Falcon 9 eksplodirao nakon polijetanja

poruka: 26
|
čitano: 4.303
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Falcon 9 eksplodirao nakon polijetanja".
9 godina
neaktivan
offline
Falcon 9 eksplodirao nakon polijetanja

Splav Medusa

 

Vidim da javno-privatno partnerstvo u USA funkcionira isto kao u Hrvatskoj

 
2 6 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Falcon 9 eksplodirao nakon polijetanja

 

Ako nekoga zanima najdebilniji mogući članak na tu temu, neka svrati na Jutarnji:

 

"UKLETA TVRTKA POZNATOG MILIJARDERA Opet eksplodirala raketa s namirnicama za astronaute na svemirskoj postajiUKLETA TVRTKA POZNATOG MILIJARDERA Opet eksplodirala raketa s namirnicama za astronaute na svemirskoj postaji"

 

"Raketa SpaceX Falcon 9 poslana prema Međunarodnoj svemirskoj postaji eksplodirala je nekoliko minuta nakon lansiranja u nedjelju ujutro. Bio je to posljednjih mjeseci treći po redu neuspješni pokušaj kompanije SpaceX, poznatog milijardera Elona Muska da ponese teret u svemir."

 

http://www.jutarnji.hr/video--elon-musk-nema-srece-opet-eksplodirala-raketa-s-namirnicama-za-astronaute-na-medunarodnoj-svemirskoj-postaji/1373616/

 

Članak je očito napisao netko tko sa čak 70% vjerojatnosti pogađa koji je prednji kraj rakete.

 

 
25 0 hvala 3
15 godina
neaktivan
offline
Falcon 9 eksplodirao nakon polijetanja

Usput, u Dragonu je bio i par HoloLensa - zasad, ništa od Minecrafta u orbiti.

It doesnt matter how beautiful your theory is, it doesnt matter how smart you are. If it doesnt agree with experiment, its wrong. - Richard P. Feynman
 
3 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Falcon 9 eksplodirao nakon polijetanja

SoSlI' bopummeH motlhbogh val.
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Falcon 9 eksplodirao nakon polijetanja

To je uvijek tako kad nešto date u ruke privatniku.

 
1 10 hvala 0
8 godina
offline
Re: Falcon 9 eksplodirao nakon polijetanja
Taj clanak na jutarnjem nema veze sa vezom. To totalna budala pisala
11 godina
neaktivan
offline
Re: Falcon 9 eksplodirao nakon polijetanja
maximilian kaže...

Splav Medusa

 

Vidim da javno-privatno partnerstvo u USA funkcionira isto kao u Hrvatskoj

 zato moraju doc u Udbinu

14 godina
neaktivan
offline
Re: Falcon 9 eksplodirao nakon polijetanja
zeroname kaže...

To je uvijek tako kad nešto date u ruke privatniku.

 Ruski "Progress" je nedavno doživio neuspjeh, a nije u rukama privatnika. Raditi i lansirati rakete je teško i opasno, a privatna tvrtka ima puno više za izgubiti s ovakvim neuspjehom od NASAe koju financira država.

SoSlI' bopummeH motlhbogh val.
9 godina
neaktivan
offline
Re: Falcon 9 eksplodirao nakon polijetanja
Xanzzu kaže...
zeroname kaže...

To je uvijek tako kad nešto date u ruke privatniku.

 Ruski "Progress" je nedavno doživio neuspjeh, a nije u rukama privatnika. Raditi i lansirati rakete je teško i opasno, a privatna tvrtka ima puno više za izgubiti s ovakvim neuspjehom od NASAe koju financira država.

 

Bujaju kritike u Kongresu pa i NASI zbog  love koju država daje gospodinu Musku za sufinanciranje njegovih igračaka. Posebno u svijetlu novih donacija u Tesla Cars (cca 200 mil USD uz onih ranije 500 mil.). Tu je Branson veća faca jer uglavnom ubija svoju lovu u raketoplane dok je eto Musk miljenik administracije.

 

U načelu me boli za obojicu ali bilo bi dobro koji put prenijeti i kritičke osvrte na takve projekte kojih ima sve više po stručnim glasilima.

15 godina
offline
Falcon 9 eksplodirao nakon polijetanja

trebao je preskočiti 9 i odmah lansirati 10, kao "neki" 

I know that you believe you understand what you think I said, but I'm not sure you realize that what you heard is not what I meant.
Moj PC  
9 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Falcon 9 eksplodirao nakon polijetanja
Neznam za vas, al meni ovo bije nimalo realno. U 60-tim su najnormalnije pičili gore, sad obični raketu nemogu poslati. Svaki pokušaj booom.
Nije sve u sarkazmu, ima nešto i u podjebavanju..
14 godina
offline
Re: Falcon 9 eksplodirao nakon polijetanja
x18x05x kaže...
Neznam za vas, al meni ovo bije nimalo realno. U 60-tim su najnormalnije pičili gore, sad obični raketu nemogu poslati. Svaki pokušaj booom.

Nitko ne zna koliko je 60-tih bilo (nedokumentiranih i zataškanih) neuspjeha. Tih godina je bilo puno više love za svemirske programe, a to znači i više ljudi, više pažnje.

16 godina
offline
Re: Falcon 9 eksplodirao nakon polijetanja
jozef kaže...
x18x05x kaže...
Neznam za vas, al meni ovo bije nimalo realno. U 60-tim su najnormalnije pičili gore, sad obični raketu nemogu poslati. Svaki pokušaj booom.

Nitko ne zna koliko je 60-tih bilo (nedokumentiranih i zataškanih) neuspjeha. Tih godina je bilo puno više love za svemirske programe, a to znači i više ljudi, više pažnje.

Bilo je puno neuspjeha tokom razvoja. Ali oni najveci projekti nisu imali puno neuspjeha. Saturn V je imao svih 13 uspjesnih letova (samo na jednom manji kvar), Shuttle program dva neuspjeha od 135 misija. A uzmi u obzir da je to tehnologija iz 60-ih, 70-ih, vrijeme kad se sve radilo rucno, a nekakva racunala i simulacije su bile sf. Danas bi uz svu tu dostupnu tehnologiju covjek ipak ocekivao da se vise ne dogadjaju ovakve djecje bolesti.

 

Those damn scientist people have been promising global warming for years now. But when I go outside it's still very cold. I want the global warming like they promised NOW! I hate being cold...
Poruka je uređivana zadnji put pon 29.6.2015 8:46 (SupremeCommander).
16 godina
neaktivan
offline
Re: Falcon 9 eksplodirao nakon polijetanja
Nove tehnologije donose nove probleme, ali i nove mogućnosti. Nokia 3310 nije imala ni približno problema kao današnji smartfoni, ali s nje ne bih mogao ovo poslati.
Imamo nova kola radi dojma, imamo stav kad nemamo pojma...
16 godina
neaktivan
offline
Falcon 9 eksplodirao nakon polijetanja

Ovo me je toliko potreslo da neznam što i kako dalje. Da skupimo kakvu donaciju za ove bokce? 

Zora puca, biće dana ...
Moj PC  
3 7 hvala 0
16 godina
offline
Falcon 9 eksplodirao nakon polijetanja

pa kad se više troši na blockbustere nego na rakete.

I'm silicon-based life-form
Moj PC  
4 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Re: Falcon 9 eksplodirao nakon polijetanja
Jura iz druge galaksije kaže...

Ovo me je toliko potreslo da neznam što i kako dalje. Da skupimo kakvu donaciju za ove bokce? 

 Možda bolje da ne pišeš komentare dok se ne pribereš od šoka.

I am Guybrush Threepwood, Mighty Pirate!
Poruka je uređivana zadnji put pon 29.6.2015 9:17 (ROADRUNNER).
16 godina
neaktivan
offline
Re: Falcon 9 eksplodirao nakon polijetanja
ROADRUNNER kaže...
Jura iz druge galaksije kaže...

Ovo me je toliko potreslo da neznam što i kako dalje. Da skupimo kakvu donaciju za ove bokce? 

 Možda bolje da ne pišeš komentare dok se ne pribereš od šoka.

 Kiselo je grožđe, reče lisica jer ga nije mogla dohvatiti.

Zora puca, biće dana ...
16 godina
neaktivan
offline
Re: Falcon 9 eksplodirao nakon polijetanja
zeroname kaže...

To je uvijek tako kad nešto date u ruke privatniku.

 Spoken like a true uhljeb.

Ako sam u krivu, ispravite me ;)
15 godina
offline
Re: Falcon 9 eksplodirao nakon polijetanja
SupremeCommander kaže...
jozef kaže...
x18x05x kaže...
Neznam za vas, al meni ovo bije nimalo realno. U 60-tim su najnormalnije pičili gore, sad obični raketu nemogu poslati. Svaki pokušaj booom.

Nitko ne zna koliko je 60-tih bilo (nedokumentiranih i zataškanih) neuspjeha. Tih godina je bilo puno više love za svemirske programe, a to znači i više ljudi, više pažnje.

Bilo je puno neuspjeha tokom razvoja. Ali oni najveci projekti nisu imali puno neuspjeha. Saturn V je imao svih 13 uspjesnih letova (samo na jednom manji kvar), Shuttle program dva neuspjeha od 135 misija. A uzmi u obzir da je to tehnologija iz 60-ih, 70-ih, vrijeme kad se sve radilo rucno, a nekakva racunala i simulacije su bile sf. Danas bi uz svu tu dostupnu tehnologiju covjek ipak ocekivao da se vise ne dogadjaju ovakve djecje bolesti.

 

 

Saturn V je imao von Brauna. SSSR je imao Koroleva. To su bili znanstvenici koji se neće tako skoro ponovno pojaviti, a i kao što si rekao, proračun je bio daleko veći, pa se nije cigančilo na kvaliteti.

I thought that I heard you laughing I thought that I heard you sing I think I thought I saw you try But that was just a dream That was just a dream
15 godina
offline
Falcon 9 eksplodirao nakon polijetanja

Ne bi se zacudio da su radili neke optimizacije da bi mogli uspjesno sletit, zbog cega im je uzlijetanje pomrsilo planove. No svejedno me zanima sluzbeni kvar kad se sazna.

 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Falcon 9 eksplodirao nakon polijetanja
fredii kaže...
SupremeCommander kaže...
jozef kaže...
x18x05x kaže...
Neznam za vas, al meni ovo bije nimalo realno. U 60-tim su najnormalnije pičili gore, sad obični raketu nemogu poslati. Svaki pokušaj booom.

Nitko ne zna koliko je 60-tih bilo (nedokumentiranih i zataškanih) neuspjeha. Tih godina je bilo puno više love za svemirske programe, a to znači i više ljudi, više pažnje.

Bilo je puno neuspjeha tokom razvoja. Ali oni najveci projekti nisu imali puno neuspjeha. Saturn V je imao svih 13 uspjesnih letova (samo na jednom manji kvar), Shuttle program dva neuspjeha od 135 misija. A uzmi u obzir da je to tehnologija iz 60-ih, 70-ih, vrijeme kad se sve radilo rucno, a nekakva racunala i simulacije su bile sf. Danas bi uz svu tu dostupnu tehnologiju covjek ipak ocekivao da se vise ne dogadjaju ovakve djecje bolesti.

 

 

Saturn V je imao von Brauna. SSSR je imao Koroleva. To su bili znanstvenici koji se neće tako skoro ponovno pojaviti, a i kao što si rekao, proračun je bio daleko veći, pa se nije cigančilo na kvaliteti.

 Ne treba zaboraviti ni Apollo 1 koji je izgorio bez da je poletio i ubio 3 astronauta.

Usudio bih se reci da su nesrece sastavni dio svakog svemirskog programa.

Gods are fragile things; they may be killed by a whiff of science or a dose of common sense. – Chapman Cohen
15 godina
offline
Re: Falcon 9 eksplodirao nakon polijetanja

 Ne treba zaboraviti ni Apollo 1 koji je izgorio bez da je poletio i ubio 3 astronauta.

Usudio bih se reci da su nesrece sastavni dio svakog svemirskog programa.

 

http://www.zvjezdarnica.com/znanost/velikani/in-memoriam-inz-milojko-mike-vucelic/1579 čisto da pročitate, da smo i mi imali dobroga konja za utrku.

I thought that I heard you laughing I thought that I heard you sing I think I thought I saw you try But that was just a dream That was just a dream
12 godina
offline
Falcon 9 eksplodirao nakon polijetanja

Steta, no bolje sad nego s posadom. Falcon 9 je imao 18 uspjesnih lansiranja, sto znaci 180 Merlin motora, samo jedan je zakazao, a i tu je misija ispunjena, i samo zbog opreznosti NASAe je sekundarni teret propao.

I ovdje se 1. stupanj ponasao dobro, sto je bitno jer je ipak kompliciraniji. A i dobro je sto ih nitko nece moci optuziti da su testiranjem slijetanja zeznuli primarnu misiju.

 
4 0 hvala 0
13 godina
offline
Falcon 9 eksplodirao nakon polijetanja

Amortizeri rezervoara predviđeni za 10T nosivosti nisu bili testirani prije ugradnje - vjerovalo se proizvođaču koji ih očito nije testirao, jer su naknadnim testiranjem neki pucali na 2T uključujući i onaj na kobnom letu...

Sada mi je jasniji jedan proizvođač IT opreme koji je u svom asortimanu imao osigurače renomiranog proizvođača, ali po 5 puta večoj cijeni, jedina razlika je bilo luksuznije pakiranje i mali poduži papirić poput računa s listom svih testova (stotinjak)  na svakom od tih osigurača te potpisom osobe koja je sve te testove odradila. Mislio sam si čemu to kada proizvođač radi možda iste testove, dok nisam saznao da se u proizvodnji testovi rade na svakom desetom ili čak stotom iz serije...

 
1 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Re: Falcon 9 eksplodirao nakon polijetanja
Byron kaže...

Amortizeri rezervoara predviđeni za 10T nosivosti nisu bili testirani prije ugradnje - vjerovalo se proizvođaču koji ih očito nije testirao, jer su naknadnim testiranjem neki pucali na 2T uključujući i onaj na kobnom letu...

Sada mi je jasniji jedan proizvođač IT opreme koji je u svom asortimanu imao osigurače renomiranog proizvođača, ali po 5 puta večoj cijeni, jedina razlika je bilo luksuznije pakiranje i mali poduži papirić poput računa s listom svih testova (stotinjak)  na svakom od tih osigurača te potpisom osobe koja je sve te testove odradila. Mislio sam si čemu to kada proizvođač radi možda iste testove, dok nisam saznao da se u proizvodnji testovi rade na svakom desetom ili čak stotom iz serije...

 Ne znam jesi li imao kontrolu kvalitete kao predmet,ali testiranja na svakom desetom su normalna praksa (kod nekih proizvoda testranje je destruktivno pa se ni ne može provoditi na svakom proizvedenom primjerku, a kod ostalog je jednostavno skupo). Iako sam mislio da se kod proizvoda takve namjene svaki primjerak testira (ako testiranje nije destruktivno).

 

--------------------------------------------------------------------------------------------
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice