DT planira ograničiti flat-rate u Njemačkoj

poruka: 73
|
čitano: 12.890
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "DT planira ograničiti flat-rate u Njemačkoj".
12 godina
neaktivan
offline
DT planira ograničiti flat-rate u Njemačkoj
Gledao sam neki dan na tv-u, receno je da ce smanjivati brzinu nakon sto korisnik predje 300 gb
 
4 0 hvala 0
16 godina
offline
DT planira ograničiti flat-rate u Njemačkoj

U čemu je problem?

 

Problem je u davanju ljudima brze širokopojasne veze tipa 20/10, 50/20Mbit/s za male pare i normalno da ljudi zaguše bandwith, najveći problem su torrenti

 

Zato mi u Hrvatskoj s 386, 512Kbp/s uploadom nemamo tih problema {#}

 
29 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
DT planira ograničiti flat-rate u Njemačkoj

De stimuliranja ne-fer ponašanja? Pa jel piše flat? Tako isto Bnet ističe neogranićen download ali kad se prijeđe 344GB  reže brzinu na 2 Mbps svaki dan od 18-22h do kraja tekućeg mjeseca.

 

Operateri su zapravo krivi što su projektirali mreže koja mogu izdržati mnogo manju koncentraciju korisnika nego što imaju.

pero_HR
Moj PC  
22 1 hvala 0
15 godina
offline
DT planira ograničiti flat-rate u Njemačkoj

Na njihovim brzinama to i nije neka količina, na našim jeste...ja nikad ne predjem toliko mjesečno.

Moj PC  
2 0 hvala 0
16 godina
online
Re: DT planira ograničiti flat-rate u Njemačkoj
peroko kaže...

Operateri su zapravo krivi što su projektirali mreže koja mogu izdržati mnogo manju koncentraciju korisnika nego što imaju.

Mreže se projektiraju optimalno, ne maksimalno. Stoga i dolazi do ovakvih problema. Može se projektirati i bitno jače, s bitno većom cijenom za krajnjeg korisnika, pa biraj.

14 godina
neaktivan
offline
Re: DT planira ograničiti flat-rate u Njemačkoj
Old Iggy kaže...
peroko kaže...

Operateri su zapravo krivi što su projektirali mreže koja mogu izdržati mnogo manju koncentraciju korisnika nego što imaju.

Mreže se projektiraju optimalno, ne maksimalno. Stoga i dolazi do ovakvih problema. Može se projektirati i bitno jače, s bitno većom cijenom za krajnjeg korisnika, pa biraj.

Meni se čini da štede maksimalno a to je pak daleko od optimalnog a sve se to prelama korisnicima preko leđa. Smiješno mi je da se to događa u doba optike i  gigabitnih veza. 

pero_HR
Poruka je uređivana zadnji put pet 26.4.2013 14:51 (peroko).
15 godina
offline
DT planira ograničiti flat-rate u Njemačkoj

No more of this?

 

Sam da kod nas ne uvedu te restrikcije...

Fortune favours the brave
Moj PC  
4 11 hvala 1
14 godina
neaktivan
offline
Re: DT planira ograničiti flat-rate u Njemačkoj
Hyperion kaže...

No more of this?

 

Sam da kod nas ne uvedu te restrikcije...

Nečitaš ti baš temu? Bnet je uveo ima već dosta limit

pero_HR
15 godina
neaktivan
offline
Re: DT planira ograničiti flat-rate u Njemačkoj
peroko kaže...

De stimuliranja ne-fer ponašanja? Pa jel piše flat? Tako isto Bnet ističe neogranićen download ali kad se prijeđe 344GB  reže brzinu na 2 Mbps svaki dan od 18-22h do kraja tekućeg mjeseca.

 

Operateri su zapravo krivi što su projektirali mreže koja mogu izdržati mnogo manju koncentraciju korisnika nego što imaju.

U stvari, na primjeru jednog evropskog operatera prije par godina (Telefonica), pokazalo se da bi korisnici potrošili sve kapacitete koje bi operater stavio u mrežu. I kada su gledali tip prometa koji im guši kapacitete bila je naravno riječ o Peer-to-Peer (iliti popularno torrenti).

 

Mislim da je glavni problem u nepravednom oglašavanju, operateri nebi smjeli reklamirati flat rate, ako ga zaista ne misle ponuditi. Bilo kakav throtle-ing ili ograničavanje krajnjeg korisnika treba biti jasno definiran, a ne skriven iza brda sitnih slova. A to onda više nije flat rate!

Origin: F4stReload ----- | ----- Nema na čemu! ----- | ----- Google is your friend ----- | -----
15 godina
offline
Re: DT planira ograničiti flat-rate u Njemačkoj

pa tehnički je flat rate, ali nije flat speed :P

 

Imaš konstantnu cijenu, neograničen promet, samo ti brzinu mjenjaju :P

15 godina
neaktivan
offline
DT planira ograničiti flat-rate u Njemačkoj

mozda kompromisno rjesenje... Uvest jos jednu tarifu od max 300-400 GB prometa????

mozda bi i na ovaj nacin i smanjio broj torenata?!

 

realno gledajuci, sa svim ovim kapitalizmom, ne gine nam u buducnosti nekakva ovakva restrikcija. Realno gledajuci, sve vise ima prometa i oni sta gledaju brojeve ne mogu a da ne naplate to...

 

Poruka je uređivana zadnji put pet 26.4.2013 15:08 (Abomb).
Moj PC  
2 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Re: DT planira ograničiti flat-rate u Njemačkoj
Dr. Zoidberg kaže...

pa tehnički je flat rate, ali nije flat speed :P

 

Imaš konstantnu cijenu, neograničen promet, samo ti brzinu mjenjaju :P

Promet je upravo ograničen brzinom, pogledaj samo naš vip i njegov flat mobilni internet. Vozi 64kb/s nakon potrošenih 1GB pa vidi. Znači ako je flat na određenoj brzini onda očekujem da nema smanjivanja brzine. Inače nije flat.

 

mozda kompromisno rjesenje... Uvest jos jednu tarifu od max 300-400 GB prometa????

 

Ovo ima smisla, ja bih bio zadovoljniji da imam npr 20/20 i ograničenje od 200GB, nego da imam fiktivni flat koji me "namami" da si nešto skidam što mi realno ne treba, a onda mi opali ograničenje brzine.

Origin: F4stReload ----- | ----- Nema na čemu! ----- | ----- Google is your friend ----- | -----
Poruka je uređivana zadnji put pet 26.4.2013 15:10 (Zura).
14 godina
neaktivan
offline
Re: DT planira ograničiti flat-rate u Njemačkoj
Dr. Zoidberg kaže...

pa tehnički je flat rate, ali nije flat speed :P

 

Imaš konstantnu cijenu, neograničen promet, samo ti brzinu mjenjaju :P

Kao što rekoh naš Bnet reklamira kao neograničen pristup internetu, ako ti režu brzinu i ako imaš neki limit očito da nije neogranićan a što se tiče primjera Telefonice, očito da operateri skoro pa škrto ulažu u mrežu (bilo kod projektiranja nove ili povečanja kapaciteta postojeće).

 

Internet sadržaji postaju volumenom sve veći i veći, igre filmovi, software itd. Nema to čak veze jeli p2p ili izravno od autora/proizvođaća. Što če tek bit kad se počne pojavljivati 4K video sadržaj? Očito kolaps barem kod nas gdje dobar dio populacije pristupa internetu preko stare bakrene parice. 

pero_HR
15 godina
offline
Re: DT planira ograničiti flat-rate u Njemačkoj

flat rate = fiksni trošak

 

promet ovisi o brzini naravno, ali i obratno :P

 

Problem će nestati kada budemo imali flat rate, fixed speed, unlimited traffic internet tarife

 

do tada će nas prcati jer im se ne isplati drukčije.

15 godina
neaktivan
offline
DT planira ograničiti flat-rate u Njemačkoj

Nije mi jasno zašto se opreateri sad bune a oni su ti koji zajedno sa državom , ministarstvom obrazovanja , graditeljstva , gradonačelnicima i čime sve ne promoviraju internet za svaku kuću za svaki stan. Svi ministri obrazovanja su dosad promovirali prije izbora da će svima internet biti dostupan. Ali to nije tehnički izvedivo.

 
1 1 hvala 0
16 godina
online
Re: DT planira ograničiti flat-rate u Njemačkoj
peroko kaže...

Meni se čini da štede maksimalno a to je pak daleko od optimalnog a sve se to prelama korisnicima preko leđa. Smiješno mi je da se to događa u doba optike i  gigabitnih veza. 

Investicije za pokriće takvih potreba mjere se desecima milijardi i to u "ozbiljnim" valutama. Ništa se ne prelama na leđima korisnika koji u većini zemalja imaju jako dobru uslugu koja je za providera na granici isplativosti ili čak ispod.

12 godina
offline
DT planira ograničiti flat-rate u Njemačkoj

S portala dw.de ....

"Drugi problem je mnogo ozbiljniji: Telekom, u svojoj dvojbi kako da zadrži korisnike, i sam nudi svoj takozvani "Entertain" paket - gdje i sam nudi ono protiv čega se bori: korištenja internetske veze praktično kao kablovske televizije. I sad dolazi vrhunac: ta ponuda je izuzeta od svakog ograničenja količine podataka koje korisnik može preuzeti.

A to pak znači da Telekom zloupotrebljava svoj položaj i čini razliku između "svojih" i tuđih sadržaja - što onda zanima i Ured za nadzor slobodne tržišne utakmice, ali i samu vladu."

 

Znači - kad se radi o vlastitoj IPTV usluzi samog DT-a, uključujući HD ponudu i sav promet koji ona generira, infrastruktura najednom postaje "imuna" na preopterećenje?

Moj PC  
13 1 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
DT planira ograničiti flat-rate u Njemačkoj

jedini cilj ove najave je da "zarade više novaca" mislim da ih nije briga za išta drugo...

pa nije da trošiš vodu, struju, plin nego samo žicu i infrastrukturu koju i ovako masno naplate s obzirom koliko ulažu u nju.

Ako se ovaj zakon donese to će biti veliki udar na PRINCIP kao rezanje ranije stečenih prava...

... ma jedini je Hugo Chavez znao stati takvim monopolističkim kartelima na kraj...

poslat vojsku u korporaciju da se neke stvari razjasne... mislim... do toga će doći prije ili kasnije to je sada valjda svima jasno.

s'trolo sam te ko' odojka
 
10 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: DT planira ograničiti flat-rate u Njemačkoj

I meni se čini da su to pokušaji da se izvuče dodatna para od korisnika bilo preko takvih paketa do plačanja večeg limita skidanja ili nečeg trečeg. Mislim da je operaterima najviše žao što su uopće uveli "flat". Vjerojatno i nebi da ih konkurencija nije na to navela. Pa sad gledaju kako bi tokompenzirali. Što je najgore kod reklamiranja se takve stvari slučajno propuste spomenuti ili dođe do promjene pravilnika poslovanja pa se to zove "fair usage" ili "fair play".

pero_HR
Poruka je uređivana zadnji put pet 26.4.2013 15:39 (peroko).
16 godina
online
Re: DT planira ograničiti flat-rate u Njemačkoj
FEROper kaže...

S portala dw.de ....

"Drugi problem je mnogo ozbiljniji: Telekom, u svojoj dvojbi kako da zadrži korisnike, i sam nudi svoj takozvani "Entertain" paket - gdje i sam nudi ono protiv čega se bori: korištenja internetske veze praktično kao kablovske televizije. I sad dolazi vrhunac: ta ponuda je izuzeta od svakog ograničenja količine podataka koje korisnik može preuzeti.

A to pak znači da Telekom zloupotrebljava svoj položaj i čini razliku između "svojih" i tuđih sadržaja - što onda zanima i Ured za nadzor slobodne tržišne utakmice, ali i samu vladu."

 

Znači - kad se radi o vlastitoj IPTV usluzi samog DT-a, uključujući HD ponudu i sav promet koji ona generira, infrastruktura najednom postaje "imuna" na preopterećenje?

Infrastruktura od providera do korisnika i jest imuna na opterećenje i zato se nigdje ne računa kao zaseban promet. Problem nastaje kasnije - prema drugim operaterima i van država.

14 godina
neaktivan
offline
DT planira ograničiti flat-rate u Njemačkoj

Jeli moguče da agencije protiv piratstva imaju djelomično prste u cijeloj priči?. Zanimljivo je kako se uvijek za opterečenje mreže okrivljuje p2p a ne npr. youtube, ili EA ili Microsoft ili drugi servisi na kojima je legalno moguče preuzeti sadržaj velikih proporcija tipa hd video ili igra ili neki paket softwarea?

pero_HR
Poruka je uređivana zadnji put pet 26.4.2013 15:46 (peroko).
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: DT planira ograničiti flat-rate u Njemačkoj
FEROper kaže...
Znači - kad se radi o vlastitoj IPTV usluzi samog DT-a, uključujući HD ponudu i sav promet koji ona generira, infrastruktura najednom postaje "imuna" na preopterećenje?

Ne, nije u tome stvar.

 

ISP nema nekih zamjerki na ogroman promet unutar njegove vlastite infrastrukture. Kada je veliko opterećenje unutar njihove mreže svima se malo smanji brzina jer je mreža zagušena i to je to.

 

Ono sa čime oni imaju problema je promet prema van, izvan svojih mreža, odnosno međunarodni promet koji oni moraju plaćati većim ISP-ima.

 

Kada se tako postave stvari onda je jasno zašto IPTV može imati neograničen promet. Sav IPTV promet je unutar njihove mreže, ništa ne ide van.

 

Eh čini se da je došao kraj vremenu kada sam se smijao amerima zbog Verizona i ostatka ekipe. DT posjeduje našeg najvećeg i najomraženijeg providera, velike su šanse da ćemo i ovdje u Hrvatskoj osjetiti posljedice onoga što DT radi u njemačkoj.

0xBADC0DE
Poruka je uređivana zadnji put pet 26.4.2013 15:59 (rustweaver).
14 godina
neaktivan
offline
Re: DT planira ograničiti flat-rate u Njemačkoj
Old Iggy kaže...

Ništa se ne prelama na leđima korisnika koji u većini zemalja imaju jako dobru uslugu koja je za providera na granici isplativosti ili čak ispod.

To što su provideri na granici isplativosti je pod 1) Njihov problem, jer im dioničari sišu dušu kroz dividende paralelno sa 7 layera managementa koji isisava ono malo što ostane kroz svoje bonuse, 2) Njihov problem jer su dumpingom cijena sami sebe pokopali, 3) Njihov problem jer se razmišlja dva kvartala unaprijed umjesto 20 godina unaprijed u projektiranju mreža pa umjesto da se odmah infrastruktura predimenzionira (na nivou kablaže ako ničeg drugog, barem se uštedi na zemljanim radovima i polaganjima novih alkatenki) - zamijeniti router ili dodati još koji router, tu se može čekati pojeftinjenje tehnologije. Pogotovo je to moguće u Croatistanu i sličnim banana republikama gdje je jedan i jedini monopol zajamčen do sljedećeg velikog potopa samo jednom telekomu.

 

Najbolji primjer je naselje u koje sam se upravo doselio, 36 stanova, dosada su 3 stana uvela telefon - 3 puta je rađen mini projekt i tri puta je sve raskopano i sada nema više slobodnih linija na centrali, a parica je koliko je u onom njihovom pendrek-kablu puta tri takva kabla.

 

I onda kukaju da nisu profitabilni, pa kako bi i bili... nek se onda uprave presele na plac prodavat limune kad nisu sposobni napraviti telekome profitabilnima. Sve ostalo su bajke i bacanje prašine u oči.

16 godina
online
DT planira ograničiti flat-rate u Njemačkoj

Izgleda da neko želi pad cijena DT dionica ... sve ostalo su prazne priče.

AWESOME .. AMAZING .... PREDOOBROO
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
online
Re: DT planira ograničiti flat-rate u Njemačkoj
Borisavljević kaže...

To što su provideri na granici isplativosti je pod 1) Njihov problem,

...

 

I onda kukaju da nisu profitabilni, pa kako bi i bili... nek se onda uprave presele na plac prodavat limune kad nisu sposobni napraviti telekome profitabilnima. Sve ostalo su bajke i bacanje prašine u oči.

Nije samo njihov problem. Mi želimo jeftino i onda imaš HT (koliko - toliko profitabilan), male (Amis) koji rade koliko mogu i ostale (praktički si skoro u banani).

Telekomi danas nisu profitabilni, zato se bacaju u druge biznise (primarno IT) i otpuštaju ljude. Investicije mogu raditi samo veliki, a kad na to navale regulatori (kao kod nas HAKOM) ni veliki više ne žele to raditi.

Cifre koje se tu vrte su enormne. A zarađivati na tome je ekstremno teško.

14 godina
neaktivan
offline
Re: DT planira ograničiti flat-rate u Njemačkoj
peroko kaže...

Jeli moguče da agencije protiv piratstva imaju djelomično prste u cijeloj priči?. Zanimljivo je kako se uvijek za opterečenje mreže okrivljuje p2p a ne npr. youtube, ili EA ili Microsoft ili drugi servisi na kojima je legalno moguče preuzeti sadržaj velikih proporcija tipa hd video ili igra ili neki paket softwarea?

Sumnjam, jer će se ovo ograničenje odnositi i na legalne sadržaje. A to agencijama protiv piratstva ne pomaže previše. Ne znam točne statistike, ali mislim da je P2P promet i dalje blizu samom vrhu.

 

Mislim da si smetnuo s uma koliko su P2P mreže velike i raširene. ;)

0xBADC0DE
14 godina
neaktivan
offline
Re: DT planira ograničiti flat-rate u Njemačkoj
Borisavljević kaže...
Old Iggy kaže...

Ništa se ne prelama na leđima korisnika koji u većini zemalja imaju jako dobru uslugu koja je za providera na granici isplativosti ili čak ispod.

To što su provideri na granici isplativosti je pod 1) Njihov problem, jer im dioničari sišu dušu kroz dividende paralelno sa 7 layera managementa koji isisava ono malo što ostane kroz svoje bonuse, 2) Njihov problem jer su dumpingom cijena sami sebe pokopali, 3) Njihov problem jer se razmišlja dva kvartala unaprijed umjesto 20 godina unaprijed u projektiranju mreža pa umjesto da se odmah infrastruktura predimenzionira (na nivou kablaže ako ničeg drugog, barem se uštedi na zemljanim radovima i polaganjima novih alkatenki) - zamijeniti router ili dodati još koji router, tu se može čekati pojeftinjenje tehnologije. Pogotovo je to moguće u Croatistanu i sličnim banana republikama gdje je jedan i jedini monopol zajamčen do sljedećeg velikog potopa samo jednom telekomu.

 

Najbolji primjer je naselje u koje sam se upravo doselio, 36 stanova, dosada su 3 stana uvela telefon - 3 puta je rađen mini projekt i tri puta je sve raskopano i sada nema više slobodnih linija na centrali, a parica je koliko je u onom njihovom pendrek-kablu puta tri takva kabla.

 

I onda kukaju da nisu profitabilni, pa kako bi i bili... nek se onda uprave presele na plac prodavat limune kad nisu sposobni napraviti telekome profitabilnima. Sve ostalo su bajke i bacanje prašine u oči.

A čuj sad to prelazi onda u raspravu o kapitalizmu, jer je glavna ideja što manji rashodi a što veči prihodi. Normalno da ISPovi nastoje dobit što veći povrat investicije ali se nakon nekoliko godina počnu dešavat ovakve stvari, a sve to radi (kratko i jasno) pohlepe. Ja bih sad platio i više love (u razumnim granicama) kad bi mi bio dostupan net 20-50mbit sa 5-10mbit upload i da je optika bez limita, što če reći platio bih više za bolju uslugu.

pero_HR
16 godina
online
Re: DT planira ograničiti flat-rate u Njemačkoj
peroko kaže...

A čuj sad to prelazi onda u raspravu o kapitalizmu, jer je glavna ideja što manji rashodi a što veči prihodi. Normalno da ISPovi nastoje dobit što veći povrat investicije ali se nakon nekoliko godina počnu dešavat ovakve stvari, a sve to radi (kratko i jasno) pohlepe. Ja bih sad platio i više love (u razumnim granicama) kad bi mi bio dostupan net 20-50mbit sa 5-10mbit upload i da je optika bez limita, što če reći platio bih više za bolju uslugu.

Pitanje je samo - koliko? I koliko je to ljudi spremno napraviti?

16 godina
neaktivan
offline
Re: DT planira ograničiti flat-rate u Njemačkoj
Old Iggy kaže...

Cifre koje se tu vrte su enormne. A zarađivati na tome je ekstremno teško.

Pa i nije teško ako držiš monopol.

16 godina
online
Re: DT planira ograničiti flat-rate u Njemačkoj
Tony kaže...
Old Iggy kaže...

Cifre koje se tu vrte su enormne. A zarađivati na tome je ekstremno teško.

Pa i nije teško ako držiš monopol.

Pa problem je što ga ne drži.

Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice