Dugotrajni Galaxy Nexus

poruka: 40
|
čitano: 6.633
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Dugotrajni Galaxy Nexus".
13 godina
offline
Dugotrajni Galaxy Nexus

toliko o pumpanju specifikacija {#} well done samsung and google!

Moj PC  
17 0 hvala 3
15 godina
neaktivan
offline
Dugotrajni Galaxy Nexus

Ovo izgleda nerealno! I isto tako i odlično!

BRUN0_CRO ||| ''Work less, play more.'' \o/ ||| ''Svako generaliziranje je loše.''
Moj PC  
2 0 hvala 0
12 godina
offline
Dugotrajni Galaxy Nexus

Da mi je barem vidit detaljniji graf.. Tek tada su podatci potpuni i možemo dobiti usporedljive rezultate..

 

U svakom slučaju, mislim da nije toliko zaslužan Nexus koliko ICS.. Možda se i varam.. Kada dođe ICS na SGS2, saznat ćemo ;)

 
2 0 hvala 0
16 godina
offline
Dugotrajni Galaxy Nexus

Cijena, koja će biti cijena?

Super Secret Secret Squirrel
 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Dugotrajni Galaxy Nexus
Exploder kaže...

Cijena, koja će biti cijena?

Paprena, koliko sam vidio u UK su oko 500-520 funti za predbilježbu

12 godina
offline
Dugotrajni Galaxy Nexus

Sa displejom od 4,6 inča, 1,2 ghz procesorom i baterijom od 1750 mAh nema teoretske šanse. Da radi 5 sati na max osvjetljenju i da mu ostane još 45%. Imam bateriju na SE Xperia X10 od 3200 mAh, kupljena na e-bay (original je 1500, a na njoj radi 3 sata na max) i može da izdrži najviše 8 sati i to na 70% osvjetljenja. Da napomenem da se radi o dodatnoj bateriji koja je dvostruko veća dimenzijama i dobija se specijalan poklopac.

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Dugotrajni Galaxy Nexus

Ma što će mu tako dobra baterija, pa ni iphoneu toliko ne traje.

 

 

Šalim se.

 

Nego, sve te nadogradnje su već predvidive. duža baterija, više rama, veća memorija, jača kamera... ajde sad da vidimo nešto novo!

 

 

Apple je probao sa Siri da ponudi nešto novo.. ali to mi izgleda, kako bi stari ljudi rekli " Kak da si vritnul v prazno".

 

 

 

 

Al dobro, tako se oni bogate na nama mic po mic.

 
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Dugotrajni Galaxy Nexus

Meni se na 3.5G i 0% svjetlini na GS baterija isprazni za 4 sata :(

No one is ever truly lost...
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: Dugotrajni Galaxy Nexus

meni na defy dize 1% za ~6minuta surfanja preko opere, svjetlina minimalna

15 godina
odjavljen
offline
Dugotrajni Galaxy Nexus

Molim Boga da je to do ICS-a

 
4 0 hvala 0
13 godina
offline
Dugotrajni Galaxy Nexus

Možda će te mi se smijati, ali ovo je što ću napisati je sama istina, a može se elaborirati na bakteriju Google Nexusa, vrlo vjerojatno!

 

Prije nekih trinaest godinica sam imao prilike voziti BMW 323i glanc ganc novi, sa kojim sam jednom prilikom s rezervoarom od 60 litara napravio preko 680 kilometara, od toga je bilo a barem 500 auto puta, linija Karlovac/Zagreb/Slavonski Brod/Našice/Đakovo i nazad skorom istim putem {#}.

Kada sam ljudima pričao da sam napravio toliku kilometražu uz toliku potrošnju, neki su vrli "poznavaoci"mehanike i tehnike mi na to kazali, da je to laž, jer on sa svojom kockicom ima oko 25 litara i veću potrošnju, što je kod kockice 325 i istina.

Ali, dečki su zaboravili na nove motore, i tehnike te cilindre sa VANOS leptirićima (da se tako poetski izrazim), na vrhovima klipova koji su se brinuli o potrošnji, odnosno o regulaciji iste. Danas već postoje i dvostruki VANOS, a zato su i bitno smanjene potrošnje benzinskim, a barem BMW motorima.

 

Daklem, na kraju štorije, čini mi se da pod pokopcem Nexusa i u ICS OS-u vjerojatno ima NEŠTO, i to omogućava ali TAMO  toliki ciklus baterije jer imaju pokrivenost sa SIGNALOM a ne nabadanje s nečim.

Kod nas, u cijeloj Hrvatskoj još uvijek ima zabiti gdj je i 3G slab po signalu, a fale se sa kao 99,90% pokrivenosti, pa zašto onda i ne garantiraju da će omogućiti signal te i te brzine, a ne da se vade "do te brzine", kao da smo mi jazavci i telad za guž***, upssss, klanje, ili krađu love {#}  u najmanju ruku !!!!

ATJ Lučko
Moj PC  
1 0 hvala 0
13 godina
offline
Dugotrajni Galaxy Nexus

Već je bilo vrijeme da se nešto promijeni s tim trajanjem baterije. Tko zna što se krije ispod haube i možda je taj Sendvič zaista ukusan. Bumo vidli.

HTC Desire [MIUI-XJ]
 
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Re: Dugotrajni Galaxy Nexus
jurica_m kaže...

Već je bilo vrijeme da se nešto promijeni s tim trajanjem baterije. Tko zna što se krije ispod haube i možda je taj Sendvič zaista ukusan. Bumo vidli.

  U originalnom članku, nema imena čovjeka koji je to testirao (ali je on svima nama poznat, tako kažu tamo), nego im je on tako rekao i poslao sliku. Lako moguće da ovo nije ni blizu istini, s obzirom da su ekran i LTE najveći potrošači u novim mobitelima, a tu kaže da je surfao na LTE-u s osvjetljenjem na maximum.

 

Poboljšanja siguran sam ima, baterija će sigurno trajati duže, ali sam prema ovim rezultatima jako skeptičan. Mislim da ima poboljšanja, ali ne ovolikog...

Bit ću jaaako sretan ako je ovo istina.

 

Nemojte se prerano veseliti...

BRUN0_CRO ||| ''Work less, play more.'' \o/ ||| ''Svako generaliziranje je loše.''
13 godina
offline
Re: Dugotrajni Galaxy Nexus
Šef kaže...
jurica_m kaže...

Već je bilo vrijeme da se nešto promijeni s tim trajanjem baterije. Tko zna što se krije ispod haube i možda je taj Sendvič zaista ukusan. Bumo vidli.

  U originalnom članku, nema imena čovjeka koji je to testirao (ali je on svima nama poznat, tako kažu tamo), nego im je on tako rekao i poslao sliku. Lako moguće da ovo nije ni blizu istini, s obzirom da su ekran i LTE najveći potrošači u novim mobitelima, a tu kaže da je surfao na LTE-u s osvjetljenjem na maximum.

 

Poboljšanja siguran sam ima, baterija će sigurno trajati duže, ali sam prema ovim rezultatima jako skeptičan. Mislim da ima poboljšanja, ali ne ovolikog...

Bit ću jaaako sretan ako je ovo istina.

 

Nemojte se prerano veseliti...

Bumo vidli, rekao sam. Kad gledaš kako se ti mobiteli razvijaju, kud idu ti procesori, rami itd. bilo bi u redu da se nešto poduzme u vezi trajanja baterije ...

HTC Desire [MIUI-XJ]
15 godina
neaktivan
offline
Re: Dugotrajni Galaxy Nexus
jurica_m kaže...
Šef kaže...
jurica_m kaže...

Već je bilo vrijeme da se nešto promijeni s tim trajanjem baterije. Tko zna što se krije ispod haube i možda je taj Sendvič zaista ukusan. Bumo vidli.

  U originalnom članku, nema imena čovjeka koji je to testirao (ali je on svima nama poznat, tako kažu tamo), nego im je on tako rekao i poslao sliku. Lako moguće da ovo nije ni blizu istini, s obzirom da su ekran i LTE najveći potrošači u novim mobitelima, a tu kaže da je surfao na LTE-u s osvjetljenjem na maximum.

 

Poboljšanja siguran sam ima, baterija će sigurno trajati duže, ali sam prema ovim rezultatima jako skeptičan. Mislim da ima poboljšanja, ali ne ovolikog...

Bit ću jaaako sretan ako je ovo istina.

 

Nemojte se prerano veseliti...

Bumo vidli, rekao sam. Kad gledaš kako se ti mobiteli razvijaju, kud idu ti procesori, rami itd. bilo bi u redu da se nešto poduzme u vezi trajanja baterije ...

  Da, ali baš da se baterija "preko noći" poboljša za 100%? Ne baš...  {#}

BRUN0_CRO ||| ''Work less, play more.'' \o/ ||| ''Svako generaliziranje je loše.''
14 godina
neaktivan
offline
Re: Dugotrajni Galaxy Nexus
+ Nema Browser prod battery use. Ja STALNO surfam, pa mi je display 55% a browser 20-25...
No one is ever truly lost...
14 godina
offline
Dugotrajni Galaxy Nexus

Danas je tržište prepuno poluproizvoda i zato se ljudi čude najobičnijim stvarima. Mobitel koji ima mogućnost surfanja mora to moći obavljati besprijekorno ili nikako! LED LCD televizor ne smije imati regije ekrana različito osvjetljene. Auto od 1400 kg ne smije imati 60 KS.

Sve u svemu želim reći da ovi podaci o bateriji ne smiju biti impresivni, kupci bi trebali bojkotirati sve poluproizvode i napokon natjerati proizvođače da ne proizvode Ferrarija sa gumama od bicikle.

Moj PC  
3 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Dugotrajni Galaxy Nexus

mislim da jako dobro znam sto znaci lose trajanje baterije (imam desire hd s stock baterijom), no ovi podatci (5h koristenja da ode preko pola baterije) ne bi smjeli NIKOM NORMALNOM biti impresivni.

 
2 5 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Dugotrajni Galaxy Nexus
gavranpero kaže...

Sa displejom od 4,6 inča, 1,2 ghz procesorom i baterijom od 1750 mAh nema teoretske šanse. Da radi 5 sati na max osvjetljenju i da mu ostane još 45%. Imam bateriju na SE Xperia X10 od 3200 mAh, kupljena na e-bay (original je 1500, a na njoj radi 3 sata na max) i može da izdrži najviše 8 sati i to na 70% osvjetljenja. Da napomenem da se radi o dodatnoj bateriji koja je dvostruko veća dimenzijama i dobija se specijalan poklopac.

Pa ima softverska i hardverska rješenja za kompenziranje trošenja.

14 godina
offline
Dugotrajni Galaxy Nexus

Meni na galaxy 3 OC-an na 1333MHz radi 2-3 dana baterija uz koristenje kojih 3 sata dnevno(vise puta po cca 15 min)

Na stock ROM-u je bilo to 1 dan na 667 MHz, ali izgleda da su se decki s xda foruma potrudili....

(Radi se o InDroid v6 i fugumod kernel ultra)

Tak da....Moguce je.

:D
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
odjavljen
offline
Re: Dugotrajni Galaxy Nexus
CroNk3r kaže...

Meni na galaxy 3 OC-an na 1333MHz radi 2-3 dana baterija uz koristenje kojih 3 sata dnevno(vise puta po cca 15 min)

Na stock ROM-u je bilo to 1 dan na 667 MHz, ali izgleda da su se decki s xda foruma potrudili....

(Radi se o InDroid v6 i fugumod kernel ultra)

Tak da....Moguce je.

lol...razlika između hardvera ta dva moba je nebo i zemlja

12 godina
offline
Dugotrajni Galaxy Nexus

Ne kažem da nije unapredjen hardver, smanjena potrošnja, ali sama činjenica da se još uvijek nije mrdnulo od li-jonske baterije govori sama za sebe. Ne može se preko noći u tolikoj mjeri smanjiti potrošnja, a da jedna od najbitnijih komponenata nije doživjela nikakve promjene. Jedva čekam prve utiske i bilo bi mi drago da nisam u pravu {#}.

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Dugotrajni Galaxy Nexus
Ali daj citaj malo ovo je 5 sati screen ON time. To je vise nego impresivno. Danas niti jedan android mob nemre izdurat 5 sati screen on.
 
1 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: Dugotrajni Galaxy Nexus
kach kaže...
Ali daj citaj malo ovo je 5 sati screen ON time. To je vise nego impresivno. Danas niti jedan android mob nemre izdurat 5 sati screen on.

 

Stavi crnu pozadinu i moci će i 10h :P koliko mi je poznato kod amoled ekrana crna boja znaci gotovo nikakvu potrošnju, zar ne? U svakom slucaju treba pričekati i vidjet u praksi. Vec sad SGSII može izdržat 8 i neš sati video playbacka, a iP4 i ovaj novi gotovo 10, pa ne vidim zašto i ovaj nebi i tih 5h? Pogotovo ako su hardver i OS barem imalo uznapredovali u potrošnji.
''Ne možemo izbjeći svaku kritiku niti je moguće udovoljiti svima '' I.P.II
12 godina
offline
Re: Dugotrajni Galaxy Nexus
alen-c kaže...
kach kaže...
Ali daj citaj malo ovo je 5 sati screen ON time. To je vise nego impresivno. Danas niti jedan android mob nemre izdurat 5 sati screen on.

 

Stavi crnu pozadinu i moci će i 10h :P koliko mi je poznato kod amoled ekrana crna boja znaci gotovo nikakvu potrošnju, zar ne? U svakom slucaju treba pričekati i vidjet u praksi. Vec sad SGSII može izdržat 8 i neš sati video playbacka, a iP4 i ovaj novi gotovo 10, pa ne vidim zašto i ovaj nebi i tih 5h? Pogotovo ako su hardver i OS barem imalo uznapredovali u potrošnji.

 

Upravu si. Potpuno crna boja troši 0 baterije. Jer AMOLED ekrani rade na principu da kod crne boje izgase pixele praktički. Tako da ako je nešto izgašeno, ne može ni trošiti. Upravo je to razlog velike potrošnje baterije na AMOLED ekranima kod surfanja. Sve su stranice (više manje) bijele boje, koja na AMOLED-u troši najviše struje, dok primjerice iPhoneu troši najmanje.

 

@kach

SGSII bez problema može izdržati 5h screenon. Izdrži 8 sati video playbacka na gsm areni ;)

15 godina
neaktivan
offline
Dugotrajni Galaxy Nexus

SGS2 može 5h screen on, ali onda mu baterija dođe na 1%. Mislim da nebi mogao 5h surfanja na 3G mreži. A ovi gore kažu da je Galaxy Nexus izdržao 5h surfanja na LTE koji guta bateriju i da mu je ostalo 45%?!

 

Jaaako sam skeptičan prema ovome...

BRUN0_CRO ||| ''Work less, play more.'' \o/ ||| ''Svako generaliziranje je loše.''
Moj PC  
2 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Dugotrajni Galaxy Nexus

Yup, upravu si.

http://blog.gsmarena.com/showdown-samsung-galaxy-s-ii-stars-in-our-browsing-battery-life-championship-not-so-brightly/

Mada je ovo na wifi mreži i skripta svakih 10 sekundi mjenja stranicu.. Ali rezultat bi bio više manje isti.

14 godina
neaktivan
offline
Re: Dugotrajni Galaxy Nexus
EchoOne kaže...

Yup, upravu si.

http://blog.gsmarena.com/showdown-samsung-galaxy-s-ii-stars-in-our-browsing-battery-life-championship-not-so-brightly/

Mada je ovo na wifi mreži i skripta svakih 10 sekundi mjenja stranicu.. Ali rezultat bi bio više manje isti.

ima li slucajno gdje ova skripta da testiram svoju bateriju?

14 godina
neaktivan
offline
Re: Dugotrajni Galaxy Nexus
Mozda su ukljucili invert colors opciju u browseru...
No one is ever truly lost...
12 godina
offline
Re: Dugotrajni Galaxy Nexus
srky.du kaže...
EchoOne kaže...

Yup, upravu si.

http://blog.gsmarena.com/showdown-samsung-galaxy-s-ii-stars-in-our-browsing-battery-life-championship-not-so-brightly/

Mada je ovo na wifi mreži i skripta svakih 10 sekundi mjenja stranicu.. Ali rezultat bi bio više manje isti.

ima li slucajno gdje ova skripta da testiram svoju bateriju?

Nema nažalost.. Rado bi i ja svoju.

Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice