Dostupan OS X Mountain Lion

poruka: 73
|
čitano: 8.758
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Dostupan OS X Mountain Lion".
12 godina
neaktivan
offline
Dostupan OS X Mountain Lion

Messages? Sharing na Facebook? To se i može očekivati za 20$.

Dafuq I just read?
Moj PC  
0 10 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Dostupan OS X Mountain Lion

Za sve vas koji ste kupili Mac računalo nakon 11.06.2012.
Mac OS X Mountain Lion je besplatan. :)
Mac morate prijaviti u roku od 30 dana nakon kupnje.

 

Dolje na linku možete provjeriti kompatibilnost aplikacija sa Mountain Lion-om. ;)

 

http://roaringapps.com/apps:table

Tony Soprano
Poruka je uređivana zadnji put čet 26.7.2012 14:00 (Tony.Soprano).
Moj PC  
7 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Dostupan OS X Mountain Lion
SaidSikiraX kaže...

Messages? Sharing na Facebook? To se i može očekivati za 20$.

da da , siguran sam da 18$ platis za facebook a 1$ za ostale mogucnosti, jel tako? :P

 

aaah, haters gonna hate :)

14 godina
neaktivan
offline
Dostupan OS X Mountain Lion

da i meni je kad sam gledao review najuočljivije bilo sinkronizacija podataka na druge IOS uređaje, slanje poruka, twitter porukice kao banneri na desktopu te dijeljenje slika i videa na twitter i facebook direktno preko "mac explorera" ili kako god se zvao taj njihov explorer :)

 

Čini se da je Apple sve više okrenut "cool" mlađahnoj populaciji i kako oni to vole konstantno navoditi, kreativcima i alternativcima :)

Z-Admin Small Business CMS for ASP.NET - http://www.z-admin.com
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
protjeran
offline
Dostupan OS X Mountain Lion

Duboka integracija... je nova bug.hr fraza, slično kao na htv-u vatrena stihija.

 

 

DEFCON 20
 
1 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Dostupan OS X Mountain Lion

Mac korisnik će potrošiti $20 na bugfix liona + 200 "novih" featurea gdje je većina već postoji u konkurentskim OS-ovima. Teško da je išta inovacija, ali bilo bi nerealno očekivat da će bit išta. Ruku na srce nije ni puno skupo za podršku i peace-of-mind.

 

I teško da se mogu prestat smijat kad čujem "The world's most advancing desktop operating system gets even better" :))))))))))). Haha.

 

Kupio sam zbog podrške i boljih performansi. Eye-Candy i ostala iCloud integracija me živo ne zanima. I još nisu "unaprijedili" full screen app, samo su omogućili da moš birat na kojem monitoru će bit full screen, drugi monitor je još uvijek nemoguće koristit. Možda čekaju "inovativni feature koji drastično olakšava život" za devetu macu? :D

 

Apple ima najbolji marketing i gotovo! :)

HONDA: THE POWER OF DREAMS
Moj PC  
4 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Dostupan OS X Mountain Lion
SaidSikiraX kaže...

Messages? Sharing na Facebook? To se i može očekivati za 20$.

Vidim da u životu nisi koristio OS X, mogao si barem malo proguglati šta sve ima prije nego li napišeš nešto ovako glupo.

Nema tog pitanja na kojeg ja imam pametan odgovor.
13 godina
neaktivan
offline
Dostupan OS X Mountain Lion

Jedva čekam da ga neprobam :D.

Dali ima Mac OS za PC i dali može na virtualnoj mašini biti ?

BajaBoss
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
protjeran
offline
Dostupan OS X Mountain Lion

Bože, pa kaj je to ostalo na ovom forumu. Pa ovi "strucnjaci" skacu na svaku apple temu ko prasica na topli drek! Necu više crveni, hocu crni karton. Hvala!

 
1 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Dostupan OS X Mountain Lion
Franjic kaže...

Jedva čekam da ga neprobam :D.

Dali ima Mac OS za PC i dali može na virtualnoj mašini biti ?

Možeš ga instalirati na PC, no potrebno je prethodno imati već instaliran OS X Lion ili Snow Leopard da skineš Mountain Lion sa App Store-a.

Nema tog pitanja na kojeg ja imam pametan odgovor.
13 godina
neaktivan
offline
Re: Dostupan OS X Mountain Lion
Bypass kaže...

Duboka integracija... je nova bug.hr fraza, slično kao na htv-u vatrena stihija.

 

 

Jedno vrijeme je na TV-u bila glavna fraza "Šok i nevjerica".

 

14 godina
offline
Dostupan OS X Mountain Lion

Uz sve ostalo više se ne zove Mac OSX već samo OSX.

 

Sviđa mi se smijer u kojem sve to ide, ogromna mogućnost sinkroniziranja iPhonea, iPada s OSX-om. Pomalo se izjednačava sučelje a i mogućnosti iOS-a i OSX-a.

Moj PC  
4 0 hvala 0
12 godina
protjeran
offline
Dostupan OS X Mountain Lion

Ok mi je integracija sa iOS-om, no meni osobno nepotrebna. Ali jbg, ne gleda se samo na mene + od viska glava ne boli, pa kad je vec sve to tu, neka stoji :)

Samo mi se jedna stvar jako dopala. Ne pretvaraju OSX u tabletni OS, vec samo postoji ta integracija. Tko istu zeli i kome treba ima sve na jednom mjestu. Kod win8 isto idu pram integraciji, i to je ok. No izvedba mi nije ok, jer od desktopa prave tablet OS (metro).

 

Iskreno se nadam da i Apple nece u nekon buducnosti krenuti tim stopama. Koristim i win i macos. Rasprave u vezi toga koji je bolji/losiji itd. su smijesne rasprave, jer sve varira od pojedinca do pojedinca. Macos ili sedmica? Meni odgovaraju oba, a najvise mi odgovara oba skupa preko parallels desktopa :)

 

Ove djecje komentare tipa prvog komentara u topicu jednostavno zanemariti. Opcenito je bug.hr prepun takvih trollova.

 
5 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: Dostupan OS X Mountain Lion
Franjic kaže...

Jedva čekam da ga neprobam :D.

Dali ima Mac OS za PC i dali može na virtualnoj mašini biti ?

 

ovaj novi vjerojatno nećeš moći jer ne postoji hackirana verzija za PC.

 

Mozes na VM pokrenuti samo hackiranu vezriju, ali nije ti to bas toliko trivijalno (prilikom instalacije moras odabrati koje modue instalirati - e to ovisi imas li Intel ili AMD procesor). Usto, tipkovnica ima sasvim drugaciji raspored tako da ne ocekujes da ces znati kako npr. napisati znak @ . Rad na VMu je sporiji i nije to to kao da instaliras direktno na stroj. Sve mogucnosti nece ti sigurno raditi, ako i uspijes instalirati sve drivere (grafika, zvuk, mreza idr.) Uza sve to, OSX nije nista bolji (ili da kazem losiji) od Windowsa 7, tako da ne znam kakvog to sve ima smisla.

Z-Admin Small Business CMS for ASP.NET - http://www.z-admin.com
12 godina
offline
Re: Dostupan OS X Mountain Lion

 

ovaj novi vjerojatno nećeš moći jer ne postoji hackirana verzija za PC.

Ako imaš kompakibilan hardware možeš instalirati već sada koliko vidim po forumima na osx86...

A ovo kaže tonymac

Over the next few days, we'll be bringing you all the details you'll need to update your CustoMac to OS X 10.8, as well as new buyers guides that will include the latest supported hardware and much much more, so be sure to check back with us this week for all of that.

Nema tog pitanja na kojeg ja imam pametan odgovor.
15 godina
neaktivan
offline
Re: Dostupan OS X Mountain Lion
zoran123456 kaže...

  Čini se da je Apple sve više okrenut "cool" mlađahnoj populaciji i kako oni to vole konstantno navoditi, kreativcima i alternativcima :)

je dobro si to napisao svatko želi imati mlade kreativne i pametne korisnike, samo kad se k' tome pripiše cijena onda ispada da ti koji si mogu priuštiti (Mac, ipad i iphon (sve kao integrirano i "duboko penetrirano") vidiš da to zapravo... baš i nisu "kreativna djeca" već su bliže LMR (lagana mentalna R) ((čast izuzecima)) koji se nikada u životu nisu morali potruditi da nešto sami "stvore/naprave/vide/nauče"
već su im to roditelji kao i taj komp/pad/iphone' priuštili ....

 

...kad razmislim malo oni su kao današnji arhitekti/dizajneri puni kreativnosti i novih spoznaja.

A zapravo kad vidim to ne znanje arhitekta da ne govorim dizajnera, tu bahatost i aroganciju pomješanu sa ne znanjem, ne poznavanjem materijala, njegovih svojstva i karakteristika te konstrukcijskih rješenja i mođusobnih odnosa stvari u prirodi...dobijem osip.

a sve te generacije "takvih" su stasale uz Mac platformu, tako se ponašaju niti išta znaju.

 

Hesus sad sam i stereotip definirao...nije dobro...zabrijao sam...sorry (od kud sam ovo izvukao)

sorry neznam zašto me baš na ovoj temi  ispalilo
@zoki je kriv ;)

14 godina
neaktivan
offline
Dostupan OS X Mountain Lion

krastavče, drago mi je da te moja poruka potaknula na intelektualnu kreativnost  {#}

Sad si s dobrim razlogom možeš kupiti jedan mekintoš i ubuduće svoje intelektualne proljeve tipkati na računalu od 22 tisuće kuna s 27 inchnim retina displayem ...  {#}

Z-Admin Small Business CMS for ASP.NET - http://www.z-admin.com
Moj PC  
3 1 hvala 0
15 godina
offline
Dostupan OS X Mountain Lion

Uspješno instaliran na moj pc.{#}

1 1
2 2
3 3
Moj PC  
3 0 hvala 2
13 godina
protjeran
offline
Re: Dostupan OS X Mountain Lion
zzz kaže...

Uspješno instaliran na moj pc.{#}

I kak radi?

http://www.soundstream.com/
14 godina
neaktivan
offline
Dostupan OS X Mountain Lion

Za sve vas koji mislite da Apple ide samo na "fensi šmensi đinđe", nemijte smetnuti s uma da večina profesionalaca, ozbiljnih korisnika koji žive od rada na računalu, a bitna im je pouzdanost - koriste upravo Mac računala. Dizajneri, glazbenici, DJ-i, i puno drugih...

 

OS X je pouzdan, napredan i jeftin. Argumenti koje je teško pobiti! {#}

Zdravac
Poruka je uređivana zadnji put čet 26.7.2012 18:54 (Zdravac).
 
3 4 hvala 1
15 godina
offline
Re: Dostupan OS X Mountain Lion
Zdravac kaže...

Za sve vas koji mislite da Apple ide samo na "fensi šmensi đinđe", nemijte smetnuti s uma da večina profesionalaca, ozbiljnih korisnika koji žive od rada na računalu, a bitna im je pouzdanost - koriste upravo Mac računala. Dizajneri, glazbenici, DJ-i, i puno drugih...

 

OS X je pouzdan, napredan i jeftin. Argumenti koje je teško pobiti! {#}

To jeftin treba staviti u velike zagrade,hardver im je bezobrazno skup,a servis i nadogradnja su  pljačka.

13 godina
neaktivan
offline
Re: Dostupan OS X Mountain Lion

Eto da se netko javi  kome nisu roditelji kupili iphone, mac, pc....

Očito je netko ovdje frustriran što nema neki od apple uređaja.

Nije mi jasno zašto ljudi uvijek govore loše o nećemu što nemaju???

Ja kod kuće imam i pc i macbook pro, iphone. Svaka platforma ima svoje prednosti i nedostatke, nekome će možda više odgovarati windows, nekome mac os. Ali ako nešto niste koristili molim vas da ne pišete o tome kao da ste neki stručnjak, a ima vas većina takvih.

Milovec Marijan
13 godina
neaktivan
offline
Re: Dostupan OS X Mountain Lion

Istina hardver je poprilično skup, ali ako pogledate malo bolje cijene laptopa nekog drugog proizvođaća sa istim specifikacijama, cijena neće toliko puno odudarati od apple-a. (ali opet je apple skuplji od ostalih, slažem se.)

Ali što se tiće nadogradnje, tu se ne bi složio da je problem, već bi rekao da su sa te strane, barem što se tiće macbook pro-a, poprilično susretljivi. Naime bez gubitka garancije si sami možete zamijeniti hdd, izvaditi dvd uređaj i staviti hdd umjesto njega(naravno morate kupiti data doubler, u njega ide hdd na mjesto dvd uređaja), nadograditi memoriju. I to se sve može učiniti dok vam je pod garancijom, a detaljne upute postoje i na njihovim sslužbenim stranicama, a i kad kupite macbook pro dobite hrpu papira među kojima sam i našao upute o zamijeni hdd-a, čak i baterije (naravno na novom macbook pro retina display istina ne možete sami zamijeniti bateriju i ssd, pošto su direktno na matičnoj spojeni zbog što manje debljine.)

Milovec Marijan
13 godina
neaktivan
offline
Re: Dostupan OS X Mountain Lion

Potpisujem nižu cijenu softwera papreno nadoknade cijenom hardware-a. Kada izađe prva ili druga nadogradnja ML skinuću i instalirati na "clon particiju" ako budem zadovoljan, a nema razloga da ne budem  prelazim u cjelini na ML. Ono sto mi smeta i sto tesko prihvatam je praksa da samo porzavaju sva zadnja izdanja operativnog sistema. Ako krenu ovim ritmom i pocnu da izbacuju "novi" OS svake godine bice dosta korisnika koji nece imati nikakve podrske....ovdje me posebno brine aspekt sigurnosti.

Nekako ne mogu da ne uporedim da je MS izbacio Vistu u novembru 2006 godine, pa ipak će   korisnici tog OS imati podrsku sve do 11.04.2017 godine, uprkos činjenici da se Vista i nije bas proslavila, Apple je na drugoj strani izbacio na tržiste  Mac OSX 10.5 Leopard 26.oktobra 2007. i praktično sada ni korisnici Mac OSX 10.6 Snow Leopard nece imati nikakve podrske. Samo da podsjetim SL je na trzistu od juna 2009 godine. Apple bi zasluzio cistu desetku kada ne bi gurnuo na marginu ljude koji imaju stare masine koje se ne mogu nadograditi, a koje su jos funkcionalne.

Poruka je uređivana zadnji put čet 26.7.2012 19:59 (1student).
15 godina
neaktivan
offline
Re: Dostupan OS X Mountain Lion
Zdravac kaže...

Za sve vas koji mislite da Apple ide samo na "fensi šmensi đinđe", nemijte smetnuti s uma da večina profesionalaca, ozbiljnih korisnika koji žive od rada na računalu, a bitna im je pouzdanost - koriste upravo Mac računala. Dizajneri, glazbenici, DJ-i, i puno drugih...

 

OS X je pouzdan, napredan i jeftin. Argumenti koje je teško pobiti! {#}

čuj slažem se da su im uređaji lijepi ali i sam si spomenuo Dizajnere "prve u nizu"...jooojjjj
(muka mi je od njih, i arhitekata koji se samo prenemažu sa tim applom,

....ali zanimljivo nema nikad AutoCAD gore da mu pokažem da je to konstrukciski neizvedivo)

(uopće mislim da niti nema AutoCAD za Mac- nebitno)
(nekad grafičke i danas možda audio (samo tradicije radi) i naravno prestiža jel' Holiwood na sve strane hvali Mac,

...a kakav si ti Dj s Hp-om? odi nazad doma nisi cool je to je danas bitnije od toga što znaš)

 

no kad smo kod "ozbiljnog posla" upravljanja robotima, industriskim procesom ili raznim "automatiziranim strojevima i komorama" uvjeravam te da nikad (što ne znaći da ne postoji) nisam vidio Mac sučenje od aparata za kavu do ogrominh rashladnih komora ili sušara.

prema tome smatram da je Mac samo za shoow of

a kad smo kod programera "posebne vrste ljudi" oni imaju Mac kao za stabilnost (čitaj preseravanje) ali kad treba uplodati stranicu na server pokrenuti neki virtualni engine ili izvrtiti test onda prebace datoteku na PC pa to rade sa PC-a...

ali ono kaj sam gore rekao priznam malo pretjerano, sva ekipa s kojom sam radio a imala je Mac zapravo nema pojma o kompjuterima i on im služi samo za najosnovnije operacije koje su morali savladati i neznam možda Mac-ovi zrače neku frekfu svi su prepotentni, bahati i arogantni, silom guraju svoja rješenja koja su bedastoče i "egom paraju plafon" isto kao i njihov pokojni (laka mu zemlja) ex. Co.

 

 

s'trolo sam te ko' odojka
16 godina
neaktivan
offline
Re: Dostupan OS X Mountain Lion
zzz kaže...

Uspješno instaliran na moj pc.{#}

 

brate daj mu rama malo :)

Tvoj win ovo nemoze http://www.youtube.com/watch?v=3V6365NQrV0 // Win 7 na osx-u http://www.youtube.com/watch?v=Co5BnTQDh2A
13 godina
neaktivan
offline
Re: Dostupan OS X Mountain Lion

AutoCAD itekako postoji za mac. Aparati za kavu uopče ne koriste windows sučelje, naravno niti mac. A što se tiće rashladnih komora, eto vidiš radim u jednoj tvrtki koja proizvodi rashladne komore i to velike industrijske, za elektrane , hotele, itd. i vjeruj mi uopče nema računalo u sebi, nego imaju posebne uređaje koje proizvodi jedna njemačka tvrtka koja ima i kod nas poslovnice (ABB), i taj uređaj služi za upravljanje komorama, i vjeruj mi nema tu windowsa nigdje :)

Milovec Marijan
16 godina
neaktivan
offline
Re: Dostupan OS X Mountain Lion
drveni krastavac kaže...
Zdravac kaže...

Za sve vas koji mislite da Apple ide samo na "fensi šmensi đinđe", nemijte smetnuti s uma da večina profesionalaca, ozbiljnih korisnika koji žive od rada na računalu, a bitna im je pouzdanost - koriste upravo Mac računala. Dizajneri, glazbenici, DJ-i, i puno drugih...

 

OS X je pouzdan, napredan i jeftin. Argumenti koje je teško pobiti! {#}

čuj slažem se da su im uređaji lijepi ali i sam si spomenuo Dizajnere "prve u nizu"...jooojjjj
(muka mi je od njih, i arhitekata koji se samo prenemažu sa tim applom,

....ali zanimljivo nema nikad AutoCAD gore da mu pokažem da je to konstrukciski neizvedivo)

(uopće mislim da niti nema AutoCAD za Mac- nebitno)
(nekad grafičke i danas možda audio (samo tradicije radi) i naravno prestiža jel' Holiwood na sve strane hvali Mac,

...a kakav si ti Dj s Hp-om? odi nazad doma nisi cool je to je danas bitnije od toga što znaš)

 

no kad smo kod "ozbiljnog posla" upravljanja robotima, industriskim procesom ili raznim "automatiziranim strojevima i komorama" uvjeravam te da nikad (što ne znaći da ne postoji) nisam vidio Mac sučenje od aparata za kavu do ogrominh rashladnih komora ili sušara.

prema tome smatram da je Mac samo za shoow of

a kad smo kod programera "posebne vrste ljudi" oni imaju Mac kao za stabilnost (čitaj preseravanje) ali kad treba uplodati stranicu na server pokrenuti neki virtualni engine ili izvrtiti test onda prebace datoteku na PC pa to rade sa PC-a...

ali ono kaj sam gore rekao priznam malo pretjerano, sva ekipa s kojom sam radio a imala je Mac zapravo nema pojma o kompjuterima i on im služi samo za najosnovnije operacije koje su morali savladati i neznam možda Mac-ovi zrače neku frekfu svi su prepotentni, bahati i arogantni, silom guraju svoja rješenja koja su bedastoče i "egom paraju plafon" isto kao i njihov pokojni (laka mu zemlja) ex. Co.

 

OSX imam samo i isključiov iz jednog razloga - development za iOS. zašto? zbog zatvorenosti platforme. sve druge radnje izvode se jednako stabilno na windowsima na istom stroju (koji je zapravo PC, kupljen u linksu u nekoliko kutija komponenata).

 

jedina razlika koju sam primijetio je brzina izvođenja snimljenih akcija u photoshopu.

o tome što office za mac nema hr spellcheck ne bih pisao

 

inače, slažem se da je mac više za showoff nego za neki koristan posao

I am Locutus of Borg. Your life as it has been is over. From this time forward, you will service...us!
15 godina
neaktivan
offline
Re: Dostupan OS X Mountain Lion
marijanzg1 kaže...

AutoCAD itekako postoji za mac. Aparati za kavu uopče ne koriste windows sučelje, naravno niti mac. A što se tiće rashladnih komora, eto vidiš radim u jednoj tvrtki koja proizvodi rashladne komore i to velike industrijske, za elektrane , hotele, itd. i vjeruj mi uopče nema računalo u sebi, nego imaju posebne uređaje koje proizvodi jedna njemačka tvrtka koja ima i kod nas poslovnice (ABB), i taj uređaj služi za upravljanje komorama, i vjeruj mi nema tu windowsa nigdje :)

oprosti pogrješio sam ...

"nakon 18 godina pauze" http://www.bug.hr/vijesti/autocad-mac/103575.aspx

 

Svi ali baš svi Aparati za Kavu osim svog EEPRO-ma za testiranje i kalibraciju koriste Windows (nekad davno čak i UNIX, danas LINUX)

(radio sam u servisu 3 godine ;) )

 

Rashladne komore (mislim na ogromne komore za skladištenje mesa i dozrijevanje voća koriste Windows-e za platformu.

za nadzor procesa... naravno da će neka manja klima ili manja komora imati "svoj" sustav nadzora i kontrole, no isto tako i najmanja komora koju trebaš testirati priključiti ćeš na dijagnostiku na PC...od Fleshanja EEPRO-ma do vrtnje testova i kalibriranja sustava.

sve sušare (a tu sad radim) za svoj proces sušenja koriste PC i Windowsi su direktna platforma s koje se upravlja, prem da ima nešto malih servo elemenata koji imaju neku više sigurnosnu funkciju.

i danas za Mac pitanje dal' ćeš' naći Drivere za neki egzotičniji hardware, jel' obično svi dilaze sa Win.

s'trolo sam te ko' odojka
15 godina
offline
Dostupan OS X Mountain Lion

Činjenica je da je Mac bolji, pouzdaniji i kvalitetniji nego bilo koji PC s Windows smećem. Činjenica je i da je bezobrazno preskup za "mase" (koje ionako uglavnom ne razlikuju lijevu nogu od dupeta). Za profiće nema do Maca. To je (dobra) investicija. Jasno, tu se uvijek nakupi gomila snobova i agroseksualaca ali takav je život (tako je, primjerice, i s najboljim automobilima). Odmah iza je Linux. Windows je dno dna (osim u cijeni, gdje je na vrhu) no povijest je prepuna primjera kako najgore smeće najbolje prolazi najbolje na tržištu (VHS u odnosu na Betu, kazete u odnosu na Minidisc itd. itd.). S Win 8 su definitivno usrali motku kako im nije uspjelo niti s Vistom i Me zajedno. Još jedna činjenica: NEMA (inteligentnog) razloga za posizanjem za bilo čime što ima veze s Microsoftom OSIM radi igara. Apsolutno sve radi bolje na svemu ostalome (npr. Office za Mac). Tužno je to, zar ne?

Moj PC  
1 5 hvala 0
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice