Galaxy S4 sa savitljivim ekranom?

poruka: 39
|
čitano: 5.500
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Galaxy S4 sa savitljivim ekranom?".
13 godina
neaktivan
offline
Galaxy S4 sa savitljivim ekranom?

No da ga i naprave tako, koja je praktična strana toga? Nema je?

Moj PC  
6 22 hvala 0
15 godina
offline
Re: Galaxy S4 sa savitljivim ekranom?
prakticna strana je da stane u bilo koji dzep, ne moze vise tako lako puknut i ergonomski je daleko prihvatljiviji
R.I.P. EnlightenedPhoenix 24.6.2011. R.I.P. Steve Jobs 6.10.2011. 1955. - 2011.
15 godina
odjavljen
offline
Re: Galaxy S4 sa savitljivim ekranom?
ba2033 kaže...

No da ga i naprave tako, koja je praktična strana toga? Nema je?

ne moraš ga vadit iz zadnjeg đepa kad ideš sjest... 

Would you look at me now? Can you tell I'm a man? With these scars on my wrists To prove I'll try again Try to die again, try to live through this night Try to die again.....
13 godina
protjeran
offline
Galaxy S4 sa savitljivim ekranom?

i kad ga izdaju predstavit će ga pompozno, ali nekako mi se čini da bu bio poluproizvod (ekran će bit sam sebi svrha a ostale karakteristike vjerojatno ispod prosjeka) do druge il treće generacije savitljivih ekrana..

 
7 8 hvala 0
15 godina
offline
Galaxy S4 sa savitljivim ekranom?

Opet ćemo imati preklopnike, ovaj put sa većim ekranom... {#}

Tko visoko leti, štedi gorivo.
 
11 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Galaxy S4 sa savitljivim ekranom?
Shamrock kaže...

Opet ćemo imati preklopnike, ovaj put sa većim ekranom... {#}

 

Pa to i ne bi bilo lose. S obzirom da su uspjeli dosta stanjiti mobitele bilo bi sasvim ok da ih sad preklope.
14 godina
offline
Galaxy S4 sa savitljivim ekranom?

Imao S2, sada imam S3. Ali ako S4 bude s ovom đinđom, zaoilazim svakako.

Koliko to god imalo svoje pluseve, za mene je ovo ružno i gadljivo do bola.

 

Radije bi se suočavao s razbij/kupi novo, nego nosio ovu gadariju sa sobom.

Moj PC  
8 13 hvala 0
13 godina
protjeran
offline
Re: Galaxy S4 sa savitljivim ekranom?
zabranjeniples kaže...

Imao S2, sada imam S3. Ali ako S4 bude s ovom đinđom, zaoilazim svakako.

Koliko to god imalo svoje pluseve, za mene je ovo ružno i gadljivo do bola.

 

Radije bi se suočavao s razbij/kupi novo, nego nosio ovu gadariju sa sobom.

možda i oni shvate da to ne prolazi pod "fensi" uređaj nego se okrenu izvlačenju čiste funkcionalnosti iz tog.. iako će vjerojatno najviše zaradit od prodaje za vojne i slične "heavy-duty" svrhe

13 godina
offline
Galaxy S4 sa savitljivim ekranom?

not gonna happen.

 
4 5 hvala 0
15 godina
odjavljen
offline
Re: Galaxy S4 sa savitljivim ekranom?

nisam siguran ali mislim da nikako nije za "heavy duty" upotrebu... ako misliš na gorilla glass look a like

Would you look at me now? Can you tell I'm a man? With these scars on my wrists To prove I'll try again Try to die again, try to live through this night Try to die again.....
14 godina
neaktivan
offline
Re: Galaxy S4 sa savitljivim ekranom?

Mobitel omotan oko ruke kao ručni sat!!

 

Dodatnom popularizacijom tableta (ponajviše cijenom) plus ovakva tehnologija, vjerujem da će mobiteli krenuti "unatrag" smanjivanjem ekrana..

 

Pa ćemo nositi mobitel na ruci za razgovore, poruke i aplikacije, a tablet ako želimo "ozbiljnije" surfati, mailati, igrati se..

15 godina
odjavljen
offline
Re: Galaxy S4 sa savitljivim ekranom?
NightShadow kaže...

Mobitel omotan oko ruke kao ručni sat!!

 

Dodatnom popularizacijom tableta (ponajviše cijenom) plus ovakva tehnologija, vjerujem da će mobiteli krenuti "unatrag" smanjivanjem ekrana..

 

Pa ćemo nositi mobitel na ruci za razgovore, poruke i aplikacije, a tablet ako želimo "ozbiljnije" surfati, mailati, igrati se..

ovo 

Would you look at me now? Can you tell I'm a man? With these scars on my wrists To prove I'll try again Try to die again, try to live through this night Try to die again.....
16 godina
offline
Re: Galaxy S4 sa savitljivim ekranom?

lako za savitljivi ekran.. to će biti jedino marketinška fora..

a gdje su ostale savitljive komponente? da bi mobitel bio savitljiv moramo imati svaku komponentu mobitela savitljivu, a to nećemo tako skoro gledati.. inače savitljiv ekran nema smisla.

Demokracija je, također, kada dva vuka i jedna ovca glasuju što će biti za večeru.
11 godina
offline
Galaxy S4 sa savitljivim ekranom?

Sada barem znamo tko ce koga kopirati.

Wala ay kinuha kung walang mangyayari!
Moj PC  
10 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Galaxy S4 sa savitljivim ekranom?
nixass kaže...

lako za savitljivi ekran.. to će biti jedino marketinška fora..

a gdje su ostale savitljive komponente? da bi mobitel bio savitljiv moramo imati svaku komponentu mobitela savitljivu, a to nećemo tako skoro gledati.. inače savitljiv ekran nema smisla.

 

slazem se... dok ne bude cijeli savitljiv, nece bit tako zanimljivo...

pitanje je dizajna kako ce sve to izgledat sa samo savitljivim ekranom. Oce li se povecavat velicina,ili ce se otkdat od vec postojeceg ekrana( vrlo vjeroajtno).

ima dosta stvari za raspravit o ovome

15 godina
offline
Re: Galaxy S4 sa savitljivim ekranom?
zabranjeniples kaže...

Imao S2, sada imam S3. Ali ako S4 bude s ovom đinđom, zaoilazim svakako.

Koliko to god imalo svoje pluseve, za mene je ovo ružno i gadljivo do bola.

 

Radije bi se suočavao s razbij/kupi novo, nego nosio ovu gadariju sa sobom.

Malo upotrijebiti kreativne vijuge i zamisliti nešto izvan priložene slike.

Možda rade na tome da zaštitno staklo ne bude tako kruto i lomljivo, tako da iskoriste blaži oblik ovog ekstremnog savijanja, tek toliko da staklo ne pukne kad padne.

Zadrže isti form factor, ali poboljšaju elastičnost ekrana.

 

Bi li to zadovoljilo tvoje uske estetske vrijednosti?

 

 

 

You can fall for chains of silver you can fall for chains of gold You can fall for pretty strangers and the promises they hold
11 godina
neaktivan
offline
Re: Galaxy S4 sa savitljivim ekranom?
Mitch kaže...
ne moze vise tako lako puknut

Tko kaže da ne može tako lako puknuti? Možda će pucati još lakše.

11 godina
offline
Galaxy S4 sa savitljivim ekranom?

Moram reci da se slazem sa pojedinim kolegama forumasima da ne vidim stvarnu prakticnu primjenu savitljivog ekrana u svakodnevnoj uporabi. Ima smisla ukoliko se bavite nekakvim ekstremnim poslovima, tipa vojnik, pa da ga se moze lakse spremiti, odnosno da zauzima manje prostora.

 

Ali obicnom, prosjecnom korisniku savitljiv ekran (barem ovakav kakav je prikazan na prilozenim fotkama) nema nikakvog smisla.

 

Uostalom - sto i kako uopce raditi na savitljivom ekranu?

 
6 6 hvala 0
14 godina
offline
Re: Galaxy S4 sa savitljivim ekranom?
wyks kaže...

Malo upotrijebiti kreativne vijuge i zamisliti nešto izvan priložene slike.

Možda rade na tome da zaštitno staklo ne bude tako kruto i lomljivo, tako da iskoriste blaži oblik ovog ekstremnog savijanja, tek toliko da staklo ne pukne kad padne.

Zadrže isti form factor, ali poboljšaju elastičnost ekrana.

 

Bi li to zadovoljilo tvoje uske estetske vrijednosti?

Vidim da te pogodio moj komentar {#}.

 

Nigdje ja nisam napisao da sam nešto zaključio ili zamislio iz priloženih slika.

Zamislio sam to iz napisanog.

 

Meni osobno to predstavlja gadariju. Kad držim mobitel u ruci, želim da bude ovakav kao što je i sad (glomazan, čvrst, lomljiv i tako dalje).

Jednostavno, to mi se sviđa.

 

Kažem, kolike god bile prednosti te gadarije, mene to ne privlači.

13 godina
offline
Galaxy S4 sa savitljivim ekranom?

Hm,sve ok za savitljivi ekran,ali inače ostale komponente koje čine

mobiteli nisu savitljive?
Tiskana pločica,SoC,baterija,SIM kartica i tako to?
Bilo bi praktički isto kao normalan mobitel,samo bi bio mnogo duži,jer u jedan dio trebaju

ići sve hardverske komponente mobitela,dok na vrh ide samo taj ekran.
Što bih dobio s time,klepetalo pričvršćeno na komad plastike? 

EuNE:AnakinSW,WoT: BlackRainCRO
Moj PC  
2 3 hvala 0
13 godina
offline
Galaxy S4 sa savitljivim ekranom?

Kućište ostaje čvrsto, a ekran u slučaju pucanja kućišta nije više toliko krhak. Jel nije to neka poanta ovih ekrana? Ne očekuje nitko da je cijeli mobitel elastičan, nego samo po potrebi da ekran ne pukne kod udarca/nagnječenja i slično

prepičkavanje staklenkom ajvara ljudi koji pišu komentare poput LOL - tribute to Bojko
Moj PC  
7 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Galaxy S4 sa savitljivim ekranom?

Fizički je nemoguće, bar još, napraviti takav mobitel kao sa slike jer na slici je samo EKRAN.

Već je nekoliko ljudi napisalo da bi za tako nešto trebalo napraviti savitljivu matičnu i komponente.

 

Sad kad smo to maknuli sa strane, nije mene pogodio tvoj komentar nego uskost tvog razmišljanja.

Za vrijeme prekjučerašnje mećave susjedi je puklo staklo na vratima jer je bilo prekruto učvršćeno s tvornički defektnim gumama koje bi trebale amortizirati elastičnost pri promjeni temperature.

Znači staklo je samo po sebi veoma nezahvalan materijal, vidljivo i po masi razbijenih iPhone 4/4S.

 

Eh, sad te opet ljubazno molim da staviš svoje osobne estetske preferncije sa strane i zamisliš isti mobitel koji sada sržiš u ruci samo što je ova tehnologija omogućila da ti ekran ne pukne kada padne na pod jer će elastičnije staklo amortizirati udarac.

 

Ti sretan, ja sretan, tvoj mobitel čitav i ne moraš kupvati novi. Mobitel će i dalje biti čvrst jer taj ekran ne može zamjeniti čvrstoću matične, baterije i stražnjeg poklopca, što će posljedično dati čvrstu podlogu i ekranu.

 

Inače u industriji prototipova prvi modeli su eksponati koji predstavljaju i daju uvid ekstreme tehnologije koje promoviraju. Znači rijetko se takav primjerak nađe u prodaji.

Iz te tehnologije može izaći nekoliko odličnih i praktičnih primjena - recimo da izvučeš zarolani monitor iz stola ili ga pospremiš kada ne treba. Luster u obliku kugle koji će uz svjetlo reklamirati nešto...

No ti si ovaj ekstrem, showcase, odmah odbacio jer izgleda gadno - pa te pitam kako drugačije pokazati ljudima da imaš ekstremno savitljivi ekran nego ga saviti?

Druga stvar su medijsko lešinarenje svake glasine i povezivanja istih sa popularnim stvarčicama.

 

You can fall for chains of silver you can fall for chains of gold You can fall for pretty strangers and the promises they hold
13 godina
offline
Galaxy S4 sa savitljivim ekranom?

I što,umjesto ekrana slomi ti se jedan dio hardvera?
Neznam što je jeftinije. 

EuNE:AnakinSW,WoT: BlackRainCRO
Moj PC  
1 6 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Galaxy S4 sa savitljivim ekranom?

Nece S4 nego s5 s4 ce biti sa nerazvijivim ekranom.

Evo i clanak:http://www.24sata.hr/gadgeti/galaxy-s-iv-imat-ce-neslomljivi-ekran-petica-ce-se-savijati-292702

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Galaxy S4 sa savitljivim ekranom?
pandza94 kaže...

I što,umjesto ekrana slomi ti se jedan dio hardvera?
Neznam što je jeftinije. 

Ukucaj u google "broken mbo after fall" ili "fractured logic board after fall" i "replacing broken screen after fall".

Javi se kad to napraviš.

 

You can fall for chains of silver you can fall for chains of gold You can fall for pretty strangers and the promises they hold
14 godina
offline
Galaxy S4 sa savitljivim ekranom?

Ajmo iz pocetka.

 

Procitajmo ponovno tekst koji je objavljen i procitajmo sto sam ja napisao.

 

Opet kazem, bude li s4 s tim djindjama, ja ga zaobilazim.

Na kraju krajeva, to je moje pravo.

 

Ngdje ne pise da je to sigurno, niti da ce od toga sa sigurnoscu bit nesto od toga.

Znaci, sve je mozda/mozda. Isto kao i ovo nase, mza ovo/mozda ono.

 

Ponavljam, meni osobno, pomisao na bilo sto savitljivo na mobitelu ovih velicina, je gadarija.

 

To ne znaci, niti igdje kazem, da nece imat pluseva i da nece bit kvalitetno izvedeno.

Naravno, ako uopce dodje do toga.

Moj PC  
1 3 hvala 0
15 godina
offline
Galaxy S4 sa savitljivim ekranom?

Naravno, moram se ispričati zbog tona.

 

Ali meni ovo sve zvuči kao da Michelin obajvi ultraizdržljive gume pa ih predstavi na vojnim transporterima u najgorim predjelima svijeta kako bi pokazao izdržljivost, a mi popljujemo tehnologiju jer će 50'' gume s 10 cm ripnama izgledati ružno na našoj Astri.

 

Ovo je showcase, a vidimo iz linkanog članka 24 sata da su ovo sve glasine novinara koji pojam nemaju o čemu pišu.

 

Na kraju će ispasti da Michelin ima i u ponudi normalne gume za Astru koje koriste ultraizdržljivu tehnologiju iz vojnih guma, a isto tako samsug će objaviti mobitel najnormalnijeg form-factora samo što ekran neće pucati tako lako ako ispadne iz džepa.

 

na kraju krajeva Nokia je od svojih silnih prototipova odabrala WP8 kao strategiju za slijedećih nekoliko godina...

 

You can fall for chains of silver you can fall for chains of gold You can fall for pretty strangers and the promises they hold
Moj PC  
6 1 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Galaxy S4 sa savitljivim ekranom?

Da objasnim neke stvari ljudima ovdje jer vidim da mediji pišu svašta a neki se pozivaju na 24 sata... žalosno...

 

Jedna leak informacija od danas: 

 

 

"New report by OLED-Display.net confirms that Samsung is planning to develop small and big OLED Panels. Samsung want to start the mass production of small OLED panels in the first half of 2013. The big OLED panels are planned in the second half of 2013. Samsung also started to develop high-resolution flexible AMOLED displays in 2013. The first devices with YOUM technology are planned in 2013.

Samsung just teased something for CES 2013 about a new product with new Innovation, Design, Technology, Dreams, Wonder and The Future!

We can’t wait to see the first flexible AMOLED display equipped Samsung device.
Let’s wait and see."

Znači Samsung planira praviti male i velike OLED ekrane.. Samsung želi s malima započeti u prvoj polovici 2013 godine a veći u q3 pa nadalje... Kao što piše Samsung če početi sa proizvodnjom FLEXIBILNIH AMOLED ekrana za 2013. 

Prvi takav YOUM (tehnologija je namjenjena za 2013 dali ćemo ga vidjet u S4 ili Note 3 to ćemo još vidjet !!!!. OLED će imati FULL HD i 441 ppi u sebi. Jedina prednost za sve nas je da će S4 (ako bude imao tu tehnologiju) biti uređaj

isti kao i S3 samo s tom razlikom ako pukne staklo neće i ekran što bi trebalo rezultirat samo promjenom stakla ne i ekrana više i plaćanja 150 do 200 € popravak nego 150kn za Gorilla Glass recimo....

 

 

A YOUM tehnologija je slična kao i OLED ista proizvodnja i sve samo s razlikom što na njoj NEMA STAKLA više nego je sve flexibilno... Ova i gornja tehnologija izrađuju se u jeftinijoj tehnologiji FMM (liti)....

Flexi kompletno uređaje nećemo vidjet još neko vrijeme...I neki što tu kažu da neće uzet S4 ako to bude unutra (OLED, Youm ćemo vidjet u kojem obliku) gadno se varate :)))))) Još ako Samsung bude prvi koji će to pokazati usudio bih se reći 40 mil S4 će biti prodanu u hipu....

 

Ono što znamo

S4 bi trebao biti 4'99 incha

- 13 mpixela kamera

- 2 GB rama

- Cortex A15 Quad 5440 1.8 ili 2.0 GHZ

- nove memorije

- Mogući 32 gb moguci standard

- FULL HD AMOLED

- OLED ili YOUM (prvi)

 

Samsung je danas objavio teaser da NEŠTO veliko stiže na CES od 8-11.1.2013

Na slici pogledajte LCD>OLED>YOUM...

 

Ja bi htio vidjet YOUM na S4 čisto zbog troškova ali će biti normalan ekran i neće se vidjet razlika osim u ppi-u

youm youm
Poruka je uređivana zadnji put pon 10.12.2012 14:39 (Komrad).
 
4 0 hvala 1
15 godina
offline
Re: Galaxy S4 sa savitljivim ekranom?
toni42 kaže...

Sada barem znamo tko ce koga kopirati.

Mislis da ovdje nije dovoljno jasno?

 

 

13 godina
protjeran
offline
Re: Galaxy S4 sa savitljivim ekranom?
XXBic kaže...
toni42 kaže...

Sada barem znamo tko ce koga kopirati.

Mislis da ovdje nije dovoljno jasno?

 

 

toooo počelo je...

{#}

Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice