Europski parlament o Snowdenu i masovnom prisluški

poruka: 17
|
čitano: 2.844
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Europski parlament o Snowdenu i masovnom prisluški".
15 godina
neaktivan
offline
Europski parlament o Snowdenu i masovnom prisluški

Tko bi to očekivao od Europske Unije, možda i ima nade za nas...

scientia est potentia
 
8 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Europski parlament o Snowdenu i masovnom prisl

Očito vide gdje vodi, a i gdje nas je već dovela politika SAD-a.

14 godina
offline
Europski parlament o Snowdenu i masovnom prisluški

ma vide oni maunu....da vide i zanju gledat sve ove izbjeglice bi vec odvezli brodom za ameriku pa nek se oni pobrinu za njih jer su i krivi za to...

VenAtoR#2231
Moj PC  
3 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Europski parlament o Snowdenu i masovnom prisluški

Bravo za EP (for once) !

Da mi je bilo viditi njuške onih iz NSA, CIA-e, i Bijele Kuće kad su čuli ovu vijest... Čovjek kojeg lovi najdemokratskija i najslobodnija zemlja na svijetu kao zločinca i izdajnika je borac za ljudska prava koji zaslužuje zaštitu od europskih zemalja !? Pa je li to moguće ?   

 
11 0 hvala 1
16 godina
offline
Re: Europski parlament o Snowdenu i masovnom prisl
Enkidu kaže...

Bravo za EP (for once) !

Da mi je bilo viditi njuške onih iz NSA, CIA-e, i Bijele Kuće kad su čuli ovu vijest... Čovjek kojeg lovi najdemokratskija i najslobodnija zemlja na svijetu kao zločinca i izdajnika je borac za ljudska prava koji zaslužuje zaštitu od europskih zemalja !? Pa je li to moguće ?  

Vremena se mjenjaju jel, ono šta je nekad bilo teško zamislit danas je ipak realnost.Eto recimo danas Ameri imaju tamnoputnog predsjednika, ako se vratiš nazad samo 30 godina to je onda bilo nemoguče ili čisti SF.No ipak treba bit realan, EU države nisu Rusija niti blizu, i sve ono šta ide uz Rusku politiku prema Amerikancima.

 

Bez obzira ako EU države službeno neče progonit Snowdena, on če i dalje bit neusporedivo sigurniji/opušteniji u Rusiji to sigurno.Snowden je Rusima onako kao zlatna koka, ili idealan trofejni primjer za nabijanje na Američke nosove.Razne EU države pune su CIA špijunčina, koji bi Snowdena po naredbi brzo i lako skratili za glavu.

Amer-špijunčine "crvenu Rusiju" izbjegavaju kolko je to god moguče, jer ako ih tam ulove hebali su ježa i to svaki dan nakon doručka.

 

https://www.malwarebytes.org/antiexploit/index.html
14 godina
neaktivan
offline
Europski parlament o Snowdenu i masovnom prisluški

EU vidi da je Rusija ipak malo jači igrač i stali na njihovu stranu..pametan potez.

 
1 5 hvala 0
10 godina
neaktivan
offline
Re: Europski parlament o Snowdenu i masovnom prisl

A njihove rezolucije vrijede puno u pm. Vjerojatno će ga navuć u neku europsku zemlju koju će onda SAD pritisnuti na izručenje ili će pak samo nestati jedan dan i probuditi se u G-točki Kube.

15 godina
neaktivan
offline
Europski parlament o Snowdenu i masovnom prisluški

Meni je totalno svejedno dal me špijaju ameri ili njemci (čak je gore kad špijaju njemci jer eto počeli su prijetit (čak su letjeli i otkazi) svima koji se suprotstavljaju npr. bezglavom prihvačanju ilegalnih imigranata). Ovo je obično pokazivanje snage jer EU sada smatra da oni mogu parirat "velesilama" poput Amerike i Rusije.

Sve je to obična igra i to vjerojatno zato kaj se merkelici ne sviđa kaj su joj ameri čitali ljubavne poruke i sad se kao bore protiv špijuniranja svojih građana dok ih oni isto tako špijuniraju (niko nesme da vas bije... ne?).

--------------------------------------------------------------------------------------------
 
4 3 hvala 0
16 godina
offline
Re: Europski parlament o Snowdenu i masovnom prisl
PlayMaker10 kaže...

EU vidi da je Rusija ipak malo jači igrač i stali na njihovu stranu..pametan potez.

 Ma ne samo to. Rusija je prvi susjed i ekonomski i resursima izuzetno važan partner. 
Nabili embargo zbog amera, a što da rusija nabije embargo na isporuku plina? Mislim da
je EU pretrpjela (i mi uliziceEU i USA) veću privrednu štetu u tom embargu od rusije, a amere boli dupe - nit
im od rusije trebaju energenti, nit im izvoze hranu i tehniku. Lako je tako onda tjerati
partnere nek nameću embargo na svoju štetu. Isto je i sa situacijom u siriji/iraku/afganistanu...
nemogu izbjeglice pješice u ameriku. Knama mogu. Lako dakle s tuđim qrcem po gloginjama mlatiti.

http://www.bug.hr/forum/post/lcd-plazma-televizori/stvarni-vlasnici-brandova/2909836.aspx
16 godina
neaktivan
offline
Europski parlament o Snowdenu i masovnom prisluški

Nije embargo zbog Amerike, nego zbog Ukrajine. Nikome se u Evropi ne sviđa ideja da rusi upadaju u jednu državu za drugom. A rado bi u sve iz bivšeg SSSRa i još pokoju.

 

Imamo nova kola radi dojma, imamo stav kad nemamo pojma...
 
3 2 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Re: Europski parlament o Snowdenu i masovnom prisl
Nit se rusima sviđa što je NATO upao u istočnu Europu.
U ugovorima sa NATO-om je pri raspadu Varšavskog saveza pisalo da NATO nesmije barem 20 godina primati u sebe bivše države Varšavskog saveza. Međutim to je prekršeno za svega par godina.
Vječni izazivač na gostujućem terenu.Moj blog:http://thebluedrag.blogspot.com/ Svi smo mi jedna velika obitelj sa prezimenom Čovječanstvo
15 godina
offline
Europski parlament o Snowdenu i masovnom prisluški

zaključak: Snowdena se mora masovno prisluškivati. 

I know that you believe you understand what you think I said, but I am not sure you realize that what you heard is not what I meant.
Moj PC  
1 1 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Re: Europski parlament o Snowdenu i masovnom prisl
g12356 kaže...
Nit se rusima sviđa što je NATO upao u istočnu Europu.
U ugovorima sa NATO-om je pri raspadu Varšavskog saveza pisalo da NATO nesmije barem 20 godina primati u sebe bivše države Varšavskog saveza. Međutim to je prekršeno za svega par godina.

 U nikakvom ugovoru nije tako nešto pisalo. Postoje samo različita tumačenja je li usmeno nešto takvo dogovoreno.

 

No nije mi jasna tvoja logika. Ako ruska invazija Ukrajine opravdava sankcije prema Rusiji, želiš li reći da kršenje (nepostojećeg) ugovora o širenju NATOa opravdava invaziju?

Imamo nova kola radi dojma, imamo stav kad nemamo pojma...
Poruka je uređivana zadnji put sub 31.10.2015 14:20 (Visak).
16 godina
neaktivan
offline
Re: Europski parlament o Snowdenu i masovnom prisl
Visak kaže...

No nije mi jasna tvoja logika. Ako ruska invazija Ukrajine opravdava sankcije prema Rusiji, želiš li reći da kršenje (nepostojećeg) ugovora o širenju NATOa opravdava invaziju?

 

Evo ti puno bolje pitanje. Ako ono što ti nazivaš "ruskom invazijom" u Ukrajini (stvarno bi se trebao informirati u kojem mediju osim HRT-a, CNN-a i Fox Newsa) opravdava sankcije prema Rusiji, zar nije onda trebalo proglasiti puno gore globalne sankcije prema SAD-u zbog potpuno neopravdane i međunarodnom pravu protivne agresije na Irak, puno očiglednije i stvarnije invazije ? A ipak nekim čudom nitko nije uveo sankcije SAD-u ? Ni u tom ni u stotinu drugih sličnih slučajeva ?

15 godina
offline
Europski parlament o Snowdenu i masovnom prisluški

Ma, toliko se doslovno sere o mogućoj invaziji Rusije na Europu da je to postalo poremećeno. A mediji su tu glavno sredstvo manipulacije i pranja mozga. A sve s ciljem prodaje oružja i provedbe tko zna kojih planova kroz taj strah od rata. Slično vrijedi i za rat protiv umjetno stvorenog terorizma. 

Ali mediji, uh kakvo je to zlo postalo... Posebno u zadnje vrijeme se vidi nastojanje medija i novinara u provedbi pranja mozga ljudi i prikazivanju Zapada kao osloboditelja i pravednika, a Rusa kao gamad i smeća. Ima i Zapad dobrih strana, ali u zadnje vrijeme kao da je poludio. Puno toga poremećenog se "prodaje" kroz demokraciju, liberalizam i ljudska prava. Dobro je postalo zlo, a zlo dobro. Kada toliko vole širiti demokraciju neka malo naprave reda u Saudijskoj Arabiji. Ali ne, dokle god se vlast guzi sa Amerima dobro je i nema potrebe za poštivanjem niti ljudskih prava.

 

Rusija zapravo nastoji održati nekakve moralne vrijednosti, a Zapad kroz medije pljuje po Rusima kao zadrtima i kao da su nekakve zvijeri, a ne ljudi. 

Pa onda Putin ovo, Putin ono. Putinovi avioni, brodovi, projektili... Kada su napisali Obamini avioni npr. bombardirali bolnicu? Nikad, jer ne smiju. Eto, to je ta famozna sloboda govora koju toliko štite. Zapad se totalno izopačio. 

 

Nije Rusija cvijeće (niti jedna država nije), ali isto tako nije Rusija u zadnjih 15-tak godina sijala smrt i razaranje po Bliskom istoku i sjeveru Afrike. Irak, Libija i evo Sirija koja se koliko-toliko drži, eto im demo(n)kracije i mira. Jedva čekam dan kada će Američka gamad skupa sa svojim vjernim saveznicima odgovarati za svo zlo koje su prouzročili. To se odnosi na ljude na čelnim mjestima tih država. Isto tako, kada završi prokleti rat trebalo bi svim tim širiteljima demokracije masno naplatiti obnovu svih zemalja pogođenih njihovom vizijom demokracije. Stoka! 

 

No, ljudi polako uviđaju što se događa i bune se. I to s pravom. Samo, to nije dobro. Nije dobro u smislu jer se tada javljaju razni ekstremisti i može lako nastati kaos. Sve se to može (moglo?) izbjeći da je mudrosti i ljudskosti. Sada, kako bude.

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Re: Europski parlament o Snowdenu i masovnom prisl
Enkidu kaže...
Visak kaže...

No nije mi jasna tvoja logika. Ako ruska invazija Ukrajine opravdava sankcije prema Rusiji, želiš li reći da kršenje (nepostojećeg) ugovora o širenju NATOa opravdava invaziju?

 

Evo ti puno bolje pitanje. Ako ono što ti nazivaš "ruskom invazijom" u Ukrajini (stvarno bi se trebao informirati u kojem mediju osim HRT-a, CNN-a i Fox Newsa) opravdava sankcije prema Rusiji, zar nije onda trebalo proglasiti puno gore globalne sankcije prema SAD-u zbog potpuno neopravdane i međunarodnom pravu protivne agresije na Irak, puno očiglednije i stvarnije invazije ? A ipak nekim čudom nitko nije uveo sankcije SAD-u ? Ni u tom ni u stotinu drugih sličnih slučajeva ?

 Američka invazija Iraka je ogromna svinjarija i trebalo ju je bar javno osuditi, a i proglasiti sankcije, ali nismo jer smo pizde.

 

No kakve to veze ima s mojim pitanjem? Ako je nešto loše, a ruska vojna intervencija u Ukrajini (koju izgleda jedino ti još nisi uočio https://en.wikipedia.org/wiki/2014%E2%80%9315_Russian_military_intervention_in_Ukraine) je svakako loša stvar, kako neka druga, potpuno nevezana, loša stvar to poništava? To je tipična logička greška koju rade ljudi kada nemaju argumente da nešto obrane, pa navode druge jednako ili još lošije situacije, koje s originalnom ne stoje u nikakvoj uzročno-posljedičnoj vezi., ali kako sada u diskusiji postoji nešto gore od izvornog problema onda bi valjda trebali zaključiti da to i nije bio neki problem. 

 

- Mama, ne volim jesti poriluk.

- Nemoj biti izbirljiv, u Africi djeca gladuju.

Imamo nova kola radi dojma, imamo stav kad nemamo pojma...
13 godina
neaktivan
offline
Re: Europski parlament o Snowdenu i masovnom prisl
Hahaha, Ruska vojna invazija. Si bio na Krimu pa da možeš sam posvjedočit da je Krimski referendum nelegalan?

A pobunjenici na Istoku isto nisu Ruska vojska. Postoje glasine da su se neki bivši Ruski vojnici prošvercali kroz granicu ali na svoju odgovornost, nije nitko iz zapovjedništva lud da napravi takvu zapovijed. Ajde povjerovao bih pak i ja da Rusija pobunjenicima daje oružje i hranu, to se čini ipak realnim.
Ali da Rusija napravi invaziju na Ukrajinu, za max dva tjedna bi došli na Mađarsku granicu.
Vječni izazivač na gostujućem terenu.Moj blog:http://thebluedrag.blogspot.com/ Svi smo mi jedna velika obitelj sa prezimenom Čovječanstvo
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice