Foxconnova selidba proizvodnje u SAD dovedena u pi

poruka: 7
|
čitano: 1.792
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Foxconnova selidba proizvodnje u SAD dovedena u pi".
15 godina
offline
Foxconnova selidba proizvodnje u SAD dovedena u pi

Od pocetka hrpa budalastina, pa nije prebacit tvornicu za bilo kakve mobitele samo izgradnja iste. Treba logistika, radnici i kljucna stvar - dobavljaci. Pa na svaku tu kinesku tvornicu imas 2 grada tvornica, obrnika, radnika za sirovine. Ne proizvodi se mobitel direktno iz pijeska, nafte i metalne rudace...

 
11 0 hvala 0
13 godina
offline
Foxconnova selidba proizvodnje u SAD dovedena u pi

Možda nisam dobro shvatio poantu, ALI, ako imaš nebrojive resurse "u džepu", pa izvoli ih i uložiti "u proizvodnju na USA soil"! 

U ovom segmentu ih prekonekoliko brendova peru poslovnom politikom, no ako žele nešto učiniti po tom pitanju, morati će malo pregristi, ili jezika ili govanceta, kojeg su si "sami servirali" davnih dana! 

ATJ Lučko
Moj PC  
0 1 hvala 0
16 godina
online
Foxconnova selidba proizvodnje u SAD dovedena u pi

Svašta,

pa tko bi u Americi radio za te pare za koje ljudi rade u Tajvanu, jedino da i Tajvance presele tamo, a onda bi ovi tražili veće pare, tako da ne kužim,

jedino uz neke j**ene poticaje i olakšice, ali ne znam kome bi se to isplatilo??

 
4 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Foxconnova selidba proizvodnje u SAD dovedena
ATJLučko kaže...

Možda nisam dobro shvatio poantu, ALI, ako imaš nebrojive resurse "u džepu", pa izvoli ih i uložiti "u proizvodnju na USA soil"! 

U ovom segmentu ih prekonekoliko brendova peru poslovnom politikom, no ako žele nešto učiniti po tom pitanju, morati će malo pregristi, ili jezika ili govanceta, kojeg su si "sami servirali" davnih dana! 

 Zasto bi ulozio u Ameriku? Osim toga, Ameriku ce to kostati vise novaca nego ce zaraditi.

16 godina
online
Foxconnova selidba proizvodnje u SAD dovedena u pi

Da se nadovežem, ja jesam za poticanje domaće proizvodnje, ali tamo gdje to ima smisla.

 

Npr. mi uvozimo grah iz Kine, Kirgistana ili ne znam odakle, a iste uvjete imamo ovdje za "proizvodnju" graha i imamo ljude koji bi ga "proizvodili" a koji kopaju po kontejnerima (u ekstremnom slučaju).

Ili npr. da imamo pune rudnike srebra, a uvozimo ga iz Kanade..

 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Foxconnova selidba proizvodnje u SAD dovedena
zoki.zlikowski kaže...
ATJLučko kaže...

Možda nisam dobro shvatio poantu, ALI, ako imaš nebrojive resurse "u džepu", pa izvoli ih i uložiti "u proizvodnju na USA soil"! 

U ovom segmentu ih prekonekoliko brendova peru poslovnom politikom, no ako žele nešto učiniti po tom pitanju, morati će malo pregristi, ili jezika ili govanceta, kojeg su si "sami servirali" davnih dana! 

 Zasto bi ulozio u Ameriku? Osim toga, Ameriku ce to kostati vise novaca nego ce zaraditi. 

Da ne dramimo too much, kolega, jeste li vi uopće razumjeli poantu članka, predsjednika Donald Trump-a poruke, ili fijasko USA Olimpijske reprezentacije na zadnjim ljetnim Olimpijskim igrama, kada su imali problema sa čini mi se Hilfiger odjelima?!?! 

Ako već nebi, po vama, trebao Apple uložiti u "domaju" pa gdje bi onda trebao uložiti, u Hrvatskoj možda, pusti snovi, iz više prekovelikih razloga! 

PaleRider kaže...

Da se nadovežem, ja jesam za poticanje domaće proizvodnje, ali tamo gdje to ima smisla.

 

Npr. mi uvozimo grah iz Kine, Kirgistana ili ne znam odakle, a iste uvjete imamo ovdje za "proizvodnju" graha i imamo ljude koji bi ga "proizvodili" a koji kopaju po kontejnerima (u ekstremnom slučaju).

Ili npr. da imamo pune rudnike srebra, a uvozimo ga iz Kanade..

U ovoj državi ima ekstremno puno potencijala, ali ipak ima jačih, onih od "privatnog" interesa, nažalost! 

Da se mene pita, da mogu nešto pokrenuti, čitaj da imam svoju zemlju, ja bih udarao samo po češnjaku, a da bi se moglo i po grahu, samo tako, a niti bobičasto voće nebih zaobilazio, lješnjake, orahe, ... 

I sve je to uredu, da nema naše silne papirologije, zakonologije, i još XYZ idiologija koje su samo "ovješena" fiskalna opterećenja za nekoga tko želi privređivati poštenim samostalnim radom. 

ATJ Lučko
12 godina
neaktivan
offline
Re: Foxconnova selidba proizvodnje u SAD dovedena
ATJLučko kaže...
zoki.zlikowski kaže...
ATJLučko kaže...

Možda nisam dobro shvatio poantu, ALI, ako imaš nebrojive resurse "u džepu", pa izvoli ih i uložiti "u proizvodnju na USA soil"! 

U ovom segmentu ih prekonekoliko brendova peru poslovnom politikom, no ako žele nešto učiniti po tom pitanju, morati će malo pregristi, ili jezika ili govanceta, kojeg su si "sami servirali" davnih dana! 

 Zasto bi ulozio u Ameriku? Osim toga, Ameriku ce to kostati vise novaca nego ce zaraditi. 

Da ne dramimo too much, kolega, jeste li vi uopće razumjeli poantu članka, predsjednika Donald Trump-a poruke, ili fijasko USA Olimpijske reprezentacije na zadnjim ljetnim Olimpijskim igrama, kada su imali problema sa čini mi se Hilfiger odjelima?!?! 

Ako već nebi, po vama, trebao Apple uložiti u "domaju" pa gdje bi onda trebao uložiti, u Hrvatskoj možda, pusti snovi, iz više prekovelikih razloga! 

 Zasto bi igdje ulozio? Zar ti kad gradi kucu osnujes gradjevinsku tvrtku jer eto imas posla? Cak i ako se bavis izgrdanjom i prodajom kuca nemas potrebe imati gradjevinsku tvrtku, neka se time bavi netko drugi, ti radis svoj posao. Isto vrijedi i za Apple.

1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice