Dostupan Catalyst 10.3

poruka: 24
|
čitano: 4.822
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Dostupan Catalyst 10.3".
15 godina
offline
Dostupan Catalyst 10.3

ok, sve to radi divno i krasno al nek meni netko bar pokuša objasnit kako to kad ja spojim svoj crt monitor na ati 5770 dobivam samo 60Hz bez obzira na takt koji odaberem unutar catalyst cp-a?

Na samim postavkama rezolucije unutar sustava ne dobivam ništa drugo nego 60Hz a prije sam imao do 110Hz.

Prije kada sam imao nvidia 7800 mogao sam drmat po 85Hz bez beda a na rzi 1600x1200 i 60Hz slika trza.

 

jbt skuplje, očito ne znači i bolje a monitora se ne želim odreć pošto je dobar (Sony 21" profi). 

 

Sad samo stoji jedno pitanje: Da li je netko iz ati-a u jednom trenu odlučio kako više neće podržavati crt monitore nego sam lcd?

http://www.youtube.com/user/zgd2006
 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Dostupan Catalyst 10.3

Definitvno se može namjestiti, pogledam točno opciju kad dođem doma ako ti nitko do tada ne odgovori. Može se čak i forsirati frekvencija za neke starije OpenGL igre koje po defoltu ganjaju 60Hz.

 

Izguglao sam nabrzino pa provjeri da li radi:

http://forums.amd.com/game/messageview.cfm?catid=279&threadid=126346

Poruka je uređivana zadnji put čet 18.3.2010 12:36 (stef).
Moj PC  
0 0 hvala 1
15 godina
neaktivan
offline
RE: Dostupan Catalyst 10.3
mrxa1 kaže...

ok, sve to radi divno i krasno al nek meni netko bar pokuša objasnit kako to kad ja spojim svoj crt monitor na ati 5770 dobivam samo 60Hz bez obzira na takt koji odaberem unutar catalyst cp-a?

Na samim postavkama rezolucije unutar sustava ne dobivam ništa drugo nego 60Hz a prije sam imao do 110Hz.

Prije kada sam imao nvidia 7800 mogao sam drmat po 85Hz bez beda a na rzi 1600x1200 i 60Hz slika trza.

 

jbt skuplje, očito ne znači i bolje a monitora se ne želim odreć pošto je dobar (Sony 21" profi).

 

Sad samo stoji jedno pitanje: Da li je netko iz ati-a u jednom trenu odlučio kako više  neće  podržavati crt monitore nego sam lcd?

Pogledaj ovdje:

 

http://forums.hexus.net/graphics-cards-monitors/179412-cat-9-12-crt-refresh-rate-issues.html

 

Nekima je pomoglo, a kod mene je CRT na 5770 proradio na 85Hz tek kada sam registarske ključeve koji se spominju u ovom gore linku, greškom uredio ovako:

 

i restartao računalo.

14 godina
offline
Dostupan Catalyst 10.3

Evo instalirao sam 10.3 i sad mi je nestao background sa desktopa, ali nema veze. Primjetio sam poboljšanje performansi, ali ne veliko naravno. U Dirtu 2 mi je average fps skočio za oko 4-5 fps-ova

Z-1
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
RE: Dostupan Catalyst 10.3

A kad izađe "službena" verzija onda isto ima problema pa ne kužim zašto bi ovo kao trebalo biti za entuzijaste...

15 godina
neaktivan
offline
RE: Dostupan Catalyst 10.3
makopos kaže...

A kad izađe "službena" verzija onda isto ima problema pa ne kužim zašto bi ovo kao trebalo biti za entuzijaste...

Ja uvijek instaliram službene verzije. Nikakve bete i slično ne dolaze u obzir.

World championships: 7, GP started: 251, GP wins: 91, Podium finishes: 154, Pole positions: 68, Fastest laps: 76, Points: 1,377
16 godina
neaktivan
offline
Dostupan Catalyst 10.3

Dobar članak. Duhovit i zabavan; mislio sam da ga je Galić napisao. :)

Sve što sam napisao nije mišljenje BUG d.o.o., nego je isključivo moje mišljenje na koje imam pravo po članku 38. Ustava Republike Hrvatske koji jamči slobodu mišljenja i izražavanja misli.
Moj PC  
1 0 hvala 0
16 godina
moderator
offline
RE: Dostupan Catalyst 10.3

Jako si ljubazan, hvala :)

Work is for people who suck at video games.
14 godina
protjeran
offline
Dostupan Catalyst 10.3

po obicaju na Bol-u delay od minimalno 24 sata  Cool

Samo su dvije stvari na svijetu beskonačne, svemir i ljudska glupost, samo sto za svemir jos nisam siguran - Albert Einstein
Moj PC  
1 0 hvala 0
15 godina
offline
RE: Dostupan Catalyst 10.3
F1-IVO kaže...
makopos kaže...

A kad izađe "službena" verzija onda isto ima problema pa ne kužim zašto bi ovo kao trebalo biti za entuzijaste...

Ja uvijek instaliram službene verzije. Nikakve bete i slično ne dolaze u obzir.

Meni su neke bete bile bolje od finalnih drivera, no već duže vrijeme mi ih se neda skidati pričekam official drivere i gotovo.

 

MSN - drazen016@net.hr , e-mail novi - drazen018@email.t-com.hr
14 godina
offline
RE: Dostupan Catalyst 10.3

Evo, nakon što sam restartirao komp sve se vratilo na svoje, osim što su mi performanse malo veće

Z-1
14 godina
offline
Dostupan Catalyst 10.3

U Unigine HEAVEN-u punih 10% , nije baš ni malo.

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
RE: Dostupan Catalyst 10.3
klimama kaže...
Pogledaj ovdje:

 

http://forums.hexus.net/graphics-cards-monitors/179412-cat-9-12-crt-refresh-rate-issues.html

 

Nekima je pomoglo, a kod mene je CRT na 5770 proradio na 85Hz tek kada sam registarske ključeve koji se spominju u ovom gore linku, greškom uredio ovako:

 

 

 

i restartao računalo.

 

Eto probo sam to i dodao novi red u reg pošto koristim rezu 1600x1200 koja tamo nije bila navedena i kao što su ostale stavio takt i restarto ali opet svugdje pokazuje 60Hz...čini se da ti novi driveri ne podržavaju promjenu u registryu...svejedno hvala

http://www.youtube.com/user/zgd2006
14 godina
online
RE: Dostupan Catalyst 10.3

Uz sve to, konačno je maknuto priglupo ograničenje vezano uz broj Eyefinity grupa - dosad smo mogli kreirati samo jednu, a sada možemo imati jednu za igranje, drugu za rad u Photoshopu, a neku osmu za gledanje švedskih ratnih drama na većem broju monitora odjednom...

 

Hehehe švedskih ratnih drama...da da drama xd

15 godina
offline
RE: Dostupan Catalyst 10.3

Baš jučer instalirao v10.2 nakon v9.12 :)

Nego... vidim samo linkove za Win7/Vista, gdje je WinXP?

Sumnjam da svi vi koji ste ih instalirali nemate XP :)

 

14 godina
neaktivan
offline
RE: Dostupan Catalyst 10.3
Pa da imaju xp ne bi ih ni mogli instalirati.. Stvar je u tom sto je xp u drugom planu, a i starije serije kao hd3xxx su amo rec dosegle maximum performanse sto su dobile driverima, pa se sad amd koncentrira na 5xxx seriju, a tko normalam bi dx11 grafu drzao na xp-u.
15 godina
offline
RE: Dostupan Catalyst 10.3
puls4R kaže...
Pa da imaju xp ne bi ih ni mogli instalirati.. Stvar je u tom sto je xp u drugom planu, a i starije serije kao hd3xxx su amo rec dosegle maximum performanse sto su dobile driverima, pa se sad amd koncentrira na 5xxx seriju, a tko normalam bi dx11 grafu drzao na xp-u.

Kolko sam procitao sa linka, v10.3 driveri donose poboljsanja u performansama i na 48xx seriji.

Sta sad moram instalirati drugi OS ako hocu bolje performanse u igrama? Bezveze...

 

16 godina
offline
RE: Dostupan Catalyst 10.3
Burs kaže...
puls4R kaže...
Pa da imaju xp ne bi ih ni mogli instalirati.. Stvar je u tom sto je xp u drugom planu, a i starije serije kao hd3xxx su amo rec dosegle maximum performanse sto su dobile driverima, pa se sad amd koncentrira na 5xxx seriju, a tko normalam bi dx11 grafu drzao na xp-u.

Kolko sam procitao sa linka, v10.3 driveri donose poboljsanja u performansama i na 48xx seriji.

Sta sad moram instalirati drugi OS ako hocu bolje performanse u igrama? Bezveze...

 

Nije li ovo beta driver?

Pricekaj da izade sluzbena gotova verzija, vjerojatno ce podrzavat XP.

- Psiho246
15 godina
offline
RE: Dostupan Catalyst 10.3
Psiho246 kaže...
Nije li ovo beta driver?

Pricekaj da izade sluzbena gotova verzija, vjerojatno ce podrzavat XP.

 

Vjerovatno neće podržavat tj. bilo bi besmisleno da podržavaju...to je kao da Apple napravi drivere za Leopard ali da se mogu i na OS9 instalirat...XP je sad već prestar.istina je najbolji i najpopularniji MS sustav ali nema ga više smisla dizat u nebesa sada kada imamo 7-icu koja je odličan sustav i po dosta stvari puno puno bolji od Xp-a.

 

Uostalom, xp je star 9 godina (ne gledajući nadogradnje) pa je to svejedno baza stara skoro jedno desetljeće.

http://www.youtube.com/user/zgd2006
14 godina
neaktivan
offline
RE: Dostupan Catalyst 10.3
bit ce za xp, al nece donosit promjene za dx9 vec dx10 i 11 a toga na xp-u nema..
15 godina
offline
RE: Dostupan Catalyst 10.3
puls4R kaže...
bit ce za xp, al nece donosit promjene za dx9 vec dx10 i 11 a toga na xp-u nema..

Ja mislim da nije vazna brojka uz "dx" nego iz koje serije je kartica.

Jedno od poboljsanja su bolje performanse na 48xx grafama.

Stoga, ako ce driveri biti i za xp, onda ce se promjene vidjet i na dx9.

 

14 godina
neaktivan
offline
RE: Dostupan Catalyst 10.3
Burs kaže...
puls4R kaže...
bit ce za xp, al nece donosit promjene za dx9 vec dx10 i 11 a toga na xp-u nema..

Ja mislim da nije vazna brojka uz "dx" nego iz koje serije je kartica.

Jedno od poboljsanja su bolje performanse na 48xx grafama.

Stoga, ako ce driveri biti i za xp, onda ce se promjene vidjet i na dx9.

 

 

Ti stvarno mislis da oni poboljsavaju dx9? :D

Pa sretni smo sto jos opce se brinu oko hd4xxx serije, a kamoli dx9.. dx10 i 11 su im prioriteti, stoga po meni mislim da ce se tog i drzat.

14 godina
neaktivan
offline
RE: Dostupan Catalyst 10.3
F1-IVO kaže...

Ja uvijek instaliram službene verzije. Nikakve bete i slično ne dolaze u obzir.

potpis

naxeem kaže...

Dobar članak. Duhovit i zabavan; mislio sam da ga je Galić napisao. :)

Ima tu i naslova koje netko zapravo igra lol

14 godina
neaktivan
offline
Dostupan Catalyst 10.3

dostupan napokon i na sluzbenim stranicama:)

 

http://game.amd.com/us-en/drivers_catalyst.aspx?p=win7/windows-7-32bit

živi danas da ne umres sutra
Moj PC  
0 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice