka najbrža single-GPU grafička kartica (skoro) na tržištu sa jednako najvećom potrošnjom (+zagrijavanjem).

 

P.S. onih preko 100C pri max radu je prenapuhana brojka - nakon 2 sata FurMarka na burn-in testu pri vrtnji hladnjaka na 85% u sobi temperature 25C kartica se ustabilila na 88C i niti stupnja više. Dakle po ljetu se može očekivati kakvih 4-6 stupnjeva više (max 95C ako nije klimatizirana soba).

Ma joj dado, ionako nvidija je imalo uvijek visoke temperature nije to problem, problem je tih prokletih 6 mjeseci i zato se sve zivo gleda crno kod nvidije i zato je svi pljuju...

 

gtx295 takoder ide do 105 stupnjeva tak da znam kak je to jer sam je imo i meni recimo kao korisniku to ne predstavlja problem jer znam da ta kartica ne rikava...

 

Znaci kasnjenje + lazna obecanja = veliki poraz

 

 

Poruka je uređivana zadnji put pet 9.4.2010 16:17 (toxic).
15 godina
protjeran
offline
RE: GeForce GTX 460 u lipnju
Dado_ZG78 kaže...

 

P.S. onih preko 100C pri max radu je prenapuhana brojka - nakon 2 sata FurMarka na burn-in testu pri vrtnji hladnjaka na 85% u sobi temperature 25C kartica se ustabilila na 88C i niti stupnja više. Dakle po ljetu se može očekivati kakvih 4-6 stupnjeva više (max 95C ako nije klimatizirana soba).

znaci bas super za caj na njoj napraviti :)

http://www.erepublik.com/en/referrer/GrimyHR
15 godina
offline
RE: GeForce GTX 460 u lipnju
Hyperion kaže...

Da ja tebe pitam nešto, zašto ti toliko braniš nvidia-u?

 

Ne branim ja nVidiju.

Jučer smo baš na kavi razgovarali o DX11 karticama i moja izjava je bila - Ako netko kupi Fermija isključivo i jedino za igranje, njega treba bejzbol palicom... (preneseno značenje, jel... Da ne bi netko pomislio da sam ozbiljan u vezi toga...).

 

Ja sam mišljenja (moje osobno, sve dok ne prođe neko vrijeme, ne mogu sa sigurnošću tvrditi) da je Fermi, sve u svemu, puno i daleko jači nego Crypass (ili kako im se čip zove... RV780?).

Međutim, Fermi nije za gaming... To je više poluprofesionalna kartica sa pun kufer perverzija na sebi... Ja, osobno, ne shvaćam, zašto recimo nVidija ne predstavi GeForce kao poluprofesionalne kartice (i napadne ATIjeve Fire kod ne toliko zahtjevnih profi korisnika), a napravi novu seriju koja bi konkurirala ATIju kod "normalnih" korisnika... Da se taj čip rastereti svih nepotrebnih gluposti koje običan korisnika nikad, pa ni onda, neće koristiti, a masno to plati (eventualno, recimo, PhysX ostavi... Iako, IMHO, bolje i njega izostaviti da kartice budu jeftinije, barem u nižem segmentu).

Ne znam, možda ovo nije izvedivo... Ali zašto se recimo ne bi napravila kartica tipa 3 250 čipa + DX11 podrška... GTS250 je, em hladna, em ok potrošnja (koliko znam, ako griješim, ispravite me) a 3 takva čipa bi možda uspjela i cijenovno i preformansama lupiti po 5970. Zašto se Tesla (ime čipa, jel... GF200) ne osvježi sa DX11 (ako je tako nešto moguće), eventualno lupi odgovor na EyeInfinity i lagano praši po tržištu...

 

Uglavnom, da je Fermi za igranje najbolje riješenje sa 400W napajanjem i kućištem zatvorenim ko lijes i malim ko patuljkove gače... A bogme nije... Ali Fermi, barem po meni, nije za to. Fermi... Možda griješim, ne znam... Ali išao bih toliko daleko da bih rekao da možda donosi i svojevrsnu revoluciju za području grafičkih kartica...

Ja osobno nakon svega viđenoga, sumnjam da ću grlom u jagode i po 460/470... Ako zbog ničega drugoga, onda zbog toga jer mi toplina i potrošnja ne ulijevaju baš povjerenje prema MTTFu. Međutim, prvi mačići se u vodu bacaju, jel... nV je isto najavila nove kartice pred kraj godine (sad pošto su točni ko žensko kada se šminka, vidit ćemo koliko ima istine u tome...)... Anyway, meni nije hića za Fermijem sve do tamo 2./3. mjeseca 2011. Ako ATI do tada odgovori istom mjerom (sve mrtve i žive perverzije na jedan čip, a da bude hladan i štedljiv, te da se čuje ko časna u molitvi)... Hej... Više para u novčaniku, više čevapa u želucu... Svi zadovoljni!

 

 

Every hole is a goal!
14 godina
odjavljen
offline
RE: GeForce GTX 460 u lipnju
DamageHigh kaže...
Šta spamaš ti bzvz po temi? I šta tebe tolko pale palci? Inače oni ti znače slažem se/ne slažem se!
I da...i moja 3650 će bit bolja od 5850 kroz par revizija drivera, jelda?

jao koji komentar, 3650 je krš kartica bila i kad je izdata (low range) A 480 je HIGH END kod nvidie i oni će toj kartici posvetiti najviše pažnje oko drivera.

Slobodno stisni thumb down ako te to toliko pali
Poruka je uređivana zadnji put pet 9.4.2010 19:05 (Weky).
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice