Četvrtina Kindelovih kupaca radije bi iPad

poruka: 22
|
čitano: 2.582
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Četvrtina Kindelovih kupaca radije bi iPad".
15 godina
offline
Četvrtina Kindelovih kupaca radije bi iPad

Samo komentar vezan uz čitanje knjiga, osobno ću uvijek rađe čitati knjigu sa nerefleksivnog medija tipa papir nego sa svijetlećeg ekrana bez obzira na njegovu kvalitetu.

 

Nekako mi izgleda da su Kindle i slični bolji izbor ako se gleda samo funkcija čitanja tekstova.

 
5 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Četvrtina Kindelovih kupaca radije bi iPad

Ovaj clanak je najbolji odgovor onima koji su pisli "Ma daj, glupost. To nitko nece kupit"

Ja ga nebih kupio, a pogotovo ne za citanje knjiga ali mora se priznat da ima svoju svrhu. Recimo moja stara voli ic na internet, i vec neko vrijeme ide sa iphone-a. Reko sam joj da proba preko kompa ali joj se neda zamarat sa tim-draze joj je iz kauca. Mislim da bi bas takvim ljudima iPad super dosao, jer se ne mora imat informaticno znanje za koristit internet. Naravno, manjak flasha je stvarni dealbreaker (i to bar meni ogroman)

 
1 0 hvala 0
16 godina
protjeran
offline
Četvrtina Kindelovih kupaca radije bi iPad

Analitičari - stručnjaci za ulaženje u analne otvore.

 
5 0 hvala 0
15 godina
offline
RE: Četvrtina Kindelovih kupaca radije bi iPad

Ne želim se uvlačiti u neke rasprave, takvih ima na forumu poprilično i nitko još nije priznao da je bio u krivu ipromijenio stranu, meni bi dobro došao zbog povremenog surfanja ali za tako nešto mislim da je definitivno preskup.

 

Želio bih uređaj s preglednikom i dobrom baterijom, ne trebaju mi dodatne aplikacije i mogućnosti, ogromne memorije, kamere, USB-ovi i ne znam što sve ne, samo preglednik s flashom pa koji god to bio.

14 godina
offline
Četvrtina Kindelovih kupaca radije bi iPad
Bwah...ovo sve govori koliko će ga ljudi kupit samo zato što je apple.
Uređaj još nije u prodaji, nema niti jednog ozbiljnijeg testa, a i nisu objavljene pune specifikacije (nezna se RAM i proc /proizvođač\)...
Između ostalog, kako mogu uopće uspoređivat čitač e-knjiga i iPad..Mislim da na iPad-u, da ga imam, ne bi nikad pročitao niti jednu knjigu. Čitanje s takvog ekrana je katastrofa. Nakon 2 strane proplačeš, dok je e-ink nešto drugo...
A da ne spominjem razliku u cijeni (iako je po mom mišljenju kindle više precijenjen od iPad-a..)
Ako double postam znači da pišem s moba...// Ako ne kužiš na kog se post odnosi stisni nadporuka!
 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Četvrtina Kindelovih kupaca radije bi iPad

Ne ulazeći u rasprave o podobnijem mediju za čitanje jer i ja vjerujem da je kindle ugodniji za puko čitanje, zanimljivo mi je kako većina koja tu gade iPadove čitačke kapacitete provode sate i sate pred svojim refleksivnim ekranima vjerojatno i nekvalitetnijim od iPadovog i niti placu niti gube oci, tako da ...

A.
Poruka je uređivana zadnji put ned 7.3.2010 11:05 (artfull).
 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Četvrtina Kindelovih kupaca radije bi iPad

Osobno, prije ću uzet knjigu u ruke i pročitat ju. Isto je tako i BUG-om. Rijetko pročitam novosti na BUG online, puno mi je draže i lakše kupit BUG pa pročitat. Long live paper!

There's no SAVE GAME in real life!!!
Moj PC  
1 0 hvala 0
14 godina
protjeran
offline
RE: Četvrtina Kindelovih kupaca radije bi iPad
dark_wizz kaže...

Osobno, prije ću uzet knjigu u ruke i pročitat ju. Isto je tako i BUG-om. Rijetko pročitam novosti na BUG online, puno mi je draže i lakše kupit BUG pa pročitat. Long live paper!

Jea right, novosti stare dva tjedna nisu novostiOsmijeh

 

Bug se kupuje zbog autorskih tekstova - kolumni, recenzija, najava... za sve ostalo tu je net, a tko misli drukcije sanja ili zivi u pecini

 

Da se mene pita osobno bi izbacio takva sranje iz mjesecnika i ubacio vise autorskih tekstova, ipak nema sanse da ce napravit tako nesto jer ovo im je najjednostavniji nacin za mufte povecat broj stranica

14 godina
offline
RE: Četvrtina Kindelovih kupaca radije bi iPad
artfull kaže...

Ne ulazeći u rasprave o podobnijem mediju za čitanje jer i ja vjerujem da je kindle ugodniji za puko čitanje, zanimljivo mi je kako većina koja tu gade iPadove čitačke kapacitete provode sate i sate pred svojim refleksivnim ekranima vjerojatno i nekvalitetnijim od iPadovog i niti placu niti gube oci, tako da ...

Velika je razlika na "običnim" ekranima pročitat 2 rečenice nečijeg posta ili vijest od 100 riječi (nakon čega slijedi gledanje slika, videa i drugih za oči nezahtjevnih "disciplina") i cijelu knjigu...

Imam VIDI svaki mjesec u PDF-u, pa ga nikad ne pročitam jer, kao što rekoh, nakon 2 strane proplačem..

Ništa ja ne "gadim iPadove čitačke kapacitete" (ako si na mene mislio), samo kažem da mi (kao i velikoj većini ostalih) čitanje s ekrana, a pogotovo refleksivnih, ne odgovara..

Pa ko voli nek izvoli..

Ako double postam znači da pišem s moba...// Ako ne kužiš na kog se post odnosi stisni nadporuka!
15 godina
offline
RE: Četvrtina Kindelovih kupaca radije bi iPad
DamageHigh kaže...
artfull kaže...

Ne ulazeći u rasprave o podobnijem mediju za čitanje jer i ja vjerujem da je kindle ugodniji za puko čitanje, zanimljivo mi je kako većina koja tu gade iPadove čitačke kapacitete provode sate i sate pred svojim refleksivnim ekranima vjerojatno i nekvalitetnijim od iPadovog i niti placu niti gube oci, tako da ...

Velika je razlika na "običnim" ekranima pročitat 2 rečenice nečijeg posta ili vijest od 100 riječi (nakon čega slijedi gledanje slika, videa i drugih za oči nezahtjevnih "disciplina") i cijelu knjigu...

Imam VIDI svaki mjesec u PDF-u, pa ga nikad ne pročitam jer, kao što rekoh, nakon 2 strane proplačem..

Ništa ja ne "gadim iPadove čitačke kapacitete" (ako si na mene mislio), samo kažem da mi (kao i velikoj većini ostalih) čitanje s ekrana, a pogotovo refleksivnih, ne odgovara..

Pa ko voli nek izvoli..

 To sam i ja htio reći, na internetu obično tražim neku informaciju, preko tekstova prelazim letimično pokušavajući naći što mi treba ili da dobijem pregled tematike teksta dok se knjige/časopisi  čitaju kompletno.

 

Čak i ovdje na forume postove od 100+ riječi jednostavno nemam živaca čitati, proletim samo, ako shvatim što piše dobro, ako ne opet dobro.

 

Vid mi je posve ispravan ali jednostavno ne podnosim duge tekstove čitati na ekranu.

16 godina
neaktivan
offline
Četvrtina Kindelovih kupaca radije bi iPad

Može netko please razjasniti što podrazumijevate pod refleksivnim i nerefleskivnim ekranima? Kako papir nije refleksivan?

Ili sam skroz promašio i poanta je da samo neki nemaju anti-glare sloj?

 

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
odjavljen
offline
RE: Četvrtina Kindelovih kupaca radije bi iPad
Zapravo, ti se koriste krivi termini. Papir i e-ink su reflektivni prikazi, dok ekrani proizvode svjetlo. Papir i e-ink su puno ugodniji za čitanje.
Što se samog članka piše, uporedba uređaja iz iste kategorije ima smisla, kao i uporedba različitih kategorija, ali uporedba uređaja iz različitih kategorija je potpuni promašaj.
U životu ne postoje pobjednici, samo preživjeli.
14 godina
offline
RE: Četvrtina Kindelovih kupaca radije bi iPad

nevjerojatno još se nije pokazao ni kakav je u praksi već ga svi žele imati,taj apple sve što izda sa slovom i postaje predmet želja,stvrano imaju predobar marketing,samo me muči jedno pitanje čemu taj ipad služi

isti dan otkaz i žuti
16 godina
neaktivan
offline
Četvrtina Kindelovih kupaca radije bi iPad

Ništa ne može zamjeniti pravi papir (znam, nije ekološki Smijeh)!

Nadalje, specijalizirane e-book readeri poput Kindlea su (bar po mom mišljenju) bolji od iPada, ali s druge strane iPad nudi više mogućnosti, pogotovo surfanje (neću ulaziti u ono "nema flasha").

Could it be, nothing that you learned from ash and debris?
 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Četvrtina Kindelovih kupaca radije bi iPad

 Isto tako četvrtina iPadovih kupaca radije bi Kindel Osmijeh.

 
1 1 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Četvrtina Kindelovih kupaca radije bi iPad

A čujte, iPad je sigurno preskup, ali budemo iskreni, nije ni Kindle baš jeftin (DX model nikako). Ja bi radije uzeo iPad nego Kindle kad bi sad kupovao nešto što će mi poslužiti kao ebook reader. Meni je čak i drago što ljudi više hoće iPad, jer će to rezultirati padom cijena na tržištu ebook readera.

"In life there is from 'A' to 'B' to 'C'. In parkour there is no 'B'"
 
1 0 hvala 0
14 godina
offline
RE: Četvrtina Kindelovih kupaca radije bi iPad
Adisuki kaže...

A čujte, iPad je sigurno preskup, ali budemo iskreni, nije ni Kindle baš jeftin (DX model nikako). Ja bi radije uzeo iPad nego Kindle kad bi sad kupovao nešto što će mi poslužiti kao ebook reader. Meni je čak i drago što ljudi više hoće iPad, jer će to rezultirati padom cijena na tržištu ebook readera.

Potpuno si u pravu..

Nisam uopće pratio tržište e-readera i onda pogledam cijenu kindle-a o.O...

Definitivno su preskupi..i jedan i drugi (a pogotovo kindle s obzirom na njegove mogučnosti), ali nemaju uopće istu namjenu tj. nisu uređaji iste kategorije..

Ako double postam znači da pišem s moba...// Ako ne kužiš na kog se post odnosi stisni nadporuka!
14 godina
neaktivan
offline
Četvrtina Kindelovih kupaca radije bi iPad

Ne propuštaju puno...Smijeh

www.val.hr
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
RE: Četvrtina Kindelovih kupaca radije bi iPad

Zapravo, ne bi se čudio čak i da e-readeri poskupe - tehnologija proizvodnje e-papira je skuplja od one TFT ekrana, a Apple s cijenom iPada ide dosta

 

Može se u tom smislu dogoditi i to da se tržište isprofilira - dosta tvrtki najavljuje svoje tablete, Apple ima svoj film, dok će svi ostali (tipično za PC platformu) pokušavati biti što jeftiniji i tako postati uređaji za široke mase. U takvoj situaciji e-readeri bi se mogli profilirati kao uređaji za profesionalce, kojima bi u tom slučaju cijena otišla visoko gore, nešto kao što je to danas s 'profesionalnim' monitorima (a zapravo samo omjera stranica 4:3).

Gledam te!
14 godina
offline
RE: Četvrtina Kindelovih kupaca radije bi iPad
Dobra je to stvar, jos kad ga usavrse. Nema nista ljepse kad imas net u krevetu a da to nije laptop..
14 godina
offline
RE: Četvrtina Kindelovih kupaca radije bi iPad
Evo baš ti pišem sad iz kreveta sa jeftinijeg (od iPada) moba ;)
Ako double postam znači da pišem s moba...// Ako ne kužiš na kog se post odnosi stisni nadporuka!
16 godina
neaktivan
offline
RE: Četvrtina Kindelovih kupaca radije bi iPad
meddle kaže...

Ovaj clanak je najbolji odgovor onima koji su pisli "Ma daj, glupost. To nitko nece kupit"

Ja ga nebih kupio, a pogotovo ne za citanje knjiga ali mora se priznat da ima svoju svrhu. Recimo moja stara voli ic na internet, i vec neko vrijeme ide sa iphone-a. Reko sam joj da proba preko kompa ali joj se neda zamarat sa tim-draze joj je iz kauca. Mislim da bi bas takvim ljudima iPad super dosao, jer se ne mora imat informaticno znanje za koristit internet. Naravno, manjak flasha je stvarni dealbreaker (i to bar meni ogroman)

paljenje kompa i surfanje to netu nema veze s znanjem ili neznanjem (stisnes gumb za paljenje kompa, cekas... cekas...  -mozebitno kliknes na ikonu usera pa jos malo pricekas - ... dvaput kliknes na ikonu browsera i voila! net u 2 ili 3 koraka).
ali ima jako puno veze sa istom stvari koja navodi njemce da sinkroniziraju svaki film, seriju i ostalo: komformizam, lijenost (uz nepoznavanje stranoga jezika jer ... ih je cisto briga za to). cak su nam i laptopi postali "preteski" da ih drzimo na krilu i surfamo.

 

Freedom, morality, and the human dignity of the individual consists precisely in this; that he does good not because he is forced to do so, but because he freely conceives it, wants it and loves it.
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice