eCall – automatski poziv upomoć

poruka: 9
|
čitano: 2.232
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "eCall – automatski poziv upomoć".
14 godina
neaktivan
offline
eCall – automatski poziv upomoć

Ljepo je vidjeti da se tehnologija ponekad koristi onako kako ce najvise pomoci covjeku, a ne kako ce donjeti najvise profita.

 
1 0 hvala 0
16 godina
online
eCall – automatski poziv upomoć

"no ukoliko se do kraja godine ne pokažu pozitivni pomaci, razmotrit će se njegovo obavezno uvođenje u EU"

 

Kako zgodno, obavezno uvođenje, a 'slučajna' posljedica toga je država zna u svakom trenutku lokaciju bilo kojeg vozila...

 
1 0 hvala 0
15 godina
protjeran
offline
eCall – automatski poziv upomoć

Ma briga me da se zna gdje se krećem - to ne vrijedi za one koji se bave ilegalnim poslovima. 

Moj PC  
2 0 hvala 0
15 godina
offline
eCall – automatski poziv upomoć

Hehe ovo bi se moglo shvatiti kao inicijativa MI6 i sličnih....tipa dosta nam je zapošljavanja ljudi koji prate kretanje vozila i troška postavljanja buba - ajmo to ugraditi tvornički da imamo manje troškove :-)

 

A osim njih mogu tu profitirati svi pripadnici velikog brata + multinacionalne kompanije koje ulažu veliku lovu u održavanje fleet management sustava. Ovako bi to odmah mogli dobiti od proizvođača autiju, sa servisa bi vas automatski nazvali da je vrijeme da im date pare. Ma kvragu, već se uživljavam u priče pay-per-drive autmobila tipa "prošli ste broj kilometara za danas, za nastavak vožnje ubacite 100 kuna"

Einsteine, da ti olakšam teoriju: samo za svemir postoji vjerojatnost da nije bezgraničan
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
eCall – automatski poziv upomoć

...A čekaj samo da vidiš kad se klinci zaigraju sa gumbićima, pa kad odjednom nasrne sva sila interventnih službi u tvoju garažu ili na parking ispred kuće Smijeh

...And then You will die, when Your ideals You deny...
 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
eCall – automatski poziv upomoć

Valjda bi se ured aktivirao kad se pritisne 'SOS' tipka ili kad ima neki sudar. Inace dobra tema za ljubitelje konspiracija.

Nije nista specijalno, skoro svaka transportna firma danas neki slican ured za monitoring pozicije vozila, ovo bi bilo samo dodatni 'Feature' koji bi poslao i alarm.

 

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
RE: eCall – automatski poziv upomoć
Kuzo kaže...

Valjda bi se ured aktivirao kad se pritisne 'SOS' tipka ili kad ima neki sudar. Inace dobra tema za ljubitelje konspiracija.

Nije nista specijalno, skoro svaka transportna firma danas neki slican ured za monitoring pozicije vozila, ovo bi bilo samo dodatni 'Feature' koji bi poslao i alarm.

 

 Zanemarimo li konspiracije, Feature je odličan upravo zato što bi bio namijenjen za sve, samo je pitanje kako će ta usluga biti implementirana no definitivno se automobilskoj industriji tu otvaraju vrata puno većoj zaradi kroz razne oblike dodatnih usluga (alarm, servis, optimizacija vožnje, navigacija, turističke usluge.....).

Einsteine, da ti olakšam teoriju: samo za svemir postoji vjerojatnost da nije bezgraničan
15 godina
offline
eCall – automatski poziv upomoć

Vjerovatno ce se u budučnosti pratiti i brzina vakog vozila, s tim da ti dopuste vozit auto koji ima mogučnost postizanja večih brzina pa tako mogu naplačivat kazne, punit državni proračun , točnije svoje džepove.

 

Budučnost u ovom smjeru kojim se odavno krečemo je sranje! Bogataš

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
eCall – automatski poziv upomoć

Ako je kompjuter evoluirao od obicnog digitrona do ovo sto imamo danas (napredniji hardver i softver), automobili su evoluirali samo u hardverskom smislu, vece i jace motore, efikasnost, mozda neka pomoc pri kocenju i proklizavanju. Softver mu je slaba strana zato sto je kontrola vozila prepustena vozacu koji za razliku od masine pravi greske.

Broj udesa (obicnih i katastrofalnih) nije namalen zato sto neko je zadremao, bio pijan ili vozio sa mobilnim telefonom ili zato sto je vozio 120 na mestima sa max 60kmh.

Ako nekima treba nekoliko godina da izmisle SOS ured, koji nije nista specijalno, koliko bi im trebalo da izmisle 'Auto Vozac' , nesto slicno na Auto Pilot.

Ako gledamo sa konspirativne strane, onda bi i automobilske firme imale problem, zato sto bi broj udesa bio znacitelno manji, odnosno ljudi bi menjali automobil samo kad bi ostareo ili pokvario.

 

Moj PC  
2 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice