Esencijalni mali server

poruka: 12
|
čitano: 3.151
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Esencijalni mali server".
14 godina
neaktivan
offline
Esencijalni mali server

Heh, SBS je ionako bio fail od samog starta... A ovo je, čini se, zadnji čavao u lijes. :|

Retry. Reboot. Reinstall. Reformat.
Moj PC  
2 0 hvala 0
16 godina
offline
Esencijalni mali server

$425 za home server? Ne hvala...

 

MS nastavlja tjerat ljude na onu drugu platformu.

 

Those damn scientist people have been promising global warming for years now. But when I go outside it's still very cold. I want the global warming like they promised NOW! I hate being cold...
Moj PC  
1 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Esencijalni mali server
SupremeCommander kaže...

$425 za home server? Ne hvala...

 

MS nastavlja tjerat ljude na onu drugu platformu.

 

 

Znaš li nekoga da ima home server i to baš od MS-a? Ne vjerujem ni da će novo čedo požnjeti uspjeh.
Stručnjak za odmaganje...
15 godina
neaktivan
offline
Re: Esencijalni mali server

Windows Home Server bio je prilično popularan s one strane bare, ali ne toliko u Europi gdje preferiraju koristiti neku od neku od BSD ili Linux distribucija takve namjene. Kućni serveri koje su proizvodili HP ili Dell nisu dobro prošli na tržištu zbog visoke cijene (u Bugu je bila recenzija jednog takvog uređaja), dok su Windowse HS kupovali stručniji korisnici koji su sami sastavljali kućni server. Tome je pridonosila niska cijena (isprva 100 dolara, kasnije 49) budući da je WHS bilo moguće kupiti isključivo pod OEM System Builder licencom.

The laws of nature are constructed in such a way as to make the universe as interesting as possible. - Freeman Dyson, Imagined Worlds
15 godina
odjavljen
offline
Esencijalni mali server

S cijenom od $500 će zaobići kućne korisnike kojima je jeftinije instalirati obične Windowse Pro koji bez problema mogu glumiti file/media servere uz par dodatnih alata koji su često besplatni. O Linuxima koji su inherentno besplatni, da ne govorim. Eventualno će mučiti poslovne korisnike kojima treba Exchange/Sharepoint, a nemaju namjeru platiti punu serversku licencu ili nedajbože CAL-ove.

Moj PC  
1 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Esencijalni mali server
mario.L_hr kaže...

 

Znaš li nekoga da ima home server i to baš od MS-a? Ne vjerujem ni da će novo čedo požnjeti uspjeh.

Znam... sebe... {#}

Imao sam ga dugo, ali onu prvu verziju WHS-a. Jedan od boljih MS proizvoda, vrlo jednostavan za upotrebu, bez nekih naprednih opcija, ali sa mogucnosti pluginova, usminkan... milina jedna...

WHS 2011 su prilicno usrali, pa niti ne cudi da je ovako zavrsilo... Steta, jer je WHS imao potencijala...

 

Those damn scientist people have been promising global warming for years now. But when I go outside it's still very cold. I want the global warming like they promised NOW! I hate being cold...
13 godina
offline
Re: Esencijalni mali server
SupremeCommander kaže...

Znam... sebe... {#}

Imao sam ga dugo, ali onu prvu verziju WHS-a. Jedan od boljih MS proizvoda, vrlo jednostavan za upotrebu, bez nekih naprednih opcija, ali sa mogucnosti pluginova, usminkan... milina jedna...

WHS 2011 su prilicno usrali, pa niti ne cudi da je ovako zavrsilo... Steta, jer je WHS imao potencijala...

 

Javi se MS-u garant ćeš dobiti i novu verziju gratis.

Stručnjak za odmaganje...
15 godina
neaktivan
offline
Esencijalni mali server

U zemlji u kojoj mnoge firme rade kriminalno, neisplate plaća, mobing kao dio managementa nad ljudskim resursima, hrpa nekupljenog softvera kojeg je neki mali instalirao za 200 kuna.

O čemu ovdje pričamo ?

O korisnicima INE, Plive, Konzuma, Vlada.HR ?

Daleko smo mi od EU miljamama daleko ako ne i koju svjetlosnu godinu, nas neće Merkelica čupati.

 
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: Esencijalni mali server
vlad0 kaže...

Heh, SBS je ionako bio fail od samog starta... A ovo je, čini se, zadnji čavao u lijes. :|

 ne slažem se s tobom, sbs je bio idealan produkt za male firmice kakvih ima hrpetina

kod mene normalno radi.....(osim usranog apple iJpeg-a)
14 godina
neaktivan
offline
Re: Esencijalni mali server
cekpi kaže...
vlad0 kaže...

Heh, SBS je ionako bio fail od samog starta... A ovo je, čini se, zadnji čavao u lijes. :|

 ne slažem se s tobom, sbs je bio idealan produkt za male firmice kakvih ima hrpetina

 

U teoriji - da, svakako! Ali situacija u praksi je bila nešto posve drugo...

Retry. Reboot. Reinstall. Reformat.
14 godina
neaktivan
offline
Re: Esencijalni mali server
vlad0 kaže...
cekpi kaže...
vlad0 kaže...

Heh, SBS je ionako bio fail od samog starta... A ovo je, čini se, zadnji čavao u lijes. :|

 ne slažem se s tobom, sbs je bio idealan produkt za male firmice kakvih ima hrpetina

 

U teoriji - da, svakako! Ali situacija u praksi je bila nešto posve drugo...

 tamo di je sbs bio složen kako se spada (znači zaboravi aduc konzolu i slično) tamo je sbs i radio kako se spada......takvo je barem moje iskustvo iz prakse

kod mene normalno radi.....(osim usranog apple iJpeg-a)
14 godina
neaktivan
offline
Re: Esencijalni mali server
cekpi kaže...
vlad0 kaže...
cekpi kaže...
vlad0 kaže...

Heh, SBS je ionako bio fail od samog starta... A ovo je, čini se, zadnji čavao u lijes. :|

 ne slažem se s tobom, sbs je bio idealan produkt za male firmice kakvih ima hrpetina

 

U teoriji - da, svakako! Ali situacija u praksi je bila nešto posve drugo...

 tamo di je sbs bio složen kako se spada (znači zaboravi aduc konzolu i slično) tamo je sbs i radio kako se spada......takvo je barem moje iskustvo iz prakse

 

Mislim da si me krivo shvatio... Po meni je cijeli koncept SBS-a bio pogrešan, ne pričam o samoj tehničkoj izvedbi. SBS je trebao popuniti rupu između workgroup i full domain organizacije, ali to se u praksi nikada nije dogodilo (u značajnijoj mjeri!). A ovo što sada rade je zapravo indirektno forsiranje korisnika SBS-a da prijeđu na punokrvu Windows Server okolinu u sljedećem ciklusu nadogradnji.

Retry. Reboot. Reinstall. Reformat.
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice