Dobit od Androida u velikom padu

poruka: 11
|
čitano: 2.104
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Dobit od Androida u velikom padu".
12 godina
neaktivan
offline
Dobit od Androida u velikom padu

Mene stvarno fascinira kako apple ima toliki prihod. Mislim da jedino apple ima dobru strategiju poslovanja.

http://informacijsketehnologije.blogspot.com/
 
2 0 hvala 0
14 godina
protjeran
offline
Dobit od Androida u velikom padu

Ovo je tuzno kolko bolje apple posluje od svih ostalih zajedno...

Moj PC  
2 0 hvala 0
14 godina
offline
Dobit od Androida u velikom padu

A apple korisnicima nije problem izdvojiti par dolara i kupiti aplikacije, dok ekipa sa androida uglavnom skine krekane,,, i sad ako se bavite razvojem softvera, koja platforma i korisnici su vam draži :)

Poruka je uređivana zadnji put uto 3.3.2015 8:39 (bus).
 
12 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Dobit od Androida u velikom padu
Je strategija je prodat telefon od 150 dolara za 850 :)
Ovo gore karikiram ali nije daleko od istine. Znaci tak dugo dok su ljudi spremni platit jako puno za relativno jeftin uredaj, tak dugo bude Apple zaradivao milijarde.

Android je na beskrajno puno uredaja i svi se grebu za neku dobit a sve je vise jeftinih solidnih proizvoda iz Kine koji doprinose manjoj dobiti.

Fala bogu jer su telefoni overpiced i veseli me cinjenica da cijene idu dolje, a za dobit me boli briga jer nemam firmu koja proizvodi telefone niti dionice.
13 godina
offline
Dobit od Androida u velikom padu

Nigdje ne piše koliko MS zarađuje od androida 

 
2 0 hvala 0
9 godina
neaktivan
offline
Re: Dobit od Androida u velikom padu
77ari kaže...

Mene stvarno fascinira kako apple ima toliki prihod. Mislim da jedino apple ima dobru strategiju poslovanja.

 

Apple je dobro postavio svoju strategiju poslovanja jer su vjerojatno predvidjeli što će se dogoditi s Androidom koji se vrti na toliko različitim uređajima koje pak proizvode tisuće različitih proizvođača. I lijepo su se usredotočili na ponudu svojih uređaja (laptopi, ipad i iphone), a to mnogim korisnicima znači puno manje briga oko stabilnosti OS-a, ponude aplikacija i općenito podrške na duži rok. A što ja imam od Androida? Stalne probleme s OS-om (veće ili manje), hrpe beskorisnih aplikacija od kojih su neke čisti spyware, nepostojeću podršku proizvođača mobitela jednom kad mome mobitelu na tržište izađe nasljednik itd. Da mogu, odmah bih kupio iphone. Sve te priče o otvorenosti Androida su mi sve više smiješne jer ja kao krajnji korisnik nemam ama baš ništa od toga. Rootanje radi postavljanja nove teme mobitela ili neke aplikacije za backup nije osobito korisno korisničko iskustvo.

 

NEW_MAN kaže...
Je strategija je prodat telefon od 150 dolara za 850 :)
Ovo gore karikiram ali nije daleko od istine. Znaci tak dugo dok su ljudi spremni platit jako puno za relativno jeftin uredaj, tak dugo bude Apple zaradivao milijarde.

Android je na beskrajno puno uredaja i svi se grebu za neku dobit a sve je vise jeftinih solidnih proizvoda iz Kine koji doprinose manjoj dobiti.

Fala bogu jer su telefoni overpiced i veseli me cinjenica da cijene idu dolje, a za dobit me boli briga jer nemam firmu koja proizvodi telefone niti dionice.

Cijene gotovo uopće ne idu dolje, samo se tehnologija viših klasa mobitela nakon nekoliko godina seli na mobitele niže klase, jednako kao što je to slučaj s automobilima, pa moj mali gradski automobil koji pripada nižoj klasi ima automatsku klimu, što je prije 10 godina ili više bilo nezamislivo. Tako kod mobitela sada za 1500 kuna imaš modele s podrškom za 4G (čak i Kinezi takve svoje modele prodaju po sličnoj cijeni od 200 dolara), ali top modeli i dalje koštaju po 5000 ili 6000 kuna uz jako, jako spor pad cijena. Uostalom, pogledaj cijene mobitela poznatih firmi (Samsung, LG, Sony), pa napiši koliko su pale cijene tih top modela koji više nisu hit jer su na tržištu godinu dana ili duže. Ono što ti vidiš je poplava mobitela niže i donje srednje klase na tržištu, pa ti se čini da su cijene pale ne znam koliko. Evo, T-Com nudi Lumiu 535 za 748 kuna u prepaid paketu i to je povoljno, ali u tom mobitelu nema ničeg što ja već nisam imao sa svojom Nokiom gornje srednje klase 2008. godine.

16 godina
offline
Re: Dobit od Androida u velikom padu

Samsung Galaxy S5 mozes dobit vec za 399 eura bez pretplate. HTC One M8 za 439, itd.
Cijene padaju a Kinezi im disu za vrat sa kvalitetnim proizvodima.
Ove cijene gore nisu iz oglasnika ili neka ciganija nego u ducanu za novi uredaj sa garancijom.

Top modeli uvijek imaju visoku cijenu kad se pojave ali za pola godine izgube minimalno 100 eura na vrijednosti. Apple ne spusta cijene i kod njih je ko oce oce a ko nece ne mora. Nema snizenja i ako budu onda su "na trosak" trgovine.

Ove godine sam zadnji put u zivotu kupio Samsung a doma imamo SGS2,3,4 i 5. Sljedeci bude Opo ili neki drugi brand name kinez. Jednostavno ne vidim smisao posto nema razlike. Eventualno opet kupim Samsung ako maknu knox da si mogu stavit CM ili nekaj slicno jer TW i bloatware mi usporavaju telefon do te mjere da moj stari SGS3 CM radi brze.

Poruka je uređivana zadnji put uto 3.3.2015 12:53 (NEW_MAN).
14 godina
offline
Dobit od Androida u velikom padu
Android nije ni približno atraktivan za developere ko IOS
 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Dobit od Androida u velikom padu

bas me zanima kako dolaze do tih brojki!?

ono, jasno je meni da apple ima najvece marze (citaj, najbolje sisa vunu)...ali da je to bas tako lose ne bi svakodnevno nicali novi brandovi u kini. 

od kojih neki su u vlasnistvu istih investitora, dakle ljudi koji vec znaju da na tome mogu zaraditi.

ok, xiaomi recimo radi sa veoma malim marzama, posluje na granici sto se tice cijena uredjaja, ali zato skuplja milione na dodatnoj opremi, servisima i kojecemu...

htc napokon u plusu, sony mobile takodjer, kao i mnogi drugi (sammy ne moram ni spominjati).

jasno je da to nisu zarade kao kod apple-a(samim tim i postotak pri ovoj usporedbi prevagne na stranu jabuke), ali mislim da i oni mogu sa tim zaradama zivjeti sasvim ok.

 

sto se developoera tice, tu je jasno od pocetka...profiti su veci kod iOS aplikacija, kupci iphone i sl uredjaja trose vise, kako na same uredjaje tako i na aplikacije, pa me to ne cudi. no oni i dalje rade aplikacije i za android, valjda znaju zasto!? ja pretpostavljam, da ih rade zato sto im se isplate

zato me malo  muci ova teza da je dobiti od androida u velikom padu. pogotovo jer mnogi itekako dobro zaradjuju na njemu.(ne racunajuci google)

 

Poruka je uređivana zadnji put uto 3.3.2015 15:09 (raky_b).
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Dobit od Androida u velikom padu

Cijene Android flagshipova nisu ništa manje od iPhonea, očito je pitanje poslovnog modela. Zastrašujuće je kad se pogledaju podaci za zadnji kvartal, a sav taj rast broja prodanih komada znači da su ljudi shvatili da umjesto skupog Samsunga mogu kupiti solidan uređaj za puno manje novce

The best is yet to come, and wont that be fine You think youve seen the sun, but you aint seen it shine
Moj PC  
2 0 hvala 0
16 godina
offline
Dobit od Androida u velikom padu

Zanimljivo je da sam ja kupio više free aplikacija na androidu ili uplatio donaciju nego kupio aplikacija kojih nemaš pod free za probati. Nema smisla crackati za 20 Kn.

http://www.zvonimirbuzanic.com/ - http://www.doom.com.hr/ - http://www.weboteka.net/
Moj PC  
0 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice