Do širokopojasnog Interneta putem satelita

poruka: 23
|
čitano: 4.953
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Do širokopojasnog Interneta putem satelita".
15 godina
offline
Do širokopojasnog Interneta putem satelita

Kakav to upload nudi kad se već spominje "rad" ?

Deckard
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
odjavljen
offline
Re: Do širokopojasnog Interneta putem satelita
deckard kaže...

Kakav to upload nudi kad se već spominje "rad" ?

upload vjerojatno ide preko modema što znači jad i bijeda

 

edit: sad pogledao na njihovoj stranici za upload kažu: fast upload, e sad šta je njima fast upload to samo bog zna... a brzine downloada do 22Mbit/s, imaju i napomenu Unlimited usage ali sa dvije ** pored...

www.pazii.com
Poruka je uređivana zadnji put pet 14.11.2014 9:11 (luka28).
15 godina
odjavljen
offline
Do širokopojasnog Interneta putem satelita

Ovo je bidirekcionalna antena, znači da upload isto ide preko satelitske. Vjerojatno je tragikomičan ali s obzirom da negdje 3G ne radi kako spada, ovo je jedino rješenje.

My name is Legion... For we are many!
Moj PC  
1 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Do širokopojasnog Interneta putem satelita

Da se itko potrudio investirati 5 minuta u pricu, dosao bi do slijedecih spoznaja ...

 

Download je do 20Mbps ...

Upload ide do max 6Mbps, ali to ovisi o frekvenciji, lokaciji i velicini antene.

Latencija u jednom smjeru je 250ms, sto u dvosmjernoj komunikaciji uz obradu podataka znaci nekih 600ms

 

Paketi se krecu "vec od" 99 eura a to ne ukljucuje kupnju/najam modema i opreme :)

 

Jos jedan bitan podatak je da iako se radi o flat paketima, ako prijedjete 100Gb mjesecno i zagusite satelit, moguce je spustanje brzine na max 3Mbps ...

 

Dakle skup, los i spor internet koji se odlicno oklapa u ponudu ostalih ISP-ova na nasem trzistu ...

*dobitnik i7-4790K!
Moj PC  
18 0 hvala 2
15 godina
offline
Do širokopojasnog Interneta putem satelita

Da bi ovo funkcioniralo, morate imat bilo kakav zemaljski prikljucak za upload, tj ostvarivanje komunikacije, a satelit salje jednosmjerno, tj download....neisplativo i beskorisno...

* Friend: "I heard about this thing called 'Linux'." * Me: "Oh, I use Linux." *
Moj PC  
0 8 hvala 1
11 godina
neaktivan
offline
Re: Do širokopojasnog Interneta putem satelita
mejt kaže...

Da bi ovo funkcioniralo, morate imat bilo kakav zemaljski prikljucak za upload, tj ostvarivanje komunikacije, a satelit salje jednosmjerno, tj download....neisplativo i beskorisno...

NE NE NE i NE !!!

 

Nije to onaj internet koji se 2000-te hvatao sa skystar karticama. Ovo je full dvosmjerni satelitski internet

 

*dobitnik i7-4790K!
Poruka je uređivana zadnji put pet 14.11.2014 9:21 (Bastardo).
15 godina
offline
Do širokopojasnog Interneta putem satelita

What are the maximum uplink and downlink speeds?

The Surfbeam2  terminal is able to receive at speeds up to 20 Mbps. The signal amplification allows transmission of data to the satellite by the consumer at speeds up to 6 Mbps according to the frequency band, the satellite, the remote antenna size and the location of the terminal.

 

http://www.tooway.com/i-need-advice/what-are-the-maximum-uplink-and-downlink-speeds/

Deckard
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Do širokopojasnog Interneta putem satelita

Recenzija Tooway usluge iz Engleske - postignute brzine su 8 Mbit/s u downloadu i 3,08 Mbit/s u uploadu uz ping od 797 ms.

It doesnt matter how beautiful your theory is, it doesnt matter how smart you are. If it doesnt agree with experiment, its wrong. - Richard P. Feynman
 
1 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Re: Do širokopojasnog Interneta putem satelita
hrx kaže...

Recenzija Tooway usluge iz Engleske - postignute brzine su 8 Mbit/s u downloadu i 3,08 Mbit/s u uploadu uz ping od 797 ms.

Ping dusu dao za igranje, skype i gledanje live streamova ...

Pa imao sam 10x bolji ping 1995 na modemu

*dobitnik i7-4790K!
14 godina
offline
Do širokopojasnog Interneta putem satelita

Super za podrucja u kojima telekomi nisu ulozili ni lipe zadnjih 2 desetljeca te je bakar jos na razini 50-tih a gdje mobini signal je na 1 crtici.

veni vidi didici
Moj PC  
2 0 hvala 0
11 godina
online
Re: Do širokopojasnog Interneta putem satelita
luka28 kaže...
deckard kaže...

Kakav to upload nudi kad se već spominje "rad" ?

upload vjerojatno ide preko modema što znači jad i bijeda

 

edit: sad pogledao na njihovoj stranici za upload kažu: fast upload, e sad šta je njima fast upload to samo bog zna... a brzine downloada do 22Mbit/s, imaju i napomenu Unlimited usage ali sa dvije ** pored...

 

mejt kaže...

Da bi ovo funkcioniralo, morate imat bilo kakav zemaljski prikljucak za upload, tj ostvarivanje komunikacije, a satelit salje jednosmjerno, tj download....neisplativo i beskorisno...

 

 

ne, ne i ne.... kada ne bi samo citali sture clanke vec i pogledali sliku, u ovom je slucaju slika dovoljna, vidijeli bi ste a ovo nije klasican prijemni lnb nego vec bidirekcionalni.

upload ide putem satelita, tako sto vec postoji desetljecima al ocito je prvi puta "jeftino" :D

11 godina
neaktivan
offline
Re: Do širokopojasnog Interneta putem satelita
LudaRajcica kaže...
luka28 kaže...
deckard kaže...

Kakav to upload nudi kad se već spominje "rad" ?

upload vjerojatno ide preko modema što znači jad i bijeda

 

edit: sad pogledao na njihovoj stranici za upload kažu: fast upload, e sad šta je njima fast upload to samo bog zna... a brzine downloada do 22Mbit/s, imaju i napomenu Unlimited usage ali sa dvije ** pored...

 

mejt kaže...

Da bi ovo funkcioniralo, morate imat bilo kakav zemaljski prikljucak za upload, tj ostvarivanje komunikacije, a satelit salje jednosmjerno, tj download....neisplativo i beskorisno...

 

 

ne, ne i ne.... kada ne bi samo citali sture clanke vec i pogledali sliku, u ovom je slucaju slika dovoljna, vidijeli bi ste a ovo nije klasican prijemni lnb nego vec bidirekcionalni.

upload ide putem satelita, tako sto vec postoji desetljecima al ocito je prvi puta "jeftino" :D

Bas mi je drago sto si ponovio ono sto sam ja par redova iznad rekao. Trebao bi to ponuditi kao full uslugu.

*dobitnik i7-4790K!
16 godina
neaktivan
offline
Do širokopojasnog Interneta putem satelita

Fora stvar za kolibu na Velebitu ili središnjem Sibiru.

 
3 0 hvala 0
15 godina
offline
Do širokopojasnog Interneta putem satelita

Ovo nije usluga za obicnog korisnika koji ima mogucnost ADSL-a ili 3G modema. Ovo je usluga za nekoga tko nema ni zemaljski ni mobilni internet, dakle, kako je netko reko - za kucu na Velebitu ili za vikednicu na nekom od manjih otoka koji nisu pokriveni mobilnim signalom.

 

Brzine realno idu do 20/6 Mbps, ping je problematican i ide preko 500ms. Surfanje je... cudno. Kliknes na nekakav url... pricekas sekundu dvije, ne dogadja se nista, odjedanput pljune sav sadrzaj. Vjerovatno satelit povuce sve u nekakve ogromne pakete i onda sibne sve odjedanput.

Rvat katolik!
 
3 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Do širokopojasnog Interneta putem satelita

Koliko god su neki ljudi zaluđeni u satelitski internet da to ništa nevalja evo mogu samo reći da ga koristim u poslovne svrhe i da je jedan od najboljih gatewaya dostupnih u HR.

 

Sa profesionalnim paketima imam dostupno do 40/20 Mbps.

 

Obični korisnici vide jedino problem u kupnji opreme jer je dosta skupa (cca 3000kn) ali postoji i opcija najma opreme.

 

Preporučam da se nazove www.ing-servis.com/tooway/ pa priupita prije postanja gluposti.

 

Znači neka startna cijena je 60kn/mj sa 2/1 Mbps i 2Gb prometa...

 
0 1 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Re: Do širokopojasnog Interneta putem satelita
umek kaže...

Koliko god su neki ljudi zaluđeni u satelitski internet da to ništa nevalja evo mogu samo reći da ga koristim u poslovne svrhe i da je jedan od najboljih gatewaya dostupnih u HR.

 

Sa profesionalnim paketima imam dostupno do 40/20 Mbps.

 

Obični korisnici vide jedino problem u kupnji opreme jer je dosta skupa (cca 3000kn) ali postoji i opcija najma opreme.

 

Preporučam da se nazove www.ing-servis.com/tooway/ pa priupita prije postanja gluposti.

 

Znači neka startna cijena je 60kn/mj sa 2/1 Mbps i 2Gb prometa...

Ovaj internet je "prihvatljiv" jedino ako ti je to JEDINO rijesenje. Znaci stvarno neka pripi*dina gdje nema infrastrukture, nema 3/4g signala, nema adsl-a i bas po cijenu zivota trebas internet.

latencija od 600ms nije prihvatljiva ni kucnom korisniku a kamo li profesionalnoj, poslovnoj uporabi. Koji VPN ce ti tolerirati toliku latenciju? Koji VoIP servis? Nedaj Boze da trebas odraditi i neku videokonferenciju.

Ovaj internet je uporabljiv jedino kao "only scenario" i kao nista drugo. Cijena je takva kakva je s obzirom za to da je usluga skoro uvijek dostupna. Cijena opreme od 3000 kuna je isto prihvatljiva. Latencija nije.

*dobitnik i7-4790K!
11 godina
offline
Re: Do širokopojasnog Interneta putem satelita
Bastardo kaže...

latencija od 600ms nije prihvatljiva ni kucnom korisniku a kamo li profesionalnoj, poslovnoj uporabi. Koji VPN ce ti tolerirati toliku latenciju? Koji VoIP servis?

 

Samo cu reci da je meni Cisco drzao preko satelita(Neki Vodafone/Orange provider...) IPSEC  tunele (par komada) i VoIP (za 400 usera, pitaj boga kolko concurent sesija...) do nekih 1500-2000ms latencije. {#}

Go to work, send your kids to school, follow fashion, act normal, walk on the pavements, watch T.V., save for your old age, obey the law. Repeat after me; I am free
11 godina
neaktivan
offline
Re: Do širokopojasnog Interneta putem satelita
Jovanka kaže...
Bastardo kaže...

latencija od 600ms nije prihvatljiva ni kucnom korisniku a kamo li profesionalnoj, poslovnoj uporabi. Koji VPN ce ti tolerirati toliku latenciju? Koji VoIP servis?

 

Samo cu reci da je meni Cisco drzao preko satelita(Neki Vodafone/Orange provider...) IPSEC  tunele (par komada) i VoIP (za 400 usera, pitaj boga kolko concurent sesija...) do nekih 1500-2000ms latencije. {#}

A bokte ... ja sam imao sranja prema kini gdje je latencija 700-800ms ... ne uvijek ali nisi mogao reci da je 100% stabilno ...

A voice ... majko mila ... callmanager odbija uspostaviti cluster preko linka koji ima vise od 450-480ms ...

*dobitnik i7-4790K!
11 godina
offline
Re: Do širokopojasnog Interneta putem satelita

Čim netko spomene Kinu, odmah za sve okrivljujem Great FW of China; krvi mu se napijem koliko mi je vremena bilo potrebno da skontamo o čemu se radi; tako da i u tvom slučaju ne bih bio kompletno siguran da je do latencije {#}

Go to work, send your kids to school, follow fashion, act normal, walk on the pavements, watch T.V., save for your old age, obey the law. Repeat after me; I am free
11 godina
neaktivan
offline
Re: Do širokopojasnog Interneta putem satelita
Jovanka kaže...

Čim netko spomene Kinu, odmah za sve okrivljujem Great FW of China; krvi mu se napijem koliko mi je vremena bilo potrebno da skontamo o čemu se radi; tako da i u tvom slučaju ne bih bio kompletno siguran da je do latencije {#}

Bilo je jer smo mi za svaki od 300+ linkova u Kini imali iznajmljene linije koje nisu isle kroz firewall. Naravno da smo za svcaku liniju morali potpisati gro dokumenata o filtriranju, o nedopustanju surfanja nego samo sluzbenih podataka i VPN-ova ...

Ti dokumenti su bili genijalni ... naravno ISKLJUCIVO na kineskom i na svakoj strani ogromni crveni pecat u obliku zvijezde :)

*dobitnik i7-4790K!
13 godina
offline
Re: Do širokopojasnog Interneta putem satelita
Bastardo kaže...
mejt kaže...

Da bi ovo funkcioniralo, morate imat bilo kakav zemaljski prikljucak za upload, tj ostvarivanje komunikacije, a satelit salje jednosmjerno, tj download....neisplativo i beskorisno...

NE NE NE i NE !!!

 

Nije to onaj internet koji se 2000-te hvatao sa skystar karticama. Ovo je full dvosmjerni satelitski internet

 

Dobra stara SS2 vremena.Zna li netko da li se to još uvijek koristi?I dalje imam antenu, a negdje je i skystatar kartica spremljena.

11 godina
neaktivan
offline
Re: Do širokopojasnog Interneta putem satelita
Hrvoje001 kaže...
Bastardo kaže...
mejt kaže...

Da bi ovo funkcioniralo, morate imat bilo kakav zemaljski prikljucak za upload, tj ostvarivanje komunikacije, a satelit salje jednosmjerno, tj download....neisplativo i beskorisno...

NE NE NE i NE !!!

 

Nije to onaj internet koji se 2000-te hvatao sa skystar karticama. Ovo je full dvosmjerni satelitski internet

 

Dobra stara SS2 vremena.Zna li netko da li se to još uvijek koristi?I dalje imam antenu, a negdje je i skystatar kartica spremljena.

Covjece, kako je tu preko noci nakapalo svega, pa sutradan ujutro slaganje paketa, trazenje sifri i veselje pri raspakiravanju :)

*dobitnik i7-4790K!
11 godina
offline
Re: Do širokopojasnog Interneta putem satelita
Bastardo kaže...

Bilo je jer smo mi za svaki od 300+ linkova u Kini imali iznajmljene linije koje nisu isle kroz firewall. Naravno da smo za svcaku liniju morali potpisati gro dokumenata o filtriranju, o nedopustanju surfanja nego samo sluzbenih podataka i VPN-ova ...

Ti dokumenti su bili genijalni ... naravno ISKLJUCIVO na kineskom i na svakoj strani ogromni crveni pecat u obliku zvijezde :)

 

Ah memories... Za usporedbu mogu ponuditi Tunizane koji su zarko zeljeli vidjeti moje IPSEC kljuceve na DVDu, na 3 kopije DVDa... {#} I Websense koji je cijeloj zemlji izbacivao "Error 404" iz IE6 {#} Pa ti troubleshootaj {#}

Go to work, send your kids to school, follow fashion, act normal, walk on the pavements, watch T.V., save for your old age, obey the law. Repeat after me; I am free
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice