Francuzi đonom na piratstvo

poruka: 550
|
čitano: 255.430
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Francuzi đonom na piratstvo".
Ova tema je sadržajno povezana sa sljedećim temama: Francuski zakon na udaru
15 godina
neaktivan
offline
Francuzi đonom na piratstvo

A ja upravo skidam metastaze

Vir prudens non contra ventum mingit...
 
0 0 hvala 0
15 godina
protjeran
offline
Francuzi đonom na piratstvo

da je to kod nas ja nebi imo kaj igrat ljepo bi pola nas bilo na linuxu

amd-ati
Moj PC  
3 0 hvala 0
15 godina
protjeran
offline
Francuzi đonom na piratstvo

Francuzi sa nezasticenim wirellesom, vec ih vidim kak im iskapcaju internet Šutim

 
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Francuzi đonom na piratstvo

I  tu se gubi svaka poenta flat-ratea...

Jaunty user :)
Moj PC  
4 0 hvala 0
15 godina
offline
RE: Francuzi đonom na piratstvo
hrvatskafarkasevec kaže...

da je to kod nas ja nebi imo kaj igrat ljepo bi pola nas bilo na linuxu

 Uspjeh linuxa moze biti jedino rezultat represivnih mjera drzave. :)
16 godina
neaktivan
offline
Francuzi đonom na piratstvo

to je zbog golišavih slika napoleonove drage koje su se pojavile na internetu ... fuj internet

ja sam se zaljubio ... http://crunchbanglinux.org/
 
1 0 hvala 0
15 godina
protjeran
offline
RE: Francuzi đonom na piratstvo
hrvatskafarkasevec kaže...

da je to kod nas ja nebi imo kaj igrat ljepo bi pola nas bilo na linuxu

 je sigurno, nadje se hot spot i peglaj :)
16 godina
neaktivan
offline
RE: Francuzi đonom na piratstvo
rjakopec kaže...
hrvatskafarkasevec kaže...

da je to kod nas ja nebi imo kaj igrat ljepo bi pola nas bilo na linuxu

 Uspjeh linuxa moze biti jedino rezultat represivnih mjera drzave. :)
 i s linuxom je moguće skinit nelegalan sadržaj s neta, tako da i korisnicima linuxa može biti zabranjen pristup internetu. ne stoji ti konstatacija
ja sam se zaljubio ... http://crunchbanglinux.org/
15 godina
offline
Francuzi đonom na piratstvo

Evo baš sad procjenjujem svoj software i igrice (sve illegal) došao sam do cifre od 8.500,00 kn.

Šta bi bilo kad bi mi inspekcija na vrata pokucala.... :)   Ali opet kad bi tako gledali 80% nas bi bilo u zatvoru.

 

Šta se tiče zakona. Štiti proizvođače jako dobro, i mislim da će možda pojednie tvrtke povećat svoj profit. Ali ipak s druge strane. Telekomunikacijeske

tvrtke koje u Francuskoj pružaju ADSL- usluge, mogle bi pretrpjet ozbiljan pad. Jer vidim po sebi da potrošim 2GB na surfanje od nekih 50 - 85GB prometa mjesečno.

 

Još mi je pala ideja napamet da bi se sad mogle javljati nove vrste spamova (demantirajte me ako to nije moguče) da korisnik klikne na spam i počne se skidat neki ilegalni sadržaj. Tada bi sigurno nadrapali nedužni.

 

Osobno ja nisam za taj zakon.

Poruka je uređivana zadnji put sri 13.5.2009 21:29 (dejantopolko).
 
1 1 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
RE: Francuzi đonom na piratstvo

internet provideri ce propast ako budu morali iskljucivati net svkom ko skine jednu pjesmu sa neta 3 puta..

 

to je jedno ali sigurno.

[0ne bi htJeLe da im prides.da im kazes nek0Lik0 topLih rijeci.primaKnite se maL0 bLize njima.0ne su tuZne.a sanjaju smiiJeh.] ♥ I ♥
15 godina
neaktivan
offline
RE: Francuzi đonom na piratstvo
hrvooje kaže...
rjakopec kaže...
hrvatskafarkasevec kaže...

da je to kod nas ja nebi imo kaj igrat ljepo bi pola nas bilo na linuxu

 Uspjeh linuxa moze biti jedino rezultat represivnih mjera drzave. :)
 i s linuxom je moguće skinit nelegalan sadržaj s neta, tako da i korisnicima linuxa može biti zabranjen pristup internetu. ne stoji ti konstatacija
Rekao je da ne bi imao šta igrati (valjda na Winsima :)) jer ne bi mogao skidati igre sa neta i bez "besplatnih"
igara ne bi više imao šta tražiti na Windowsima....
Jaunty user :)
15 godina
protjeran
offline
RE: Francuzi đonom na piratstvo
nedIm kaže...
hrvooje kaže...
rjakopec kaže...
hrvatskafarkasevec kaže...

da je to kod nas ja nebi imo kaj igrat ljepo bi pola nas bilo na linuxu

 Uspjeh linuxa moze biti jedino rezultat represivnih mjera drzave. :)
 i s linuxom je moguće skinit nelegalan sadržaj s neta, tako da i korisnicima linuxa može biti zabranjen pristup internetu. ne stoji ti konstatacija
Rekao je da ne bi imao šta igrati (valjda na Winsima :)) jer ne bi mogao skidati igre sa neta i bez "besplatnih"
igara ne bi više imao šta tražiti na Windowsima....
 e to sam mislio jer ja sam samo radi igra na windowsu tak drugo nist ne radim na kompu osim kaj sam malo tu na forumu i to je to
amd-ati
16 godina
protjeran
offline
Francuzi đonom na piratstvo

Neznam koliko francuze ovo smeta, nisam bas zamjetio neku aktivnost francuza na internetu, al zasigurno postoje protumjere ovakvom zakunu. Zovu se gradanska neposlusnost, sto bi francuzi trebali znat iz povjesti, a jednostavno je kao prijaviti svoj Router kao open AP i maknut zastitu s njega, cime se dobije mreza AP-a i nitko ne odgovara nikomu.

Zlo i Naopako
Poruka je uređivana zadnji put sri 13.5.2009 21:52 (bestia).
Moj PC  
3 0 hvala 1
16 godina
neaktivan
offline
Francuzi đonom na piratstvo

Pa izgleda da više niti jedna država u EU ne šljivi niti pol posto europsku uniju i njezine zakone.

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Francuzi đonom na piratstvo

Da ovakav zakon dođe do nas onda bi si ja promet skinio na 1 GB sa sadašnjih 250 GB mjesečno.

Zato što nebi imao na što potrošiti taj silni pronet(da mi bude isplativ Flat-rate)

Ja sam Ivan Puuuuuuu iz Iloka, dečko sa sela :)
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Francuzi đonom na piratstvo

a sad, ovaj zakon donekle donosi nešto dobro u zemlju ali što je je na pre surov način, makar ne vidim zašto je uopće došlo do takvih drastičnih mjera. Sad jedno preostaje da pirati nađu noviji način skidanja, i stoga blago onima koji žive par kilometara od granica s susjednim zemljama

 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Francuzi đonom na piratstvo

Kriptiranje veze između servera i usera uskoro postaje svakodnevica :)

Kamo loš Linuxaš ide nakon smrti? /dev/null
Moj PC  
4 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Francuzi đonom na piratstvo

Pošto smo skloni guranju u analne otvore zapadnjaka, ovo bi moglo brzo zaživjeti ovdje, uz svu ostalu silu zakonskih usklađivanja.

Ima li život smisla,ako ne vraćaš kredit?
 
2 0 hvala 0
15 godina
protjeran
offline
Francuzi đonom na piratstvo

Nije to djonom na piratstvo, nego na slobodu... sto je opci trand, a kad ljudi to shvate, i sto vise ih shvati, to ce biti bolje. Konkretno ovdje, koliko se meni cini, oni imaju pravo covjek lisiti interneta na osnovu procjene ISP-a, bez ikakvog sudjenja ili bilo cega. To je ocajno!

 

Malo po malo ide sloboda na racun krize, svinjske gripe, rata u xy, terorizma... i svaki put ljudi pristanu na uzimanje dijela svoje slobode.

 

Nemojte im dati! :)

 
2 2 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Francuzi đonom na piratstvo

Izgleda da će u Francuskoj programima za traženje proxy servea naglo porasti popularnostSmijeh

Drugs and alcohol are not the only addictions.Gaming is one of them too.My God i am an addict.
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Francuzi đonom na piratstvo

Tp je već standard u svijetu.Zaštita profita ispred građanskih prava....

Drugs and alcohol are not the only addictions.Gaming is one of them too.My God i am an addict.
Moj PC  
0 1 hvala 0
15 godina
offline
RE: Francuzi đonom na piratstvo

Kakvih sad gradjanskih prava, znam da cu te sada totalno sokirati, ali krasti ti ne spada u gradjanska prava, to ti je kriminal.

15 godina
neaktivan
offline
RE: Francuzi đonom na piratstvo
rjakopec kaže...

Kakvih sad gradjanskih prava, znam da cu te sada totalno sokirati, ali krasti ti ne spada u gradjanska prava, to ti je kriminal.

 
Nitko ovdje ni ne govori o pravu na piratluk već o pravu na pristup Internetu a koje će po ovom zakonu prekršiteljima biti uskraćeno.
15 godina
offline
RE: Francuzi đonom na piratstvo

Da na piratstvo treba đonom i to vojničkom čizmom - treba. Ali bi prvo trebalo malčice bacit oko i na standard, tako da si jedan prosječan stanovnik može bez problema priuštiti mjesečno software - dva i pokoji film / album.

Nažalost, kod nas, em cijene veće nego, recimo, u SAD-u, em kupovna moć daleko slabije. Hoćeš - nećeš, moraš imati piratstvo ukoliko želiš imati imalo informatički podkovanu naciju (što mi, nažalost, nismo).

Every hole is a goal!
15 godina
offline
RE: Francuzi đonom na piratstvo
Zdenko kaže...
rjakopec kaže...

Kakvih sad gradjanskih prava, znam da cu te sada totalno sokirati, ali krasti ti ne spada u gradjanska prava, to ti je kriminal.

 
Nitko ovdje ni ne govori o pravu na piratluk već o pravu na pristup Internetu a koje će po ovom zakonu prekršiteljima biti uskraćeno.
 A tko ti branii da pristupas Internetu ako nista ne krades. A ako krades onda si jos dobro prosao, ako te ulove tijekom pljacke banke bit ce ti uskracen cijeli niz prava priblizno 10 godina, to se zove zatvor, a ako ces voziti pijan, oduzet ce ti dozvolu pa ce ti biti par mjeseci uskraceno pravo da vozis auto. Ukratko, dobro jutor, upravo si iz svijeta snova stigao u stvarni svijet.
15 godina
offline
RE: Francuzi đonom na piratstvo
Bukva kaže...

Da na piratstvo treba đonom i to vojničkom čizmom - treba. Ali bi prvo trebalo malčice bacit oko i na standard, tako da si jedan prosječan stanovnik može bez problema priuštiti mjesečno software - dva i pokoji film / album.

Nažalost, kod nas, em cijene veće nego, recimo, u SAD-u, em kupovna moć daleko slabije. Hoćeš - nećeš, moraš imati piratstvo ukoliko želiš imati imalo informatički podkovanu naciju (što mi, nažalost, nismo).

 Ma da, trebamo dozvoliti pljackati banke dok standard toliko ne poraste da ljudima nece biti sila pljackati banke.
14 godina
offline
Francuzi đonom na piratstvo

tri godine skupljam svoju malu bazu piratluka i sad da mi dođe inspekcija a ono mediji u vrijednosti nekoliko desetaka tisuća kuna!! Svi mogući windowsi, offici, Adobe CS-ovi, ostali gigabajtni audio, video, 3d studiji, igre, stotine filmova...

I sve to mi je od interneta. da meni iskljuće internet ja bi se ubio jer su me lišili slobode.

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Francuzi đonom na piratstvo

Ja sam za piratstvo uvijek. I to iz samo jednog razloga. Previše nabijaju cijene proizvodima. Recimo, da jedan Audio-CD u dučanu košta 50 kn siguran sam da bi svatko radije imao kvalitetan zvuk, original cd koji manje šteti laseru i još sve što ide sa tim. Isto tako vjerujem da su softwarei jeftiniji svi bi imal legalno. E pa sad, ako imaš prosjecnu placu i zelis nesto onda se bavis piratsvom jer bi covjek morao potrositi valjda svojih 5 plaća da si kupi originalne software za komp i pokoji original glazbeni cd. Dakle, ako oni manipuliraju novcem mi moramo piratstvom.

Hoky
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
RE: Francuzi đonom na piratstvo
Zdenko kaže...
rjakopec kaže...

Kakvih sad gradjanskih prava, znam da cu te sada totalno sokirati, ali krasti ti ne spada u gradjanska prava, to ti je kriminal.

 
Nitko ovdje ni ne govori o pravu na piratluk već o pravu na pristup Internetu a koje će po ovom zakonu prekršiteljima biti uskraćeno.

Pročitaj svoju poruku i shvati koliko je glupa.

Ok, imaš pravo na internet, ali ako prekršiš zakon, to ti pravo uskrate.

Isto tako imaš pravo na slobodu, ali ako prekršiš zakon i nju ti oduzmu.

Nije to kršenje građanskih prava stari moj.
Igrica, igrica, igrica, igrica, igrica...
15 godina
offline
RE: Francuzi đonom na piratstvo
Zale kaže...

tri godine skupljam svoju malu bazu piratluka i sad da mi dođe inspekcija a ono mediji u vrijednosti nekoliko desetaka tisuća kuna!! Svi mogući windowsi, offici, Adobe CS-ovi, ostali gigabajtni audio, video, 3d studiji, igre, stotine filmova...

I sve to mi je od interneta. da meni iskljuće internet ja bi se ubio jer su me lišili slobode.

 hehe, i meni.
Ali nije to nekoliko desetaka tisuća, to je puno puno vise, samo Adobeovi CS4, vrijede barem 20 000 kn(zavisi koliko ih imas,pa i vise), a kamoli još windowsi, i ostalo.
I don't care...
Ova tema je sadržajno povezana sa sljedećim temama: Francuski zakon na udaru
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice