Gdje su sateliti Astre?

poruka: 22
|
čitano: 10.646
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Gdje su sateliti Astre?".
12 godina
neaktivan
offline
Gdje su sateliti Astre?

Ipad aplikacija,nešto mi se čini da će ti sateliti bit prikazani i izvan Sunčevog sustava možda čak i otputuju izvan Mliječne staze,"to boldly go where no satelite has gone before". {#}

 

Šala mala al uzimajući zadnji Apple fijasko moram se malo šaliti.Čak ni ako sam Apple nije proizveo tu aplikaciju.

 

A true man is not how much liquor he can drink,nor how much asses he can whip,a true man is how he takes care of his family and handles himself in crisis.
Poruka je uređivana zadnji put čet 22.11.2012 16:49 (Ikarus01).
 
5 1 hvala 0
14 godina
odjavljen
offline
Re: Gdje su sateliti Astre?
Ikarus01 kaže...

Ipad aplikacija,nešto mi se čini da će ti sateliti bit prikazani i izvan Sunčevog sustava možda čak i otputuju izvan Mliječne staze,"to boldly go where no satelite has gone before". {#}

 

Šala mala al uzimajući zadnji Apple fijasko moram se malo šaliti.Čak ni ako sam Apple nije proizveo tu aplikaciju.

 

Konačno jedna korisna augmented reality aplikacija, osim što kasni. Sjećam se kako sam početkom godine doslovno pogađao azimut, a Hotbird i Astru sam namjestio gledajući susjedov tanjur. {#}Već vidim navalu RTV servisera/instalatera kako na teren odlaze naoružani samo Ipadom.

12 godina
protjeran
offline
Re: Gdje su sateliti Astre?
alankish kaže...
Ikarus01 kaže...

Ipad aplikacija,nešto mi se čini da će ti sateliti bit prikazani i izvan Sunčevog sustava možda čak i otputuju izvan Mliječne staze,"to boldly go where no satelite has gone before". {#}

 

Šala mala al uzimajući zadnji Apple fijasko moram se malo šaliti.Čak ni ako sam Apple nije proizveo tu aplikaciju.

 

Konačno jedna korisna augmented reality aplikacija, osim što kasni. Sjećam se kako sam početkom godine doslovno pogađao azimut, a Hotbird i Astru sam namjestio gledajući susjedov tanjur. {#}Već vidim navalu RTV servisera/instalatera kako na teren odlaze naoružani samo Ipadom.i

 RTV serviseri/instalateri u tu svrhu imaju daleko jednostavnije te jeftinije rjesenje od iPada te ovakvih "superkorisnih aplikacija"...

Vrlo malo razumiju oni koji razumiju samo ono sto se moze objasniti
15 godina
offline
Re: Gdje su sateliti Astre?
alankish kaže...

 

Konačno jedna korisna augmented reality aplikacija, osim što kasni. Sjećam se kako sam početkom godine doslovno pogađao azimut, a Hotbird i Astru sam namjestio gledajući susjedov tanjur. {#}Već vidim navalu RTV servisera/instalatera kako na teren odlaze naoružani samo Ipadom.

 

Kompas?

Gods are fragile things; they may be killed by a whiff of science or a dose of common sense. – Chapman Cohen
14 godina
offline
Gdje su sateliti Astre?

Takve aplikacije postoje odavno i posve su beskorisne

Lt.Lowenbrau prozvan cheaterom preko 9000 puta
 
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Gdje su sateliti Astre?

Astra na 19° istočno je najbolji satelit ako nemaš mogućnost dekodiranja, još samo na njoj ima ponešto dobro, a "otključano"...

 
2 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Gdje su sateliti Astre?

Serviseri imaju uređaj koji im pokazuje signal i kvalitetu prijama te se tako može fino podešavat, ova aplikacija se samo za odprilike vidjet gdje se nalazi satalit.

 
5 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Gdje su sateliti Astre?
royalhero kaže...

Astra na 19° istočno je najbolji satelit ako nemaš mogućnost dekodiranja, još samo na njoj ima ponešto dobro, a "otključano"...

Ohoho kolega vi se bavite krađom TV signala bome opasno živite.{#}.

Šalim se naravno reci samo koji free-to-air koristiš i ja bi malo probao te usluge.

 

A true man is not how much liquor he can drink,nor how much asses he can whip,a true man is how he takes care of his family and handles himself in crisis.
Poruka je uređivana zadnji put čet 22.11.2012 21:23 (Ikarus01).
14 godina
odjavljen
offline
Re: Gdje su sateliti Astre?
R4sput1n kaže...

 RTV serviseri/instalateri u tu svrhu imaju daleko jednostavnije te jeftinije rjesenje od iPada te ovakvih "superkorisnih aplikacija"...

Ma da, nisam to znao. Bez brige našetao sam se po krovovima kao mlađi prvo sa analognim receiverom i sa kamionskim 12V TV prijamnikom na leđima, pa sa 15 kg teškim analizatorom spektra,  da bi kasnije dobio Satlink. Na sreću sada su ta vremena daleko iza mene, vjerojatno sam i zahvaljujući tome od prve pogodio i azimut i usmjerio tanjur. {#}

Poruka je uređivana zadnji put čet 22.11.2012 21:32 (alankish).
14 godina
neaktivan
offline
Gdje su sateliti Astre?

Mislim da aplikacija i nije nesto korisna pošto se mali pomaci tanjira znatono osjete i meni je mnogo lakše raditi sa kompasom koji se pričvrsti na tanjir okrećeš  do traženog ugla i slika je tu ako si nosač postavio prtavilno.

 

A za one koji ne posjeduju kompas i iAstra_čudo_app može stara i dobro uhodana metoda, prebaci na neki od astrinih kanala na svom DIGITALNOM RESIVERU (npr. ard) uključi opciju info,, i prati signal dok komšo vrti tanjir pa se deri kad signal i kvalitet budu kako treba... ovo je najstarija ali i ubjedljivo  najzabavnija metoda.

Za mene i ovako kažu da sam lud, kad bi još držo iPAD i okreno ga u nebo na krovu tada bi mi komšije pomislile da komuniciram sa marsovcima ili da bogu prebacujem zadnji ios. ....heheheheh l

 
8 0 hvala 0
12 godina
offline
Gdje su sateliti Astre?

Ja imam motor i king of sat stranicu pa nađem frekvenciju i vrtim motor dok ne dobijem signal. Astra je super ako znaš njemački, al ja sam večinom na bivšem eurobird 28 ima dosta dobrih programa. Žao mi je kaj ovo ne mogu uhvatit.

http://d-u-d.deviantart.com
 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Gdje su sateliti Astre?

Obična aplikacija kakvih ima desetak je zavrijedila vijest na naslovnici čime? Jer je za ipad?

Bezveze

hobi:moj-android.net
 
2 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Re: Gdje su sateliti Astre?
syncmaster245b kaže...
alankish kaže...

 

Konačno jedna korisna augmented reality aplikacija, osim što kasni. Sjećam se kako sam početkom godine doslovno pogađao azimut, a Hotbird i Astru sam namjestio gledajući susjedov tanjur. {#}Već vidim navalu RTV servisera/instalatera kako na teren odlaze naoružani samo Ipadom.

 

Kompas?

Ništa loše u gledanju susjedova tanjura :))

 

Elem, što nema više i na digitalnim receiverima onaj prekolopnik "TEST" ili tako nešto na stražnjoj strani, koji služi da se 'pogodi' pozicija satelita (jer je za digitalni prijam nužna poprilično dobra usmjerenost antene + što postoji vremenski pomak od prijama signala do prikaza na ekranu)?

11 godina
neaktivan
offline
Gdje su sateliti Astre? - Koga briga ;)

Btw, koga više briga za položaj satelita? 

 

Što nema aplikacija za iPhone (i druge platforme uostalom) koje su većem dijelu čitatelja korisnije češće?

Ili ovi šalju press release, a drugi ne?

Ili... (ne usudim se niti pomisliti ;-)

 
0 0 hvala 0
14 godina
odjavljen
offline
Re: Gdje su sateliti Astre?
Sulejman kaže...

Ništa loše u gledanju susjedova tanjura :))

 

Elem, što nema više i na digitalnim receiverima onaj prekolopnik "TEST" ili tako nešto na stražnjoj strani, koji služi da se 'pogodi' pozicija satelita (jer je za digitalni prijam nužna poprilično dobra usmjerenost antene + što postoji vremenski pomak od prijama signala do prikaza na ekranu)?

Veličanstveni.

Otkrio si me, nisam uopće gledao susjedov tanjur, nego u spavaću. S dalekozorom. Susjed nije bio kod kuće.{#}, pa sam slučajno ugledao tanjur.

Oprosti, ali izletjelo mi je. Koliko ja znam, nisam do sad niti na jednom digitalcu vidio taj switch. Makar osobno nisam već kojih 5 godina u tim vodama.

11 godina
neaktivan
offline
Re: Gdje su sateliti Astre?

Nisam ja veličanstveni; Veličanstven je onaj kojeg žena gleda...

(hebaji ga, it comes with the territory, moraš istrpiti :)

 

Niš ja ne velim o susjedu. A susjeda... Pa da je i "uletila u kadar", kaj onda. Nije to za zamjeriti ;)

 

Baš ću sutra pogledati za test switch, čini mi se kako bi negdje u podrumu trebao biti neki receiver.

Javim je li me sjećanje zeznulo ili je switch stvarno iza.

16 godina
offline
Gdje su sateliti Astre?

Tko ima sat karticu u kompu kao ja samo mu trebaju ove dvije stvari

 

1-http://www.dishpointer.com/

čisto da se otprilike locira gdje se nalazi satelit

 

2-http://www.fastsatfinder.com/

odličan program za fino uštimavanje satelitske antene za bilo koji satelit.

program glasovno obavještava kolika je kvaliteta signala, tvoje je samo da slušaš i pomičeš antenu

Da Bog da svi čiteri dobili rak kostiju,tako da ne mogu držati jebeni miš u ruci.Tada će imati barem malo opravdanja za varanje.
Moj PC  
2 0 hvala 0
15 godina
protjeran
offline
Gdje su sateliti Astre?

Je li ima sta lako za otkljucati da ima domacih (ex YU) programa? Od kako je Total zekljucan nema nista gledati na satelitu :(

 
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Gdje su sateliti Astre?

Navedeni svich služio je samo za testiranje izlaznog signala iz resivera ka tv-u,, tj... koristio se je kako bi lakše našao signal  NA TV-U (koji je spojen sa resiverom preko koaksialnog kabla a ne "skarta"), kada tv pretražuje frekvencije dođe do tog jakog signala iz resivera i kaže ovo je neki dobar kanal i memoriše ga ( dvije bijele pruge na crnoj podlozi) i taj svič je bio skoro i na svim video rekorderima i na svim analognim resiverima posto su oni imali taj analogni izlaz, danas većina resivera ima izlaze za AV (skart) ili Hdmi, tako da taj svič više i netreba...

 

 

 
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Gdje su sateliti Astre?

Pozdrav molim vas za savijet pomoć

Imam četri glave i jedan pretvarač za dva lnb-a slika ,mene zanima ako bi dvaput po dvije glave spojio tako da dobijem dvije žice (kabel) koje stavljam u lnb 1 i lnb 2 i žica(kabel) u resiver bi funkcioniralo da gledam četri satelita ? može pomoć ako je moguče da ne kupojem za 4 lnb-a kutiju...hvala

 

-Uglavnom imam resivera da na tv gledam a znam si i premijestit na konp gdje imam prastaru skaystar 2 kojom čudom još funkcionira 10 godina :),nekad je bilo puno lakše i bolije sa soft key ili vPlug otvoriti kodirane programe prošla su ta vremena mtv i neki slablji idu na prog dvb-u 6.

Moj PC  
0 0 hvala 1
13 godina
neaktivan
offline
Re: Gdje su sateliti Astre?

Probaj ovdije možda nađeš nešto skay star.org

krivo sam pritisnuo grrr {#}

evo za koga je poruka

 

 

Poruka je uređivana zadnji put sub 1.12.2012 18:03 (max000).
13 godina
neaktivan
offline
Gdje su sateliti Astre?

Možda i nekom zatreba ili već svi znaju ova stranica ima live stream programe puno ih se može gledati besplatno evo link -- ssssss ali neki imaju dobru kvalitetu a neki ne pa je bolije imat tanjur :D

evo malo slika

 

Moj PC  
0 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice