Erbijem do efikasnijih optičkih komponenti

poruka: 13
|
čitano: 2.953
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Erbijem do efikasnijih optičkih komponenti".
14 godina
neaktivan
offline
Erbijem do efikasnijih optičkih komponenti

Zvuci super! Pogotovo za solarne panele, procesora, ali vjerujem da bi ovo moglo pomoci onoj intelovoj ideji o optickoj verziji Thunderbolta {#}
Samo da ne odugovlace kao i obicno sa samom proizvodnjom i primjene tehnologije.

''Ne možemo izbjeći svaku kritiku niti je moguće udovoljiti svima '' I.P.II
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Erbijem do efikasnijih optičkih komponenti

Element rijetke zemlje - pa valjda rijetki zemljani element (rare earth element)

Demokratija je kada dvije budale imaju više prava nego jedan pametan.
 
14 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Re: Erbijem do efikasnijih optičkih komponenti
uss kaže...

Element rijetke zemlje - pa valjda rijetki zemljani element (rare earth element)

bas sam se cudio tome :D

http://zerocool12-radio.net16.net/Index.html : http://forumi.hrzona.net/index.php
16 godina
neaktivan
offline
Erbijem do efikasnijih optičkih komponenti

Niš' nisam shvatio, kakve veze ima duljina kabela? Kako pasivni kristal djeluje kao pojačalo? Ako degradira (optička?) svojstva, zašto ga stavljaju? Kakve veze ima novi spoj sa silicijskim čipovima? {#}

 

Poruka je uređivana zadnji put ned 20.11.2011 19:39 (DigiMagic).
Moj PC  
2 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Erbijem do efikasnijih optičkih komponenti

Ništa čudno, s obzirom kako loše je preveden original. Srećom je 'autor' priložio i link na odgovarajući članak pa se ne treba mučiti sa google-anjem.

 

Ukratko, dosadašnjim metodama 'dopanja' ('ugrađivanja' erbija) nije se mogao postoći zadovoljavajući učinak pojačanja signala na malim udaljenostima, kristal djeluje kao pojačalo tako da dva fotona manje snage kombinira u jedan foton veće snage (tj. više energije), degradacija svojstava događala se dosadašnjim metodama 'dopanja', a slicijski čipovi koji se spominju su oni koji se koriste ta pretvaranje svejtlosne u električnu energiju.

13 godina
neaktivan
offline
Erbijem do efikasnijih optičkih komponenti

Ahahahaha element rijetke zemlje :D.


Google translator je ocito imao i previse posla...

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Erbijem do efikasnijih optičkih komponenti

Ajde što uvijek kasne par dana, ali kad već nešto napišu...mislim prepišu, mogli bi se potruditi da tih par rečenica ima neke veze sa zdravim razumom....barem pokazati neko osnovno poštovanje prema čitateljima.

 

Ili da naprave neku skriptu da se sa drugih portala sve automatski prevede sa google translate-om i odmah objavi na Bugovom portalu da se ne ubijaju toliko od posla kad moraju dva puta kliknuti copy-paste.{#}

 
1 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Erbijem do efikasnijih optičkih komponenti

ajme zbilja tko je ovo prevodio.... kapa dolje... NOT :)

 
1 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Erbijem do efikasnijih optičkih komponenti
uss kaže...

Element rijetke zemlje - pa valjda rijetki zemljani element (rare earth element)

Ne, ne, ne, to je rijetka zemlja, poput Đibutija, Moldove ili Vanuatu! :trollface:

Svakom poklopcu lonac!
15 godina
neaktivan
offline
Re: Erbijem do efikasnijih optičkih komponenti
Pupi kaže...
uss kaže...

Element rijetke zemlje - pa valjda rijetki zemljani element (rare earth element)

Ne, ne, ne, to je rijetka zemlja, poput Đibutija, Moldove ili Vanuatu! :trollface:

Kaj niste shvatili da je rijetka zemlja dok zemlju razrijedis vodom? (ilit blato :D)

http://zerocool12-radio.net16.net/Index.html : http://forumi.hrzona.net/index.php
13 godina
offline
Re: Erbijem do efikasnijih optičkih komponenti
zerocool12 kaže...

Kaj niste shvatili da je rijetka zemlja dok zemlju razrijedis vodom? (ilit blato :D)

 

 

Inače, bit će korisno ako zaživi i nađe primjenu. Samo, puno posla.

Ako se slažeš, ne košta te ništa TU. Ako sam ti uz to pomogao, neka ti ne bude mrsko stisnuti i HVALA! ;)
16 godina
offline
Erbijem do efikasnijih optičkih komponenti

I što bi vam čovjek sada mogao reči? Tko još nije završio osnovnu školu? Sjedili ste na ušima na satovima kemije. Kemijski elementi Lantanove grupe, tzv. Lantanidi, sa atomskim brojevima 57 do 71, te Aktinijeve grupe, tzv. Aktinidi, sa atomskim brojevima 89 do 103 zajedno spadaju u grupu zvanu "Rijetke zemlje". Autor u tome nije pogriješio, a izrugivanje najviše govori o samoj osobi koja se izruguje.

 

OT: Koliko sam čuo, na tržište uskoro dolaze fotoćelije znatno efikasnije od dosadašnjih. Kad se tome pridoda i ovo otkriće, mogle bi dobiti značajniju ulogu među alternativnim izvorima energije, pa bi npr. onaj brod na solarni pogon (ne da mi se sad Googlati) postao ozbiljnija alternativa klasičnom brodskom prijevozu. Kad konačno sva ta otkrića zažive u svakodnevnoj upotrebi, bit će nam svima lakše.

Moj PC  
2 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Erbijem do efikasnijih optičkih komponenti
UniqueBug kaže...

OT: Koliko sam čuo, na tržište uskoro dolaze fotoćelije znatno efikasnije od dosadašnjih. Kad se tome pridoda i ovo otkriće, mogle bi dobiti značajniju ulogu među alternativnim izvorima energije, pa bi npr. onaj brod na solarni pogon (ne da mi se sad Googlati) postao ozbiljnija alternativa klasičnom brodskom prijevozu. Kad konačno sva ta otkrića zažive u svakodnevnoj upotrebi, bit će nam svima lakše.

 

Tesko ikad. Ukupno zracenje sunca po m2 je oko 100 W sto je toliko malo da nikad nece moci pokretati vozila direktno (osim natjecateljska).
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice