Dolazi 400 i 1.000 Gbps Ethernet

poruka: 23
|
čitano: 3.999
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Dolazi 400 i 1.000 Gbps Ethernet".
13 godina
neaktivan
offline
Dolazi 400 i 1.000 Gbps Ethernet

to mozda bude u njemackoj pa kad cu ici kod strica {#}

lnova65
 
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Dolazi 400 i 1.000 Gbps Ethernet

A mi jos na 4 MBit po sec. Ovo možda bude kod nas  za 20 godina!

 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Dolazi 400 i 1.000 Gbps Ethernet
zeroname kaže...

A mi jos na 4 MBit po sec. Ovo možda bude kod nas  za 20 godina!

ethernet=lan veza, ne internet veza

Da Bog da svi čiteri dobili rak kostiju,tako da ne mogu držati jebeni miš u ruci.Tada će imati barem malo opravdanja za varanje.
16 godina
offline
Dolazi 400 i 1.000 Gbps Ethernet

Sad kad skoro imaju 1000Gbps, mogli bi malo pojeftinit 10Gbps kartice i switcheve. SSD-ovi sad vec debelo premasuju propusnost gigabitne mreze...

 

Those damn scientist people have been promising global warming for years now. But when I go outside it's still very cold. I want the global warming like they promised NOW! I hate being cold...
Moj PC  
4 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Dolazi 400 i 1.000 Gbps Ethernet

Trebali bi smanjiti cijene 10Mbps, mi smo jedini koji imamo 4mbps.

Arian RIčko
14 godina
neaktivan
offline
Re: Dolazi 400 i 1.000 Gbps Ethernet
77ari kaže...

Trebali bi smanjiti cijene 10Mbps, mi smo jedini koji imamo 4mbps.

Evo i tebi:

crozoki kaže...

ethernet=lan veza, ne internet veza

 

Oscar-Mike-Golf Whiskey-Tango-Foxtrot
13 godina
neaktivan
offline
Dolazi 400 i 1.000 Gbps Ethernet

Ja imam 2mbps :(

windy
Poruka je uređivana zadnji put sri 22.8.2012 14:16 (windy).
 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Dolazi 400 i 1.000 Gbps Ethernet
windy kaže...

Ja imam 2mbps :(

 

Jel vi išta čitate ljudi? ostavite se facebooka samo zatupljuje ljude.

16 godina
offline
Dolazi 400 i 1.000 Gbps Ethernet

Pusti "znalce".

No trees were killed in the creation of this post. However, a large number of electrons were seriously inconvenienced.
Moj PC  
1 0 hvala 0
15 godina
odjavljen
offline
Dolazi 400 i 1.000 Gbps Ethernet

Dobro je, ovi barem znaju da imaju 4mbit.

 

Neki su uvjereni da imaju 100mbit ili 54mbit internet. Aj njima objasni...

http://nighthawk-software.blogspot.com/
Moj PC  
13 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Dolazi 400 i 1.000 Gbps Ethernet
Sum_of_all_fears kaže...

Dobro je, ovi barem znaju da imaju 4mbit.

 

Neki su uvjereni da imaju 100mbit ili 54mbit internet. Aj njima objasni...

e a kad vide 1gbps... da vidis čuđenja...

 

trebalo bi informatiku od malih nogu u školi predavat. dat djeci elementarno znanje o informatici.

 

nego da... gigabitna mreža za "po doma" mi se trenutno čini overkill, ali to je zato sto nitko nema ssd. tako da 10gbps ili vise trenutno vidim samo u podatkovnim centrima i temeljnim mrežama. možda ako jednog dana ssd bude jedini način pohrane, e onda možda 10 ili vise gbps bude imalo smisla.

16 godina
offline
Dolazi 400 i 1.000 Gbps Ethernet

Neki od vas brkaju pojmove brzine pristupa internetu i toga što se u ovom članku navodi (standard za prijenos podataka putem ethernet veza), a to su dvije totalno nepovezane stvari.

 

Pojednostavljeno: kada imate 2 računala koja nisu međusobno povezana internetom, brzina kojom oni pristupaju internetu nema veze s brzinom kojom će ta računala međusobno moći slati podatke, jer za prijenos tih podataka nemaju potrebu spajanja na internet.

 

Primjer: kada bi prijatelju koji se nalazi u istoj kući poslali knjigu, to možete napraviti tako da ju šaljete poštom (pristup internetu), ali je puno brže da mu to odnesete sami ili zadužite nekoga u kući da to napravi. Način na koji će te i ubuduće slati knjige, ćete dogovoriti za standard, odnosno način na koji će te ubuduće to raditi. O tom standardu je u ovom tekstu bilo riječ, a ne o brzini kojom se šalje pošta bilo kome.

Poruka je uređivana zadnji put sri 22.8.2012 14:49 (dd.inc).
 
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Dolazi 400 i 1.000 Gbps Ethernet

Koji racku bakar radi na 1000Gbits? Koliko je to kablo debelo? Ko pet put dva i pol?

Imamo televune, radivone, televizije, lektrika, lektrika, sva čuda, raj na zemlji brajo... Samo nemamo pisme, ni ognjišta ni smija... E!
 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Dolazi 400 i 1.000 Gbps Ethernet
Smooth Operator kaže...

Koji racku bakar radi na 1000Gbits? Koliko je to kablo debelo? Ko pet put dva i pol?

čini mi se da je pisalo da će veće brzine bit na optici, ali da će zadržat standard.

12 godina
protjeran
offline
Dolazi 400 i 1.000 Gbps Ethernet

{#}za krepat, sve veliki strucnjaci a ne znaju sto je ethernet.

I to da su bar neki novi ovdje, jedan je tu vec 3 godine {#}

Poruka je uređivana zadnji put sri 22.8.2012 14:52 (Tyberius_Prime).
 
6 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Dolazi 400 i 1.000 Gbps Ethernet
ranko091 kaže...

nego da... gigabitna mreža za "po doma" mi se trenutno čini overkill, ali to je zato sto nitko nema ssd. tako da 10gbps ili vise trenutno vidim samo u podatkovnim centrima i temeljnim mrežama. možda ako jednog dana ssd bude jedini način pohrane, e onda možda 10 ili vise gbps bude imalo smisla.

Speak for yourself :) onog trena kad postaviš NAS, gigabit je must-have. Bez obzira mogao ti ili ne mogao utilizirati punu brzinu, nije niti 70 MB/s za baciti, naspram onih 10 MB/s na 100 Mb LANu.

No trees were killed in the creation of this post. However, a large number of electrons were seriously inconvenienced.
15 godina
offline
Re: Dolazi 400 i 1.000 Gbps Ethernet
Father_Dougal kaže...
ranko091 kaže...

nego da... gigabitna mreža za "po doma" mi se trenutno čini overkill, ali to je zato sto nitko nema ssd. tako da 10gbps ili vise trenutno vidim samo u podatkovnim centrima i temeljnim mrežama. možda ako jednog dana ssd bude jedini način pohrane, e onda možda 10 ili vise gbps bude imalo smisla.

Speak for yourself :) onog trena kad postaviš NAS, gigabit je must-have. Bez obzira mogao ti ili ne mogao utilizirati punu brzinu, nije niti 70 MB/s za baciti, naspram onih 10 MB/s na 100 Mb LANu.

trenutno i imam NAS od terabajta, 5 portni gigabitni switch i 5 aktivnih kompova doma, svi sa gigabitnim mrežama. svi mogu gledat full HD filmove odjednom bez ikakvih problema (a sto se rijetko događa). i jos bi reko da ima mjesta za par kompova i da bi to bez problema radilo (eventualno bi mozda morao povecat isp brzinu sa 10 sadašnjih na vise)

 

ali sto se tice 100mbita, e to je i za 2 kompa trenutno jako slabo.

12 godina
neaktivan
offline
Re: Dolazi 400 i 1.000 Gbps Ethernet

Ne kužim o ćemu se radi ty nemam previše znanja ovdije. Može mi neko objasniti?

Ja sam samo rekao da snize cijene 10mbps interneta što je tu loše? 

Arian RIčko
12 godina
offline
Re: Dolazi 400 i 1.000 Gbps Ethernet
ranko091 kaže...

 

nego da... gigabitna mreža za "po doma" mi se trenutno čini overkill, ali to je zato sto nitko nema ssd. tako da 10gbps ili vise trenutno vidim samo u podatkovnim centrima i temeljnim mrežama. možda ako jednog dana ssd bude jedini način pohrane, e onda možda 10 ili vise gbps bude imalo smisla.

Pa najjeftiniji storage 'green' disk zagusi gigabitnu vezu bez problema. Ja doma imam gigabit vec 4-5 godina, i nikako nije overkill, nego je i to premalo prema drugim komponentama u sustavu. Pa samo jedan film od 15 GB npr bi dva diska mogli prebacivati cca 150 i vise MB/s, a ovo ih ogranicava na jedva 100. A tu uopce nema SSDova.

14 godina
neaktivan
offline
Re: Dolazi 400 i 1.000 Gbps Ethernet
77ari kaže...

Ne kužim o ćemu se radi ty nemam previše znanja ovdije. Može mi neko objasniti?

Ethernet je naziv za skup standarda za žičani prijenos podatak u lokalnim mrežama (LAN). Znači kada se priča o ethernet standardima koji omogućavaju još veće brzine prijenosa, u biti se priča o tome kako su doneseni novi standardi koji omogućavaju još brži LAN.

 

Mogao si to 10x googlat dok si čekao odgovor.

 

77ari kaže...

Ja sam samo rekao da snize cijene 10mbps interneta što je tu loše? 

Ništa, samo pogrešna tema.

Oscar-Mike-Golf Whiskey-Tango-Foxtrot
15 godina
offline
Re: Dolazi 400 i 1.000 Gbps Ethernet
F10EXX kaže...
ranko091 kaže...

 

nego da... gigabitna mreža za "po doma" mi se trenutno čini overkill, ali to je zato sto nitko nema ssd. tako da 10gbps ili vise trenutno vidim samo u podatkovnim centrima i temeljnim mrežama. možda ako jednog dana ssd bude jedini način pohrane, e onda možda 10 ili vise gbps bude imalo smisla.

Pa najjeftiniji storage 'green' disk zagusi gigabitnu vezu bez problema. Ja doma imam gigabit vec 4-5 godina, i nikako nije overkill, nego je i to premalo prema drugim komponentama u sustavu. Pa samo jedan film od 15 GB npr bi dva diska mogli prebacivati cca 150 i vise MB/s, a ovo ih ogranicava na jedva 100. A tu uopce nema SSDova.

pa da to sam otprilike i mislio. ali treba imat i na umu da je 1 gbps trenutno jedino dobro dobiveno/uloženo i zadovoljavajuće za trenutne male kućanske korisnike. sumnjam da je 10gigabitna oprema jeftina i lako dobavljiva.

 

bas pogledao cijene ... 4gbita mrežna 250 dolara, 10 gigabitna 700 dolara, a di su jos switchevi i ostalo... a za takav router ne zalim ni znat cifre...

16 godina
offline
Re: Dolazi 400 i 1.000 Gbps Ethernet
ranko091 kaže...

nego da... gigabitna mreža za "po doma" mi se trenutno čini overkill, ali to je zato sto nitko nema ssd. tako da 10gbps ili vise trenutno vidim samo u podatkovnim centrima i temeljnim mrežama. možda ako jednog dana ssd bude jedini način pohrane, e onda možda 10 ili vise gbps bude imalo smisla.

mmm, već godinama imam Gigabit, ali to je zato što imam više kompova, što imam server, što imam wifi spojen sa 300+korisnika što šeram ~3TB sa servera, što sve držim na serveru u raidu i sa drugih kompova pristupam na server pa je izuzetno bitno da mi recimo neki fraps video od 30GB ide ~70MB/s umjesto jedva 11MB/s... U pravilu ni gigabit mi nije dosta već sam gledao 10gbps kartice, ali skupo... 400$

http://www.appoteka.net/ - http://www.zvonimirbuzanic.com/ - http://www.doom.com.hr/ - http://www.weboteka.net/
15 godina
offline
Re: Dolazi 400 i 1.000 Gbps Ethernet
zbuzanic kaže...

mmm, već godinama imam Gigabit, ali to je zato što imam više kompova, što imam server, što imam wifi spojen sa 300+korisnika što šeram ~3TB sa servera, što sve držim na serveru u raidu i sa drugih kompova pristupam na server pa je izuzetno bitno da mi recimo neki fraps video od 30GB ide ~70MB/s umjesto jedva 11MB/s... U pravilu ni gigabit mi nije dosta već sam gledao 10gbps kartice, ali skupo... 400$

da ok je to ako imas vise korisnika. ja sam govorio o malom, više  kao familijskom okruženju. 5 -10 ljudi. a za to je 1 gigabit pristojna solucija.

1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice