Free.mp3 na naslovnoj stranici The Pirate Baya

poruka: 14
|
čitano: 3.138
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Free.mp3 na naslovnoj stranici The Pirate Baya".
15 godina
offline
Free.mp3 na naslovnoj stranici The Pirate Baya

i neka je. zaslužili su 

I know that you believe you understand what you think I said, but I am not sure you realize that what you heard is not what I meant.
Moj PC  
37 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Free.mp3 na naslovnoj stranici The Pirate Baya
Ajar kaže...

i neka je. zaslužili su 

Kaj se tiče ovog videu uratka, to če uskoro vjerojatno postat najpopularniji Jubitu video sa ovih naših prostora.Kad vidiš kak su Dubioze sklepale taj video, to izgleda kao da je baš PirateBay naručil taj jurišno/promotivni video.

 

http://www.bug.hr/forum/topic/vijesti-by-forumasi/the-pirate-bay-portable-ulovi-me-mozes/139196.aspx

 

 

https://www.malwarebytes.org/antiexploit/index.html
12 godina
offline
Free.mp3 na naslovnoj stranici The Pirate Baya

Autorska prava se u ovoj pjesmi propitkuju na vise nacina. Zanima me sto o ovopjesmi misli Eminem. 

 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Free.mp3 na naslovnoj stranici The Pirate Baya

Spot je jednostavno vrhunski, svjetski.. svaka čast. Respect dečkima, pisme su im nekako sve sličnog melosa... al na mene djeluju jako pozitivno.

Zadar živi vječno!
Moj PC  
4 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Re: Free.mp3 na naslovnoj stranici The Pirate Baya
BlueMax kaže...

Autorska prava se u ovoj pjesmi propitkuju na vise nacina. Zanima me sto o ovopjesmi misli Eminem. 

 Brijem da Eminem bi/će pozdravljat Dubioza dok cuje ovo. IMHO

samo nešto struže..
12 godina
neaktivan
offline
Re: Free.mp3 na naslovnoj stranici The Pirate Baya

Svaka im čast, ne podržavam ilegalne sadržaje. Ali ipak njihova pjesma ima smisla. Glazbenicima na "niskoj razini" se niti ne isplati prodavati pjesme, jer kada bi otišli na top liste vidjeli bi da samo naj popularniji zapravo zarade. Pjesma se prodaje po 1$ glazbenik dobije 20ak centi. 

Tak da onima koji prodaju po 2-3 tisuće pjesama ne isplati se. 

http://informacijsketehnologije.blogspot.com/
15 godina
offline
Re: Free.mp3 na naslovnoj stranici The Pirate Baya
BlueMax kaže...

Autorska prava se u ovoj pjesmi propitkuju na vise nacina. Zanima me sto o ovopjesmi misli Eminem. 

Ajde mlim te ne budali više. Već si tamo rekao na komentaru dana: "Band koji je nastao i zivi na kradji. A opet nisu losi." Kakva autorska prava o pjesmi koja je de facto himna piratluka.

Nego odluči jesi li to nacionalista ili ne pa da dalje pravo uđemo u raspravu, jer vidio sam tamo na komentaru dana, neki komentari su zrazito 'ljubomornog karaktera' najblaže da se izrazim.

 

Lično sam BiH građanin (da sam bogdom HR građanin bio bi ujedno i EU građanin), ali gl. grad Sarajevo nije da ne podnosim, nego mi je muka od njega, jednako kao i od ove države. Za Zenicu nemam ništa protiv, ali ljudi moji da odete tamo.. tamo se sve vrti oko stadiona Bilino Polje koji je de facto oltar nogometne reprezentacije BiH, i ničega drugog nema. Ceste su gore nego iz nekih zemalja istočnog bloka.

 

Inače da se vratim na temu, tj Dubioza kolektiv. Mislim sam naziv Dubioza predstavlja na neki način nešto kao "gore ne može" i band je anti-sistemski orijentisan i anti-politički orijentisan. Uglavnom oslikava kakva je politička i globalno ekonomska situacija u BIH.

 

A Band k'o band i glupo je sada pričati o nečemu "kako što i zbog čega", jer kad ti budeš na naslovnici The Pirate Baya ili onog zamjenu za Google logoa kao danas Hedy Lamarr ond možeš nešto i argumentovati a da te se shvati ozbiljno. Inače koliko znam od Dubioze Kolektiva svi su albumi besplatni pa su neki u nekim političkim emisijama unutar državne televizije najavljivali im i puštali spotove.

Inače ja ih ne slušam niti baš volim tu vrstu rocka ili kojeg već žanra ali moram priznati da nekada imaju neki hit koji ti se jednostavno pojačaje do kraje jer od muke naše svakodnevnice želiš na neki način pobjeći.

 

Stoga savjetujem ti da pslušaš njihovu ovu pjesmu kao i tekst iste (podjebljat ću onaj dio koji se meni sviđa):

 

 

Volio bi' da za Bosnu zaigra Ronaldo
na svadbi da mi pjeva Amadeus Rambo
Volio bi' da nam djecu ne dijele po vjeri
na TV da se vrate Šilja, Tom i Jerry

 

Volio bi' da u miru žive Palestinci
i da su konstitutivni i Sejdić i Finci
Volio bi' da nam puše Putin i Obama
ja neću u Evropu nek ona dođe nama

 

Op, op, opa,
dolazi Evropa
Sa'će da nas biju sile
svjetske milicije

 

Volio bi' posijati dulum marihuane
Cugat' neku brlju što je stigla iz Tijuane
Volio bi' da je para više nego manje
i da svaki dan za ručak mezim sushi, jedem janje

 

Volio bi' da se Bosna plasira u Brazil
Šveđani da kod nas traže politički azil
Volio bi' Ferarija kupiti na rate
da u bašti osvane mi bušotina nafte

 

Volio bi' da naš narod ima bolju karmu
McDonald's da poslužuje ćevape i sarmu
Volio bi' da sa vlasti sjašu kriminalci
džaba kad će uzjahati briselski seljaci

 

Op, op, opa,
dolazi Evropa
Sa'će da nas biju sile
svjetske milicije




9 godina
neaktivan
offline
Re: Free.mp3 na naslovnoj stranici The Pirate Baya
Kako god pjesma nije prodana niti se zarađuje na njoj . tako da možda i nema pravo ili koristi od tuženja ?

Nešto u smislu uličnih pjevača . :)
16 godina
offline
Re: Free.mp3 na naslovnoj stranici The Pirate Baya
BlueMax kaže...

Autorska prava se u ovoj pjesmi propitkuju na vise nacina. Zanima me sto o ovopjesmi misli Eminem. 

 

http://www.whosampled.com/sample/412/Eminem-Without-Me-Malcolm-McLaren-Buffalo-Gals/

 

Hip Hop/Rap se zasniva na sempliranju

12 godina
offline
Re: Free.mp3 na naslovnoj stranici The Pirate Baya
Envy kaže...
BlueMax kaže...

Autorska prava se u ovoj pjesmi propitkuju na vise nacina. Zanima me sto o ovopjesmi misli Eminem. 

Ajde mlim te ne budali više. Već si tamo rekao na komentaru dana: "Band koji je nastao i zivi na kradji. A opet nisu losi." Kakva autorska prava o pjesmi koja je de facto himna piratluka.

Nego odluči jesi li to nacionalista ili ne pa da dalje pravo uđemo u raspravu, jer vidio sam tamo na komentaru dana, neki komentari su zrazito 'ljubomornog karaktera' najblaže da se izrazim.

 

 




 Kao sto sam i napisao, Dubioza mi je drag band. Bio sam na njihovim koncertima i opet cu kad budu u blizini. Apsolutni pozitivci, dobri zabavljaci, prava ekipa ba koncertima... sve pet, osim:

ne volim "posudjivanje" u glazbi. I sad me to cini nacionalistom?

Ako kazem da je Bijelo dugme govno od banda koji je cijelu karijeru zasnovao na kradji od Uriah Heepa, Deep Purplea, Led Zeppelina i mnogih drugih, jesam li opet nacionalist?

Jel ti lakse ako kazem da veliki hrvatski band Prljavo Kazaliste smatram jos vecim govnom, iz istih razloga?

A ako kazem da su dva najbolja koncerta na kojima sam ove godine bio Amira Medunjanin i Mostar Sevdah Reunion, onda nisam nacionalist?

 

I nemoj mi protiv Sarajeva. Istina da Sarajevo nije ono sto je nekad bilo, ali nije ni Zagreb ni Beograd. Opet se u Sarajevu najbolje osjecam iako sam dozivio da me na ulici covjek proziva ustasom. Valjda zbog naglaska. Lakse mi je to prihvatiti nego da me nacionalistom smatraju zbog glazbenog ukusa tj. poimanja originalnosti.

 

Sazetak: Dubioza je dobar band. Spot je vrh vrhova opcenito a debelo iznad icega sto je na ovim prostorima napravljeno. A pjesma je mogla biti originalnija.

 

16 godina
offline
Re: Free.mp3 na naslovnoj stranici The Pirate Baya
rambox kaže...
Ajar kaže...

i neka je. zaslužili su 

Kaj se tiče ovog videu uratka, to če uskoro vjerojatno postat najpopularniji Jubitu video sa ovih naših prostora.

 

 I neka postane. Bolje ta kvalitetno odrađena zezalica, nego smeća kojima (do)sad maltretiraju sevka, rozga, šuput... A bome, da se ne lažemo, 
ništa bolje nisu ni "urbane" poput badrić, jurčević i sličnih "wannabe" zapadnjakuša. Skuzajte me što ne pratim bolje domaću scenu pa nemam više (muških) primjera.

http://www.bug.hr/forum/post/lcd-plazma-televizori/stvarni-vlasnici-brandova/2909836.aspx
Poruka je uređivana zadnji put uto 10.11.2015 1:08 (overhaul).
15 godina
offline
Re: Free.mp3 na naslovnoj stranici The Pirate Baya
BlueMax kaže...
Envy kaže...
* * *

 

 




Kao sto sam i napisao, Dubioza mi je drag band. Bio sam na njihovim koncertima i opet cu kad budu u blizini. Apsolutni pozitivci, dobri zabavljaci, prava ekipa ba koncertima... sve pet, osim:

ne volim "posudjivanje" u glazbi. I sad me to cini nacionalistom?

Ako kazem da je Bijelo dugme govno od banda koji je cijelu karijeru zasnovao na kradji od Uriah Heepa, Deep Purplea, Led Zeppelina i mnogih drugih, jesam li opet nacionalist?

Jel ti lakse ako kazem da veliki hrvatski band Prljavo Kazaliste smatram jos vecim govnom, iz istih razloga?

A ako kazem da su dva najbolja koncerta na kojima sam ove godine bio Amira Medunjanin i Mostar Sevdah Reunion, onda nisam nacionalist?

 

I nemoj mi protiv Sarajeva. Istina da Sarajevo nije ono sto je nekad bilo, ali nije ni Zagreb ni Beograd. Opet se u Sarajevu najbolje osjecam iako sam dozivio da me na ulici covjek proziva ustasom. Valjda zbog naglaska. Lakse mi je to prihvatiti nego da me nacionalistom smatraju zbog glazbenog ukusa tj. poimanja originalnosti.

 

Sazetak: Dubioza je dobar band. Spot je vrh vrhova opcenito a debelo iznad icega sto je na ovim prostorima napravljeno. A pjesma je mogla biti originalnija.

 

Oprosti na mojim preranim zaključcima, ja sam samo pitao i jako sam zadovoljan odgovorom, i volio bih da ima više pravih nenacionalista, koji kao ja žele da se prave mostovi koji spajaju ljude i brišu sve granice koje razdvajaju ljude, kao što sam jednom šetajći po Austriji od dosade slučajno zalutao u Njemačku - pješice.

Dakle što se tiče muzike jednostavno ja ne slušam taj tip rocka, dakle kao što si i sam nabrojao Bijelo dugme, Prljavo kazalište, Zabranjeno pušenje, Crvena jabuka, Indexi, Parni valjak da ne nabrajam već si me skužio, ali ih cijenim jer vojska mladih ljudi ih sluša nanovo i nanovo. Od "domaćih" (kažem domaćih iz razloga što nisam HR državljanin ali jesam balkanski) stvari jedino slušam Gibonnija, u tolikoj mjeri da sam ilegalno skinuo sve njegove pjesme u .flac formatu a orgialne CD-ove kupio čisto iz cijenjenja prema njemu i još uvijek su u celofanu i niti jedan CD nije otvoren.

Što se tiče Mostar Sevdah Reuniona, ne čudi me da si uživa u njihovom koncertu jer kako čujem (momci, grupa, šta je to već ni sam još ne znam) poprlično su kako autentični a i produkcijski dobro potkovani.

A poglavnje oko 'posuđivanje' u glazbi dalo bi se jedna dobra rasprava posložiti i slažem se i ne slažem se sa tobom. Tako primjerice, ja ne volim koncerte (nisam nikda niti na jednom bio, osim na loko festivalima ili nekim motorijadama i sl. što i ne smatram koncertom) nego uživam u studijskoj kvaliteti zvuka u svom domu ili autu pa sam bio iznenađen da je recimo kultna pjesma od Coolia - Gangsta Paradise prerada jedne stare rock pjesme, ili da je Ray Charles (koje inače slušam) prerađivao gospel muziku, a onda sam se totalno iznenadio kada sam čuo pjesmu u filmu The Girl with the Dragoon Tatoo pod nazivom Immigrant Song od Karen O with Trent Reznor & Atticus Ross da je u suštini čista kopija od Led Zeppelina sa istim imenom, ali kada slušam obje, ova prva produkcijski je stoljećima ispred orginala, valjda ja to tako gledam objektivno jer da nije bilo filma nikada i ne bih čuo tu pjesmu (ili vjerojatno jesam na radiu ali nisam obraćao paćžnju).
Druga stvar jeste da nešto što je otpjevano na Turskom, Indijskom, Arapskom, Francuskom ili sl. jeziku jednostavnonetko netko ne razumije i jednostavno više voli da to isto čuje na svom jeziku. Tipičan primjer je masovno kopranje pjesama srbijanskih izvođača.
I tu definitivno se mogu složiti sa tobom da mi nekada baš ide na jetre ta krađa: tipičan primjer: Saša Kovačević - Branim, ne samo da je uzeo pjesmu od Enrique Iglesiasa, nego i spot od drugog umjetnika, pa ide do te mjere da svoj logo na YT kopira da izgleda identično Vevo logu. To mi stvarno ide na živce. A da ne govorim o nedavnom koncertu Dine Merlina za koji je baš i skanral izbio prije samog koncerta kada su ljudi pronašli da je skoro sva muzika u pjesamam plagijati. Da i ona sa Ninon Badrić!

 

overhaul kaže...
rambox kaže...
Ajar kaže...

i neka je. zaslužili su 

Kaj se tiče ovog videu uratka, to če uskoro vjerojatno postat najpopularniji Jubitu video sa ovih naših prostora.

 

I neka postane. Bolje ta kvalitetno odrađena zezalica, nego smeća kojima (do)sad maltretiraju sevka, rozga, šuput... A bome, da se ne lažemo, 
ništa bolje nisu ni "urbane" poput badrić, jurčević i sličnih "wannabe" zapadnjakuša. Skuzajte me što ne pratim bolje domaću scenu pa nemam više (muških) primjera.

I ja bih volio isto što i vi, ali mislim da će ovaj Hype jako brzo splasnuti, dok evo recimo gornji primjer već gazi 46 miliona pregleda. Pa jelene Rozga ima jedan video od 19 miliona pregleda, a Severina feat. Ministarke čak 60 miliona pregleda. Moje prognoze, da ovaj Free.mp3 jedva dosegne 10 miliona pregleda, ali opasno je svako predviđanje.

10 godina
offline
Re: Free.mp3 na naslovnoj stranici The Pirate Baya
Envy kaže...
BlueMax kaže...
Envy kaže...
* * *

 Oprosti na mojim preranim zaključcima, ja sam samo pitao i jako sam zadovoljan odgovorom, i volio bih da ima više pravih nenacionalista, koji kao ja žele da se prave mostovi koji spajaju ljude i brišu sve granice koje razdvajaju ljude, kao što sam jednom šetajći po Austriji od dosade slučajno zalutao u Njemačku - pješice.


Dakle što se tiče muzike jednostavno ja ne slušam taj tip rocka, dakle kao što si i sam nabrojao Bijelo dugme, Prljavo kazalište, Zabranjeno pušenje, Crvena jabuka, Indexi, Parni valjak da ne nabrajam već si me skužio, ali ih cijenim jer vojska mladih ljudi ih sluša nanovo i nanovo. Od "domaćih" (kažem domaćih iz razloga što nisam HR državljanin ali jesam balkanski) stvari jedino slušam Gibonnija, u tolikoj mjeri da sam ilegalno skinuo sve njegove pjesme u .flac formatu a orgialne CD-ove kupio čisto iz cijenjenja prema njemu i još uvijek su u celofanu i niti jedan CD nije otvoren.

Što se tiče Mostar Sevdah Reuniona, ne čudi me da si uživa u njihovom koncertu jer kako čujem (momci, grupa, šta je to već ni sam još ne znam) poprlično su kako autentični a i produkcijski dobro potkovani.

A poglavnje oko 'posuđivanje' u glazbi dalo bi se jedna dobra rasprava posložiti i slažem se i ne slažem se sa tobom. Tako primjerice, ja ne volim koncerte (nisam nikda niti na jednom bio, osim na loko festivalima ili nekim motorijadama i sl. što i ne smatram koncertom) nego uživam u studijskoj kvaliteti zvuka u svom domu ili autu pa sam bio iznenađen da je recimo kultna pjesma od Coolia - Gangsta Paradise prerada jedne stare rock pjesme, ili da je Ray Charles (koje inače slušam) prerađivao gospel muziku, a onda sam se totalno iznenadio kada sam čuo pjesmu u filmu The Girl with the Dragoon Tatoo pod nazivom Immigrant Song od Karen O with Trent Reznor & Atticus Ross da je u suštini čista kopija od Led Zeppelina sa istim imenom, ali kada slušam obje, ova prva produkcijski je stoljećima ispred orginala, valjda ja to tako gledam objektivno jer da nije bilo filma nikada i ne bih čuo tu pjesmu (ili vjerojatno jesam na radiu ali nisam obraćao paćžnju).
Druga stvar jeste da nešto što je otpjevano na Turskom, Indijskom, Arapskom, Francuskom ili sl. jeziku jednostavnonetko netko ne razumije i jednostavno više voli da to isto čuje na svom jeziku. Tipičan primjer je masovno kopranje pjesama srbijanskih izvođača.
I tu definitivno se mogu složiti sa tobom da mi nekada baš ide na jetre ta krađa: tipičan primjer: Saša Kovačević - Branim, ne samo da je uzeo pjesmu od Enrique Iglesiasa, nego i spot od drugog umjetnika, pa ide do te mjere da svoj logo na YT kopira da izgleda identično Vevo logu. To mi stvarno ide na živce. A da ne govorim o nedavnom koncertu Dine Merlina za koji je baš i skanral izbio prije samog koncerta kada su ljudi pronašli da je skoro sva muzika u pjesamam plagijati. Da i ona sa Ninon Badrić!

 

overhaul kaže...
rambox kaže...
Ajar kaže...

i neka je. zaslužili su 

Kaj se tiče ovog videu uratka, to če uskoro vjerojatno postat najpopularniji Jubitu video sa ovih naših prostora.

 

I neka postane. Bolje ta kvalitetno odrađena zezalica, nego smeća kojima (do)sad maltretiraju sevka, rozga, šuput... A bome, da se ne lažemo, 
ništa bolje nisu ni "urbane" poput badrić, jurčević i sličnih "wannabe" zapadnjakuša. Skuzajte me što ne pratim bolje domaću scenu pa nemam više (muških) primjera.

I ja bih volio isto što i vi, ali mislim da će ovaj Hype jako brzo splasnuti, dok evo recimo gornji primjer već gazi 46 miliona pregleda. Pa jelene Rozga ima jedan video od 19 miliona pregleda, a Severina feat. Ministarke čak 60 miliona pregleda. Moje prognoze, da ovaj Free.mp3 jedva dosegne 10 miliona pregleda, ali opasno je svako predviđanje.

 Ti ne znaš di bubaš....impliciraš da je Reznor uzea Zeppelinovu pismu bez dopuštenja ili da Steve Wonder nije potpisan na Gangsta's Paradise? Cover i "posuđivanje" nisu isto.... Ostatak neću komentirat....ionako repliciraš liku koji sempl iz min tri pisme smatra Eminemovim autorskim uratkom.... 

15 godina
offline
Re: Free.mp3 na naslovnoj stranici The Pirate Baya
om-prat kaže...
* * *

Ti ne znaš di bubaš....impliciraš da je Reznor uzea Zeppelinovu pismu bez dopuštenja ili da Steve Wonder nije potpisan na Gangsta's Paradise? * * *

Ma tko ne zna gdje buba?! Gdje sam ja to implicirao da je Reznor uzeo Zepellinovu pjesmu bez dopuštenja ili kako kažeš Steve Wonder nije potpisan na Gangasta's Paradide?! Poanta je da mi bolje zvuče kopije (Reznor i Coolio) nego orginali.

 

Ti uopće nisi upućen u cijelu prijču, misliš da ljudi koji su napravili Ženu sa tetovažom zmaja, nisu platili svaku lincecu pa i onog lika koji kablove od kamere razvlači. Što misliš da je bvudžet tog filma iznosio 90 miliona USD?

U 80-tima i 90-tima da nešto tek tako kopiraš, kao Coolio - Gangsta's Paradise. Jednostavno ne bi te bilo.

 

De malo pročitaj šta pišem i vidjet ćeš da smo se u svemu složili Bluemax i ja. I kakve tri minute crnog Eminema, pričamo o pjesmi koja je de facto preko noći himna za piratluk postala a naslov članka je "Free.mp3 na naslovnoj stranici The Pirate Bay".

1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice