Firefox 3.6 u distribuciji

poruka: 41
|
čitano: 7.305
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Firefox 3.6 u distribuciji".
16 godina
offline
Firefox 3.6 u distribuciji

Koristim Chrome vec nekoliko meseci najvise zbog brzine, ali ova nova verzija 3.6 kao da je na steroidima, bravo. Vracam se nazad na FF.

 

 

Moj PC  
1 0 hvala 0
15 godina
offline
Firefox 3.6 u distribuciji

Evo i ja sam dignu svoj firefox na 3,6 i za sad mi se najviše svidjele ove personas il kak se već zove. Uglavnom odmah čim listaš teme možeš vidjet kako izgleda, i samo klikneš koja ti se sviđa, i ta je odmah spremljena i odabranaSmijeh Do sad sam imao default temu jer mi se nikad nije dalo stalno restart firefox samo da bi vidio da mi tema ne paše, ovo je pun pogodakPoljubac

 

Što se brzine otvaranja firefoxa tiče, to nemogu izmjerit jer meni je on stalno u ramima pa mi se uvjek otvara trenutno, osim kad ga palim prvi put nakon što se komp upali, a to baš i nije često...

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Firefox 3.6 u distribuciji

Evo update urađen,imam dojam da je lisica ubacila u veču brzinu.Cool

Kako vidiš jel se ugasi svitlo u živideru ?
Moj PC  
3 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
RE: Firefox 3.6 u distribuciji
da li zna netko iz kog razloga na FF 3,6 određene stranice ne otvara već se automatski gasi. dok na prijašnjem FF-u se nije to dešavalo .
16 godina
offline
RE: Firefox 3.6 u distribuciji

Ja sam kompletno deinstalirao i ponovo instalirao od nule. Tako je najsigurno.

Btw, arhiviraj Bookmars-e.

 

 

 

16 godina
offline
RE: Firefox 3.6 u distribuciji
Kuzo kaže...

Ja sam kompletno deinstalirao i ponovo instalirao od nule. Tako je najsigurno.

Btw, arhiviraj Bookmars-e.

Još jedan način:

Na stari profil/verziju Firefoxa instalirati Xmarks ekstenziju (link 1, link 2), syncati bookmarkse i passworde, te zatim reinstalirati i program i profil. Profil je možda najbolje ručno obrisati - ako ne znate sami kako to napraviti, pitajte, objasnit ćemo vam.

Na novu verziju Firefoxa instalirati Xmarks ekstenziju i sve bi trebalo letjeti :D

h=f^3
Poruka je uređivana zadnji put pet 22.1.2010 18:22 (jollyb).
16 godina
neaktivan
offline
Firefox 3.6 u distribuciji

Da, ovaj novi Firefox još od prvih beta leti; ne znam što su napravili, al dobro su napravili Smijeh 

Mislim da mu konkurencija nije baš tako blizu kako bi novinari/recenzenti željeli. Možda neki jesu brži, ali niti jedan nije do koljena u proširivosti i konfigurabilnosti, da ne pričam da postoje ljudi koji s pola računala upravljaju iz Firefoxa ....

Why so serious???
 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
RE: Firefox 3.6 u distribuciji
Cika Jova Zmaj kaže...

Da, ovaj novi Firefox još od prvih beta leti; ne znam što su napravili, al dobro su napravili Smijeh 

Mislim da mu konkurencija nije baš tako blizu kako bi novinari/recenzenti željeli. Možda neki jesu brži, ali niti jedan nije do koljena u proširivosti i konfigurabilnosti, da ne pričam da postoje ljudi koji s pola računala upravljaju iz Firefoxa ....

 

 

Znam da nije vezano za temu, ali moze li objasnjenje ?

celeron 333mhz / 64sdram / monitor u boji
16 godina
offline
Firefox 3.6 u distribuciji

Evo, postavio sam novi Firefox na računalo. Iskreno, ne primjećujem toliku razliku u brzini nego kod verzije 3.5.7. Štoviše, Opera mi još uvijek izgleda brže. Vjerojatno je to samo moj subjektivni dojam pošto Firefox ne koristim baš često.

 

Jedino sam na Ubuntu Linuxu primjetio nešto brže pokretanje nego ranije.

...ali sutra, dragi moj Samsone, trofej i slava neće nas zaobići!
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Firefox 3.6 u distribuciji

Pa uz malo addona iz firefoxa se može programirati, koristiti FTP, organizirati download s RSa i sličnih servisa, uploadati slike i raditi albume, pregledavati slike s diska, upravljati glazbom kako s diska tako i s radio postaja, u real timeu dobijati obavjesti o novim mailovima, chatati iz sidebara (većinom servisa, facebook uključen)... Jedino što stvarno nedostaje je video player iz firefox unificarnog sučelja, i imaš sve što 90% korisnika općenito uopće koristi na računalu. Na stranu što bi veoma malo pojedinaca sve to i koristilo, al nasreću/nažalost ja poznajem i takve jedinke Smijeh

Why so serious???
 
1 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Firefox 3.6 u distribuciji

Instalirao ga i već se živciram s njime. Nema što mrzim više nego kada ti promijene opcije tijekom nadogradnje pa moram tražiti i vraćati na staro. Prokleti bili.

 

Zna li netko gdje se namješta opcija da ti novi otvoreni tab uvijek bude zadnji tab - a ne iza onog taba na koji sam kliknuo to da se otvori?

Možeš ti iščupati čovjeka s balkana, ali nikad balkan iz čovjeka.
Poruka je uređivana zadnji put pet 22.1.2010 22:42 (Paolo2612).
 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Firefox 3.6 u distribuciji

stavi si tab mix plus addon,sve iz njega vrlo lako možeš podesit+ puno drugih sitnicaNamigiva

Moj PC  
1 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
RE: Firefox 3.6 u distribuciji
Paolo2612 kaže...

Instalirao ga i već se živciram s njime. Nema što mrzim više nego kada ti promijene opcije tijekom nadogradnje pa moram tražiti i vraćati na staro. Prokleti bili.

 

Zna li netko gdje se namješta opcija da ti novi otvoreni tab uvijek bude zadnji tab - a ne iza onog taba na koji sam kliknuo to da se otvori?

Tab Mix Plus = sa tabovima radiš↔što hoćeš

... ovoliki je bija, majke mi...
Poruka je uređivana zadnji put pet 22.1.2010 22:51 ((s)izgoreo).
16 godina
neaktivan
offline
RE: Firefox 3.6 u distribuciji
Stoja kaže...

stavi si tab mix plus addon,sve iz njega vrlo lako možeš podesit+ puno drugih sitnicaNamigiva

Da mi utrpaju još smeća i pomješaju još malo postavki? Nema je.ene šanse. Uostalom želim da radi kako bog zapovijeda i bez različitih 500 addona

 

 

I našao sam način kako to promijeniti. Naravno upisati svemoćni about:config i malo tražiti po vrijednostima dok ne nađeš:

 

browser.tabs.insertRelatedAfterCurrent

 

i namijestiš promijeniš vrijednost s true na false. Naravno to nebih morao raditi da je ovim debilima i idiotima koji su ga radili došlo iz šupka u glavu da mijenjanje postavki i nemogućnost promjene na staro pod opcijama loša stvar.

Možeš ti iščupati čovjeka s balkana, ali nikad balkan iz čovjeka.
Poruka je uređivana zadnji put pet 22.1.2010 22:56 (Paolo2612).
16 godina
neaktivan
offline
RE: Firefox 3.6 u distribuciji
Paolo2612 kaže...

Da mi utrpaju još smeća i pomješaju još malo postavki? Nema je.ene šanse. Uostalom želim da radi kako bog zapovijeda i bez različitih 500 addona

 

 

I našao sam način kako to promijeniti. Naravno upisati svemoćni about:config i malo tražiti po vrijednostima dok ne nađeš:

 

browser.tabs.insertRelatedAfterCurrent

 

i namijestiš promijeniš vrijednost s true na false. Naravno to nebih morao raditi da je ovim debilima i idiotima koji su ga radili došlo iz šupka u glavu da mijenjanje postavki i nemogućnost promjene na staro pod opcijama loša stvar.

ti kao da instaliraš novi browser svaki dan, što nije bolje namjestiti jedanput i importati?

ako se s nečim nebi složio onda je to da je tabmix smeće, vrlo je pregledan a sve moguće tab related opcije su na jednom mjestu i uzer friendly

uostalom bolje kopati po about:config nego po registryma Namigiva

... ovoliki je bija, majke mi...
Poruka je uređivana zadnji put pet 22.1.2010 23:25 ((s)izgoreo).
15 godina
offline
Firefox 3.6 u distribuciji

I ja sam isto dosta vremena bio skeptičan prema addonovima, al sad ih imam nekih 10 i browser i dalje super radi bez ikakvog smeća,a još mi je olakšao dosta toga(imam gmail notifier,svakih 10min mi gleda dal imam poštu,a kod tab mix plusa je isto dobro da možeš stavit da ti se određene stranice refreshaju u zadanom intervalu,da mi novi tab automatski diže homepage i slično.)uglavnom firefox sada i firefox bez ičega nemaju veze sa vezom(a sad je još i vizualno drugačiji sa personama)a sad to što mi firefox guta 100MB-a mi nije velika cijena koju moram platit...

Moj PC  
3 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
RE: Firefox 3.6 u distribuciji
(s)izgoreo kaže...
Paolo2612 kaže...

Da mi utrpaju još smeća i pomješaju još malo postavki? Nema je.ene šanse. Uostalom želim da radi kako bog zapovijeda i bez različitih 500 addona

 

 

I našao sam način kako to promijeniti. Naravno upisati svemoćni about:config i malo tražiti po vrijednostima dok ne nađeš:

 

browser.tabs.insertRelatedAfterCurrent

 

i namijestiš promijeniš vrijednost s true na false. Naravno to nebih morao raditi da je ovim debilima i idiotima koji su ga radili došlo iz šupka u glavu da mijenjanje postavki i nemogućnost promjene na staro pod opcijama loša stvar.

ti kao da instaliraš novi browser svaki dan, što nije bolje namjestiti jedanput i importati?

ako se s nečim nebi složio onda je to da je tabmix smeće, vrlo je pregledan a sve moguće tab related opcije su na jednom mjestu i uzer friendly

A kako ću namjestiti ono što ni neznam da će biti potrebno u slijedećoj verziji namještati? Ovo nije bilo u FF 3.5 - što sam ja trebao predvidjeti da će to oni možda mijenjati u budućnosti i ne ostaviti opciju za vratiti nazad na staro?

 

Nisam mislio da je tabmix smeće, ali živci su radili svoje. Uostalom s pravom me živcira da su ljudi toliko nesposobni ili ignorantni da ne mogu ostaviti opciju da se to može vratiti na staro nego ja moram kao budala tražiti po internetu rješenja problema ili addone za nešto što je trebao biti sastavni dio programa.

 

@Stoja - nije problem u addonima. I ja ih imam, ali ako program nešto ne radi kako treba onda ne treba tražiti addone i alternativna rješenja, nego uputiti kritiku na programere koji nisu to napravili kako bog zapovijeda.

Možeš ti iščupati čovjeka s balkana, ali nikad balkan iz čovjeka.
Poruka je uređivana zadnji put pet 22.1.2010 23:26 (Paolo2612).
15 godina
offline
Firefox 3.6 u distribuciji

zato otpočetka staviš addonove, i oni će stalno držat podatke koje namjestiš bez obzira našta firefox ličioBelji seuostalom imaš temu ovdje sa najboljim FF adonovima pa nemoraš previše tražit da nađeššto ti trebaCool

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
RE: Firefox 3.6 u distribuciji
Stoja kaže...

zato otpočetka staviš addonove, i oni će stalno držat podatke koje namjestiš bez obzira našta firefox ličioBelji seuostalom imaš temu ovdje sa najboljim FF adonovima pa nemoraš previše tražit da nađeššto ti trebaCool

Evo ti odgovor.

Paolo2612 kaže...

A kako ću namjestiti ono što ni neznam da će biti potrebno u slijedećoj verziji namještati? Ovo nije bilo u FF 3.5 - što sam ja trebao predvidjeti da će to oni možda mijenjati u budućnosti i ne ostaviti opciju za vratiti nazad na staro?

 

Uostalom zaboravio si dvije stvari:

 

1. Što ako taj addon ne funkcionira na novoj verziji FF i trebam čekati dok ga se ne prilagodi?

2. Što ako netko napusti razvoj tog addona?

Možeš ti iščupati čovjeka s balkana, ali nikad balkan iz čovjeka.
16 godina
neaktivan
offline
RE: Firefox 3.6 u distribuciji
Paolo2612 kaže...

A kako ću namjestiti ono što ni neznam da će biti potrebno u slijedećoj verziji namještati? Ovo nije bilo u FF 3.5 - što sam ja trebao predvidjeti da će to oni možda mijenjati u budućnosti i ne ostaviti opciju za vratiti nazad na staro?

 

Nisam mislio da je tabmix smeće, ali živci su radili svoje. Uostalom s pravom me živcira da su ljudi toliko nesposobni ili ignorantni da ne mogu ostaviti opciju da se to može vratiti na staro nego ja moram kao budala tražiti po internetu rješenja problema ili addone za nešto što je trebao biti sastavni dio programa.

u pravu si, čini mi se da su pokušali načiniti ustupak korisnicima koji prelaze sa IE na FF, BTW nisam to niti primjetio tabmix je već bio instaliran a FF upgredan

... ovoliki je bija, majke mi...
16 godina
neaktivan
offline
RE: Firefox 3.6 u distribuciji
(s)izgoreo kaže...
Paolo2612 kaže...

A kako ću namjestiti ono što ni neznam da će biti potrebno u slijedećoj verziji namještati? Ovo nije bilo u FF 3.5 - što sam ja trebao predvidjeti da će to oni možda mijenjati u budućnosti i ne ostaviti opciju za vratiti nazad na staro?

 

Nisam mislio da je tabmix smeće, ali živci su radili svoje. Uostalom s pravom me živcira da su ljudi toliko nesposobni ili ignorantni da ne mogu ostaviti opciju da se to može vratiti na staro nego ja moram kao budala tražiti po internetu rješenja problema ili addone za nešto što je trebao biti sastavni dio programa.

u pravu si, čini mi se da su pokušali načiniti ustupak korisnicima koji prelaze sa IE na FF, BTW nisam to niti primjetio tabmix je već bio instaliran a FF upgredan

E da barem onda učine to kako treba

 

IE7 IE7
 

 

I otkrio još jednu prelijepu stvar. Ako imaš u FF otvoren samo jedan tab neda ti da izađeš iz njega tj. da ti tab postane blank page. Opet moram tražiti addone i opcije. Pre-faking lijepoViče

Možeš ti iščupati čovjeka s balkana, ali nikad balkan iz čovjeka.
Poruka je uređivana zadnji put sub 23.1.2010 0:13 (Paolo2612).
15 godina
neaktivan
offline
RE: Firefox 3.6 u distribuciji
Paolo2612 kaže...
 

I otkrio još jednu prelijepu stvar. Ako imaš u FF otvoren samo jedan tab neda ti da izađeš iz njega tj. da ti tab postane blank page. Opet moram tražiti addone i opcije. Pre-faking lijepoViče

 

about:config

browser.tabs.closeWindowWithLastTab false

 

Živciraš se bezveze.

16 godina
neaktivan
offline
RE: Firefox 3.6 u distribuciji
Tom69 kaže...
Paolo2612 kaže...
 

I otkrio još jednu prelijepu stvar. Ako imaš u FF otvoren samo jedan tab neda ti da izađeš iz njega tj. da ti tab postane blank page. Opet moram tražiti addone i opcije. Pre-faking lijepoViče

 

about:config

browser.tabs.closeWindowWithLastTab false

 

Živciraš se bezveze.

Već odavno to napravio. I još bi se manje živciraju da mi ne mijenjaju default postavke s updateovima.

Možeš ti iščupati čovjeka s balkana, ali nikad balkan iz čovjeka.
16 godina
neaktivan
offline
Firefox 3.6 u distribuciji

hajde idem baš isprobat što je ovo... iako nevolim imati ništa što je tek izašlo, zbog brojnih bugova i nedostataka, novi firefox je već u download baru 'starog' :)

Djevojke postaju žene kada duboko u sebi osjete dovoljno čvrst razlog za to.
 
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
RE: Firefox 3.6 u distribuciji
Vrlo dobra nadogradnja za firefox...
16 godina
neaktivan
offline
Firefox 3.6 u distribuciji

Najveći trn u oku što se tiče Firefoxa mi je oduvijek bio prilično spori startup, ali čini mi se da je to ipak nešto bolje u ovoj verziji. Inače, koristim nekih desetak nezaobilaznih addon-ova i svi rade bez problema u najnovijoj liji. Također sam nedavno otkrio i temu Strata 4.0, rađenu prema skicama Firefoxa budućnosti i jako mi se sviđa.

 

Inače, prije par dana mi je pukao film jer mi se lija (predzadnja verzija) nije htjela podići cijelu vječnost, pa sam ponovo isprobao najnoviju verziju Opere. Moram priznati da Opera ima puno aduta: brži startup, manje korištenje resursa, puno toga je out-of-the-box, za što liji trebaju addon-ovi, neke stranice otvara glađe... Ali ipak joj nekako nedostaje karizme, zbog čega se uvijek na kraju vratim Firefoxu. Namigiva

 
1 0 hvala 0
15 godina
offline
Firefox 3.6 u distribuciji

Primijetio sam ubrzanje, kako u podizanju Firefoxa tako i u samom radu.

Fino, fino...

It's good to be smart - It's smarter to be good
Moj PC  
1 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Firefox 3.6 u distribuciji

Dugo sam vec na Mozilli tako da sam lagano presao i na 3.6 i naravno primjetio dosta toga..brže pokretanje, bolje teme i tako dosta toga..Izlanuo se

Nemam potpis osim na licnoj
Moj PC  
1 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Firefox 3.6 u distribuciji

Samo mali komentar, stvar s otvaranjem linka u novom tabu pokraj izvornog je genijalna. Koristim novi FF još od bete2 upravo zbog toga, jer sam se navikao nakon 2 dana i nisam mogao natrag. Jako jako pomogne i olakša ako kao ja otvoriš 20-25 tabova koji su sada grupirani mojom strujom misli (tematski), a ne redoslijedom otvaranja.

Why so serious???
 
2 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
RE: Firefox 3.6 u distribuciji
terhardp kaže...

Najveći trn u oku što se tiče Firefoxa mi je oduvijek bio prilično spori startup, ali čini mi se da je to ipak nešto bolje u ovoj verziji. Inače, koristim nekih desetak nezaobilaznih addon-ova i svi rade bez problema u najnovijoj liji. Također sam nedavno otkrio i temu Strata 4.0, rađenu prema skicama Firefoxa budućnosti i jako mi se sviđa.

Ovo?

 

... ovoliki je bija, majke mi...
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice